Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

MJMilan

Velice slibný začátek, ovšem přiřadil bych ke klasifikaci určitě slůvko mysteriózní. Vynikající herecký výkon obou představitelů hlavních rolí, ať už ctižádostivého Keenu Reevese, nebo temného Al Pacina. Navíc bych řekl, že i nápad byl celkem dobrý, avšak zpracováním se snímek přeměnil krapet v blbost s velice zdlouhavým závěrem o jednom dlouhém nudném dialogu. ()

reky

"Vanity. Definitely my favourite sin." Výborný thriller, po úvodních trochu vláčných přibližně 40 minutách, které jsou spíš takovým klidem před bouří, to dostává sakra grády. Atmosféra houstne a houstne a nedá divákovi vydechnout až do závěrečných titulků. Povedený scénář, režie i hudba, nicméně je jasné, že největší předností filmu jsou herecké výkony. Al Pacino předvádí další ze svých hereckých koncertů, posledních 20 minut je čistě v jeho režii, avšak pozornost na sebe strhne pokaždé (geniální je například scéna ve výtahu s Lomaxovou matkou a Pacinovy jiskřící se oči). Na pomyslném druhém místě je Theron, která ke svému zevnějšku přidává i výborné herectví. Reeves také přesvědčivý. Zatím 90%, ale s náběhem na pět hvězd. S odstupem času zvyšuju hodnocení na absolutorium, vynikající. ()

misulka03

Nepopírám, že moje vysoké hodnocení je do značné míry ovlivněno přítomností Keanu Reevese, ale jeho herecký výkon za takové hodnocení prostě stojí. Ačkoli děj tohoto filmu je skutečně propracovaný a napínavý - tento film nepopiratelně stojí na svém hereckém obsazení. A osobně se musím přiznat, že kombinace Reevse a Al Pacina je pro mě vražedná kombinace, která mě prostě musela zasáhnout. ()

vesper001

Strhující thriller o tom, jak může dopadnout člověk, který nechá své sebevědomí volně kvést, svůj úsudek povýší na post nejvyššího kritéria, za jediné měřítko pokládá vlastní já a jeho touhy. Excelentní výkon předvádí především Al Pacino v další kmotrovské roli. Filmový ďábel s básnickým jménem není žádný čert s rohy a kopyty, ale vysoce inteligentní bytost, která si v naší přirozenosti čte jako v otevřené knize a hraje rafinovanou hru s lidskou pýchou a touhou po nezávislosti. Jeho nejsilnější zbraní je schopnost dovést člověka na okraj propasti a nechat ho, aby do ní sám skočil. „Nejsem loutkář. Já jen vytvářím podmínky. Manipulujete se sami.“ V závěru trochu překombinovaná, ale jinak znepokojivě přesná ilustrace faktu, že ten, kdo si myslí, že má patent na rozum, je biblicky řečeno nejen blázen, ale i slepá myš. (více zde) ()

andrii

Nabídka Nejvyššího se neodmítá. A to teprve ne, když má tvář Al Pacina a promlouvá hlasem našeho nejpovolanějšího Lucifera. Je libo uzavřít sňatek v trysku temné nirvány, zabořit se, proniknout do lůna "fraucimoru" rozkoše? Pokoušen neodolal, ochutnal, podlehl. Upsal se kontraktu, doslova a do písmene krví, na neomezenou životnost vítězství, nikdy neprohrát, být vždy na špici. Chytit se drápu moci. Pro „andělský“ zisk, rajský klid sebevědomí, sám propadl silné víře, do závratně zrádné síně pekelné. Jeho nejtemnější temnost, karetní hráč s lidskými osudy, netvor v obleku, přivede do varu i svěcenou vodu. Na stolec ve svém sídle usedá, jeho záda hlídají vysoko šlehající plameny. Kníže tužeb v červeno-černém plášti, co plní přání „něco za něco,“ vystrkuje růžky, flirtuje, opíjí, manipuluje. Jeho dcera, po čertech svůdná, samý šarlatový vlas, ohnivá panna, na loži je připravena, dát ti…syna. Raději skon vlastní rukou, apokalyptická muka, než zplodit následovníka - dalšího pekelníka. Nemusí se bát, neshoří. Jsou nesmrtelné slabosti smrtelníkovy. Nezkrotná síra zapraská, pomlaskne si. Přepadne vzkříšení počátku mladé nevinnosti. Věčná je žízeň lidských existencí, smočit rty, i když budou pálit, v poháru naplněném až po okraj, elixírem bohatství a slávy. ()

panMartin

Tenhle filmek má pro mě takovou zvláštní mrazivou atmosféru. Thriller točící se kolem mladého právnika Keenu Reevse, který pracuje pro Ďábelského Al Pacína. Filmy z prostředí soudní síňě mám v oblibě,takže jsem si film vychutnával do poslední minuty. James Newton Howard svojí hudbou nezklamal a celý film dělal ve správných chvílích ještě děsivější. Chválím herecké výkony. Al Pacino byl do role "ďábla" ideální. Keanu byl opět nejlepší z nejlepší a nádherná Charlize Theron. Potěšil mě úplný závěr, který dodal filmu tu patřičnou hloubku. Jedinou výhradu mám ke stopáži, protože těch necelých sto padesát minut bylo opravdu moc. Čtyři hvězdy jako vyšité. ()

Decker

Nez jsem film shledl vubec jsem netusil co mam cekat. Dockal jsem se vsak velmi povedeneho thrilleru s lehce hororovym nadechem. Filmu vevodi skvele herecke vykony (Paciono zahral opet skvele) a grandiozni scenar, ktery vyusti ve fascinujici zaver, ktery nuti k sebezamysleni. ()

matezzz

Skvělý a nezapomenutelný Al Pacino coby ďábel je na celém filmu asi nejlepší. Taky ostatní herci a herečky (Charlize Theron obzvlášť) jsou ucházející. Děj Vás dokáže udržet v napětí celou dobu a celkově je to zkrátka dobrý film. ()

Cedr

Film naprosto podle mých představ. Ďábelský Al Pacino, sebevědomý Keanu Reeves a nádherná Charlize Theron pomalu propadající šílenství. Skvělý scénář, hudba, atmosféra, představitelé vedlejších rolí, hudba, trocha erotiky, několik nezapomenutelných dialogů... nářez! ()

trojtmberk

Musim malinko připepřit hodnocení, jelikož jsem zjistil, že tenhle doteď průměrnej thriller, mě vlastně při každý repríze pořád baví, což vypovídá o tom, že to asi průměrnej film nebude. ()

Triple H

Tomuto filmu v podstate nie je čo vytknúť. Akonáhle pristúpite na zápletku, nie je nič čo by vás mohlo sklamať. Scenár je kvalitný a dáva mnoho priestoru všektým zúčastneným. Al Pacino je rodený diabol, Charlize Theron tu ukázala, že v nej drieme talent a Keanu Reeves naozaj maká a nič nekazí. Páčilo sa mi aj technické spracovanie filmu, ktoré je na veľmi vysokej úrovni a samozrejme aj samotný záver. Veľmi dobrý film, ktorý na čistých päť síce nie je, ale zaokrúhlim smerom na hor. ()

Mona07

Al Pacino exceluje, sežrala jsem mu to i s navijákem. . . kromě hutné atmosféry jsem se i několikrát moc zasmála - "Řekni něco hezkého."- "Něco hezkého". 9/10 ()

Doudis19

Kevin je chudák, jeho matka je nábožensky, zfanatizovaná kravka a žena otravná, nanervyjdoucí nevděčná blbka. Možná právě i proto mi tu Keanuva nedostatečná zásoba obličejových výrazů a jeho zdálná prkenost prvně přišli jako dobrý tah. No jenže po roztahaným a nudným začátku jsem se obával že mě už ani ze všech stran vychvalovaný konec nedokáže přesvědčit o výjmečnosti vřele hodnoceného Ďáblova advokáta. Naštěstí se tempo od poloviny začalo stupňovat a to rozzuzlení už byla naprostá lahůdka. Nejsem z těch co by se celej film nudili a po geniálním konci pěli ódy a doporučení. Ďáblův advokát je jiný, konečný pocit se jen tak neztratí a dá zapomenout na lehce prozívaný úvod. ()

chelseaman22

Vyjma poslední třetiny filmu to bylo dokonalé. Člověk neví, jestli má žasnout nad hereckým uměním Reevese nebo Pacina. Oba hrajou prostě fantasticky! Finální zápletka stála za zlámanou grešli. Kínu Rívs procitne na WC a filmu je konec. Věčná škoda! 75% ()

LeoH

Napoprvé mi tenhle kříženec Rosemary's Baby a Angel Heart připadal skoro prostoduchý, ale když člověk pár let otročí profesi, stoupá na existenčním žebříčku a občas u toho zanedbává své blízké, začnou ho podobné motivy oslovovat – ani nemusí být špičkový právník s egem přes půl kontinentu a jeho vlastní jízda do pekel se nemusí odehrávat ani na Manhattanu, ani v osobní režii Satanově. Navíc je mi sympatické, že se tu s hororovými rekvizitami spíš šetří a většinu času se hraje na atmosféru a náznaky. Závěrečný zvrat nejdřív působí jako tisíckrát omleté klišé, které ovšem definitivní pointa lišácky pootočí. Nakonec pro mě vlastně větší zásah než to Rosemaryino děťátko. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)