Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Asgy

Jedním slovem paráda, bavil jsem se výborně. Dokonalý film to sice není, ale mě ke spokojenosti stačil výkon Al Pacina, protože jeho podání ďábla, či co to bylo, nemělo chybu. A Keanu Reeves naštěstí nezůstal pozadu, obzvlášť jeho charakterová proměna byla výborná. Scény s CharlizeTheron zase dodaly filmu tu potřebnou depresivnost. Je to tak na čtyři a půl hvězdy, ale já dám pět, protože u tohoto filmu se mi dolů zaokrouhlovat nechce. ()

Jillen

Paráda. Al Pacino jakožto novodobý satánek je naprosto dokonalý a strhující. celková atmosféra filmu také nemá chybu a podtrhuje ji skvělá howardova hudba. Dávám 90% ()

Laxik

Ano, herci jsou výborní a nápad to má dobrý. Ale těch klišé, nedotažených nápadů a předvídatelných vyústění je tam nějak moc. Tenhle film by měl v člověku vzbudit nějaký pocit, dát mu námět k aspoň minimálnímu zamyšlení, měl by ho překvapit mírou otevřenosti, ... Ale nezanechalo to ve mě nic, jen pocit nenaplněného zážitku. ()

MikO_NR_1909

Diablov Advokát je ďaleko viac ako iba súdne konania, prefíkanosť výborných hercov a skvelých zvratov. Počas stopáže sa na mňa rútila bezmocnosť a pocity úzkosti z úsudku, že všetko sa môže otočiť presne naopak ako predpokladám. A to mi spôsobili režisérové i technické triky, ktoré si diabolsky zahrávali so všetkým naokolo. ()

Vojcl

Ďábelsky zrežírovaný i zahraný film, který má opravdu skvělou atmosféru a propracovaný scénář. Pro milovníky mystických hororů, navíc s pekelnickou tématikou opravdová lahůdka! Al Pacino je vskutku nejcharismatičtější filmový satan a i Keanu Reeves a krásná Charlize Theron podávají opravdu kvalitní výkony. ()

Lum3n

Zvláštní kombinace právnického thrilleru a mysteriózního fantasy. Rozjezd slabší, ale finále bylo pekelné (doslova), k tomu asi vůbec nejlepší Al Pacinův výkon (skutečne dokonalý) a výborný Reeves, skvělá hudba... Těch důvodů proč tenhle film vidět je spousta, sice se nebude líbit zdaleka každému, ale to je u takhle originálních filmů celkem běžné. ()

zipper111

Na Ďáblova advokatá se prostě budete koukat....zní to divně, ale po celý film neodrthnete oči od obrazovky. Ono je to totiž velmi příběhově vyvážené, psychologicky nabité, erotikou okořeněné dílo s výbornou hudbou, dokonalým Al Pacine, nádhernou a později šílenou Charlize(oboje skvělé!) a Reevesem, který hraje jako o život. A největší bomba na tom je, že to všem budete baštit, protože se scénářem si někdo sakra pohrál a je to vidět. 5* ()

Sawyer815

Námět velice dobrý,ale chybí mi tu něco,co by mě přikovalo k sedačce a já si řekl "To je paráda"...celý film stále čekám na něco velkého a když se v závěru dočkám,tak je to tak neskutečný přepal,že jsem opět zklamán. Ale díky za Al Pacina a Charlize Theron,to je herectví,jak ho mám rád. ()

Freemind

Po deseti letech od prvního zhlédnutí odnímám jednu hvězdičku. Přes výborné herecké výkony, slušnou atmosféru a solidní triky "Ďáblův advokát" nehezky zestárl. Ne, že bych bránil Bibli, ale tahle představa Satana mě spíš nudí než baví. Naprosto stejně jako v případě o rok mladšího Anděla smrti to nezachrání ani pár citátů z Apokalypsy, ani Mick Jagger skučící v závěrečných titulcích. ()

SarumanKo

Najlepší právnický film všetkých čias. Najbeštiálnejšie stvárnenie Satana v histórii kinematografie. Najlepší herecký výkon titána Ala Pacina. (Najlepší televízny dabing s neprekonateľným Borisom Farkašom.) Najpôvabnejšie výstupy Charlize Theron. Atmosféra, dialógy, napätie... Úplná parádička. "Kto si?" - "Mám mnoho mien..." - "Satan." - "Hovor mi ocko." (10/10) ()

blackrain

Co všechno je člověk schopný udělat pro svou kariéru, když mu za zády stojí samotný ďábel? Pro svůj úspěch je ochotný udělat a obětovat cokoliv i svou rodinu, čest a dobré jméno, úplně se zaprodat. Jen, když se mu daří víc a víc. To pak jdou všechny tři jmenované veličiny stranou. Z úspěchu se pak lehko stává vysoce navyková droga, kterou je potřeba přiživovat. ()

Bat55

Celý film je kvalitný a niekedy až desivý, ale v niektorých scénach ma to hrozne nudilo. Potom zasa prichádza zaujímavá scéna, no hneď na to je zrazená nudnou a zbytočnou scénou. Keanu Reeves je ale výborný ako právnik, advokát, ktorý ani netuší pre koho to vlastne pracuje. Charlize Theron je nádherná (ako vždy :D), no po druhej polovici filmu totálne zmagorí a predvádza skvelý výkon. Niektoré scény (scéna v nemocnici,kde si Theron podreže hrdlo) sú priam dychvyrážajúce. Záver filmu, asi posledná polhodinka je výborná a Pacino hrá exceléntne (ako celým filmom). No mne to k srdcu až tak neprirástlo a musím uznať, že sa z toho dalo vyťažiť trocha viac. Alebo, že by ma to proste nechytlo? Aj tak nadpriemerný film, ktorému by určite viac pristalo skrátiť minutáž. /70%/ ()

kaylin

Ale jo, ten rozjezd je pomalý a ten konec až nepříjemně špatný v porovnání s tím, co jsme doposud sledovali a jak se film jevil po stránce toho, co by mělo na konci být. Jenže ty herecké výkony, kterým jedinečně kraluje Al Pacino, jsou prostě dobré. Keanu Reeves se pro tuto roli hodil dokonale, ale ve srovnání je přece jen vidět, jak je Al Pacino skvělý. Některé scény jsou zde naprosto skvělé, například ta v metru nebo ta úvodní u soudu. ()

Nos

Opravdu charizmaticky ďábelský Al Pacino Vás donutí sledovat zajímavý snímek od trošku pomalejšího začátku až do čertovsky démonického konce. Také Charlize i Keanu se obstojně vypořádali se svými dobře napsanými postavami. Připočteme li k tomu skvělou hudbu Jamese Newtona Howarda, vyjde nám nadprůměrný drama-horor-thriller, který nás donutí i trochu nad dějem si zapřemýšlet. Čtyři hvězdy jako vyšité. ()

suicide

Jedním slovem ďábelské. Skutečně film, kdy další možné důsledky budu zvažovat ještě dlouho, a budu se tak k filmu ještě vracet. Ďábel dává vždycky možnost si vybrat nějakou možnost, ale v každé, byť sebelepší variantě, jsou jeho háčky. Však tyto háčky tvůrci filmu zaryli do diváka a nedají pokoj, dokud od filmu neodejde s maximálním uspokojením. Musím všem také doporučit i druhé shlédnutí celého filmu. Před divákem pak vystávají nové a nové detaily utvářející dokonalý celek. Zvláště pak, když člověk poslouchá všechno, co ďábel říká. Všechno má svůj smysl - když mluví o otci, o tom, jak si získává lidi a mnoho mnoho dalšího... Dokonalý film s dokonalým Al Pacinem. ()

Remedy

Pekelně úžasná atmosféra po celou dobu snímku, herecký ansámbl, který si sáhl až na samotné dno svých sil, vtíravé tóny hudby a dokonalá studie pokřivené psychiky a charakterů. Al Pacino byl jako ďábel bezkonkurenční a jeho herecký výkon opravdu silně hraničí s dokonalostí. Škoda jen toho roku ´97, protože v konkurenci Titanicu neměl „Devil´s Advocate“ při udílení Oscarů šanci… ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)