One Punch Man

• Japonsko ワンパンマン (viac)
Japonsko, (2015–2024), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

One (komiks), Júsuke Murata (komiks)

Aoi Júki, Júki Kadži, Kendžiró Cuda, Mamoru Mijano, Masaja Onosaka, Teššó Genda, Daisuke Namikawa, Júdži Ueda, Ken'iči Ogata, Mijuki Sawaširo, Šin'ičiró Miki (viac)

Nejsilnější superhrdina na světě dokáže zabít kohokoli jednou ranou. Ale nemá žádného soupeře, takže bojuje s nudou a depresí. (Netflix)

Marius

Tak z tohto si aktuálne otaku po celom svete ustriekavajú?! Fakt z tohto? Tak len v skratke, epizodický seriál, ktorý chce byť paródiou a komédiou by mal byť vtipný a ja som sa usmial tak dvakrát. Jediné čo sa tu úspešne paroduje je japonská posadnutosť rankingami a stupňami úspešnosti. Akcia v superhdinskom žánri môže byť de facto akákoľvek ale už nie inovatívna, no a ak je hrdinom one punch man tak vieme vopred ako to skončí. Za mňa nič moc, zúfale tomu chýba jednotiaca dejová linka a zmysluplná idea. 5/10 ale tri hviezdy za animáciu. A jediný kto tu stojí za pozornosť je Tornado Tatsumaki. ()

novoten

1. série - 80% - Masová obliba jednostranného akčňáku mi vrtala hlavou zhruba do konce první epizody. Způsob, jakým se Saitama shazuje, je ale natolik neodolatelný, že jsem mu začal propadat taky. Brzy se totiž začnou klubat parodie na superhrdinské souboje, na neporazitelná monstra, na žebříčky nejrůznějších schopností nebo na trénink nepředstavitelné síly. A když se všechno semele v parádním vizuálu a nečekaných hláškách za účasti bezelstně zapáleného Genose, funguje to skvěle. Jediné, co mi chybí, je nějaký druhý plán, který by pomáhal neustálé nadsazenosti a potrefenosti dohrát i jiné věci než samotnou akci, ale zároveň si uvědomuji, že by byl i trochu hřích babrat se v něčem, co úspěšně šlape samo o sobě. ()

xxmartinxx

Chytrá dekonstrukce anime žánru samozřejmě s přesahem. Vytrvale antiklimatická dobrodružství neporazitelného hrdiny, kterého už v životě nejspíš nečeká žádná výzva, ale on nepřestává doufat. Je to chytlavé. ()

TheDarKnig

"Guess I should go." Takhle jsem se jednou večer nudil a přemýšlel jsem, co jiného bych mohl kromě tisícího pětistého poslouchání Guren no Yumiya dělat a zda by se hlavně mohlo najít něco smysluplnějšího pro rychle se blížící hodinu křečků. A uvědomil jsem si, že bych třeba mohl zkusit zase po dlouhé době přečíst nějaké to východní kreslení zvané manga jako jistou změnu v mém většinově čistě západním graphic novel zaměření. Vzpomněl jsem si, že mi jistý příbuzný, pár předchozích dní snažil vnutit nějakou pochybně pojmenovanou a působící mangu, kterou ovšem, jak dobře vzhledem k příbuzenství věděl, na jaké nitky zatahat, neustále popisoval dvěma slovy "OP jak prase".... třemi slovy? No každopádně jsem se rozhodl, že do ní přinejmenším zkusím nahlédnout, a jak to už někdy často v takových případech bývá, večer nestačil. A z té podivně pojmenované mangy se vyklubala extrémně výstižně pojmenovaná manga. A je to OP jak prase!!! Víc k tomu asi nenapíšu, protože bych se velmi lehce mohl zamotat v nějaké hrozné adoraci jako u mého nedávného komentáře k Shingeki no Kyojin a adorovat mangu na místě anime by už byl vrchol drzosti! Takže mě potěšilo, že jsem se k OPM dostal až takto pozdě, v době, kdy anime bylo na prahu a teď tu již máme první díl a nemohu neříct, Bring It On! Měl bych k přepracování své prvotní výhrady, jako že animace by mohla být v některých scénách ještě o kousek hezčí (vzhledem k tomu, že manga je přímo překrásně kreslená), resp. mohla by trošku věrněji přepracovávat ty umělecké obrazy Saitamy při finišovačkách, ale na druhou stranu, viděl jsem to v nějaké hrozné kvalitě, takže to asi nechám prozatím stranou. Dále bych mohl asi vytknout to, že pro mě překvapivě některé rozhodně satirické a humorné momenty vyzněly jaksi hůř než na papíře (ta krásná kresba!), ale to neznamená, že by stále nebyly chytré a hlavně zábavné. Nakonec mě ale v prvním díle nejvíce rozesmály dokonalé obličejové kreace hlavního hrdiny, v interakci s protivníky. Tohle je jeden z důvodů, proč to anime bude stejně jako manga takový klenot, bořící všechny hranice a klišé. Přitom se v tom autor neutopí, ale navrch dodá propracovaný svět, systém jeho fungování a charakterový rozvoj, vždy balancujíce na hraně mezi úplnou parodií a vážným dějem. Ale nakonec, pro mě osobně, a pro každého, kdo má v sobě to dítě, bažící po obrovsky badass OP nářezu, bude tohle anime slastí asi hlavně kvůli tomu. Ale třeba ne, ještě se uvidí. Ovšem, věřte mi, mělo by se to jen a jen zlepšovat, první díl byl jen takové demo, stlačený origin a ukázka toho, co nás čeká. UPDATE: Po 2. epizodě už není potřeba žádných poznámek, je to jasné anime roku. 3. epizoda je to jediné moderní umění, které jsem schopný uznávat! A kadence hlášek a vtipných momentů se stále zvyšuje až ke kritickým hranicím. Over 90 000! Epizoda 4 přináší představení dalších kriticky důležitých postav, hlavně pak jednoho legendárního cyklisty, největšího hrdiny z lidu, jaký kdy kráčel po povrchu zemském. Ale taky mi tato epizoda potvrzuje to, že bych opravdu chtěl, aby ty akční sekvence byly "snímány" z trochu jiných, zřetelnějších úhlů, aby byla Saitamova síla vidět opravdu v plné kráse a nestínil to například kouř apod. Humor ovšem neselhává ani na chvíli. Epizoda 5 je konečně výhra na plné čáře, nejen si to utahuje z klasické snahy tvůrců i fanoušků rozdělovat hrdiny podle Power levelu, ale má to konečně i ten souboj dvou supermocností! Také tajemný zachránce, který inspiroval založení HA, udon-walk a oppai mikina! Ep.6-Ep.11 potvrdily kvality této série, které spočívají hlavně v naprostém rozebírání určitých žánrů anime a to neodolatelným a často velmi vtipným způsobem. Výstavba světa má taky své plusy, stejně jako celkový dějový vývoj, ale hlavní je to boření všeho, co se dá. Doslova. Akční sekvence jsou ovšem stále někdy tak zběsilé, že člověk by musel pauzovat, aby vše pochytil, ale kdyby to udělal, uviděl by, jakou práci si hoši z MadHouse dali, logicky ty nejkrásnější a nejvíc cool momenty jsou přímo vystřižené z mangy, ale celková kinetika a zběsilost jako přidaná hodnota se ukáže nakonec až ve finále. Kde je to možná nejkulervoucnější bitva roku. Až jsem se zpotil. PS: Saitama by toho hnusně malovaného, necharismatického, trapného debila Goku rozbil během 5 vteřin! () (menej) (viac)

Hitman_47

Neuvěřitelné, jak se takhle jednoduchý koncept, kdy týpek dá prostě každého na jednu ránu, dá zpracovat, že ani po 12 dílech nepřijde otravný. Holt správná porce absurdního humoru a dobře napsaných postav ... stačí kouknout na první díl a budete vědět, zda tento seriál budete adorovat či nenávidět. Já se bavil královsky, a nemůžu se dočkat dalšího nášupu z tohoto superhrdinského univerza ! ()

dennykr

Chytrá hra (nejen) s pravidly šónenů. One-Punch Man vytváří dvě hrdinské pozice, v té první je unavený protagonista Saitama, který marně hledá vhodného soupeře, protože každého porazí jednou ranou. Není tak tím, kdo by žánrová pravidla následoval, ale naopak z nich vystupuje a ironicky je glosuje. A kyborg Genos zase poskytuje prostor k tomu pravému šónenovskému vývoji, takže tradiční divák rozhodně neostrouhá. Ale kromě toho, že jde o poměrně vtipnou parodii (zesměšní se Rocky 4, Dragon Ball, ale i Kamen Rider) s takřka geniálním pointováním gagů, vede OPM dialog i s obecnějšími schématy japonské populární kultury. V průběhu se tak objeví maniakální vědci a jejich výtvory, genetičtí mutanti, národy podzemních monster, cukamotovsky deformovaná těla, války gangů nebo nindžové. A každý z těchto rámců je na jedné straně naplněn – diváci dostanou plnohodnotné souboje a dozví se víc o původu nepřátel –, ale také zesměšněn z pozice znuděného a nezničitelného hrdiny. K téhle obecnosti nás vede i samotný seriál tím, jak pojmenovává součásti fikčního světa. Města se prostě jmenují Město-A či Město-Z, útoky třeba "obyčejná pěst" a nepřátelé podle toho, jaké zvíře připomínají. Saitamu atakuje Komáří žena, Žabí muž nebo Král džungle. // Spíš než k banální šónen parodii má One-Punch Man blíž k tomu, jak nakládá Hitoši Macumoto s kaiju eiga v Big Man Japan. ()

HellFire

Místy zábavné, místy neskutečně nudné, místy vyhrocené... Hlavní hrdina je skvělý ve své naivnosti. Bohužel však většina dílů vzhledem ke konceptu trpí prázdnotou. Co se příběhu týče, tak ten je prakticky neexistující, tady jde hlavně o to, se kterou příšerou se hlavní hrdina (už jsem zapomněl jeho jméno) utká, aby jí jednou ranou vyrazil mozek z lebky. 2. sérii jsem protrpěl, pohybuje se na hranici jedné hvězdy. Hrůza. ()

zdepapepa

Stejnou službu, jakou klasickým rvačkám prokazuje wrestling, prokazuje OPM klasickým shonen titulům. A ani k wrestlingu to nemá tolik daleko - hrdinové, padouši, persóny, signature moves. Jinak je tu všechno jako všude jinde. Jediná věc, kterou tento seriál tak může nabídnout oproti konkurenci, kromě osobitě nakreslených bojových scén, je poměrně originální nápad, kdy hlavní hrdina ustavičně neřeší zda-li je dostatečně silný vůči protivníkům či zda-li má více trénovat a jak ani se nikdy nedostane do vyložených problémů. I osobností je pro mě Saitama nejsympatičtější, proto kdykoliv nějaký jiný hrdina nebo záporák měl svých 15 minut slávy, trpce jsem vyhlížel, kdy se objeví můj oblíbený plešatý hrdina. ()

TomX2

Celkový dojem: Čo, keby tu bol neznámy hrdina, ktorému stačí jedna rána na to, aby mohol kľudne zničiť aj celú zem, a nikto a nič ho nezastaví? Či už Naruto, Superman, či Batman, nikto. Pred dvoma rokmi začalo vychádzať jedno z najznámejších anime, One Punch Man, supernaturalná akčná komédia, ktorého hlavný hrdina je plešatý, na prvý pohľad úplne obyčajný týpek, Saitama, ktorý je hrdinom len tak zo srandy. Pri jednej akcii zachráni Genosa, ktorý má tiež nadpozemskú silu. Saitama sa tak stane jeho ,,majstrom", avšak je stále nespokojný z toho, že ho nikto nepozná. V tomto geniálnom svete ale existuje spolok hrdinov, ktorí svojími schopnosťami chránia obyčajných pozemšťanov. Saitamovi aj Genosovi sa podarí do spolku zapísať, avšak zatiaľčo Genos vždy stúpa hore, Saitama je považovaný za podvodníka a slabocha, pričom svojou silou si zoberie do rúk aj boha. A aký je môj dojem? 1-4 ep. [85% Na prvý pohľad tu máme výbornú animáciu, skvelú hudbu, zaujímavé boje a.. vajca na hla - teda chlapca s dvoma bradami? Okej, no prečo nie? Vlastne, za prvé 4 diely som sa stihol zosympatizovať so všetkými postavami a mohol som len umierať smiechom.. na začiatok to bolo naozaj fajn a vôbec neľutujem, že som do toho išiel. 5-8 ep. [80%] Moja spokojnosť a dobrý zážitok, trochu upadol, ale na druhu stranu som sa znovu mohol nad každou vtipnou scénou smiať. Boje síce zaujímavé až tak nie su, ale dostali sme sa do ďalšiej dejovej linky. Poznávame nové postavy a že ich nie je málo! Spokojnosť. 9-12 ep. [75%] Deviaty a desiaty diel sú fajn - je to trochu akčnejšie a po bojovej stránke sa je na čo pozerať. Vtipných scén je tu síce menej, než obvykle, ale aj napriek tomu sa vôbec nenudíme. Posledné 2 diely mi už ale veľmi nesadli. Nie že by boli vyložene zlé, ale nudili ma a aj napriek veľkej snahe pobaviť diváka, sa to tvorcom nedarí a ja som sa len mohol znudene pozerať na obrazovku. Celkový dojem: Ako celok sa mi One Punch Man veľmi páčil. Výborná hudba, zaujímavé boje, dobrá animácie, sympatické postavy a naoazaj vydarený humor. Pri sledovaní som sa naozaj bavil, a môžem to odporúčiť každému, kto sa na anime pozerá, pretože One Punch Man má naozaj čo ponuknúť. Moje hodnotenie: 80% ()

Bakllazaan

Po shlédnutí druhé sezony jsem musel dát hvězdu dolu. Bohužel opratě animace převzalo jiné studio, takže už to není tak vizuálně zajímavé. Přibylo také fillerů. Jinak je ale anime skvělá oddechovka ()

SonGokussj

První pohled: Ok, čekal jsem nějakou bláznivinu. Ale toto je drsné! :-D Četl jsem o to jen dobré věci před rokem, viditelně se vyplnili. Snad to bude, jak doufá Starletka, pokračovat :-) Po 1. ep: 85% || 2. ep: Boha to je dokonalý. Naprosto to prozatím vévodí. Zbytek zrecenzuji, jak to skončí. Prozatím 90% | Po shlédnutí: Trochu jsem vystřízlivěl a sám uznal, že to taková paráda není. Vtip s jednou ranou se za chvíli ohrál, ostatní postavy prakticky zbytečné, kresba, to je to, co jsem si na tom užíval. Věčně "cool" blond se za chvíli taky ohrál, prostě okolo poloviny to začne být takové... Meh, 60% ()

Laxik

Dělá si to prdel ze všech věcí, které mě na anime serou. A z hodně věcí, které mě serou na Japoncích. Nenechte se odradit první epizodou, ta je dost slabá. Pak se to ale rozjede. ()

Genryuusai

Ok, nevěřil bych, že Gintama někdy bude mít v žánru tak kvalitní konkurenci, ale tady jedna je. Sice se za 12 dílů nedá úplně říct, jestli to bude epizodní, nebo zde bude nějaký větší ucelený příběh (předlohu neznám), ale každopádně koukatelná akční absurdní komedie. ()

Hamaradža

Skončil som pri ôsmom dieli, ďalej sa to proste pozerať nedalo. Kladom tu asi bude pomerne pekná animácia, kreativita tvorcov pri vymýšlaní rôznych záporákov a (absolútne nevyťažený) námet, ale ináč tento tradične Japonsky-uvrieskaný pogrc predstavuje pre mňa takmer nestrávitelný sled fetišisticky prehnaných bojových scén, plochý až bieda a takmer bez deja. Chcel by som vedieť čo tým autor zamýšlal, pretože to nie je ani napínavé, ani vtipné, ani zábavné, ani nič - iba ak nevkusné, nepríjemné, otravné. ()

Hees

Nechápem ako môže hrdina, ktorý každého zneškodní na jeden HIT, alebo na jeden úder byť naozaj taký úžasný ako je to v tomto anime. Nedáva to zmysel, ale tu to naozaj funguje. Vlastne to ničí všetky ostatné anime, kde sú hrdinovia čo majú mamoru komplex a stále sa vyvíjajú a ukazuje to úplne inú cestu a to najprv síce nepochopiteľnú cestu, ale neskôr som pochopil, že toto je naozaj výborné anime, ktoré nenudí ani sekundu. A čo viac hlavný hrdina je naozaj divný a vedľajšie postavy sú zábavné. ()

joker.george

První epizody mi přišel zajímavější nápad než samotný seriál a k dalším dílům jsem se musel prokousávat. Ale nakonec jsem mu stejně propadl a od čtvrtého dílu jsem si je pouštěl automaticky. I když by se mohlo zdát, že akce bude jednotvárná, tak tomu tak není, jelikož se představí spousta rozmanitých protivníků i hrdinů, z nichž je spousta často bizarní. Z toho plyne i nenásilný, i když ne zrovna sofistikovaný humor, je to však bohatě vynahrazováno parodováním superhrdinských klišé. A potitulkové scény byly příjemným bonusem. (Netflix) ()

Kwaichi

Neviem, čim to je, ale aj keď tu nie je obsiahnutý žiaden hlboký príbeh, napínavé súboje, nepredvídané zvraty ani všadeprítomná love story, anime dokáže zaujať. Jeho kúzlo pravdepodobne spočíva v jednoduchosti, priam prostoduchosti hlavného hrdinu Saitomu. Zaujímavé, koľko málo stačí k úspechu. Ale aj to je jedna z možností, ako v dnešnej dobe vyniknúť. A hľadiac na hodnotenie seriálu, očividne úspešná. ()

Pokračování Venoma má název

Pokračování Venoma má název

22.04.2020

Dvojka Venoma od režiséra Andyho Serkise má oficiální název, snímek ponese titul Venom: Let There Be Carnage, což je jasný odkaz na hlavního záporáka Carnage, jehož ztvární Woody Harrelson. Hlavní… (viac)