Vaiana: Legenda o oceáne

• Slovensko Vaiana (viac)

Pred tritisíc rokmi sa po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastarí moreplavci a objavovali nové ostrovy Oceánie ... potom ale ich plavby na celé tisícročie ustali ... a nikto nevie prečo. (Saturn)

lukas11the

Film má velice kvalitní soundtrack. A celková jeho atmosféra je příjemná. Včetně nečekaného zvratu. A postava kohouta naprosto geniální. ()

CZ_Milka

Já už ty animované filmy nemůžu ani vidět... Polynéskou kulturu tak nějak znám, tohle jí potkalo tak z vlaku. Příběh dejme tomu, postavy, charaktery, „kostýmy", hrůza, přehnaná mimika a ten zpěv, ten tomu tedy nasadil korunu. ()

Ironhead

Jeden z nejpovedenější animáků, jen bych klidně oželel písničky. Hlavní dvojka je prostě k sežrání a neskuteční sympaťáci, a to opravdu oba dva. Navíc je fajn pro jednou neřešit žádný milostný vztah, je to přímo osvěžující. Chemie tak trochu nechtěného parťáctví je mezi nimi opravdu dokonalá (třeba scéna s návnadou na kraba mě dostala :_). ()

Stoctyrec124

Když bych se měl na tento film podívat z několika úhlů pohledu, tak graficky i příběhově to bylo naprosto geniální, ale z hlediska hudebního to bylo jak by řekla Jolanda: ,, Velký špatný". Na to, že to má být film pro děti tak tam jsou nějaké přehnané nebo nevkusné vtípky, například s tím močením do vody. Z celkového hlediska je to tedy vcelku dobrý. ()

Jacky1235

Tak Disney se zase předvedlo! Písničky minimálně tak chytlavé jako má snímek Coko, možná za mě i lepší. Disney se v téhle disciplíně neskutečně posunulo a těším se na každou další zpívanou disnyovku jako malé dítě. Oproti malému živému klukovi v říši mrtvých má sice Vaiana trochu slabší příběh, ale stále si myslím, že má tahle pohádka dost co nabídnout. Mega chytlavý songy jsou jen třešnička na dortu a scény jsem s neustále šťastným krabem jsem si patřičně užíval. 85% ()

Lilith03

Aktuálně se snažím dodívat na filmy (především Disney animáky) ze seznamu "chci vidět"... Proč na něm mám samé fantastické animáky, proč jsem je neviděla dřív? Nejdříve Herkules a teď Vaiana, co bude dál? Původně mě tenhle film vůbec nelákal a dívala jsem se jen kvůli Deanovi, protože je to můj oblíbený herec... Koho mám ještě v oblíbených hercích? Zounara! Sakra já pořád překlikávala dabing na angličtinu a češtinu, Rock, Martin, Rock, Martin... Oba naprosto fantastický, český dabing úplně úžasný, originální ovšem taky! Nemohla jsem se rozhodnout jak koukat, do toho ještě Ludmila Molínová, která byla taky úplně úžasná. Samotný příběh, z toho též nemohu, kouzelné, originální a stejně tak postavy. Tohle se Disney tak povedlo prostě! Miluji to i přes mou fóbii z moře a ryb a to je co říct, běžně tohle nezvládám a možná i proto jsem se filmu tak dlouho vyhýbala. Kouzelné! ()

Deeena

Walt Disney opět ukázal, že pohádky prostě umí a představil další úžasný počin tvůrců Ledového království. Film v mnoha ohledech Ledové království připomíná, ať už častým zpěvem, či třeba i pohyby hlavní hrdinky, které jsou v jedné chvíli zcela totožné s královnou Elsou, Walt Disney tu ale ukázal zcela nový krásný svět plný úžasných bytostí i strašlivých příšer. V průběhu děje jsme nezaznamenali ani jedno hluché místo a chvílemi jsme na "epičnost" scén koukali s otevřenou pusou (mluvím třeba o chvíli, kdy Vaiana vidí mořeplaveckou minulost jejího kmene, či závěrečnou "bitvu"). Pohádka je rovněž velice zábavná, za většinu vtipných scén může Vaiany spolucestující - šilhající, kameny zobající kohout, či polobůh Mauí a jeho pohyblivé, přátelské tetování - oba úžasní, originální, nezapomenutelní! Kino se smálo, děti nemluvily, co víc si přát. Soundtrack je rovněž skvělý, avšak žádná píseň nevyniká nad ostatní, což mě trochu zamrzelo. ()

bigmatko

Disney to jednoucho vie!! skvelý príbeh, výborne spracovanie, vizuálne opojenie a pekné pesníčky. škoda že to nedali v kinách aj v originály. lebo Dwayne ma pekný hlas a výborne spieva. Ale nevadi aj dabing sa dal vydržať. Vaiana je krásna rozprávka a určite si zaslúži pozornosť a poteší tak deti ako aj dospelých. pre mňa to bol zážitok. ()

zipS

Nie je o com :) Nenuteny, mily humor, ktory chyba viacero animakom. Zda sa mi to ale viac mierene na "nie detske" publikum, co samozrejme nie je na skodu :) A samozrejme treba spomenu shortclip premietany pred Moanou a tym je Inner Working. Proste good job! ()

RoyBatty444

Nie, že by to bolo slabé výrazovo ale nebolo tam nič nové a s bláznivým kuraťom, hrdinom s pomocou a excentrický poloboh to malo ojetú šablonku ako byč. Pekne sa na to ale napriek tomu pozerá. ()

marekm030

Vyborny animak so super sympatackou a jej vcelku trapnym frajerom, ktoremu zraza plnu palbu to, ze kazdych 3-5 sa tam aspon 10 minut spieva. Doboha, fakt mohli trochu ubrat z tych sprostych pesniciek, presnejsie - riadne ubrat. Cloveka hned prejde chut si to pozriet druhy krat, ked si predstavi, ako nema rad muzikaly, cest vynimkam. (Hair) ... ()

luboss822

Už som sa pomaly bál, že Disney zabudol robiť animáky. Najväčším záporom vo filme je jednoduchý, ale nie zlý dej. Graficky dokonalé, vyborné postavy a na animák naozaj úžasný celý soundtrack, ktorý mal na Oscaroch tú smolu, že sa mu postavil do cesty soundtrackový gigant La La Land a nemal tak šancu premeniť hlavnú titulnú pieseň na sošku. Taktiež je pre mňa lepším animákom za minulý rok než Zootropolis. ()

Nessak

Může Disney zklamat? Nevím, jak to zjistit. Opět mě nadchnul. Opět vznikl animák, u kterého se pobaví prckové, holčičky budou fandit Vaianě, kluci Mauímu, dospěláci budou řvát smíchy z ultratupého kohouta. Zpívaných částí je tak akorát. Pobaví jemně nekorektní fóry například když si Vaiana zobne kus masa "skvělé vepřové!" a vedle vyděšeně kouká malé prasátko. Trošililinku eko agitka ale v rámci původní legendy. A nakonec i oči zvlhnou. Bravo a dík ()

jenspifa

Disney tenhle rok válí, a to ještě není všechno. Vaiana je muzikálová pohádka, s neotřelým příběhem a prostředím, které uspokojí každého. Části s lehce temnějšími pasážemi se mi zamlouvaly, dlouho jsem neviděl temnější Animák. Ani ne tak zpívající Rock, ale krab, který se mi svým songem zaryl do paměti.(po titulkach má dodatek) 80% a těším se, co nám letos myšák ještě nadělí ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023