Dva mladí muži Daniel Murphy (Tye Sheridan) a Brandon Bartle (Alden Ehrenreich) narukují do armády a jsou vysláni do války v Iráku. Po nepředstavitelné tragédii bojuje přeživší z dvojice vojáků s tím, zda říci pravdu, kterou přísahal zatajit, nebo dopřát klid truchlící matce (Jennifer Aniston). Snímek "Žlutí ptáci", inspirovaný bestsellerem z pera Kevina Powerse, zkoumá pouto mezi vojáky, potíže spojené s návratem domů a krutou daň, kterou si válka vybírá na vojácích i jejich rodinách. (Cinemax)

PROCESOR

Je tady snímek, který vypráví o mladíkovi, který narukoval moc brzy. I když věk má, tak je hrozně nevyzrálý. A pak je tady jeho kamarád, který slíbil jeho matce, že se o něj postará a kdyby něco, tak to něco jí sdělí. Bohužel to něco přišlo brzo a je neuvěřitelně děsivé. Navíc kamarád přísahal svému nadřízenému, že so o tom nikdo nikdy nedoví. A tak začíná šílené dilema, jak se zachovat. Po návratu do civilu, by nejraději zmizel, ale bude muset dostát svým povinnostem. A ty na sebe nenechají dlouho čekat. I když je to válečný snímek tak to není žádná střílečka. Spíše rozvleklý, utahaný, dávající důraz na emoce všech protagonistů. O rozhodnutí, které za Vás nikdo jiný neudělá. ()

UhLee

(6/10). Válečných filmů je spousta. Aby diváka něčím oslnil a zaujal, musí přijít s něčím novým. V The Yellow Birds sledujeme neobvyklý způsob vyprávění, kdy vlastně víme, co se stane - nevíme však jak. Tento aspekt drží diváka během skromné stopáže v mírném napětí, které se s přibývajícími minutami stupňuje. Když poté dostaneme odpovědi na tížené otázky nastane jakýsi pocit satisfakce, protože tohle jsem opravdu nečekal. Tak trochu mi to vyrazilo dech. Konec spolu se scénami z Iráku jsou tím lepším na celém filmu. Bohužel se film utápí v depresi, která je v tomto případě na místě, ale brání nám proniknout blíže k postavám a sympatizovat s nimi. Ve výsledku se poté mnohé úmrtí stávají lhostejnými - seržant Sterling. Emoce byly, ale mohly být daleko intenzivnější, kdybychom lépe poznali hlavní postavy. Jinak se jedná o průměrný film z války, který ukazuje většinou stinnou stránku věci a to je také potřeba. ()

Tosi

Válečné drama, kde válka nezuří ani tak na bojišti, jako v nitru dvou vojáků. První půle tedy moc záživná není, navíc bojové scény nic nového nepřináší, ale výborný vizuál i hudba skvěle přenesou film do psychologického dramatu. Tajemství pohřešovaného vojáka se odkryje až v samotném závěru a je to nečekaně drsné. Překvapivě dobré drama. ()

Johnny.ARN

Tomu názvu nerozumiem.Inak do pohody vojnová skor dráma, ktorá nie je ultimátne dlhá, na druhej strane ale nejak extra neodsejpá. Príbeh je však zaujímavý a poteší aj niekoľko bojových sekvencií. 2 z 5 ()

viperDavid

Co říct o filmu o ničem ? válka ? ok jasně, blbá a děsná. Jennifer, naprostý propadák. Dvakrát se uculila a byl konec. Kam zmizela ta krásna ? Ale přesvědčuje mě Ehrenreich a to má jméno jako když člověk blije. Bohužel mladík jak holka - nemá snad ani jeden sval, ale už v nádherných bytostech se mi líbil a tady podvrzuje, že hrát umí ()

JohnSmith

Už při prvních minutách kdy vypravěč plácl, že si je válka vzala, jsem tušil, že to bude průšvih. A taky že byl. Spousta keců a lítosti a bla bla bla, ale nic víc. Trochu toho Iráku a války tam bylo, ale opravdu nepotřebuju koukat na 90 minut litování a plácání nesmyslů. ()

Bad Guy

Upřímně jsem na tento snímek čekal kvůli Jennifer Aniston, která tam má sice jen velice vedlejší úlohu, za to ale věrohodný výkon. Sice mě začátek úplně neuchvátil, za to dramatičnost pomalu a inzenzivněji postupovala až do samotného finále a člověk se do toho děje prostě vžil. Za mě příjemné překvapení. ()

sedm.1

Dramat, s tématikou navrátivších se vojáků z války domů a zabývajících se jejich následnými posttraumatickými syndromy, je více než dost, ovšem Žlutý ptáky lze v této kategorii označit po delší době za poměrně netuctovou podívanou, která je v rámci daného tématu zpracována v komornějším duchu a spíš než na válku samotnou je zde kladen daleko větší důraz na vztahy jak mezi vojáky, tak poté mezi nimi a jejich blízkými, a ani tentokrát to není zrovna dvakrát veselá podívaná, i když kdy vlastně byla, že? Každopádně, onen netuctový příběh je ale bohužel jediné pozitivum tohoto dramatického snímku, neboť zbytek mě už jednoduše ničím neoslovil, a hlavním důvodem tohoto mého dojmu je slabé zpracování, kde se tvůrcům nepodařilo navodit ani působivou atmosféru, ani napětí a především ani emoce, přestože právě ty tu měli hrát tu nejvýraznější a nejzásadnější roli, ale jsou zkrátka zcela nefunkční a především právě díky tomu působí Žlutí ptáci opravdu prázdně. Poměrně negativně na mě zapůsobil ovšem i casting, kde tolik nesympatických ksichtů pohromadě jsem v jednom filmu už dlouho neviděl a chybělo mi tu i nějaké krapet hlubší se ponoření do celé té události, takto mi to přišlo celé až moc povrchní a tím pádem dost nepřesvědčivý. Takže já zkrátka nevím. Nemohu tvrdit, že jsem se u toho tedy nudil, že by se mi to nelíbilo, nebo že je to špatný film, ale v podstatě zároveň nenacházím ani jediný důvod, proč ho někomu vůbec doporučit, takže prostě průměrný film, hotovo. ()

kenkaku

Film zabíjí otravný způsob vyprávění ne zase tak extra zajímavého příběhu. Přeskakování v dějové lince ničemu nepomáhá a sledovat více než polovinu děje traumatizovaného amerického vidláka (a dozvíme se 15 minut před koncem, že prakticky bez důvodně) je otravná nuda. ()

kolemjdouc

absolutně zbytečný film,na tohle téma byla natočená spousta jiných a lepších,pojatých profesionálněji.Tohle bylo moc laciné.Ještě těm vojáčkům měl na rovinu někdo říct proč a kvůli komu v té válce jsou.Zbytečně.... ()

mira007

Dva mladíci kamarádi, kteří se ještě ani neholí, jedou jako příslušníci americké armády do Iráku ve filmu, kde se celou dobu na diváka vysílá depka a smutno. Tak tento film mi opravdu nesedl, dvě hvězdy za něco málo akce a za Jennifer Anistonovou a její komický plastikový obličej. Film má 90 minut, ale mně to přišlo jako pomalu nudně linoucí se nekonečno. ()

ArthasKarfa

Velmi silné válečné drama, které je neprávem pozapomenuto vedle velkých filmů jako Černý jestřáb sestřelen a podobně. Škoda, když se o nový film naše televize nezajímá a pak se nedostanou pro tuzemského diváka do povědomí, aby mohly ukázat svou kvalitu i přes menší rozpočet. Silné emoce hlavních aktérů a nicotná úzkost všech mladých kluků mezi smrtí a pískovými dunami. Nic než utrpení a krutost světa vezdejšího, citáty bible a kvalitní obsazení. Všem doporučuji. ()

petikacka

Přesto nebo právě proto, že válečné filmy patří mezi mou srdeční záležitost, tak mě už jenom tak něco nepřekvapí ani neohromí...A to je případ i tohoto filmu...Mohla z něj být naprostá bomba, kdyby měl lepší scénář...Takhle je to bohužel naprostý průměr s divným rozuzlením...Za mě 65% ()

Rockerman

Mix válečného a psychologického dramatu rozvíjí myšlenku už mockrát vyřčenou a mockrát natočenou. Je to o absurdnosti veškerých válek. O těch správných i nesprávných. Voják v první linii odnáší veškerá fatální rozhodnutí politiků jít do války někde ve vzdálené zemi, aby tam bránil svobodu ve své zemi. Těžko se to chápe, ale v podstatě je to tak. Tento snímek je ozvláštněn tím, že mladý voják, ledva se platonicky zamilující se o svou vyvolenou přichází. A tak ztrácí hlavu a jedná naprosto nepředvídatelně. Tím však stahuje do nesnází i své kamarády a nadřízené. Pro někoho možná nudný, pro mne dost silný film! ()

BOURQUE

Základ príbehu (téma, prostredie, atď.) diváka pravdepodobne neprekvapí. Spôsob zobrazenia post traumatických „vecí“, ktoré musí prežiť Brandon, nie je zlý, ale sú tu ešte rezervy. Z hereckej stránky („paradoxne“) najviac zaujala J. Aniston, ktorá by rozhodne mala byť odvážnejšia pri výbere „dramatickejších“ charakterov. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

JeanMarthan

Jde to i bez patosu! Válka je sviňe! Jennifer umí! Tři pocity, co ve mně po shlédnutí ještě asi hodinku-dvě rezonovaly. Lehkou režijní rukou vyvážené válečné drama, které po dlouhé době neslouží jako náborový film US ARMY. Doutnák, který plynule vyhořívá k velkému výbuchu emocí. ()