Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Vessper

Bez Al Pacina by to nebylo takové, ale on je prostě zase naprosto úžasný Film má tempo, skvělé prostředí a vtáhne do děje. Delší stopáž ani na chvíli nevadí, naopak o to déle si to můžete užívat. Celkově je to výborný kousek! 90% ()

Had6

Jak řekl Kevin Lomax:"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." I případný propadák Al Pacina by byl lepší, než například nejlepší kousek od Zdeňka Trošky. Tohle naštěstí propadák není ani v nejmenším. Pane Troška omlouvám se, ale takhle vypadá film. Snad jste to viděl a líbilo se vám to stejně jako mně. Těším se na váš filmový opus Slunce, seno, advokát... ()

SonG

V tomhle nevidím nic světoborného...I přes dobré herecké výkony byl Advokát nemastný, neslaný. Vlastně by se dalo říci, že až na pár vypjatých scén celkem nuda. ()

BoredSeal

Ďáblův advokát je velmi inteligentně napsaný film, plný chytrých úvah o lidstvu a hříchu - z úst ďábla. Al Pacino jako ďábel? Tím je řečeno vše. Jeho show ve finále patří k nejlepším kouskům Ala na stříbrném plátně a vyhání hodnocení na plných pět hvězd. Překvapil mě slušný herecký výkon Reevese - to je snad jeden z mála filmů, kde Keanu nejede v režimu autopilot, ale zdárně se vtěluje do postavy, to asi dělá ta Alova společnost. ()

easaque

průměrný film, který se snaží nalákat na známé herce, prostředí právnických špiček a misteriózní příběh. Ne, že by byl špatný, ale provedení na mě působilo tuctově a děj se drží hollywoodských zajetých kolejí. Nejvíc vynikne asi stylizace a Al Pacino. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Tento film mě překvapil, hlavně konec, který jsem nečekala, že se takhle zvrhne. Což mě napřed naštvalo, protože nemám ráda, když něco je celou dobu nějak a pak je to jinak. Ale tady jsem byla opravdu ráda, protože to bylo depresivní až psycho. Proto dávám takové hodnocení, když měl na mě film silný dopad a Al Pacino byl v roli ďábla opravdu pekelný. Doporučuji. ()

honajz2

Nebýt ta prostřední část tak moc utahaná, tak bych snad těch 5* dal. Ono je na něm znát, že je celý skvěle promyšlený, má co říct a rozhodně to říká, navíc si (kromě toho prostředku) udržuje celou dobu napětí. Líbí se mi tady to naprosto přesné vyobrazení ďábla, jak lidi využívá, aniž bychom o tom často sami věděli a hodně se mi líbil ten závěr, který ukazuje, že ďábel není nikdy jen jeden člověk a že může vypadat strašně sympaticky (což je myšlenka, kterou se některé filmy snaží až křečovitě říct (třeba Rekviem za rytierov, že?), ale jen málokde ta myšlenka skutečně zapůsobí - a tady se to povedlo určitě). Je toho víc, co ten film říká, každopádně mě se líbil hodně, byl i skvěle natočený a zahraný a kromě toho utahaného prostředku mu nemám co vytýkat, jelikož prostě funguje přesně tak, jak má. Silné 4* ()

Jufonka

Tak já nevim... První 3/4 filmu mi přišly naprosto úžasný. Výborná tématika, kterou u filmů miluju, herci, který snad nemohli bejv víc vybraný.... A ta atmosféra! Prostě geniální. Jenže pak, jako by si snad film na poslední čtvrtku přebral nějakej jinej scenárista. Opravdu, tohle se mi snad ještě u sledování filmu nestalo. Tak ještě v půlce jsem si říkala, že to je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. A v závěru jsem zuřila, že to takhle mohli zmrvit. Jsem zmatená, jaký dát hodnocení. Hrozně bych chtěla dát pět hvězd. Ale poslední půlhodina? Proč, sakra? Zatím dám 3, třeba, až se podívám znovu, dám 4. ()

rakovnik

Přiznám se, že nevím, co mi na tomto filmu tak "vadí", že nedám plný počet hvězd. Možná mě tolik neohromil konec, který jsem očekával bombastičtější (ale i tak je skvělý), možná ne tolik sympatické obsazení vedlejších rolí, možná přílišná rozvláčnost příběhu...každopádně se jedná o vynikající drama s brilantními herci v hlavních rolích. ()

Martin741

Mimoriadne kvalitny film s mojim oblubenym hercom /Pacino/ v roli samotneho dabla. Reziser Taylor Hackford vie rezirovat, filmu vladne jeho zrucna reziserska ruka. Pribeh vyborne odsypa. Prva polka je trochu zdlhava, aby v druhej polke film nabral konecne grady a trochu mysterioznosti. Zo vsetkych hercov vedie suverenne Pacino, ktory strhava vsetku pozornost na seba. Uspesne mu sekunduju Reeves a krasna Charlize Theron. Tymto zacinal aj isty Chris Bauer / 8 mm 1999/. Horor presne taky, aky ma byt. 95 % ()

kaposlav

Priemerný film, ktorý tu ma 85%. Ja by som zredukoval tie mysteriózne scénky a skrátil metráž o 20-30 minút a bolo by to hodné azda tých 85%. ()

O´Neill

Aneb jak Hackford předvedl dokonalou hru s divákem! Sledování The Devil's Advocate je něco neuvěřitelného. Vše začíná s naprosto poklidnou atmosférou, a zhruba od poloviny filmu se krásně, rovnoměrně stupňuje, a vyhrocuje. Poslední půl hodina je pak naprosto pekelná, a o posledních deseti minutách ani nemluvím! Zkrátka - sekunda, co sekunda, minuta, co minuta, se film stále zlepšuje, a nabírá obrátky. Neuvěřitelné! A k tomu tady máme přímo pekelné trio - neuvěřitelný machr Al Pacino, který hráje úžasně, krásná Charlize Theron, která rovněž předvádí perfektní výkon, a celé to zakončuje ne méně, než jeho kolegové, perfektní Keanu Reeves. Zkrátka. TOHLE SE POVEDLO! ()

Mefistofelle

Jeden bod je za Al Pacina, druhý za Keanu Reevese a Charlize Theron, třetí je za příběh, čtvrtý za atmosféru... a pátý je za to, že jako celek to prakticky nemá chybu:). Ďáblův advokát je perfektní po všech směrech a nemůžu si vzpomenout na nic, co bych filmu dokázala vytknout. ()

joker.george

Thriller, který je rozhodně srovnatelný s Mlčením jehňátek a bezesporu jeden z nejlepších filmů zaobírající se tímto tématem. Silný nádech mysteria a je hlavně na vás pokud se budete chtít bát, neboť vás přímo ničím děsit nebude. A rozhodně musím vyzdvyhnout herce, kteří posunuli Advokáta o další level nahoru. A ještě dodám, že Al Pacino je nejlepší herec v roli ďábla, co jsem kdy viděl. Úchvatný výkon. ()

ad

Slušná studená sprcha, ale místy dost zdlouhavé. Tři hvězdičky bez závěrečného Pacinova monologu ("Já jsem vlastně humanista."). ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)