Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

Recenzie používateľa Doomcourier k tomuto seriálu (31)

Snění (2021) (S06E12)

Tohle nejspíš bude dost rozporuplná epizoda. Někomu sen Grace mohl připadat jako totální blbost a vycpávka a já to naprosto chápu, ale mně se to prostě líbilo. Linka v přítomnosti byla skvělá, to není o čem a propojení těch dvou světů se povedlo, takže nemám důvod, proč nedat všech pět hvězd. ()

J.D. (2021) (S06E13)

Začalo to zajímavou hádkou mezi June a Morganem, pokračovalo to super akcí a nakonec se tam objevila i známá postava, o které se dost mluvilo, ale nikdy se na obrazovce neukázala. Za mě další výborná epizoda, která v mnohém předčí původní Živí mrtví (2010)The end is the beginning. ()

Matka (2021) (S06E14)

Sice epizodě rozjetí chvilku trvalo, ale pak když se epizoda rozjela, tak to stálo za to. Alicia dostala konečně více prostoru a i díky  Teddovi to byla super podívaná. ()

USS Pennsylvania (2021) (S06E15)

Musím ocenit zajímavý nápad epizody. Akce byla povedená, ale štve mě, že děj je docela průhledný. ()

Začátek (2021) (S06E16)

Tak to bylo něco! Chápu, že někomu může vadit málo akce, ale mně se líbila ta psychologie postav, která se opravdu povedla. Celou dobu jsem byl vžitý do postav a atmosféra byla skvělá. Ten pocit, který postavy prožívaly před smrtí, byl zobrazen opravdu skvěle. Prostě parádní psychologická hra s parádními postavami. Pokud by každá epizoda byla takhle výborná, tak by se klidně FearTWD mohlo řadit mezi nejlepší post-apo seriály. ()

Maják (2021) (S07E01)

Skvělý start 7. série. Viktor se dobře sleduje, a ikdyž je děj tak trochu předvídatelný, tak mě to pořád baví. ()

Šest hodin (2021) (S07E02)

Tohle byla epizoda, která sloužila pouze jako výplň. Po půl hodině hlavní postavy zjistí, že se zase musí vrátit, takže se vlastně nic nestalo. Musím ale uznat, že těch posledních patnáct minut se sledovalo fakt dobře. ()

Cindy Hawkinsová (2021) (S07E03)

Tohle je to, co mám na Fearu rád - sem tam se povede smíchat dohromady několik žánrů a pak z toho vznikne zajímavá podívaná. Ikdyž se příběh opět pohne až na konci, tak tady udělím 4*. ()

Obnova (2021) (S07E06)

Tak já nevím, je to sice zajímavá podívaná, baví mě se na to dívat, ale proč se děj vůbec neposouvá? Už je to několikátá epizoda sedmé série, kde je děj na konci téměř stejný, jako byl na začátku. Je to fakt škoda, protože potenciál to má obrovský. ()

Portrét (2021) (S07E07)

Konečně se něco začalo dít. Pořád to sice kvalitou nemá na předchozí sérii, ale že by to bylo úplně špatné, se říct rozhodně nedá. Scény s Viktorem a Morganem je radost sledovat. 70% ()

Amina (2022) (S07E15)

Spoilery!!! To, že tvůrci tím, že Alicia přežívá kousnutí, popírají zákony TWD světa, by se dalo ještě jakž takž překousnout (třeba se to ještě nějak vysvětlí, nebo fakt za chvilku umře). Jenže epizoda je 50 minut naprosto nezáživné blbosti. Asi po třicáté vidíme Aliciu (které je opět věnována celá epizoda), jak má naprosto dementní halucinace a chová se, jako kdyby měla IQ 20. Nejhorší na tom je, že se tak chovají i postavy okolo ní. Alicia se zrovna probudila z bezvědomí, takže nechat ji odejít někam za postavou, která ani neexistuje, je fakt skvělý nápad. Jediná zajímavá věc na téhle epizodě byla ukázka na další, protože se v ní objevila Madison. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)