Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

Monyfik

Pilot vypadá až na pár nesmyslů v pohodě. Tuto bábu Kim Dickens, vytáhli které krávě z ř..i??? a HOMO-cracko boy jako hlavní postava??? ()

Vlkodlak13

Tak protože sleduji už necelý 4 roky hlavní seriál, tak jsem se teda koukl i na tento. Zatím jsem v druhém dílu. Myslel jsem, že se tu dozvím před "pádem civilizace" co to vlastně způsobilo, odkud to uniklo a kdo je vlastně "pacient 0", ale zatím nic.. Protože je zde vidět jak svět končí, je to mnohem depresivnější než zažitý konec v hlavním seriálu. Hned na začátku byly první chvilky dost umocněné tou hudbou, která se prolinula v úvodní titulky, takže hudba a vše okolo je poutavé. Zde můžou scénáristi ukázat to, co neukázali v hlavním seriálu - to jak si lidi začínají uvědomovat, že se svět mění každou minutou a neukazovat jen samé nechutné záběry, kterých je v hlavním seroši plno. A doufám, že to scénáristi nepodělají tím, že hlavní postavy tohoto seriálu nakonec nepřežijí.. ----- Nemůžu ještě stoprocentně hodnotit, ale pro ty co sledují hlavní seriál je toto celkem vhodné shlédnout. ()

jansamek

Doufám, že se scénáristům a režisérům podaří trumfnout napětí podobné konci prvního dílu. :3 Předpokládám, že ano, vždyť ten seriál ani pomalu nezačal. Je pěkné vidět události před The Walking Dead, a doufám, že nám The fear the walking dead poodhalí původ viru :3 ()

Seki

Pilot byl mdlý a docela nuda. Příběh feťáka mě nijak zvlášť nezaujal. V dalších dílech se to ale začíná zlepšovat, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Pilot - 60 % 01x02 a 01x03 - 70% ()

ChaotriX

Je docela škoda, že to bude mít pouze 6 dílů, zatím mě děj hodně nadchl a věřím, že když to skončí se nebudu moct dočkat na pokračování příští rok. Líbí se mi atmosféra, je sranda se dívat na klasický the walking dead kde už všichni ví jak bojovat a poté se podívat na tohle kde nemají tušák co a jak :D Atmosféra neklidná, napjatá a k popukání opravdu mě to těší, že to je jaké to je. Jen někdy mě znepokojují výroky postav, jako kdyby scénař v jednu chvíli psát nějaký .. nevím, ale jinak jsem spokojený. Jsem rád, že to nezačli hnedka nějakou brutální katastrofou a že to jde tak pomalu, je se na co těšit a může vzniknout plno spekulací co se stane a jak to bude dál. Jen je škoda že Travis je naprostý opak Ricka, hrozná bačkora je. Keep up the good work :) ()

schindler

Přijde mě trochu nefér srovnávat tento seriál s WD. V něm se po úvodní scéně Rick probere v nemocnici, vyjde ven a už to jede na plný obrátky, akce, hnusní zombáci, tísnivá atmosféra. Kdežto zde se to rozjíždí pozvolna, krvavé akce je tu evidentně méně, autoři se zaměřují spíše na psychologii postav, které jsou víceméně sympatické. A když se zamyslím, jak by to asi tak ve světě vypadalo, kdyby vypukla nějaké epidemie, tak je zde zachyceno celkem věrohodně (pouliční nepokoje, vojáci, karanténa). Na rovinu přiznávám jsem velký fanda Walking Dead a proto držím palce i tomuto západo americké klonu, protože co je lepší než seriál o zombících? Přece 2 seriály o zombících. ()

numan

Rozvleklé rodinné psychologické drama naroubované na moment počátku zombie-apokalypsy s poměrně zábavným posledním dílem. Máte-li rádi horrory, těch prvních pět klidně přeskočte - o nic nepřijdete. Nesympatické postavy se chovají jako vymaštění idioti, adolescentního feťáka trápí celé 3 díly absťák, obě maminky přebujelé famílie jsou na ránu o dětičkách nemluvě. Rejžování na popularitě divácky úspěšného seriálu. Jedním slovem nuda. ()

Lukkyn

Co k tomu dodat?? Walking dead mě pohltilo a 6 rokem prožívám s Rickem a jeho partou jejich šílenou životní cestu po rozkladu společnosti!!!!A hle vydělávat se musí a tak se šíří zvěsti o tom, že bude prequel , jak že se to ta naše společnost rozpadla. V centru dění je podobná partička a já si nemůžu pomoct , ale nejde mi si k nim najít cestu. Věřte mi , že se hodně snažím. Co se týče děje první díly super. Sledujeme jak se to pomalu rozpadá. No jenže najednou jako když se vozíček na horské dráze předrápe přes ten největší oblouk a nabere to šílené tempo a vše se musí dořešit a hlavně rychle. Finále ujde , ale opakuji za celou sérii jsem si oblíbil dvě postavy a to je na tenhle druh seriálu zatraceně málo. Navíc vůdce skupiny opět takový dobráček , který by v realitě postapokalyptické doby chcípnul jako první. Rick taky takový býval a prošel přerodem v člověka , který má koule a umí věci řešit a ne o nich kecat. Nechápu tu nevoli k původní skupině , která tohle nastartovala. Mě naopak nesedí tahle, ale uvidíme co bude dál. Zatím to kvality Walking dead nedosáhlo ani náhodou!!!! ()

veere

Oproti originálu mi to přišlo lépe provedené a zajímavější, snad v dalších sériích nepřibude vaty a prázdných blábolů jako se to stalo té komixové telenovele... ()

avalonek

No,na Walkiny jako takový to nemá,ale tak to ani nemělo bejt.Jen nás to má dostat tam,kde to začalo a co ve The Walking dead vidět nebylo.A jak všechen ten hnus začal.Na mě to docela působí,a když jdu ve tmě se psem na procházku,tak vždycky koukám,jestli se někdo okolo mě tak divně nekolíbá jako ty hnusný chcíplotiny.Takze příběh je tady opravdu dobrý.Robert Kirkman je pašák:-) ()

Gluminator

Rozhodně koukatelnější než TWD. Lepší postavy, které vám nelezou tolik na nervy a zajímavější okolí a příběh. Nejlepší díl bylo asi finále, nicméně nic extra navíc jsme se nedozvěděli, vše při starém z TWD, žádné nové informace o viru ani o tom jak to vzniklo, jen pár feťáků v kostele a pak se to rozšířilo, no nemastný neslaný. Uvidíme druhou sérii, jestli se to zlepší. Každopádně už to nemá moc z čeho brát. 65% ()

lindanovak odpad!

Po páté epizodě v druhé sérii končím s touhle zhovadilostí. Demence postav je do nebe volající a jejich pomatené dialogy už nehodlám dál snášet. ()

injoy

Ani druhá druhá série nestojí za nic, vzdávám to... Je to úplně něco jiného než TWD, které mám rád. EDIT: Třetí série šlape za 4 hvězdy! ()

Lockdown

Když má vaše stanice tak úspěšný seriál jako je The Walking Dead je jisté, že dřív nebo později se rozhodnete vyždímat ze svého nejoblíbenějšího seriálu co se dá. Bohužel výsledkem je nezáživný spin-off, který možná nejvíce trpí na hereckém obsazení( Kim Dickens jako Madison Clark je vskutku otravná). To že si seriál jde svým, né moc rychlým tempem ani tak nevadí. Jde tu spíš o to že seriál nikam nesměřuje a vlastně se stává zbytečným. 1.série 40% , u druhé je vidět náznak zlepšení, stále však slabších 60% ()

jarmil8

Seriál nepřichází s ničím novým, není tu podobný úvodní skok jako v TWD, ale vše se děje postupně a obsazení je etnicky pestřejší. První série je pomalejší, ale začínají se objevovat zárodky budoucích dramat. V tomto ohledu je první polovina druhé série mnohem lepší. Vyprávění bohužel občas klopýtá ve snaze si situaci vylepšit nelogickým chováním postav (i nemrtvých) - viz výměna rukojmích působící nevěrohodně, náhlé šílení Daniela nebo selhání Madison, povoláním dětské psycholožky, při zhroucení Chrise. Tyto detaily a prkenná Kim Dickens bohužel seriál dosti shazují. ()

Giordi

Trochu mě překvapuje počet nízkých hodnocení. První série sice nebyla nic extra, u TWD ale popravdě taky úplně ne (ale pořád lepší než druhá). Seriálu se vyčítá, že se příběh hodně vleče. No u TWD se taky vleče opravdu hodně, postavy zůstávají po mnoho epizod na jednom místě, spousta prázdných dialogů atd. Chtělo by to asi celou druhou sérii pro hodnocení, ale zatim dávám 4 hvězdy, abych trochu vyrovnal ty hodnocení tady. Je ale pravda, že u FTWD by šlo trochu líp zapracovat na scénáři, některý místa jsou trochu hluchý (např. přepadení lodi, zajetí na lodi a výměna zajatců. Nepřišlo mi to jako něco co by mělo pro další děj jakýkoliv význam. Srovnání s TWD ale zbytečně sráží hodnocení dolů. Druhá polovina 2.série je zatim ještě zajímavější než ta první, alespoň podle toho jak se rozjíždí. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)