Jáchymovské kopce jsou stejně jako celé Krušné hory pod povrchem děravější než ementál. Nekonečné kilometry vytěžených chodeb skrývají temné tajemství, které se bezprostředně dotýká i Kunešova šéfa Rohana. (Česká televize)

mh.mail

60% — Aneb „Smrt darebáka“. Tak a teď už jsem zvědavej, jak v posledním díle tvůrci uzavřou všechny otevřené otazníky. A že jich není málo. Jen doufám, že vraždu Hany W. nepřipíšou na triko Lucasovi, to by mě fakt zklamali. Hlavně čekám na to, jak se vysvětlí smrt Kunešovy manželky a jejího přítele (nechce se mi věřit tomu, že by to bylo běžná nehoda) a jak se vyřeší to, že dceruška sebrala schované peníze (odkud pocházejí?). Dále si rád počkám na to, jak to vlastně tenkrát bylo v tom pokoji, kde Gregor údajně zabil pasáka své pozdější přítelkyně (už si nepamatuju, jestli se stala i jeho manželkou). A taky doufám, že to, že se Lupínkova manželka upsala lichváři, bude mít nějaký hlubší význam, ideálně pak přímo vztah k hlavnímu případu. No, nemají to autoři lehké. Očekávání jsou velká. ()

Jara.Cimrman.jr

"Mám zavolat Interpol? Nebo vytvořit rojnici?" Tak se nám zatoulal velitel, proběhla nějaká ta rodinná pouta, odhalila se zrádkyně, gangy se pomlátily, manželé Lupínkovi prokázali svou naivitu a mě to nijak zvlášť nebavilo. Ovšem to jen do chvíle, než si Kuneš v Německu otevřel své tradiční lingvistické okénko: Меня зовут Кунеш. ()

kocik1

Pečlivě budovaná atmosféra předchozích dílů, kdy mě konečně začal Rapl opavdu bavit, se tady zhmotnila v scénáristické peklo. Polda bloumající varnou drog jako duch procházející zdí... Taky ho nikdo nevidí. Donašeč(ka) nejdřív napráská, co nemá a pak pro jistotu napráská zase sebe. Když už se nechám koupit, tak snad mlčím, dokud nemám pistoli u hlavy, ne? No a nakonec jako jahůdka posazená do šlehačky na dortu - se šéfem stává ten největší lupen, co ho v seriálu mají a který doposud jenom poslouchal, co mu kdo poradí. ()

dyfur

.....to podplukovníka Rohana nikdy nenapadlo zistiť  čím sa živí jeho brat....?.... čo si myslel?  ....  a to mladý nadporučík Lupínek   nevie vysvetliť svojej manželke určité súvislosti  ? .....to musí byť ticho ako jalito a nechať ju v podozrení ,že ju podvádza...?....nepracuje na Akadémii vied  - je policista a pohybuje sa i v prostredí i bordelov....csfd 81% ()

mira007

Etzler se svými kumpány jede vytlouct bordel do Německa - přitažené za vlasy, ale působivé. Následná artilérní přestřelka s policií přitažená za vlasy ještě víc, ale pobavilo. PS: Jak si stěžuji na strach z nahoty v českých seriálech, tak aspoň že Pachl je vyjímkou, v kategorii nejodvážnější scéna vyhrává Ginger v podání statečné Jany Podlipné, která tam něco zkouší na Lupínka za dvě stě éček. ()

• Kapitán Gregor (Jan Dolanský), se v této epizodě „objeví“, i když je už po smrti. To když Rohan v nemocnici zapne televizi a objeví se ukázka z filmu Jan Hus. (milad80)
  • Natáčelo se v lokalitách: Drážďany, Stará Voda, šachta Bytíz, elektrárna Horní Počaply, Karlovy Vary, kaple Suchá, elektrárna Prunéřov, Boží Dar, Pramen y- U Tří křížů, Jáchymov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)