Nočný letec

• Česko Noční letec (viac)

Richard Dees (Miguel Ferrer), reportér bulvárního týdeníku, se setkal už s tolika neuvěřitelnými senzacemi, že ho nemůže téměř nic překvapit. Teď se vydává po stopách sériového vraha, zvaného "noční letec", který v noci pravidelně létá ve svém malém letadle a vyhledává vždy podobná místa, opuštěná venkovská letiště a na nich své nové oběti. Dees se pouští do rutinního vyšetřování, ale ani v těch nejděsivějších snech by ho nenapadlo, že tajemný pilot není jen obyčejný šílenec, ale něco mnohem horšího! Mrazivý horor podle povídky Stephena Kinga. (oficiálny text distribútora)

jacksax

Docela pěkný horrorový filmek s ne úplně přesvědčivým koncem - on totiž nevypadá ani se nechová jako klasická kingovina, ale na druhou stranu to může překvapit a potěšit jako originální nápad. Bohužel tak rychlé finále bez dostatečného si vychutnání situace... myslím, že se dalo trochu přitlačit na pilu. Každopádně pochvaluju si Miguela Ferrera a scénáristu, který z Deese udělal opravdového reportéra, ne postavu v americkém filmu. ()

J*A*S*M

Velmi nezajímavě zadaptovaná Kingova povídka. Upíří fantom vraždící osazenstvo vesnických letišť má docela velkej potenciál, bohužel nezkušený Mark Pavia natočil tuctový zapomenutelný snímek. Celé je to po hříchu takové nijaké. Mírný palec nahoru za závěr. 5/10 ()

tron

„Ja nebudem váš kamarát. Mám svoje lietadlo, svoj foťák a svoje reportáže. To mi stačí. Ak chcete kamaráta, kúpte si psa.“ Čo ak na mamu so synom zaútočí besný bernardín? Čo ak otcovi zomrie syn a pochová ho na cintoríne, kde ožívajú mŕtvi? Väčšinou mal King dobré nápady. Čo sa však stane, ak na poloopustených dedinských letiskách pristáva upír s pilotným preukazom vlastným lietadlom, prítomných vysaje a odletí? Nie, nikdy som to nepochopil. Prečo by mal mať pilotný preukaz? Prečo by mal piť krv práve pilotom malých letísk? Už poviedka ma nebavila. Film ma však príjemne zaskočil. Zápletka o upírovi, ktorý saje krv dedinským pilotom, dostala až teraz pôsobivú atmosféru „urban legend“ a veľa tomu dal Miguel Ferrer (ROBOCOP, DEEP STAR 6, HORÚCE STRELY 2) v hlavnej úlohe (brutálny novinár Richard Dees bol už v Kingovej „Mŕtvej zóne“ - v knihe, vo filme nie). Hoci by sa to určite dalo o 15 minút skrátiť, vnímam filmové spracovanie pozitívne. Čakal som finančne aj inak lacné béčko (až céčko) s amatérskym technickým spracovaním. Dočkal som sa herecky vyladenej, atmosféricky poctivej žánrovky s dobrými krvavými trikmi, dialógmi, postavami a snáď i myšlienkou (čo s človekom urobí, ak dostáva plat z nešťastia iných?). ()

B!shop

Cekal jsem nejaky levny becko, cehoz se mi sice dostalo, ale rozhodne sem necekal, ze bude tak zabavny. Filmy podle povidek Stephena Kinga mam rad, i kdyz az na vyjimky za moc nestoji. Nicmene tenhle se radi mezi to lepsi co se podle Kinga natocilo. Pribeh celkem originalni, akorat mi trochu vadilo, ze neni moc vysvetlenej puvod upira (jen nejaka fotka a to je vse) a taky proc vlastne lita letadlem. Asi tak hodina je spis takova trochu mysteriozni detektivka, kdy Miguel Ferrer (ktery je vyborny, a v roli novinare, kteremu neni nic svate, naprosto vynikajici) patra, vyptava se a hleda "nocniho letce". To by cely bylo tak na 3*, protoze i kdyz to je zabavny tak to horor neni ani trochu. Jenze pak pride vynikajici posledni pulhodinka. Vzhled upira sice pusobil spis smesne, byl celej nakej oteklej a lepsi bylo, kdyz byl vzdy videt z dalky, jak nekam odchazi. Ale krome tyhle jedny vady uz nic smesnyho nenasleduje. Upir totiz novinari ukaze "peklo" a to je opravdu husty. Celej zaverecnej masakr na letisti je hustej. Doporucuju skouknout necenzurovanou verzi, cenzurovanou jsem sice nevidel celou, takze nevim jak to je v jinejch pripadech, ale v pripade finalniho masakru stoji cenzurovana za hovno. Zatimco necenzurovana trva cca minutu, tak tady je vse hotovy za nakejch 10 sekund coz je hodne na skodu. Pokud jste videli cenzurovanou tak si z meho hodnoceni uberte hvezdicku, ale necenzurovana si ty 4* opravdu zaslouzi. ()

obitus

Night Flier ma stejny problem jako To, je to levny snimek, natoceny podle genialni predlohy (jedna z nejlepsich kingovych povidek). A stejne jako To i on je hodne dobry. Zpracovani je sice slabe, ale rozhodne zaslouzi pozornost atmosfera, ktera smerem k zaveru hodne houstne a cela "pekelna" sekvence je naprosto uzasna. Zajimava je naprosto jasna analogie upira Renfielda a "upira" Deese. Toho hraje jako vzdy skvelej Miguel Ferrer. Ne tak skvelej uz je napriklad jeho sef v redakci, tak nepresvedcivej "dabelskej" smich jsem uz dlouho neslysel. ()

Bloody13

Nenáročná oddychovka s příjemnou atmosférou, která se ve svém závěru mění ve slušný masakr. Proto bych apeloval na to, aby si hororoví fans vybrali tu necenzurovanou verzi, v opačném případě budete ochuzeni o Ferrera neortodoxně pracujícího se sekerou, vybuchující hlavy a podobné mňamky. A taky nebudete na konci při "scéně v pekle" tolik zmateni, jako já napoprvé. A ta lacinost filmu mi v tomto případě vůbec nevadila. ()

flanker.27

V podstatě o ničem, kde se vezme tu se vezme létající upír a na stopě mu je taková novinářská pijavice. Nejde o to, že film vypadá levně, především vypadá uboze a kromě Ferrera i co se týče hereckých výkonů. ()

gudaulin

Vzhledem k omezenému rozpočtu a Paviově režijní nezkušenosti velmi slušný snímek,který těží z kvalitní literární předlohy S.Kinga. Jeden z mála případů,kdy se mistr hororu nemusí za adaptaci svého díla stydět.Vzhledem k omezenému rozsahu povídky museli tvůrci příběh více rozvinout, přičemž v konfrontaci obou médií mi film vychází dokonce o trochu lépe.Vynikající výkon M.Ferrera v roli bezohledného bulvárního novináře přidává snímku 20%.Pomocí velice banálních a laciných rekvizit (hromádka hlíny pod letadlem,zvuky z telefonního sluchátka) je vyvolán a udržován pocit tísnivé atmosféry a zlé předtuchy.Celkový dojem těsně pod hranicí 70%. ()

Gilmour93

Upír a česnek? To nejde moc dohromady, ale co takhle upír a Cessna? Kingova povídka o bezskrupulózním dělníkovi bulváru na stopě krvesaje s leteckým průkazem má 40 stran, takže to prodloužení do celovečerního formátu (třeba Jimmym Olsenem v sukni) přináší pochopitelně nedostatky. Ty sebou bohužel nese i vizuál, který mi připomínal jistý mysteriózní seriál, při kterém nás držel na vážkách Jonathan Frakes. No nic, alespoň jsem poprvé viděl, jak to přes zrcadlo vypadá, když jde vampýr s pískem.. ()

Aluska88

Další z průměrných, béčkově zavánějících filmových adaptací z pera mistra hororu Stephena Kinga. Povídku jsem před nějakými časy četla a hodně se mi líbila. Z toho, co si z ní pamatuji, jsem byla zvědava, nakolik se bude tento film držet předlohy a také, zdali bude jeho konec podobný tomu v povídce. Předlohy se drží poměrně zdařile a závěr je víceméně stejný. Atmosféra není nijak děsivě hororová, ale místy zaujme. Napětí přiměřené, herecké výkony nijak výrazné. Dost se mi však líbila podmanivá hudba, ztvárnění Nočního letce a pár slušných scén (kdo byste se nechali od upíra pozvat na drink?:) Celkově průměrný průměr. ()

*CARNIFEX*

Snímok miestami postráda veškerú logiku či reálnosť, no i napriek tomu, že z hororového hľadiska nespĺňa takmer žiadne kritéria, nepozerá sa na tento “upírsky slasher” bez gore či krvi, vyslovene zle. Je to taký malý “video” film na úrovni starých VHS-iek, ktorému sa treba od úvodu prispôsobiť, aby človek neočakával niečo, čo mu skrátka nemôže dať. No a verte či nie, príliš toho naozaj nie je. Pred stlačením “play”, prepnúť do režimu “skromnosť”, inak potešili nepriame odkazy k Stokerovej Dracule. Etovsio .. ()

MM_Ramone

"Nočný letec" je (zhruba tridsať stránková) poviedka od známeho amerického spisovateľa Stephena Kinga. Je to netradičný upírsky horror, ktorý je súčasťou zbierky "Nočné múry a snové výjavy". Krvilačný vampír Dwight Renfield križuje na svojom súkromnom lietadle Ameriku a vraždí personál malých vidieckých letísk. Na stope mu je ambiciózny novinár Richard Dees. V roku 1997 toto krátke literárne dielo celkom obstojne spracoval režisér Mark Pavia do podoby celovečerného filmu. *** ()

darkrobyk

Miguel Ferrer sympatiemi dvakrát nehýří, jeho postava novináře Deese je navíc arogantní a sobecký parchant. Entwisleová coby jeho mladá a nezkušená reportérka je pohledná, jako herečka ovšem za moc nestojí. To však nevadí, jelikož stejně hlavní linkou je honba za krvelačným přízrakem. Typická devadesátková záležitost se slušnou kamerou a místy velmi pěkným vizuálem - hřbitov.  Na krev dojde bohatě a masakr na letišti je výživný stejně, jako peklo. S Kingovými povídkami je problém, ale tenhle filmový přepis patří mezi ty povedené, a tak po letech musím hodnocení zvednout. Filmu nechybí napětí, které se směrem ke konci, který je třeba pochválit, stupňuje. I když jsem si pár věcí pamatoval, snímek jsem si užil. Pozor na cenzurovanou verzi, která je zbavena většiny násilných scén a pozůstatků vražd, masakru nevyjímaje. ()

Boogeyman

Průměrné, ale rozhodně ne špatné. Atmosféru to má celkem slušnou a zahrané to taky není nijak zle. Jinak to prostě těží z předlohy, díky které je to zajímavé. ()

iamek

Potenciál slušný, ale zpracování naprosto tragické. Celý film je jedná velká nuda a kromě slušného závěru není zde co moc chválit. ()

SOLOM.

Průměrný film, který mě nějak zvlášť neoslnil, ale ani neznechutil. Literární předlohu jsem nečetl a bohužel po shlédnutí filmu po tom ani nějak zvlášť netoužím. Začátek filmu mě příjemně navnadil, jenže potom se ono kouzlo vytratilo a z hororové atmosféry se rázem stala jakási detektivka. Vše se začalo měnit závěrečným masakrem v letištní hale a já očekával závratný finish, který se ovšem nekonal. Spíš jsem zůstal mírně znechucený, protože jsem od toho očekával mnohem víc a vůbec mě to neuspokojilo. ()