Vše nasvědčuje tomu, že za smrtí venkovského faráře je loupežné přepadení. Když se ale ukáže, že ukradené sakrální starožitnosti nemají prakticky žádnou hodnotu, musí jít Kuneš po jiné stopě. (Česká televize)

SOLOM.

Druhý díl mi přišel o něco slabší než ten úvodní – místy zbytečně nedotažený. Nicméně se tu začínají postupně rozplétat nitky – které mají co do činění s případem mrtvé policistky. Mám jenom strach, aby režisér a scénárista v jedné osobě nezačal zas vařit z vody. Nicméně jsem docela zvědavý, jakým směrem se to začne ubírat, páč lidí co mají nějaké to tajemství – nebo pošramocenou minulost je tu víc než dost a navíc zase někdo touží zlikvidovat Kuneše… ()

Lukoboss

Tenhle díl byl určitě horší, zejména jeho závěr a snaha aspoň nějakou miniakci. To vypadalo dost amatérsky, ale jinak vcelku v pořádku. Líbí se mně kamera a zvuk, tam je vidět, že si dali hodně záležet. Jen by to chtělo ty scénáře nějak vylepšit trochu. V tomto díle je snaha zakombinovat několik případů do sebe, ale nedaří se to na 100%. ()

Arkanoid

Domáce násilie, prehrešky cirkevných hodnostárov, zdrogované prostitútky, finančné poradenstvo. Do epizódy je mixnutých veľa tém, ale žiadna nie je rozobratá hlbšie. Vytvárajú potom trochu nemastný neslaný celok, ktorý je okorenený sem tam Kunešovou hláškou a krátkou akciou. Background stories detektívov však potešia. ()

mh.mail

70% — Zatím se budu držet prvotního „nástřelu“ z prvního dílu. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Zábavné to je, nečouhá tomu sláma z bot, ale něco se nám tam zopakovalo z předchozího dílu: „Znamená to, že ti nesedí motiv.“ Doufám, že na téhle hlášce nebudou postaveny všechny díly, to by mě mrzelo. Ovšem kdyby ten magor Lupínka v té stodole odkrouhnul, to bych letěl na 5 hvězdiček a minimálně na 90%. Ale bylo mi jasné, že hned ve druhém díle zabít postavu, která se objevuje v titulcích, neprojde. ()

Necrotongue

Kdybych neměl rád Hynka Čermáka, možná by bylo mé hodnocení ještě nižší. Děly se věci nebývalé a někdy jsem fakt nechápal, která bije. Jako třeba v případě vraždy faráře: "Pátrání povede někdo nestrannej." Aha? A to jako proč? A hlavně jak nestrannej? Major Kuneš se navíc opět projevil jako skvělý senzibil a tentokrát i jako psycholog, pouze silou své mysli hbitě rozkryl všechny taje příběhu a ze seriálu se pomalu stává fraška. ()

• V seriálu opakovaně zazní: „Tam bude pláč a skřípění zubů.“ Celá citace z knihy „Lukáš 13:28“ zní: „Tam bude pláč a skřípění zubů, až spatříte Abrahama, Izáka a Jákoba a všechny proroky v Božím království, ale vás vyženou ven.“ (sator)
  • Tento díl se natáčel v klášteru Teplá, na Božím Daru, Jáchymově, Holešovicích, Nuslích, Smíchově, Březové. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)