Blonďatou Sheeni, která osiřela v oblasti Zambuli, vychovává vznešený kmen a naučí ji telepaticky komunikovat se všemi tvory. Televizní zpravodaj Vic jí poskytne lekce lásky, když hledá v Africe materiál pro pořad o princi Otwani, fotbalistovi z královského rodu. Brzy však zjistí, že se zapletl do sítě politických intrik. Když se podlý princ rozhodne vtrhnout do kraje Zambuli, je na Sheeně, aby osvobodila Vica a zachránila své idylické království. (oficiálny text distribútora)

sidzej

To bol zas komedialny ulet. Z dialogov typu "benzin, o tom jsi uz mluvil...to co pijou ty vozy" som dostaval zachvaty smiechu. Vyslobodenie samanky z vazenia, utok plameniakov na helikopteru a dalsie wtf momenty spolahlivo pobavili. Spominana naivita je vsak rozkosna, priroda nadherna, hudba prijemna, prsnata Tanya Roberts riadne sukatelna takze sa vlastne nemam na co stazovat. Dej v tomto pripade nie je zas tak dolezity :) 65% ()

curunir

,,Sheena" patrí do tej skupiny filmov, ktoré sú (zatiaľ) pravidelnými stálicami v dopoludňajšom víkendovom alebo sviatočnom vysielaní Markízy. Sám som sa pri tomto sledovaní pristihol aspoň trikrát, nevraviac ešte o prvom sledovaní pred x rokmi, kedy mi najviac uviazla v hlave scéna prechodu cez tŕne. Čo ďalšie o Kráľovnej džungle napísať? Typické ´80 béčko so všetkými - danou dobou - žiadanými atribútmi pričinením ktorých, ide o dielo tak zlé, až je skvelé. Vďaka vtedajšiemu sexsymbolu Tanyi Roberts s jej všetkými super schopnosťami i nevedomosťami zároveň a tiež zásluhou príjemného slovenského dabingu je sledovanie filmu miestami silno komediálne. Na škodu je slabšia likvidácia jednotlivých záporných postáv, páčil sa mi však nekonvenčný koniec, od ktorého si možno producenti sľubovali pokračovanie, nebyť prepadu filmu. Na titulnej skladbe Richarda Hartleya, znamenajúcej pre film jednu z piatich nominácií na Zlatú malinu, je výborne vidieť obrovskú inšpiráciu Vangelisových Oscarom vyznamenaných ,,Chariots of Fire" na ďalších skladateľov soundtrackov. (947. hodnotenie, 56. komentár k filmu) ()

Tayen

Blonďatý Tarzan v sukních, který jezdí na zebře, ovládá zvířata a snaží se zachránit šamanku, před popravou a svůj oblíbený kmen. Zpracování je koukatelnější, než novější seriál s tou pornohvězdou v hlavní roli. Pěkná hudba a pěkné scény s herečkou, která spíše sází na svůj vzhled než talent, z filmu dělá koukatelný dobrodužný snímek, který se nebojí kýčovitých momentů, které na druhou stranu někdy i působí. ()

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Sheena je dievča, ktoré bolo vychované v džungli, a tak si rozumie aj so zvieratami. Aj s ich pomocou bojuje proti zlu z civilizovaného sveta. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

Martin741

Typicky produkt -film, kedy nestaci ani nadherna africka priroda + este tie neskutocne kecy o telepatii, to sa nedalo pocuvat normalne, teda reziser Skleneneho pekla skoncil biedne. Bieda, veru, mizeria poriadna . 35 % ()

sir-dave

Viděl jsem to možná jen 1-2x, ale nejvíce se mi vryla do paměti scéna s nádhernou Tanya Roberts, jak jede po pouští na zebře. Africká krajina dotvářená padnoucím soundtrackem, na tom nejde nic zkazit. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : NOMINÁCIE (5) : Najhorší film, Najhoršia herečka - Tanya Roberts, Najhoršia réžia - John Guillermin, Najhorší scenár - David Newman, Lorenzo Semple Jr., Newman Stevens, Leslie Stevens, Najhoršia hudba - Richard Hartley. ()

Tomes83

Tak jak pravilo proroctví, královna džungle Sheena vyburcovala "svůj lid" k obraně svého posvátného území proti lotrům, kteří zde chtěli jen plenit a kteří zavinili smrt šamanky (Sheeny náhradní pěstounky)! Za pomocí zvířátek z džungle (krásných, živých, ochočených - vsadim se, že dnes by použili hnusných digitálních triků a viděli by jsme jen umělé kulisy), které dokázala ovládat silou své mysli vede pomstu, na které ji doprovází do ní zblázněný (ani se mu nedivim) reportér či spíše pisálek, který Sheeně dokonce zachrání dvakrát život! Co z toho muselo vzejít je snad všem jasné! Film nepostrádá napětí, dojetí, romantiku (místy tedy přecukrováno) i úžasnou hudbu, kdy se sevře v hrdle, když Sheena projíždí na své zebře po písčité pláži či pronásleduje lotra krále prchajícího v jeepu... už jako malý kluk, jsem tento film sledoval s úžasem a i ted (po cca 15 letech) má můj obdiv! ()

Kubaso

Úžasně zábavná a roztomilá dobrodružná kravinka, kde nic nechybí a nic nepřebývá (jako ostatně ve většině perel 80-tých let). Vždyť to znáte: zvířátka, stromečky, bloncka,... Po 15-ti (!) minutách, kde zjistíme, kterak Sheena (Tanya Robertsová) o rodiče přišla a jak se jí ujali ne opice, nýbrž černoši, přichází snad nejlepší titulková sekvence všech dob: Sheena zdáli přijíždí ke kameře na zebře, pohupuje se, vlasy jí vlají ve větru, moc těch hadrů na sobě taky nemá... Později se dokonce ukáže, že umí telepaticky komunikovat se zvířaty, což v praxi vypadá, jako když se špatná, moc špatná herečka pokouší předstírat orgasmus. Opice kvůli tomu háží granáty, nosorožec se vrhá proti obrněnému transportéru a plameňáci letí vstříc vrtuli helikoptéry... A kdo by se jim divil? S tím by ukecala kohokoliv. Dokonce i fauna a flora se v její přítomnosti chovají divně, když se na pár kilometrech vesele střídají džungle, stepi i pouště. Stačí, když Sheena asi podesáté vyděšeně křikne: "Šamanko!" a jdu do kolen taky. Navíc film disponuje kouzelně naivní atmosférou (ač se zas tolik vážně nebere) a úžasnou hudbou, která mě v mládí v kýčovitém finále vždycky spolehlivě dostala. Jako bonus: nahá Tanya! Co víc si přát? Proč už se tyhle filmy netočí? Co nám sakra chybělo? Šamanko!!! ()

Kosmik 1

Blonďatá kráska vychovaná v džungli černou šamankou, která ji naučí v džungli přežít. Sheena nám tam pobíhá v kusu hadru (vlastně ve dvou kusech :) - škoda) a nebo jezdí na zebře a přivolává si na pomoc různá zvířata. Nakonec se zamiluje do chlapíka z města, když jí pomáhá zachránit její lid před zkázou. Na 84. rok celkem slušná zápletka a když se přidá trocha romantiky a dobrodružství v divočině, je z toho docela pěkný oddechový film. Hezká příroda, hodně zvířat v akci. A že má Sheena krásné tvary, že pánové? :) 80% ()

Zagros

Dobrodružný a romantický film na ospalé nedělní odpoledne. Nejedná se o žádný zázrak, přesto si jej i po spoustě let pamatuji. Krásná africká příroda, krásné záběry zvířat a do třetice krásná hlavní představitelka a její jízda na zebře. To jsou tři důvody pro krásné tři hvězdy. ()

wosho

Kdyby v tom byl alespoň sex a herci by v savaně se oddávali lásce v tvrdé pornografické úrovně, tak bych ten film pochopil. Jinak příšerně směšná ekoagitka s blondýnou co cválá na zebře a je namalovaná a oblečená jak štětka z E55. ()

Shakeus

Ve 4. třídě jsem byl težce zamilován :) Naivní romanticko dobrodružné béčko 80. let o ženě tarzance, co stejně dobrě vypadá, jako špatné hraje. ()

Hanys_

V dětství jsem to viděl mockrát, ale nikdy mě nenapadlo, že je to taková blbost. Příběh, triky, všechno špatně. Jen polonahá divoška k filmovému zážitku prostě nestačí. ()

Adramelech

Celkem roztomilá oddechovka a zároveň dobrý příklad toho, jak lze do značné míry založit působivost filmu na krásné postavě ženy, která nemá problém se poodhalit až odhalit a ještě navíc umí jezdit na zebře. Příběh je dobrodružný, romantický a místy až pohádkově působící kýč. Občasné vtipné hlášky mě pobavily. Oceňuji práci se zvířecími herci; pokud to byla nějaká počítačová animace, tak byla na rok 1984 hodně dobrá. ()

gumolit

Videl som to ako mladý chlapec ale i po rokoch má to predsa svoje čaro.Krásne nostalgické spomienky na peknú Tanyu Roberts ,nezabudnuteľný soundtrack a jedneho z najvatších a najhorších záporákov v historii dobrodružného filmu!! ()

mira007

Legendární film o blonďaté bojovnici za práva přírody a původních obyvatel . Naprosto okouzlující Tanya Roberts ve své asi největší roli. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (viac)