Chvíli to vypadá, že na lyžařském zájezdu o zimních prázdninách bude Kuneš honit jen nápadníky své dcery Johany. Požár horské chaty plné dětí a nalezené tělo nevěrné učitelky ovšem připraví Kuneše o dovolenou... (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Tak to já Vám snad nemusím připomínat nespojitost mezi tímhle případem a mojí dovolenou." Tak ta skončila, Kuneši a já nevím, jestli je to dobře. Patrně poprvé mě totiž Rapl nebavil, protože na nikoho nevystříkl, nikoho neurazil a s nikým neprošel zdí. Navíc mě vyloženě štvaly postavy typu popleteného airbankového vyšetřovatele Máchy, věčně ožralé paní podplukovníkové a tria vyřehtaných třídních debilů. K dobru Kunešovi přičítám jenom elegantní nastoupení na lanovku a hru na schovávanou s GIBSem. ()

Necrotongue

Hned, když jsem zase slyšel "skřípění zubů", tušil jsem něco nekalého. Fakt by mě zajímalo, jestli se producenti podívali, za co vysolili své peníze, protože jestli jsou s takovým výsledkem spokojeni, hrozí nám, že zaplatí i nějaký podobný projekt. Opět mě dostal náčelník, který už něco zažil, takže přesně ví, jak se bude vyvíjet případ žháře a nařídí vyšetřování budoucí vraždy. Příliš jsem nepochopil majora Kuneše, když si před průchodem plameny hodil na hlavu ručník, měl si ho, myslím, alespoň namočit... Obrovský herecký výkon předvedla Barbora Vágnerová, marně přemýšlím, proč ji obsadili, předpokládám, že se chtěla jen ukázat v televizi, takže nežádala honorář. Korunu všemu nasadil jako obvykle vrchní tušitel Kuneš, jeho věta: "Jedinej člověk, kterej tam ten klíč od pokoje Pechníkový mohl schovat, jste vy, Martino.", by se mohla tesat do kamene. ()

mh.mail

50% — Tenhle díl byl slabší a prakticky tvořil pouze výplňovou vatu. Je fakt, že dost to celé shodilo, jak kurz po požáru a smrti vychovatelky pokračoval, jako by se nic nestalo. Umím si představit, že by ho v reálu rušit nemuseli, ale rozhodně by alespoň pár dní byli všichni přešlí mrazem. To bylo opravdu velmi nedůvěryhodné. Jak už tu někdo psal — kdybych o tento díl přišel, nic by se nestalo. ()

Ozzy2 odpad!

Opět originální zápletky.Už podruhé mají pachatele vyfoceného na místě činu, tentokrát to není vrah, ale masový pyroman, úředně uznaný cvok, který jezdí u záchranky..A stou sanitkou se motá v civilu!!!na místě činu, nikdo si ho nevšímá.Parta studentů se po požáru a smrti učitelky směje ještě u výslechu,rapl Kuneš má fakt autoritu.,,,,.bože, Pachle, nepij to ani ředěný.Herecký výkon vražedkyně byl natolik amatérský, až jsem se styděl, i když ji vůbec neznám, ale tomuto dílu dal poslední hřebíček do rakve.Ještě doplnění:Říká také někomu z vás dcera pitomče, nebo trapáku?Asi ne, možná panu scénáristovi-režisérovi ano,, tam je to na místě. ()

Radko

Na lyžiarskom zájazde si každý rád zajazdí. Nielen na lyžiach, ale aj jeden s druhým a druhý s treťou. Od vzájomného trenia slizníc potom nikdy nie je ďaleko k nenávisti. A nenávisť, ako je známe motivuje často k činu. Avšak môže to byť slepá stopa, pretože je tu ešte jeden pyroman. Takže ako to všetko bolo, dozviete sa, ak si pozriete tento zo série trochu vybočujúci. Vybočujúci, tak trocha stredoškolsko otcovsko výchovno/ vyšetrujúci rapeľ. ()

• Natáčelo se v Abertamech, Újezdě nad Lesy, na Božím Daru. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)