Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Illithune

První díl jakž takž ušel, ale tento je o něco horší. Myslím si, že hlavní problém tohoto díla je ten, že Rowlingová je spisovatelka, ne scénáristka. Do ságy několika knih, z nichž každá obsahuje několik set stran, toho můžete nacpat hodně, protože máte dostatek prostoru, kdežto film musíte korigovat. Přidává se sem spousta nových postav, jenomže každá z nich se na scéně objeví se svoji vedlejší zápletkou na pár minut a pak zmizí na dvacet minut a takhle dokola celé dvě hodiny. Vznikne z toho chaos a ve finálním shledání postav v tom máte celkem zmatek. Tímto stylem si k postavám nevytvoříte nějaký vztah, a ve finále kdyby všichni umřeli, tak vám to je tak nějak jedno. Grindelwald je cool, ale s Newtem nemají nic společného, což se od hlavního hrdiny a záporáka jakž takž očekává. Jinak s fantastickými zvířaty to nemá moc co do činění, ty působí spíše jako fantasy kulisa na pozadí. První díl se jmenoval fantastická zvířata, protože byl o fantastických zvířatech a Grindelwald působil jenom jako takové těžítko celého příběhu. Druhý díl to má přesně obráceně a je vidět, že se v něm snaží dohnat všechno zanedbání Grindelwalda z prvního dílu, proto vás zahltí spoustou postav, zápletek, vedlejších zápletek atd. a to je hlavní příčinou zmatku ve filmu. Do toho jsou napojeny scény z minulosti, které jsou přeházeny, takže si u toho ještě v hlavě srovnáváte, co bylo dřív a co později. Nicméně nebudu pouze kritizovat, výkony herců jsou na dobré úrovni, efekty jsou skvěle zpracované a některé známé postavy z HP ve svých mladších letech vás opravdu nadchnou, dávám tři hvězdy. Uvidíme jak se to bude dále vyvíjet a pevně doufám, že to bude k lepšímu. ()

TheBrain odpad!

To bol asi najhorší a najnutnejší film, ktorý som kedy videl. Všetky postavy boli plytké, nudné a trápne. Každý jeden dialóg znel ako z blbeho porna. Každú chvíľu som čakal kedy príde mechanik, alebo inštalatér a výprasi nejakú postavu. Polovica scén bola zbytočná rovnako ako 80 percent postáv. Dedo v župane... Načo? A dialóg, potrebujeme ta v teréne agent... Na tom filme nebolo nič dobré... A tvorcovia len zámerne cucaju peniaze z demencie ľudí... ()

Petper

Oproti jednotke celkom sklamanie , tempo veľmi pomalé , akcia a grády bohužiaľ až v úplnom závere filmu . Vizuálne efekty ale stále výborné tak isto ako herecké výkony. Nebola to nuda ale určite ani nič excelentné , za mňa akurátny fantasy priemer. 60% ()

Bezejmený

Daleko lepší než jednička. Grindelwald konečně ukazuje, proč byl tak obáváný. Oproti knížkám přidány nové informace, motivy, postavy (závěr!), vše se rozjelo do velkoleposti a upustilo se od neustálého nudného hledání zvířat. Série se vydala správným směrem a doufejme, že tam vydrží a ještě přitlačí na pilu. ()

MrsTecka

Jak já jsem se těšila až na plátně naskočí titulky a budu moct odejít. Celé dvě hodiny mě míjela jedna zdlouhavá scéna za druhou. Zvířátka nádherné, Eddie Redmayne taky, ale film celkově... Ne, prostě ne. Snad další tři díly budou aspoň z poloviny tak dobré jako ten první. Třeba se dočkáme i nějaké té akce. ()

haroldeee

Za mě super úvod k dalším dílům. V prvním díle šlo o to zobrazit postavy které budou účinkovat a udělat omáčku se zvířátky. V tomhle se konečně objevil záporák a celkově to podle mě krásně otevřeli do dalších příběhů. Nehledně na to že tím můžou krásně vysvětlovat příběhy před HP tak tady jsme možná u zrodu nové supersérie. ()

SamGee

Už to budú 2 roky, čo film Fantastické zvery a ich výskyt zožal úspech medzi divákmi a kritikmi a zarobil množstvo peňazí po celom svete. Tvorcovia sa preto neotáľali a rozhodli natočiť ďalšie pokračovanie zo sveta Harryho Pottera, ktoré by prekonalo svojho predchodcu a oslovilo fanúšikov tejto série. Po udalostiach prvého dielu sa mocnému čarodejníkovi Grindewaldovi (Johnny Depp) podarí utiecť z väzenia a začne verbovať stúpencov, aby mohli ovládnuť čarodejníkov a obyčajných ľudí. Preto učiteľ mágie Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho žiaka Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) s cieľom zmariť Grindewaldove plány. Súhlasí s Dumbledorovov ponukou a Mlokova cesta sa môže začať. Počas výpravy okúsi zradu zo strany blízkych a musí si vybrať stranu medzi dobrom a zlom, ktorá rozhodne o osude čarodejníckeho sveta. Podľa môjho názoru celá sníma nefunguje kompaktne, je tam veľa dejových línii, ktoré úzko súvisia medzi sebou, ale zdržujú tempo filmu. Okrem toho trpí aj absenciou akčných scén a magických bytostí, ktoré by posúvali dej vpred. Chválim iba záverečný akt, dejové zvraty, vtipné momenty a scény v Rokforte, ktoré ako-tak zachraňujú film pred úpadkom do podpriemernosti. Z hereckého obsadenia dávam najväčší potlesk Judovi Lawovi, Johnnymu Deppovi a Zoëy Kravitzovej, ktorí sa vžili do svojich charakterov plnou parádou. Nezaostávajú za nimi ani postavy z prvého filmu, na druhej strane sa na to nedá povedať novým postavám. Tí buď nestihnú zažiariť (Tézeus Scamander a Nagini), alebo sú príliš otravní (auror Yusuf Kama a Nicolas Flammel). Hudba od Jamesa Newtona Howarda dokáže zachytiť náladu vo filme a chytiť fanúšikov za srdcia vďaka hlavnej zvučke z Harryho Pottera, ktorá vyvoláva vlnu nostalgie. Špeciálne efekty u zvierat a kúziel sa zlepšili oproti predchádzajúcemu dielu. Strih a kostýmy nezaostávajú za zvyšnými kvalitami filmu. Fantastické zvery: Grindewaldove zločiny je typ filmu, ktorý ostáva v tieni svojho predchodcu a trpí najmä zbytočne predĺženými dejovými odbočkami, nezaujímavými postavami a slabému príbehu. Napriek tomu dokáže ohúriť fanúšika príbehovými zvratmi, milými momentmi, počítačovými efektmi a peknou hudbou. Ak ste fanúšikmi Harryho Pottera, tak ho odporúčam vidieť bez väčších očakávaní. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 8/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 6,5/10. ()

Fuksinka

Nuda, šeď. Vlastně vůbec nevím, co tím chtěl autor říct. Spousta věcí ani nedávala smysl. O čem to bylo? Digitální bordel, milion zbytečných dějových linek a na konci debilní telenovela. ()

PenelopaW

Jednička nasadila laťku a i když to nebyl Harry Potter, získala si moji náklonnost. Na dvojku jsem proto do kina už šla s nějakým očekáváním - a díky němu odcházela rozčarovaná. Děj jako kdyby ustoupil do pozadí akci, které bylo přehršel, Grindelwald za sebou nechával jednu mrtvolu za druhou a o jeho ultra padoušství svědčilo už jen to, že nemá rád Paříž. Ta aspoň nedostala zabrat tak jako NY, takže čekám, která další metropole je na řadě. Nelíbil se mi ani vývoj postav, celá zápletka kolem Lety Lestrangeové mi přišla naprosto zbytečná - a upřímně, tahle postava mi byla nesympatická - a samotné rozuzlení kolem Obskuriála mi přišlo už úplně překombinované. S ohledem na to, že film se odehrává v roce 1927 jsem zvědavá, co bude dál, protože dle Brumbálova medailonu v čokoládových žabkách Grindelwaldovo povstání porazil roku 1945. Na závěr moc moc moc prosíím, ať Rowlingová do filmu netlačí to, co řekla novinám, totiž že Brumbál je gay. Z knih ani filmů nic takového nevyplývá, a ta scéna, kdy Jude Law stál před zrcadlem z Erisedu byla už taková hodně citová... ()

Jack_F.

Po skvělé jedničce přichází..celkem nuda. Moc se tu toho neděje, moc se toho nedozvíme a tak nejvíce vlhnem, když přijde na scénu Brumbál. Bystrozoři toho moc nepředvedou...a celkově tenhle díl nemá oproti jedničce v podstatě co nabídnout, snad jen příslib štavnatějšího pokračování. ()

stihac10

3/10! 1 hvězda za Jude Law, 1 za Bradavice a 1 za ucházejíci triky.... Zbytek zmatek, nuda, pošpinění původních filmů, zbytečné linky vedlejších postav, nadbytek postav, nesmyslný název filmu, nesmyslné chování hlavní postavy a Ezra Miller..... Jednoznačně nejhorší film ze světa Harryho Pottera! Příště bych poprosil jiného režiséra a především scénáristku! ()

ariari

pozerať výlučne v 3d !, pretože aj keď ide o vrstvy a ich vrstvy a odbočky, a naviac podoba nimňajza škulavého mloka v eddie redmaynovi je brutálnou hovadinou, je to super podívaná. Johnndepova nepohoda v skutočnom živote sa odráža na nemastnom výkone, a prepána čo to má filmový svet so záplavou červenovlasých pehatých hercov a herečiek . , ale opäť , Rowlingová si ide vlastnou cestou a pobavenie to bolo originálne. . ()

Birter

Musím říct, že jsem byl trochu zklamaný, že kreativita J. K. Rowling, ať je sebevíce geniální (což je), klesla na úroveň obyčejného hollywoodského sequelu, takže ačkoliv ve mne první díl Zvířat probudil velkou naději v podobný přerod do něčeho temnějšího a komplikovanějšího jako u Harryho Pottera, zde to vypadalo jako by nikdo netušil o možnosti pokračování a nebo se nestaral, aby byla něčím víc než CGI fantasy sérií, který existuje jen kvůli kapsám Warner Brothers. Tento film je ale na druhou stranu čistým potěšením pro Potterheady (hlasí se Birter), kterým se Rowlingová rozhodla svůj tolik opěvovaný svět prodloužit (už jsem jen čekal odkud na mě vybafne Marvolo Riddle/Rojvol Raddle), ale stejně jako minule ve mě Fantastická Zvířata zanechala spíše hlad po dalším filmu, který by mohl být lepší a kvalitativně si stoupnout vedle série Harry Potter. Psaní Rowlinové je totiž stále dobré. (Ne vážně, četli jste její Strike trilogii?) Mnoho plot twistů na konci tento fakt potvrzují. A ač se zaměřila na postavu Credence, která mi nepřijde, ale vůbec zajímavá, tak je tu někdo kdo to ve Zvířatech dokáže vyrovnat. Johnny Depp jako Gellert Grindelwald. Dost jsem se bál aby z jeho postavy filmaři neudělali Voldemorta 2.0, ale naštěstí ne a představili nám slizkého sladkokyselého padoucha, který odpovídá knižní předloze (pro neznalce HP a Relikvie Smrti), a když na konci rozdal karty, představil nejen nejlepší scénu filmu, ale zároveň ho i zlepšil. Mě osobně ale nevadily ani ostatní postavy. S Letou, Theseem a Tinou je nuda, ale subzápletka s Queenie a Jacobem je zajímavá (a hlavně ještě bude) a ani autista Newt není k zahození. Takže...od minula je to pokles, ale ne zas tolik patrný. ()

Skylwalker42

První film jsem vzal na milost. Tohle už nemohu. Johnny Depp má stejný problém jako Farrel v jedničce - naprostá nevyužitost. Po deseti minutách jsem se ztratil v ději - zbytečná překombinovanost. Jen jedna část se mi zamlouvala a to návrat do Bradavic s notoricky známým hudebním motivem. A ještě jedno menší pozitivum - skvělé obsazení do postavy mladého Brumbála. Jinak je mi docela jedno, jak to celé dopadne :( ()

LencaN

Tohle celé zachraňuje především herecké obsazení a vizuál. Na oko to totiž působí skvěle. Jenže, co se týče příběhu, tak to je propadák. Je to jakási naháněčka, ale v podstatě se tam nic tak zázračného zase neděje a když už, tak je to překombinované, že by si člověk měl asi malovat rodokmenový strom, aby se v tom vůbec zorientoval. Na druhý díl jsem se moc těšila... že uvidíme další zajímavá zvířátka, ale tohle o zvířátkách moc nebylo. Spíš vůbec. Strašně mi to smrdělo honbou za penězi. Vždycky se něco naznačí, člověk čeká, že se to tedy postupně odkryje a oho houbelec. Ani na konci nedojde k žádnému wow efeku. Spíš jen zklamání, že mě zase dostali do kina, přitom na třetí díl budeme muset čekat zase kdoví jak dlouho. Na ten už se ale můžu zvysoka... vy víte co. Ale ať jen nenadávám, tak Jude Law byl klasicky úžasný, Eddie Redmayne zahrál skvěle svého introvertního podivína věčně se koukajícího ne do očí, ale za člověka, s kterým právě mluví a Johnny Depp byl fajn, ale že bych si z něho v tomto případě sedla na zadek, to ne. Možná to udělala ta albínská image, tmavší zevnějšek mu přece jen pasuje víc. Ale to už je jen detail. ()

JoeSO

Oproti prvnímu dílu obrovské zklamání. První díl nám přišel originální, s nápadem. Tento díl naprostá zbytečnost. Takový balast na vyplnění a hodně dlouhá upoutávka na díl třetí, který snad přinese něco nového. Dá se říct, že místy se mi v kině chtělo spát, což se mi nestává, to se musím opravdu nudit. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)