Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

richie_darko

6 až 7/10. Po priemernom druhom filme cítim zlepšenie, avšak stále to nemá to čaro prvého dielu. > Hodnotím vysoko len kvôli aktu, ktorý vysvetľuje, že prečo je Credence tým čím je a hlavne krátke rozobratie Dumbledorovej histórie a vraždy Ariany. > Tempo bolo krásne rýchle aj napriek tomu, že trval 2h 30m. ()

goauld

Nejenže to bylo strašně zamotaný, pořád to skákalo po různých sub-linkách, že za chvíli divák pořádně nevěděl o co v tom filmu jde, ale i ty zvířátka tam hráli asi pátý housle. Spíše to bylo jako taková "fantasy-krimi", kde se občas máchá hůlkama, aby se divákovi připomnělo, že kouká na fantasy. Taky ten "odštěp" do Bradavic (a nezbytných doplnků jako zlatonka a kdosi na koštěti) byl zbytečně -naroubován- a pokud by tam nebyl, nic by se nestalo. A taky mi nějak záhada, proč kdosi zabil tu matku těch ch-čchi-čchonů... No nic... sice to bylo 140min dlouhý, ale vesměs relativně nudný. ()

happydragon

Jako zjistit, že Brumbál je gay jsem fakt nečekal. Ale jako i bez Deppa to celkem ušlo, doufám, že udělají co nejdříve další díl, protože Grindelwald zase zdrhl. ()

AJensen

50% Těžký průměr a nejnudnější díl této trilogie, která očividně neskončila jako trilogie a která bude dál tahat peníze z kapes diváků. Oproti jedničce, která byla celkem unikátní, je tohle šedý průměr, s milionem klišé, předvídatelným dějem a fantastická zvířata už jsou skoro jen v názvu. Přiznávám, že jsem to viděl jen doma na HBO, takže je možné, že v kině film působil velkolepěji, na druhou stranu dát za tohle v kině 500, tak bych musel vzteky strhnout ještě jednu hvězdičku. ()

Cobberec

Ubírám hvězdu za Johnnyho Deppa, jeho náhradník mu nesahá ani po paty i když je to skvělý herec. Pokud mám hodnotit samotný snímek, není nejhorší. Jistě by to šlo natočit lépe, ale zkrátka film stále nemá srovnatelnou konkurenci. Kouzelnický svět zkrátka má úchvatnou atmosféru a neustále tlačí nostalgii na mé dospívání. ()

hdraf

40% - nejhorší blockbuster posledních let!!! Teplej Brumbál, Mads, který se Voldemortovi nesahá ani po kotníky (zlatý Depp!), Mlok, který se často tváří jako ementál...prostě tak špatný casting herců se jen tak nevidí. Potter byl úžasný ve všech dílech, ale toto je třetí katastrofa za sebou. Okamžitě vyhodit režiséra, scénáristu, hudbu...NEVER MORE!!! ()

Norrek

Je to průšvih. Bylo to tak špatné, že jsem u toho raději zabíjel čas tím, že jsem se bavil nad nasraným roastěním tohoto snímku v sekci komentářů. O chlup lepší než dvojka, ale stejně mi bylo úplně jedno, kdo je kdo a jak to skončí. Můj oblíbený svět HP v této sérii vykradli, obohatili o mizerný scénář, rasovou a sexuální diverzitu, hnusný cgi bordel a ... vyblili tohle. Už potřetí. Těch pár záběrů do Bradavic film nezachrání. Byť v kombinaci s ikonickým hudebním motivem a pohledem na famfrpálové hřiště se o to docela snažil. Za to také 1*. ()

Oup

Vôbec sa neviem stotožniť s tým hejtom voči tomuto filmu. Išiel som do Potterovskej žánrovky a presne to som dostal. Veľmi pekný film. Mikkelsen sa ujal role fantasticky. ()

Sekyn

Tento díl na mě působil dosti ošuntěle. Ani jednou jsem neměl potřebu udělat něco jako wou! Postrádal jsem nějakou zápletku. Celé to bylo takové plytké a nudné. Vlastně mi z toho všeho vyplynulo, že Brumbál žádné tajemství neměl. Kde bylo jaké tajemství? Že byl buzna, pardon, vlastně Gay s velkým....G ? Vždyť to už všichni dávno věděli. O smrti jeho sestry? To už všichni dávno věděli. Tak co se tam sakra mělo odhalovat? Mě to teda nepřišlo, že to o něčem bylo. Co se týče toho rakouskýho čaroděje, tak to byla pro mě tedy naprostá katastrofa. Depík byl v té roli hvězda, ale tady ten strejda s plochým výrazem, co jen čuměl do blba a občas mávnu hůlkou byla sakra úplně jiná postava! A teď pozor! Velké kouzelnické číslo! Všichni umřou a já vyhraju a vytáhne králíka z klobouku, kterej mu uteče a on jen sklopí hlavu a skočí ze zdi! Takže velký zklamání a to jsem ani nečekal nic velkolepého. Že by kouzelnický svět už neuměl nic vykouzlit? ()

Nellaron

Na potterovskú sériu to nedosiahne, ale zďaleka nejde o prepadák, o akom tu podaktorí píšu. Tretí diel pojednáva o voľbách do čarodejníckeho prezídia, ktoré chce Grindelwald zmanipulovať. Jednoduchý scenár, nie? Fakt ho niekto nepochopil? Takže stačí vypnúť počas filmu Instagram a určite to zvládnete. Vo filme je trochu málo akcie a kúziel, čo je škoda, keďže ide o čarodejnícku ságu. Taktiež záverečná scéna bola málo dynamická. Ale inak je pre mňa tretí diel veľmi uspokojivý. Má hlavu a pätu, objasňuje niektoré tajomstvá z minulosti a vracia nás opäť do známej haly na Hogwards. No a Mads Mikkelsen na kazisveta fakt nevypadá, chýba nám Depp! ()

mety6

Spojler alertDumbledore je GAY. Strasne slaba cast. Normalne utrpenie to dopozerat. Som neskutocne rad, ze som na toto nesiel do kina. ()

AtemuLukas

Nějak Vám nevím, ale tohle bylo snad stejně hrozné, jako nová trilogie SW. A to předchozí dva díly FZ byly vcelku pohodový filmový zážitek. To se tu, ale nějak vytratilo a ne a i tak kvůli absenci JD, ale spíše kvůli tomu, že ten vtip a myšlenka předchozích dílů se vytratila.    Možná to dělá ten děj, nebo zpracování, ale cely film jsem se nudil. Jako stopáž 2h a vlastně skoro 1h a 30 min jsem myslel, že se tam nic neděje. Co se týká Mads Mikkelsen, tak ten tu hraje skvěle, ale nestačí to. Johny Depp dával postavě jistou hravost, která dělala dosti zajímavou. Mads je spíše klidný taktických, ale ne hravý, což hodně pozměnilo charakter postavy.    Osobně dávám tomuto dílu dvě hvězdy a doufám, že další díl už nebude. ()

matko2351

Tak veľmi mi je  ľúto čo sa deje s mojím obľubeným svetom. Kde je to čaro Harryho Pottera, alebo aspoň to slabé z prvého dielu. Čo to porobili? Film sám o sebe nemá zmysel, všetko sa deje bez príčiny a čarov čím ďalej ubúda. Nechápem, ale takto som si to vážne nepredstavoval. Pre mňa slabe a bol by som rád ak by nepokračovali, pretože až sa bojím čo ešte pokazia a tým zničia moje sny. ()

Coody

Tento díl kdyby nebyl, o nic by jste nepřišli.. Fandové Potter světa, musí být zklamaní.. Hodnotím 35% a to jen proto, že..?? ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)