Casino Royale

Vedeniu britskej tajnej služby pribúdajú na čele vrásky. Zločinecké zoskupenie Smersh získava na svojej sile. O život už prišlo viac ako jedenásť špičkových tajných agentov. Svetu hrozí globálny kolaps a najlepší agent 007 odchádza do zaslúžilého dôchodku. CIA aj KGB musia spojiť svoje sily a presvedčiť agenta 007, aby sa vrátil na svoju poslednú misiu. Tomu sa však nechce do služby za žiadnu cenu, a tak si nájde za seba náhradu. Volá sa Evelyn Tremble (Peter Sellers) a teraz to všetkým ukáže.
Brilantná paródia na špionážnu sériu s Jamesom Bondom,v ktorej sa okrem Sellersa predstavia aj Orson Welles, Woody Allen, či Jean-Paul Belmondo. (STV)

atiratha

Mám pocit, že většině recenzentů unikla pointa celého filmu. Tohle neměla být Bondovka a jen šťastná náhoda tomu chtěla, že práva na bondovskou knihu Casino Royale byla k mání, takže u téhle žánrové parodie bylo možné použít původní jména charakterů. Ano, je to trochu mišmaš, ale film se také dá vnímat jako volně pospojovaný povídkový cyklus na téma různých tropů tohoto žánru.  Pocitově silně vnímám vliv raných komedií Woodyho Allena, včetně vlivu starých grotesek. Subverzivní humor Josepha Hellera a Terryho Southerna se projevuje v náznacích, které nebijí až tak do očí. Potěšily i odkazy zcela mimo žánr, jako expresionistické malované kulisy výcvikového centra na rozhraní Berlínské zdi, které jakoby vypadly z Langova filmu Kabinet Dr. Caligariho.  Celkově, pokud se na film dívám jako fanoušek Konec agenta W4C, Bláznivé střely nebo Allenových raných komedií, a nikoli Bonda jako takového, mám za sebou příjemně strávené dvě hodiny a televizi vypínám pobaven. ()

_Irbe_

Celkove je to opravdu sed a nuda ale ty camea vsech stars ze 60s jsou okouzlujici...Belmondo,Bissetova,Allen a hlavne Peter o Toole a jeho vtipek! :)) Piper(o Toole): Are you Richard Burton? Evelyn Tremble: No, I'm Peter O'Toole! Piper: Then you're the greatest man that ever BREATHED. ()

michalon

Bláznivá ujetost s neuvěřitelným obsazením. Mimo jiné i Peter Sellers, Orson Welles, Woody Allen, Jean-Paul Belmondo, hudba Burt Bacharach... ()

BarVo

Tak, že by som sa pri tom práve klátila smiechom, povedať nemôžem. Ale z tunajších 51% cítim skôr frustráciu bondovských fandov. Netreba to brať tak vážne, údaj o 6 režiséroch a 6 scenáristoch hovorí sám za seba, je jasné, že celkom triezvi neboli, vrátane strihačov, ale pár scén i hercov poteší a prekvapujúco si to drží aj hlavnú zápletku. Videla som už oveľa väčšie koniny. ()

Pan.Antonin

Škoda, že David Niven nehrál v normální bondovce. V tomto filmu hraje exkluzivně a výrazně převyšuje všechny ostatní (snad s výjimkou Woodyho Allena). ()

MrKrahujec

Tak teď už chápu, proč Woody Allen tehdy na otázku: "Vy jste také jeden z těch, kdo ten film napsali?" odpověděl: "Naopak, já jsem jeden z mála, kteří ten film nenapsali!" ()

mire.k

Obsazení nabité hvězdami. Režie roztříštěná. Guláš scének a úletů. Narážky na všechny možné filmy. Možná až zhlédnu film znovu, hodnocení zvýším. Je mi jasné, že na první zhlédnutí mi minimálně 50% detailů uniklo. ()

adako

Väčšinu času dosť slabé, nie príliš vtipné, nie príliš dobre zahrané, celé také priemerné. Potom je tu ale posledných desať minút, kedy sa stane všetko. Povedzte si náhodný dejový zvrat a on sa pravdepodobne naozaj v tých posledných desiatich minútach odohral. Kovboji na koňoch vbehnú do kasína? Áno. Indiáni zoskočia z lietadla na padákoch? Áno. Lietajúca ruleta strieľajúca petardy a bublinky? Áno. Tlieskajúce tuleňe, šimpanz s vlasmi Donalda Trumpa, zlatom natreté ženy za jednosmerným sklom, Belmondo nadávajúci po anglicky podľa slovníka, strieľajúce zábradlie? Áno, áno, áno, áno, áno. Posledných 10 minút je skrátka skvost, a dáva celému filmu taký nejaký obskúrny zmysel. ()

Dixie_Cara

K tomu aby člověk mohl shlédnout tenhle film a (něco si z něj případně i odnést) je dobré si uvědomit, že nic neříkající šílenost, mišmaš, přetažený paskvil a místy rozbředlá zábava, kterou divák pozoruje, je vlastně přesně tím, jakým dojmem chtěl film působit. Jasně, kvalita je to přinejmenším pochybná. Příběh povětšinou nedává smysl a výkony hvězdných herců typu Sellerse, Nivena, Wellse, Holdena či Allena, kterých si jindy vážím tu vyzní (snad s výjimkou Woodyho) do ztracena. Rozpaky lze cítit i nad uspořádáním některých scén či dialogů, které buď nedávají smysl, jsou špatně provedené či podivně napsané. Na druhou stranu film nabízí spoustu vtipných gagů, mnoho narážek ať již na originálního Bonda či na další dobové snímky a události, které pobaví. K tomu lze přidat dobrou hudbu, povedený závěr a koukatelný film máme na světě. ()

KapitanKuraz

Za tu kupel a kohutik na studenu, jedna hore, ale za woodyho dve dole, neviem pre co, ale fakt ho nemam rad. Po pravde, tak len za Sellersa davam tak vela. ()

Feacher

No to byla teda blbost :) mohlo by to být trošku kratší, první polovina snad méně zmatečná, ale jinak za mě docela v pohodě. Upřímně jsem se oproti některým moderním komediím opravdu zasmál, na tu dobu i poměrně velký počet krásných dívek a žen a když připočtu Woodyho a Jeana Paula, tak to byla moc fajn parodie. Sympatické obsazení, občasně nuancemi hezké zasazení do opravdovějšího Casino Royale a celé to bylo neelegantně elegantní. 4*! ()

Polux

4/10 | Fascinující případ projektu, který se pyšní špičkovým castingem, slavnou předlohou a premiérou v čase naplno zuřící bondovské mánie (takže není divu, že si film v pokladnách vedl skvěle bez ohledu na své problematické kvality), na svou dobu bohatými produkčními hodnotami a oproti knize žánrovým posunem směrem k parodii, díky čemuž mohlo tvůrcům projít u diváků podstatně více než v případě konkurence z EONu ... a přece to všechno na dobrý film, natož na nějakou nestárnoucí klasiku (jakou jsou bondovky z 60s s Connerym), nestačilo a vyjma herecké složky tady selhává prakticky vše. | Nepochopitelné dialogy, nesmyslně překombinovaný děj, hromada wtf momentů, kulminující v naprosto šíleném finále, ve kterém se začnou nahodile dít náhodné věci jen proto, aby se děly (protože očividně nikdo na place netušil, jak to celé smysluplně zakončit), zástup cameo vystoupení, které vyznívají naprázdno, sex appeal většiny (dámských) postav značně spartánský i ve srovnání s bondovkami z téže éry (přitom se okolo toho točí celý film) a úmorná stopáž přes dvě hodiny. | Ale především - není to moc zábavné, není to vůbec vtipné (což je u satirické komedie, případně parodie na cokoliv, docela zásadní problém) a sledovat herecké titány Sellerse, Nivena, Wellese a Allena (plus Andress:-)), jak svůj talent (plus tělo:-)) propůjčují podobnému, po kreativní stránce totálně nezvládnutému, experimentu, fyzicky bolí. Stavět to jakýmkoliv způsobem po bok regulérních bondovek bych na místě Cubbyho, Broccoli a Wilsona považoval za osobní urážku, protože i ty nejslabší bondovky z jejich stáje jsou na míle vzdáleny tomuhle chaotickému paskvilu. | PeZet ()

Miroslav.Zac

Skvělí herci, parádní látka na zparodování, začátek skvělá komedie... ale... postupem času humor vyšumí a film jede tak nějak naprázdno a už to nebaví, čeká se jen na konec... ()

Birdalone

Kombinace Jamese Bonda, Fantomase a Růžového pantera. Tři hvězdičky za Woody Allena, zakomplexovaného zloducha a Jamese Bonda juniora v jednom. Tři hvězdičky za naprosto nečekané hlášky. Odpad za letku indiánů, kteří uprostřed rvačky tančí folklórní tance a za naprosto trapné hlášky. Tři hvězdičky za Petera Sellerse v roli upjatého matematika, jedna hvězdička za zmatené dějové zvraty a natahovanou stopáž. A někde mimo hodnocení jsou spokojení a rozlobení lachtani. What the heck, tři hvězdičky za to, že na tohle někdo dokázal sehnat peníze, vydělal na tom a ještě se pravděpodobně excelentně bavil. ()

Lazy87 odpad!

Tak až na indiány skákající z 007 a na hlášku nechat žít všechny krásné ženy a muže menší, než jsem já, to byla kokotina. Asi jsem to nepochopil, tak fanouškům se omlouvám. ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (viac)

Brosnan je stále v hre

Brosnan je stále v hre

28.04.2005

Pierce Brosnan (na obr.), ktorý verejnosť tvrdohlavo presviedčal, že s rolou Jamesa Bonda (ktorého stvárnil už štyrikrát, naposledy v Dnes neumieraj) nadobro skončil, sa nakoniec predsalen rozhodol,… (viac)

Tarantino chce skúsiť horor

Tarantino chce skúsiť horor

10.03.2005

Po rečiach o KILL BILL 3 (ktorého sa údajne dočkáme asi za 15 rokov), remaku zavrhovanej "bondovky" CASINO ROYALE alebo nepomenovanej kung-fu mlátičke, ktorá mala mať ešte bližšie k filmom jeho… (viac)