Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

kishi_SO

k tomuto som asi prilis kriticky, ale proti vkusu ziadny disputat. Vypredany koncert diabolskeho Al Pacina, pekelne zvodna a nadherna Charlize Theron a ohnivo-sympaticky Keanu Reevse. Vacsinou pri zhliadnuti stopaze filmu byva u mna pravidlo -- nad 120 min. asi bude pecka. Tuto vsak pri 138 min. bola iba piecka. ()

saillor

Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích...možná je Al Pacino opravdu ďábel. Film dokonale funguje od první scény a soudu s vilným učitelem. Keanu Reeves odvádí standartně kvalitní výkon, Charlize Theron projde až neskutečnou proměnou ze zářivé blondýnky v uzlíček nervů a za zmínku určitě stojí i matka Kevina Lomaxe, která mi se svou vírou byla mnohem protivnější než samotný ďábel. A ještě jednou...Al Pacino! To on povyšuje i jinak velmi kvalitní thriller na něco, co hned tak z hlavy nepustím. Nadpřirozených momentů je ve filmu právě tak akorát, aby všechno vyznělo maximálně reálně a donutilo každého přemýšlet o jeho vlastních hranicích při tanci s ďáblem. Ano, ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích. A ještě musím zmínit svou oblíbenou scénu nad městem na střeše budovy, kde voda přepadá přes okraj, to je opravdu místo hodné ďábelského vládce. ()

Kada80

Spojení Al Pacino,Reeves a Theron zafungovalo na výbornou.Myslel jsem si,že tam dole je jen jeden šéf,ale v pekle jsou jednoznačně dva d'áblové Jack Nicholson (Čarodějky z Eastwicku) a Al Pacino,kterej to dokazuje v tomhle snímku. NEZAPOMENUTELNÉ : Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích. 90% ()

SelfishMan

Jasná 5* záležitost... Toto dílo stojí hlavně a výhradně na mimořádných hereckých výkonech ústřední trojice... Al Pacino fenomenální (jako všude), ďábelsky přesvědčivý, každý detail, pohyb ve tváři...to vše dohromady poskládalo dokonalého satanáše. Charlize Theron, co jsem zatím viděl tak její nej výkon...perfektně zvládla psychicky rozloženou manželku, které vlastní muž nevěří, že ji ojel sám ďábel. Nejslabší článek pro mě byl Keanu Reeves, přesto ze sebe dal maximum. Všechny ty dábelské narážky a metafory byly naprosto skvělé, originální, nápadité a místy vtipné, ale myslím, že mohlo zůstat jen u nich a vizuální podobu jim netřeba dávat (ty zpitvořené démonské ksichty a mizející (nevditelní) mi kazily ten jinak skvělý dojem...když nad tím více přemýšlím, tak to bylo možná nutné). Stydím se, že jsem to tak dlouho odkládal...ale lepší se psychicky připravit a o to více si to užít. 95% Ps. hlavně poslední zhruba 30 až 45 minut to byla pro mě divácká extáze ()

Ajka2

Dobré herecké výkony v podání - Keanu Reeves, Charlize Theron a hlavně Al Pacino, který předvedl téměř dokonalého ďábla a řadí se s ním mezi nejlepší herecké výkony. Další velké plus získává tento film pomocí hudby, zneklidňování diváka temnými pochmurnými tóny je skvělé. A námět? Skvěle zakomponován, dobrý náběh na 5 * ()

Naghavi

Jeden z prvních mysteriozních filmů, který na mne dodnes zanechal hluboký dojem... Je to výborný snímek, od tohoto filmu jsem začal mít rád herectví Keanu Reevese... ()

sokor3

Al Pacino je opravdu nejlepší ďábel, jakého jsem kdy viděl, na tuto roli opravdu nemohli vybrat nikoho lepšího a ten jeho závěrenčný proslov byla nejlepší část filmu. ()

Brenda.Ch

Toto je filmová bomba se vším všudy, Pacino je setsakramenstsky dobrý ďábel, dějově to nemá chybu a celé je to jedno velké temné superdílo. Charlize Theron, jako krásný protipól Miltona, úžasné sídlo právnické firmy a dobrá makačka na bednu v oblasti filozofie, skvělé. Nejvíc se mi líbila scéna, kdy se Lomax zastřelí. Paradoxně výkon Keanu Reevesa mě moc nezaujal, ale zbytek herců stál za to. ()

KeanuTheBest

Pompézní thriller, který perfektně ukazuje na herecký um hlavních postav, Al Pacino (satan), Keanu (advokát), a Charlize (psycho manželka). Mám ráda filmy s podobnou tématikou. Všichni tři obrovský respekt za herecký výkon. V závěru rozuzlení, a nezapomenutelná scéna dvojice Keanu a Al. Pro mladého Keanua je to druhá největší role v jeho kariéře, (předtím ještě Speed). Za mě určitě 5 hvězd a ne jinak....Musím se přiznat že je to i kvůli scéně s perfektním nahým zadkem.. ()

klapqua

Tak som si to dnes po dlhom čase pozrela znova a musela som dvihnúť hodnotenie na päť hviezd. Ten príbeh je skrátka dokonalý, zbožňujem keď sa útočí na ľudské slabosti a ak je to urobené takto chytro a doslova krásne... Pacinov diabol bol skrátka úchvatný a jeho prejavy mám ešte teraz v ušiach a vyrazené snáď aj priamo na mozgu. To pohrávanie sa s márnivosťou, ambíciami, sebaláskou v kombinácií s Pacinovým drzým, miestami prekvapivo láskavým úsmevom, do toho trpiaca Charlize a mierne rozčarovaný Keanu, ktorý sa snažil všetko udržať pod kontrolou... ale... Husia koža mi vždy nabehne v dvoch momentoch, a síce keď sa Charlize zabije a keď má Al nakonci rozhovor s Keanom, ktorý sa ho pýta kto vlastne je, Satan? A Al mu povie nech ho volá tati... magické.... A samozrejme, tá hudba, krása. ()

MFJD

Laicky ukázané kto vládne dnešnému svetu a za kým vlastne ideme a koho nasledujeme. Odvraciame tvár Bohu a nechávame sa unásať na rieke klamstiev a viery o príchod lepších časov. Tie už boli a nevrátia sa, ľudstvo už dávno zapredalo svoj osud. Nastala doba na čakanie totálneho konca ak nenastane zmena v ľudoch. Diabol nebol nikdy humanista a ani sa ním nechce stať, ide mu len o jedno. Presne ako to trefne vystihol Al Pacino, je to jeho doba, on je ten ktorý diktuje kolobeh tohto skruveného sveta prepadajúceho sa do hlbín pekla. On nie je ten ktorý sa len prizerá ale knocautuje ľudské plemeno na kolena pred tvár Boha. Aby on videl komu dal prednosť pred ním a komu bolo v tomto smere ukrivdené. Tak či onak smeruje tento svet či chceme či nie do pekných sračiek. A stačí len tak málo. Ráno vstať, pozrieť sa na seba pred zrkadlom a povedať NIE! A dať tým šancu na zmenu, druhej strane, pokiaľ nebude na nápravu a záchranu príliš neskoro. ()

kacer4

Od smrti Mary to išlo prudko dole. Do tej scény to bola výborná podívaná s vynikajúcou trojicou v hlavných úlohách. Potom to už bol asi výsledok vymlátenej fantázie. ()

Ironhead

Nezapomenutelne sceny v posledni 1/3 filmu, ktere jsou dneska jiz temer kultovni. Opravdu skvely Pacino! Proste sem tech 5* musel dat ;) btw... po dvaceti letech od prmeiery musim rict, ze ten film nic na kvalite neztraci, naopak zraje jako vino... Zvlast znatelne je to ve srovnani s filmovoou nabidkou poslenich let, kde prevazuji komiksove filmy jak dle jedne sablony a kterych uz musi mit snad kazdy dost. ()

RomanBond007

Názov veľmi výstižny , skvelo som sa bavil. Celý film mal takú pochmúrnu atmosféru zla, bolesti a chaosu. Keanu Reeves ako právnik, ktorý napriek všetkým okolnostiam vyhráva všetky súdne spory, Charlize Theron ako manželka túžiaca stať sa aj matkou & Al Pacino, tajomý a nepredvídaťeľný Diabol a otec Kevina Lomaxa(Keanu Reeves) . Zhrnul by som to takto- skvelý príbeh , výborny herci , okúzlujuca atmosféra - 95% aj za Reevesa! ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)