One Punch Man

• Japonsko ワンパンマン (viac)
Japonsko, (2015–2024), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

One (komiks), Júsuke Murata (komiks)

Aoi Júki, Júki Kadži, Kendžiró Cuda, Mamoru Mijano, Masaja Onosaka, Teššó Genda, Daisuke Namikawa, Júdži Ueda, Ken'iči Ogata, Mijuki Sawaširo, Šin'ičiró Miki (viac)

Nejsilnější superhrdina na světě dokáže zabít kohokoli jednou ranou. Ale nemá žádného soupeře, takže bojuje s nudou a depresí. (Netflix)

Vitow

Především zdravím všechny kolegy z 9gagu, člověk by ani nevěřil, že z pár čmáranic co nějaký pohunek vytvoří na střední pod lavicí, může vzniknout hit. Ale očividně nacpat co nejvíce parodujících absurdit z ostatních anime do jednoho velkého guláše není až zase tak špatný nápad. Vlastně něco podobného se stalo i v českých luzích a hájích, když v osmdesátých letech minulého tisíciletí božský režisér Toška stvořil svůj majštrštych parodující rurální společnost ve střední socialistické Evropě. Myslím že nejsem sám komu se toto zasociovalo jelikož přímá spojitost je až do očí bijící. Toliko přestřelených scének a snaha nacpat něco vtipného do každé vteřiny, je jistá. Kolikrát si říkám že jestli Nacume není nějaký Troškův úlet z mládí, když ještě býval na ženské plémně. ()

Saraph

Když jsem několika známým představil One Punch Mana jako mangu/anime, kde hlavní hrdina skolí všechny na jeden úder, setkal jsem se jen s krčením rameny. To mě vedlo k uvědomění si, v čem spočívá skutečná síla tohoto titulu. Není to skoro vůbec o tom, koho všeho dokáže Saitama rozdrtit. Je to o správné vyváženosti humoru, Saitamovy povahy, zasazení hrdiny do prostředí „kariérního růstu“ a pak samozřejmě nějaké té akce (která, jak už název napovídá, skoro skončí dříve, než vůbec začne). Konečně se zas za nějakou dobu povedlo udělat jedno anime, kde nebyly tucty chyb a klišé a mohl jsem se do toho skutečně ponořit. ()

LordSnape

Mnoho povyku pro nic. Pár povedených vtípků nespraví celkovou rozvleklost a nudu, která staví pořád na tom samým. Asociace hrdinů, posedlost žebříčky a popularitou mi připomněla Bandu od Gartha Ennise. Nicméně tam je celý příběh a premisa zcela jinde.Na druhou sérii se nechystám. ()

MikyAff

Konečně superhrdina, který není na dlouhé proslovy. Sice toho namluví málo, ale když už něco řekne, stojí to za to. Na tenhle charakter bych se vydržela dívat dlouho, než by mě přestal bavit. To samé se dá říct i o dalších postavách, o kterých by stálo za to se dozvědět něco víc. Jen příběh mi přišel poněkud univerzální a finále moc předvídatelné. ()

Andrew_Deer

Neznám mangu. --- Přemýšlím, jestli někdy dojde k tomu, že nebude stačit jeden úder. Bojím se, že jo a že tím pádem dojde k nějakému porušení jakési premisy, která vyplývá ze samotného názvu. Pokud taková chvíle nastane, tak šlus. Zatím ale nenastala. Taky doufám, že té tajné formuli nepřfaří nějakou nadpřirozenost jako třeba nějakej elixír nebo tak něco, že to zůstane tak, jak to je. ()

Gunslinger

Príbeh Saitamu (one punch man) - godlike hrdinu, ktorý akéhokoľvek nepriateľa zloží na jednu ranu a tak celý znudený hľadá vo svete výzvu. A že sa tých záporákov rodí v svete viac ako v power rangers, ale Saitama nieje na nich sám (niežeby v podstate aj niekoho iného potreboval). Vo svete funguje asociácia hrdinov, ktorí su rozdelení podľa heroických výkonov a superschopností do rankov. Od S ranku (najsilnejší super hrdinovia) až po C rank - chyť zlodeja hrdinov, kde je na začiatku aj hlavný hrdina (nakoľko si všetci o ňom myslia, že je podvodník a ešte k tomu aj holohlavý v nudnom kostýme). Rozličnosť hrdinov a záporákov, ktorú môže marvel len závidieť v ktorej si nájdete v každom ranku kopec obľúbencov (dokonca aj niektorí lamáci v C-ranku majú svoje čaro). Animácia neskutočná, hudba parádna a do toho to celé zaváňa paródiou na superhrdinov ako takých. Oficiálne moje najobľúbenejšie anime vôbec..Jediný mínus (a to myslím smrteľne vážne) je len JEDNA séria, kde som vlastne ani nestihol zistiť, čo niektorí z tých zaujímavo vyzerajúcich herov majú za príbeh a superschopnosti.. Príbeh rozohratý na najmenej tri série.. takže.. neserte ma.. chceme ďalšie série ! 100% Mumen rider je uplne super - C rank hrdina s chráničmi a bicyklom, ktorý bez akýchkoľvek schopností všade bicykluje a občas ten svoj bicykel aj na niekoho hodí (väčšinou skončí Mumen rider s výsmechom zmasakrovaný v nemocnici, ale snaha sa cení ) ()

Ne__Ty

První epizody mi přišel zajímavější nápad než samotný seriál a k dalším dílům jsem se musel prokousávat. Ale nakonec jsem mu propadl a od čtvrtého dílu jsem si je pouštěl automaticky. I když by se mohlo zdát, že akce bude jednotvárná, tak tomu tak není, jelikož se představí spousta rozmanitých protivníků i hrdinů, z nichž spousta vyniká bizarností. Z toho plyne i nenásilný, i když ne zrovna sofistikovaný, humor, je to však bohatě vynahrazováno parodováním superhrdinských klišé. A potitulkové scény byly příjemným bonusem. (Netflix) ()

BMAJTZ

O tom, že se jedná o zábavný animák nemá smysl se dohadovat, ovšem má i pár jasných mínusů. Jako parodie na všemožné superhrdinské filmy to funguje víc než perfektně, hlášek a "podivných" scén je tu halda, bohužel po chvilce sledování začíná být seriál poměrně repetitivní. ()

Arkanoid

Treba pozrieť pred tým, ako si chcete dať nejaký superhrdinský film alebo shounen. Zábavné tak, ako sa dá od paródie očakávať, bohužiaľ nie viac, originality, čo by si zaslúžila najvyššie hodnotenie, je menej. Väčšinou sa totižto opakuje premisa s hlavným hrdninom Saitamom, ktorý tupo civí a všetko ľahkosťou vyrieši, čo síce dokáže zabaviť, ale dá sa toho aj prejesť a aj keď sa dej vyvíja, scény nie sú iné, len variantami tých predošlých. Ostatnými hrdinami sa napriek ich menším schopnostiam, s ktorými nie každého súpera zdolajú, veľmi šetrí. Ale ako nezáväzná zábava to nie je zlé. ()

Melios

Anime ,ktoré ma zhodilo zo stoličky od smiechu! Lepšie anime som jakživ nevidel. Nech sa Naruto spolu s Tokyo Ghoul strčia!!! Saitama je stokrát lepší ako všetci ostatní anime hrdinovia! Seriál srší absurdným humorom ,čo mu len prospeje ,je rýchly ,svižný ,zábavný ,ale hlavne záživný! Jeden z mála seriálov ,ktorí ma neprestáva baviť ani po prvej sérií a s napätím čakám na vydanie druhej sezóny a teším sa na návrat Saitama ,Genosa a spol.... ()

Fordzy

Tak tu máme jedno z nejlepších anime roku 2015. Originální a zajímavé postavy v čele s hlavním hrdinou Saitamou, parádní humor, skvěle zvolený voicecasting a nesmím zapomenout na skvělý rytmický soundtrack. Dohromady tvoří úžasnou parodii na všemožné superhrdiny a pomáhá tomu i styl animace odkazující na anime z 80s. Doporučuji každému fandovi superhrdinů. 85% ()

Devadesát Dva

Definitivně chytrej kopanec do koulí všem anime stereotypům, prezentovaným téměř jako něco, na co je třeba být pyšný už v základním motivu, kdy jeden fight v Narutovi se táhl 30 epizod, zatímco One Punch Man je vyřeší během tří vteřin (a stejně to dokáže příběhově fungovat a bavit vás). Od doby, co to vylezlo (coby anime) jsem to zkoušel dvakrát a první díly mě nechytily.... teprve až když jsem tomu dal třetí šanci, teď, jsem se chytil. A je to celkem slušná sranda, na které je děsně fajn, že vznikla jen tak na internetu z myšlenky amatéra. A navíc to skvěle redefinuje, co to vlastně znamená být hrdina a jak se podle toho chovat. ()

POciSEM

Chvíly sem myslel že to je dětská pohádečka ve štylu pokémonů ale hned jak gigantickej óbr kretén vyrazil rozdupat město jako godzilla a při tom zabil tisíce lidí,bylo jasný že to bude správný masíčko.A bylo.Saitamovi schopnosti jsou správně přepálený takže tu máme hrdinu kterej by dokázal rozcupovat supermana jednou fackou a i jeho protivníci jsou pěkně morbidní příšerky takže se furt hláškuje kdo byl jak moc silnej a do toho tryská spousta crwe.Podle mé nejlepší díl hnedka ten první a pak poslední 3 kde si to rozdá Saitama s tim nejdrsnějšim mimozemskym zlořádem a dostane takovou bombu až odletí na měsíc.Ale to neznamená že by ty ostatní díly za moc nestály.Naopak. ()

SpaceOdyseus

1. serie: Je to parodie? Je to loveletter superhrdinum? Je to vazne drama? Kdo vi. Ja jen vim, ze je to super. 2. serie: Nastavovana kase. Po temer dokonale prvni serii jsme dostali znovu to stejne, jen nudnejsi, rozredene a bez napadu. ()

VeliiQ

Nejhorší na tom je, že ono to ze začátku vážně vypadalo dokonale. Zajímavá hlavní postava, bezva vtipy, dobré boje s výjimečnou kresbou a úžasná vedlejší postava. Jenže tohle všechno ukázali na začátku a hned po druhém díle to začali pěkně flákat. Místo toho, aby se kvalita zlepšovala, tak se zhoršovala, což je škoda. ()

Marys

Parádne anime. Trochu krátke, no asi to tak má byť. Skvelá dávka irónie, chladnokrvného humoru a dennodenných humorných trápení najsilnejšieho hrdinu, o ktorom nikto nevie, prípadne mu nikto jeho silu neverí. Takýchto seriálov by mohlo byť určite viac. ()

Mafiapau odpad!

Bohužel premisa anime je jeho největší pád. Do JednoRánoMuže jsem šel s tím - ano je to v názvu. Animace, visuál soundtrack i sound-design jsou absolutně na výbornou. Čekal jsem že u seriálu vydržím kvůli propracovanosti bitek, zajímavé choreografii - či co já vím - a když bude plešatec vytáhnutej z Bělidla na permanentním OP Bankaii, tak si užiju nějakou vedlejší věc, kvůli které budu dál hltat díl po dílu - nestalo se tak. Seriál nenabízí nic jiného než bitky které jsou z evidentního důvodu po jednom až dvou dílech extrémní nuda (když máte bitvu bez napětí, tak proč se na ní koukat?), humor který je občas trefný a dává seriálu svůj punc, bohužel který je pohřbený dost nezajímavýma postavama kolem plešatince s tím, že vše krom těchto pozitivních věcí, je otravný (na můj poměr dost). Skončil jsem na konci třetího dílu s tím, že jsem byl otrávenej a vyčerpanej tím jak nezáživný se pro mě One Punch Man po třech dílech stal. Možná ještě budu pokračovat, a recenzi protáhnu. V tomto stádiu ale - doufám jen že v seriálu půjde o něco víc než jen groteskování pár postav kolem plešatince užívajíc si otravné gagy s občas hozeným vtípkem se správným One-Punch-Linem :) , a po pár dílech ohranými souboji. Též jako hodně velká chyba se mi jeví to, že seriál si nedal práci s absolutně žádným vysvětlením/vybudováním světa. Po tří dílech jsem si připadal jak zamknutý někde v opuštěné laborce jen s ukázanýma hlavníma postavama s tím, že jsem si vůbec nepřipadal jak na alternativní zeměkouli kde jsou superlidi, na který furt útočí nějaký přesvalněný šaškárny s mrdkožlábkama. "Vpičizmus" seriálu je z části dobrý, bohužel je to dvojsečná zbraň která se vrátí přímo do držky, a ničí celý seriál, stejně jako hlavní premisa seriálu - To že monstra a nepřátelé útočí na města a lidstvo, v podstatě permanentně. No, to vám bude po pár dílech absolutně k ničemu, protože si připadáte že na planetě existují jen hlavní postavy, s tím že občas se tam teda šmejkne ten jeden či dva záběry, aby se neřeklo, že úplně všichni lidi na planetě jsou mrtvý - JAKEJ  TO TEDA VŮBEC DÁVÁ SMYSL?! Po tomhle  zjištění je tedy seriál  jen o jediném - o plešounovy co se nudí, protože je OP. A dál? Jo aha, to je všechno. Já se taky občas nudím protože jsem v něčem až moc dobrej, a seriály o tom netočím, protože by to nikoho nezajímalo. Mě něco takového neoslovilo - Je mi opravdu líto, že nejsem vymaštěná šaškárna co by si nechala s*át nad hlavu od přepáleného hodnocení nezáživného pitchonu. Pokud jste ale vyloženě člověk který se udělá nad tím jak je hlavní postava přesílená a stačí vám k dokončení jen jedna ruka :) jelikož máte komplex méněcennosti, tak prosím. Ale já vypnout mozek nedokázal. Dvě hvězdy jen za ony zmíněné pozitiva. Edit po dokoukání 6. episody: Mno, Tak na šestce to utnu. Seriál je ještě nedoplněnější, a už i ten humor utlumen na minimum s Ikkakuem.. Teda Saitamauem vlastně.. Odebírám zbylé hvězdy které jsem původně seriálu dal za visuál a zvuk. Tak přehypovaný pitchon? To si tu lidi fakt děláte p*del nebo tu fakt něco fetujete? Ne, omlouvat se za to že přemýšlím nad tím na co čumím se fakt nebudu. Dost s braním servítek, jelikož tohle je extrémní nuda pro lidi, kteří se chtějí vyschízovat do charakteru který rozbombí každého bez vyjímky - kdo já vím, asi nějací lidi co mají komplex méněcennosti či jsou šikanování. Jelikož pokud mi tu napíšete někdo oprávněné logicky odvozené verifikované důvody, proč je seriál způsobilý na více jak dvě hvězdy, vezmu si půjčku a na ruku vám dám 80 000kč. Jedna (možná i ta nejvíc) z nejpřehajpovanějších mrdek co jsem z Anime žánru za život viděl. Posílám do odpadu kvůli mastičkářskému, mnou nepochopitelnému hajpu. Objektivně - 40% až 50%, a to jen kvůli dynamice a výbornému audio-visuálu. () (menej) (viac)

Linaroth

Post-anime s panem Vajíčkem v hlavní roli. OnePanMan posbíral žánrová klišé a těží je ad absurdum, protože přece stejně víme, jak to dopadne, tak proč se v tom moc hrabat. Budu rád, jestli to už nebude mít žádná pokračování a udrží si to nabitých 12 dílů bez zbytečných omáček. V opačném případě hrozí, že se z OnePanMana stane přesně to, co paroduje. ()

Pokračování Venoma má název

Pokračování Venoma má název

22.04.2020

Dvojka Venoma od režiséra Andyho Serkise má oficiální název, snímek ponese titul Venom: Let There Be Carnage, což je jasný odkaz na hlavního záporáka Carnage, jehož ztvární Woody Harrelson. Hlavní… (viac)