Vaiana: Legenda o oceáne

• Slovensko Vaiana (viac)

Pred tritisíc rokmi sa po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastarí moreplavci a objavovali nové ostrovy Oceánie ... potom ale ich plavby na celé tisícročie ustali ... a nikto nevie prečo. (Saturn)

POMO

V tradičných dejových schémach Disneyho podané exotické dobrodružstvo s animovanou hlavnou hrdinkou k zožraniu. Prostredie tyrkysového ceánu, paliem a havajských ostrovov vždy príjemne osviežia, a tu hrajú tretiu hlavnú postavu. ()

Gemini

Elixír ryzí pozitivity, s (na svou dobu) úžasnou animací, tentokrát pečlivě vyšpekulovanými reáliemi, sympatickou hrdinkou, jejíž fyzická podoba dost odpovídá typické Polynézance a ne panence Barbie/princezně Else, a - především - dechberoucí hudbou včetně písní. Ty dokonale "přihrávají" sílu té které scéně, ať jde o vyjádření Vaianiny touhy následovat předky na moře, o Mauiho samožerskou etudu, nebo tak trochu děsivého obrkraba. Každá z nich je stylově jiná a opravdu jsem si je užíval. Hluboce smekám před Robinem Králem, který převedl původní texty do češtiny, protože se opět podařilo, že - podobně jako u Ledového Království (včetně dvojky) - české verze si vůbec nezadají s původními. Na čemž mají zásluhu i čeští herci/herečky/zpěváci/zpěvačky, že ano;) Zpátky k filmu: Vaiana je pro celou rodinu, dozvíte se něco o historii a legendách tichomořských ostrovů, nasmějete se nejenom praštěnému kohoutovi, občas vám maličko zatrne, a možná i nějaká ta slza ukápne, zvlášť pokud máte doma nějakou potenciální budoucí objevitelku:) A to všechno uteče jako nic. "Já jsem Vaiana z Motonui!" Naprostá pecka, 90%. ()

Malarkey

Na tichomořskou Vaianu od Walta Disneye jsem koukal hned v závěsu po Pixarovském Coco. Nechci hodnocením tvrdit, že by Vaiana byla vysloveně horší, ale Coco mi námětem, prostředím a písničkami sedla prostě víc. Není to podle mě úplně ten druh pohádky, který by dospělý mohl zkousnout aniž by neupadl do inteligentního kómatu. Nicméně nejlepší na celé pohádce byl stejně právě dementní kohoutek. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $248,757,044Tržby Celosvetovo $643,331,111Tržby za predaj Blu-ray v USA $96,125,817Tržby za predaj DVD v USA $43,487,557║ Graficky opäť od Disney parádička, postavičky fajn, možno dej mohol byť zaujímavejšie vystavaný. /videl v kine: 75%/ ()

Superpero

Škoda otravných písniček. Kazily dojem. Dokonce i jedna z hlavních postav tam říká "Jestli teď začneš zpívat tak se pobleju." Když si písníčky odmyslim, tak je to fajn animák s opravdu epickým závěrem. Lávový démon byl impozantní. Takhle skvělou příšeru bych v animáku nečekal. ()

EvilPhoEniX

Perfektní anime nálož, která strhne kohokoliv bez ohledu na věk. Zpočátku jsem byl lehce znepokojen častými písničky, muzikály zrovna nemusím, ale písničky, které zpívala Moana měly sílu jak od Adele tedy emocionálně strhující. Dwayne Johnsonův song poslouchám dokonce i o premiéře, kdo by jen řekl, že ten chlap umí i zpívat. Samotná animace je úžasná, lehce neobvyklá, ale dokonale detailní a působivá. Postavy jsou také vybrány velmi dobře. Moana je šukézní kočka s velkými kukadly a Maui je správný tvrdohlavý PoloBůh- jejich vztah byl velmi zábavný poněvadž o lásku či romantiku zde vůbec nešlo. Zábavnou složkou je slepice, ta zkrátka pobaví každého. Co se týká akce a samotných kreatur tak se nedá na nic stěžovat, je zvolena správně gradující hudba a nechybí i husí kůže. Ohňový démon, coconut Pirates či obrovský krab všichni mají šmrnc. Překvápko roku. 95% ()

B!shop

Je to dobrodruznej animak ve stylu nejaky ostrovni legendy? Je to infantilni komedie, kde je prase, vymasteny kure a poskakujici tetovani? Je to muzikal, kde neuplyne deset minut, aniz by nebylo nejaky hudebni cislo? Myslim, ze sami tvurci nevedeli. Tohle je takova nevyvazena smeska s nijak zvlast sympatickejma postavama, slusnou animaci a rychle odsejpajicim dejem. Misty trochu vtipny, misty napinavy, ale v souhrnu nic extra. ()

Slasher

Disney si tentokrát dal záležet na korektním obrázku cizí kultury a její legend, vybral tu extra pěknou havajskou potažmo polynéskou, dosadil momentálně i tématicky ten nejlepší možný starpower dabing (DJ), žhavou brodwayskou senzaci do songů (Miranda), nechybí všechny možný sto lety ověřený ingredience, takže tady vážně nebyl prostor pro fail, ohňová příšera je super záporák a Moanu bych prc*l. A miluju všechny odstíny modrý tady toho filmu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsme tady proto, že ti Oceán nabulíkoval, že jsi vyvolená." Já vím, že je to Legenda o konci světa a o plachtění, ale pro mě to prostě je film o zmateném slepičákovi, který nevynechal jedinou příležitost, aby mě rozsekal. Taky tam byla Vaiana a Maui, kteří zachraňovali svět, za což jim děkuju, ale ovace sklízí opeřenec a možná Vaiana za to, jak se uměla nádherně plesknout svými vlasy do tváře. ()

Pethushka

Moana mě překvapila hned v několika směrech. Vedle překrásné animace má parádní příběh, který v pohodě zabaví i starší diváky. A to i přesto, že celý film stojí z velké části jen na dvou postavách a kohoutovi, který zde posloužil spíš jako vtipná vložka. Nutno však říct, že dvě hlavní postavy by dokázaly zabavit i bez něho. Neméně úžasné jsou i písně, jejichž text tak nádherně sedl k ději. A vůbec, celé mě to pěkně dojalo. Silné 4* ()

xxmartinxx

Kdyby to byla jediná disneyovka, co kdy vznikla, byl bych nadšený a unesený, ale ona není, žejo. A jako taková nenabízí dost nového, prostě jen sází na svá klišé a jistoty. A já nemůžu nezívat. ()

Shit

Oblíbenej animák, vždycky se na něj rád kouknu. Je to takový skvělý živelný dobrodružství. Emoce, vtipnost i napětí perfektně fungujou tam kde mají, chytlavý písničky a jako bonus perfektní The Rock. Zaručeně zvedne náladu, ať se děje co se děje. ()

TeeAge

Ono dnes je už veľmi ťažké priniesť nové téma a nové prostredie ako do filmov, tak i do zahusteného trhu animákov. Moana plní obe aspekty bravúrne, a i keď je tá rozprávka niečim divne nekonvenčná a parciálne úchylná, je pozitívnym zjavom z Disney dielne. --- Bezkonkurenčne najhoršie zaspievaná Disney rozprávka, na ktorú si pamätám, samozrejme, s výnimkou hlavnej predstaviteľky Moany - ústredná pieseň je naviac melodicky veľmi podarená. Ps: Celú dobu som sa modlil, aby sa dve hlavné postavi nedali dokopy :D ()

zelvopyr

U třetího hudebního čísla mě napadlo, že to je něco jako kříženec představení Cirque du Soleil a muzikálu A. L. Webera. Taneční čísla jsou dechberoucí, barvy zářivější než neony, árie hudebně nápadité. No ten příběh... nevím, Tichý oceán je má láska, i když jsem tam byl jen měsíc (nebo tři, když započtu i civilizovanější ostrovy). FIlm mě moc nedostal, možná by to lépe fungovalo na dítě. Při vypnutí mozku, když nechám barvy a hudbu působit na první signální... to asi zvednu na 4*. ()

Ainy

Nejsem moc velkým příznivcem uzpívaných pohádek. Jedna, dvě ... inu dobrá, ale ne víc! Jinak výběr hudebního doprovodu čupr! Celkově moc příjemná pohádka. Vtipná, milá, napínavá tak akorát, že by si z toho malá děcka i otylí, růžovolící, nahatí chlapci v brýlích za žádnou cenu nemohli strachy kápnout do plenek! ()

3DD!3

Nádherná tyrkysová modř a havajská atmosféra Moanu vynáší mezi nejkrásnější nové Disneyovky. Příběh má obvyklé dějové zákruty obohacené o legendy ostrovních států. No a hlavně má Mauiho s kukučem, hlasem a muskulaturou Dwayna Johnsona. Sebestředného poloboha, který učaroval i mojí malé dceři. You're welcome! ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023