Idylka podzimního honu končí zákeřným usmrcením myslivce. Podezřelých je hodně, protože sedláka s pokřiveným charakterem neměl v kraji nikdo rád. (Česká televize)

otík

Na začátku dílu dostane Kuneš totální nakladačku od posluhů milence jeho manželky, pak už se věnujeme pátrání po vrahovi hlavního revírníka na honu. A ke konci přijde opět trochu osobní Kunešovi roviny a to rozhodně není ke škodě. Další díl, který potěší svou kriminalistickou stránkou a také tím, že detektivové se zžívají a začíná vznikat jakési pouto. ()

mh.mail

60% — Tak špatné to není, kouká se na to dobře, ale asi jsem čekal něco víc. Tento příběh byl standardní detektivkou, možná trochu lépe natočenou, ale nic moc navíc tam nebylo. Pravdou je, že při řešení pomáhá moc náhod. Ale buďme upřímní — náhoda hraje velkou roli i v jiných krimiseriálech a nemám na mysli ty české. Co se týká toho „hlavního“ případu, mám už od minulého dílu svého favorita, tak uvidíme, jestli jsem se trefil. A není to jen výsledek rozpočítadla, mám i motiv (samozřejmě ne detailní, ale směr jsem si vytýčil). ()

Jara.Cimrman.jr

"Všichni jste říkali, že jsem to byl já, tak jsem na to přistoupil." Opilý myslivec Fanda byl skvělý, Kuneš prchající z nemocnice taky a pak ještě Gregor, který shledal svět posraným proto, že si Úkáčka vzaly právníka. A taky závěrečné potykání stálo za to, ale jinak mě ta průměrná detektivka a uměle vyvolaná drsnost lesů v okolí Jáchymova zase tak moc nebavila. ()

SOLOM.

Jo na honech se chlastá odpradávna – žádná novinka, dokonce se tu a tam stane, že to někdo „odnese“ – v tomto případě šlo však o vraždu – byla však důmyslná? Kunešova parta rozjede vyšetřování, které odhalí nepěkné vztahy mezi tamními vidláky a i sám major dostane pořádnou nakládačku. Jo a ještě dojde i na tykání…Ochránci zvířat asi během začátku dostávali nejeden záchvat, nicméně taková je realita – vyřešení případu je sice úsměvné, ale ne nereálné, takže v tomto případě bych tvůrce zas až tolik nekritizoval. I zde byla průměrnost zachována… ()

stration

Tradičně dobrá atmosféra, při které vám půjde i pára od huby a začnou vás bolet klouby ze sychravého podzimu. Ovšem taky tradičně poněkud slabší a naivní příběh, který nedokáže zcela strhnout. Potěší Oldřich Vlach, který vypadá už snad třicet let stejně. Stále lepší průměr hlavně díky stylizaci. Chce to ale lepší zápletku! ()

• Když vrah (Tomáš Pavelka) vrací smrtící zbraň při retrospektivě na místo, nemá rukavice. (sator)
  • Tento díl se natáčel v Jáchymově, Božím Daru, hotelu Budka v Úvalech, na hřbitově v Horní Blatné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)