Rapl - Série 1

(séria)
Česko, 2016, 12 h 52 min (Minutáž: 58–61 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Kristýna Frejová, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Sara Sandeva, Miroslav Etzler (viac)

kolacky

Po prvním díle dávám 4*. Čermák/Kuneš je náramně dobrý a svůj seriál si určitě zaslouží, držím mu palce. Vtipný dialog u kina :-) ++++ Jen doufám, že "severská detektivka" neznamená mlhy, kouř z komínů i cigaret a věčné šero - i ve dne. Netrvrďte mi, že je v Jáchymově pořád podzim a šest večer... ()

Eire

Tolik vrazd a mrtvol v tam malem okrese, to je k neuvereni snad i v Praze... Ale jinak velice dobre krimi, po 1. oddeleni, Cetnickych H.,  Pustine, Podozrení, Docentovi opäť slušná podivná na solídnu české krimi... O dost koukatelnejsi než Bukofskeho Cirkus, asi proti, že tam Bukowski nehral... (75%) Sledoval jsem to az po covid dobe, ale stalo to za to! Hynek i Lukas a Slepice SKVELI... ()

Salvator

Inflace krimi seriálů přináší pouze průměrné dílo. Naštěstí v týmu drsňáků chybí neohrožená kolegyně ze zahraničí. ()

Ironhead

Zjevna inspirace a castecne vykradacka prvni rady True Detective... (uvodni znelka, podobnost hlavniho pripadu, ktery Kunese do Krusnych hor privede,... zavrazdene divky naaranzovane do rituanich pozic). Bohuzel kvalit True Detective tohle vazne nedosahuje, snad ani nemuze... Byt to puvodni napady a vizual od ceskych tvurcu, tak to i ocenim, ale kdyz je to takhle okate vykradene... tak spise palec dolu... I presto ma serial urcite kvality a musim ohodnotit alespon znacnou NEtrapnost, coz je uz samo o sobe v nasich krajich maly zazrak ;) ()

Nugat

Cirkus Bukowski měl jiné grády. Jednotlivé epizody měly hloupé zápletky, ale dějová linka se vyvíjela dobře, jen ten konec, tím to zabili... Předpokládám, že nechtěli, aby to připadalo divákům směšné... ()

Callie

Mezi kriminálkami ostatních televizí svítí pro mě RAPL jako arcikámen v hromadě čehosi. Rychlé, bez hluchých míst, nablblého patosu, romantických odboček, k vyřešeným problémům se nevracíme, postavy, které jsou odhaleny jako zrádné-viz Kunešova kurvička, jsou odhozeny a nikdo se jimi dále nezabývá. Jsem ze severu, takže tohle byl pro mě bonus, tu krajinu miluju i s jejíma vrtulema. Nesbo by záviděl. No prostě mňamky.. ()

haack

Už se těším na další sérii.. tahle byla vcelku zábavná, občas trochu krkolomná a jindy vcelku prostá. Celou hodnotu seriálu výrazně vynášejí Čermák s Pyškem, což jsou ostřílení matadoři (jak v seriálu, tak i v reálu).. Srovnání s Cirkusem Bukowsky je zcela logické, vzhledem k tomu, že Rapl je jeho volným pokračováním.. já musím říct, že Cirkus měl v sobě trochu více poetiky a líbil se mi o fous víc. Nicméně budu rád, když ČT bude pokračovat v započaté dobré práci. Takhle se má dnes točit, občas by to chtělo trochu propracovanější scénář, ale jinak není co vytknout. 8/10 ()

rigby

Kvalitně natočené, perfektní atmosféra. Představitel hlavní role tu opravdu sedí a všechno hraje pro něho, ale i ostatní hlavní role jsou kvalitně obsazené a získal jsem si k nim svůj vztah. Jednotlivé díly mají svou vlastní stavbu, ačkoli je navíc spojuje ještě společný děj, takže se divák může vždycky těšit na další posun v příštím pokračování. Příběhy většinou zajímavé, neokoukané, svým zpracováním o to zajímavější. Další parádní počin České televize. ()

v.indruchova

Prostšedí je moc pěkné a hodí se. Celkem mě baví ten filtr na kameře. Připomíná mi to trochu severské krimi. /Tenkrát mi ta seveřina moc nesedla./ Zatím po prvním díle mě pan "Rapl" moc nesedí. Kde scénaristi berou dojem  že jejich "hlavní hrdinové" musí kouřit jako sadrový panáci? že to je jako drsný, trochu přežitek. Herecké obsazení a výkony jsou takové kostrbaté po prvních dílech. ZAtím to působí terochu amatérsky a že si tady nehrajou s detaily a emocemi. ()

Jonypony4CZ

Tak já nevím, čekal jsem něco ve stylu pustiny, kvalitní detektivku v prostředí českého severu. Čermák je pořád na všechno nasranej, řeší jak největší mach případ za případem. A že jich tam je, hned ve 2. epizodě jsou vraždy rovnou 3. Jeden případ = jedna epizoda. To je mi velmi líto, působí to nedovařeně a celkově nudně. ()

Monditrade

Velice podařený seriál.. dá se říci, že po dlouhé době si na čt za penízky měsíčních plátců, dali docela záležet. A někdo si většinu chechtáků nenechal jen pro sebe. Je zde hodně vidět vliv seriálu Mamon, který je stále o level výše. Ale na HBO se musí opravdu makat....ne platit armádu darmožroutů....každopádně tleskám ve stoje... jen tak dál... a třeba druhá serie nespadne na úroveň Mattoni už není..... ()

Flotador

To je tak, když máte v týmu výrazně dobré i výrazně špatné hráče zároveň. Dobrou atmosféru a některé herecké výkony táhne dolů špatné vyprávění a jiné herecké výkony. K žehlení dobrý, ale škoda neproměněné šance. ()

Xmarc

Seriálům moc neholduji a první díl jsem viděl spíše náhodou. O to větší seriálové překvapení z českých luhů a hájů to pro mě bylo. Má to své mouchy a rozuzlení je tak nějak vždy naňahňané do posledních okamžiků krátké stopáže, kterou by si díly klidně zasloužily delší. Má to sice své mouchy, ale na českou produkci a ty zbylé seriálové hrůzy, a to nejen české, je to opravdu fajn podívaná. Pozitiva - atmosféra, prostředí, celkový spád, hudba, dějové zvraty i u samotných policistů. ()

TommmyT

První série je rozhodně nadprůměr. Přesto bych tvůrci doporučil si přizvat nějakého spoluscénáristu. V jednom díle, kdy divák čeká pořádné pátrání, najdou zločince v kartotéce. Následně "vrah používá řetěz", "náš podezřelí používá řetěz, tak to je on". V jiném díle si Kuneš doslova vycucá zločince z prstu. Podle indicií by na to nepřišel ani Sherlock Holmes, ale Kuneš v pohodě. Bratr Rohana by šel lépe napsat, je to podle mě dostatečně nevyužitá postava. Poslední díl je parodie na americké filmy, kdy do toho zločinci zatahují rodiny detektivů. Poslední díl se mi opravdu nelíbil. Všechny ostatní díly jsou dobře napsané i natočené a podařilo se docílit perfektní atmosféry. První série si rozhodně zaslouží 4 hvězdičky. Hynek Čermák se na roli opravdu hodí a zahrál to perfektně. Seriál má taky kvalitní hudbu, která perfektně navozuje atmosféru. ()

Muffino

Pěkný svěží vítr na poli českého kriminálního seriálu, kde jsou všechny hlavní postavy vykreslovány tak, že pokud k nim měl člověk na začátku nějaké výtky, přecijen si diváka najdou. V druhé polovině seriálu vždy minimálně jednou v každém díle scénář pořádně zaskřípe, což byla asi náhrada za čím dál více absentující humor, který v první polovině seriál tak vhodně kořenil. Oceňuji, že častý herecký otloukánek Lukáš Příkazký konečně dostal více prostoru a stal se ceněným parťákem. ()