Kuneš má sbaleno. Zdá se, že v kraji ho nemůže zdržet vůbec nic. Ale když se v ohrožení ocitne jeho dcera Johana, stává se z něj skutečný Rapl. Spolu s Lupínkem musí využít všech zákonných i nezákonných prostředků k její záchraně. (Česká televize)

Ozzy2 odpad!

Tak to je škoda! dvojka bude bez Kuneše,který dostal laso do S.W.A.T.Ten bude rozpuštěn a Kuneš bude v této jednotce sám...protože za několik hodin osvobodit rukojmí a zlikvidovat jugoslávskou drogovou mafii by nezvládl ani Rambo s Terminátorem a navrch s Chuckem Norrisem. Kágébák bude svatořečen, protože v sedě na stole, stále ve stejném ošuntělém svetříku podržel šéfa ve funkci..vždyť se nic nestalo, za bráchu nikdo nemůže:)) No a Mácha také odchází..jde dělat au-pair do Anglie, protože se kromě žraní a prozrazování tajných informací v médiích k ničemu jinému nehodí, kdežto o dcerku šéfa Jáchymovské mordparty Lupínka se postaral úžasně.:)) Mimochodem-Lupínek fakt borec!!!!Zatímco Rohan s Kunešem likvidují podsvětí, on si vyřizuje za pomocí kněze-finančního poradce v klídku soukromé záležitosti.Ten podraz na podvodnici byl fakt originální:)))Jsem rád, že jsem to dokoukal, nikdy jsem se u žádné "krimi" tolik nenasmál.A za ten happy end na všech frontách, který by nesesmolili ani v Hollywoodu dávám pět hvězd!!!!Všechno dobře dopadlo, oběť je jen prst bývalé alkoholičky, šeredné paní Rohanové.Té měli snad raději uříznout hlavu, ošklivější hereču u nás snad ani nemáme.Sbohem a už nikdy více!! ()

SOLOM.

„Zazvonil zvonec a jedné pohádky je konec“…A nebo ne? Nakonec to v rámci možností vcelku dobře dopadlo a to nejen díky KGBákovi…Kuneš a Rohan to vzali do vlastních rukou a akce z říše scénáristových snů byla na světě. Co na tom, že realita by byla dost odlišná. Poslední díl první série se nesl v duchu většiny ostatních – tudíž průměrné podívané. Tak uvidíme, co přinese ta druhá… ()

Silence

Poslední díl tedy dává jinak sympaticky atmosférické a v určitých mezích realistické sérii zabrat... Přeplácané, překotné a místy až směšné zakončení série, která vlastně mohla se zdviženou hlavou klidně skončit již dílem předcházejícím. Sice by zůstaly některé nezodpovězené otázky, ale to je přeci úplně normální. Místo toho je tu tenhle zbytečný přílepek, ve kterém se toho stane více, než ve všech ostatních epizodách dohromady... ()

rakovnik

Poslední díl sliboval velkou akci. Ta ale bohužel nenastala, Kuneš se na rapla nezměnil, pomineme-li jednu menší akci, kterou jsme ale viděli již v téměř každém z minulých dílů. Rozuzlení ale bylo uspokojivé, i když trochu zkratkovité, navíc poslední scéna bez obrazu mě skutečně nepotěšila. Vtip tentokrát obstaral bývalý farář. Chci více! ()

Necrotongue odpad!

Tak teda jo, dostal jste mě pane Pachle, tu sérii šťastných zakončení jsem už fakt nevydýchal. Jen je mi líto, že v závěru nezazněl kankán, v jehož rytmu by přitančil prst paní podplukovníkové, který by vzápětí za obrovských ovací všech přítomných přirostl na místo. K tomu už se mi ani nechce nic psát a odkazuji vás tudíž na Ozzyho2, který to hezky shrnul. ()

• Nadporučík Lupínek si (Lukáš Příkazký) při vracení peněz lichváři neřekl o směnku, takže by to bylo jakoby nezaplatil. (sator)
  • Efedron, který se v příběhu objevuje, je plně syntetická droga ve formě bílého krystalického prášku. Jedná se o stimulant, je alternativou k pervitinu či efedrinu. V šedesátých letech dvacátého století byl v tehdejším SSSR klinicky testován jako antidepresivum. (sator)
  • Hlava gangu (Ivo Trajkov) je zadržena na Radošovském mostě. Radošovský most je krytý dřevěný silniční most vedoucí přes řeku Ohři v Radošově, části Kyselky v Karlovarském kraji. Most stojí na kamenných pilířích z 2. poloviny 18. století. V roce 1980 prošel most generální obnovou. Dne 18. července 1986 v ranních hodinách vyhořel a následně byl v roce 2003 opětovně vybudován. Poté do něj vrazilo auto, které ho poničilo. (sator)