Vaiana: Legenda o oceáne

• Slovensko Vaiana (viac)

Pred tritisíc rokmi sa po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastarí moreplavci a objavovali nové ostrovy Oceánie ... potom ale ich plavby na celé tisícročie ustali ... a nikto nevie prečo. (Saturn)

blondboss

Veľmi svieža, exotická a vizuálne ohromujúca animovaná rozprávka, ktorú nám Disney Studio naservírovalo vo veľkom štýle s krásnymi farebnými obrázkami, premakanými animáciami a navyše zaujímavým soundtrackom. Ústredná pieseň How Far I`ll go je fakt nádherná. Je skutočne obdivuhodné, s koľkými nápadmi sa dá prísť v toľkom priehrští animákov v poslednej dobe. Až na pár trápnych pesničiek sa tento snímok dá pozrieť aj viackrát a jednoznačne sa radí k tým lepším. Vrelo odporúčam. 80 % ()

GejmronCZ

Tak nakonec to je za 5! Animace hezké, příběh taky, postavy jsou supr, ale hlavně, HLAVNĚ, tu jsou naprosto dokonalé a mega vtipné scény. Dítě asi moc nepochopí jeden vtípek, co tam byl, takže doporučuju aby se na to nedívali úplný mimina. Každopádně vtipné scény jsou opravdu vtipné a sotva jsem z 2 mohl dýchat div jsem se nezadusil. Je to MEGA! Nevim proč to neni označený i jako komedie. ()

sebulba1981

Naprostá špička,co se vizuálu týče.Něco tak krásně animovaného jsem snad nikdy neviděl.Příběh výborný,skvělý Soundtrack.Disney v nejlepší formě.Uvidíme,který animák získá cenu Akademie.Jestli Zootropolis,nebo Vaiana.Oba jsou skvělé a dokazují pouze jedno:Disney nemá konkurenci.Viděno v kině na Andělu ve 2D. ()

Ace.A.T.L.

Supeeeeer. Hodně lákavá tématika, ze super prostředí a má to hlubší myšlenku, než to na první pohled dává na jevo. Bavil jsem se celou dobu a rozhodně jsem se nenudil ani na chviličku. Kohout magor, je boží, zpívající scény nejsou navíc, spíš jen a jen k dobru. Za mě skvělých 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Tomko87

Nejak nezvyknem kukávať animáky, a pochyboval som, že okrem Zootropolis ma ešte niečo zaujme. No, z časti somn sa mýlil. Vedel som, že to bude klasická Disneyovka. Princezná, spievanie, atď.. No ťahalo ma prostredie v ktorom sa film odohrával ,a Dwayne Johnson alebo ľudovo, The Rock. Ten nadaboval poloboha ( to tlsté potetované prasa) Dal ho ako pán. Celkovo aj vtipy a gagy boli vydarené. Prevedenie havajskéj mytológie na jednotku. Len to posraté spievanie. Sakra. Už nežijeme v 90 rokoch, kde to bola povinnosť. Aj tak som tie časti pretáčal. Fajn, že tam toho nebolo veľa. P.S: Tak ako bolo Na Vlásku ten chameleón, v Frozen snehuliak a sob, tak tu je kohút. Extrémne retardovaný, šibnutý kohút, ktorý má ešte k tomu samovražedné sklony ... A je extrémne popiči. ()

OwenBobby

I přes několik spoustu originálních nápadů (zejména celkový námět) a precizní animaci se Moaně nedaří upoutat a písněmi a moderním vyjadřováním postav spíše budí rozpaky. Disney sice dominuje z hlediska tržeb, ale jeho animáky stále cosi postrádají (Zootropolis je světlá vyjímka). 6/10 ()

Jamall

Klasický disneyovský příběh naroubovaný do mnou oblíbeného prostředí, pěkné písničky, nenudil jsem se ani vteřinu a každých pár minut se udivoval nad nádhernou dechberoucí animací. ()

Ronkar

K vizuálu nemám jedinou výtku. Je to tak vypiplané, že to snad už nemůže vypadat lépe (mokré vlasy, písek ve vlasech... wow... práce grafiků úžasná). Voda ve všech možných podobách je tu nádherná, postavičky zábavné (Maui je boží od prvního okamžiku), vtípky mezi nimi povedené. Polobůh Maui si krade většinu džouků pro sebe a také tu má nejlepší song. Akce suprová. Problém je ohraná a nijak zajímavá zápletka, která mě nechytla a to moralizování a srdcebolístky, které se tu řeší tím nejtypičtejším způsobem (prostě Disney). Prostě příběh, který má pobavit i tu nejmenší ratolest a nenudit dospěláky. Pro mě zůstává pro rok 2016 mezi pohádkami vítězem Kubo. Moana je zábavnější, ale k srdíčku se zkrátka neprobojovala - moc písniček, moc klišé, moc stereotypu. Přesto jde o zábavnou podívanou, která nenudí, a kterou doporučuji. ()

hastafix

Roztomilé, vtipné, úchvatná grafika. A co se týče stížností na místy až moc dětinské vtípky, měli bychom si uvědomit že je tento film pohádka pro děti. ()

Mersis

Super animák, neskutečná lávová postava záporáka a výborný konec. Jeden z mála filmů, u kterých jsem vydržel v kuse až do konce. Za mne jednoznačně 85% ()

mouzi

Tak jsem se nastesti i pres to priserne prozpevovani nepoblil a ac zaryty odpurce muzikalu, davam skoro 4*. Btw ten kohout mohl byt na konci klidne sezran, dal bych 5* ;) ()

Goumen

Vizuálně krásný animák, ve kterém je na můj vkus trochu moc zpívání, ale výsledný dojem to naštěstí nekazí. Stejně tak nejsem fanda mystiky, duchovna apod. ale k pohádce jako je tahle to celkem sedělo a ve výsledku jde o další povedený počin z dílny Disneyho. ()

izinka

Klasický, předvídatelný příběh i postavy. Nicméně sympatická hlavní hrdinka, nádherné exotické prostředí, chytlavé písničky. A hlavně jsem netušila, že Dwayne "Rock" Johnson umí tak skvěle zpívat. Spokojenost. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023