Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

-henry-

mno, zkusil jsem první díl, po několika měsících pak ještě druhej a po pěti minutách jsem si uvědomil, proč se na to nedívám: nebaví mě záběry, postavy, způsob vyprávění ani příběh. ()

celticek

Pilot se mi moc líbil, je konci první série jsem byl celkem překvapený, vizuálně paráda, herecké obsazení taky super, hudba = spokojenost. Jdu na druhou sérii a těším se na třetí v roce 2020:) ()

Ewík

(zhlédnuta 1. série) Z mého pohledu velmi povedený výtvor (a volně navazuje na film, který jsem viděla v dětství a silně mi utkvěl v hlavě) plný spousty zajímavých myšlenek a odkazů na jiná kulturní díla (neboli sem tam trochu mé oblíbené intelektuální onanie - asi na tom něco bude, že intelekt je hlavně o přitažlivosti), spoustou zajímavých postav a zápletek a musím říct, že jsem se hodně těšila na bardy Hopkinse a Harrise. V podstatě mi seriál připadal jako alegorie na lidskou životní zkušenost na světě - pobouzení výtvorů (i hostů a pracovníků parku), dotazování se na vše, přebírání zodpovědnosti za svá rozhodnutí a své životy, zjištění, kdo vlastně jsme a co doopravdy chceme... A to vše pěkně postupně poskládáno. V pozdějších epizodách mě hodně zaujala propletenost času, takže jsem musela zapojit mozkové závity zase trochu jinak než obvykle (což také miluji). Jedním slovem: "symfonie" :-) :-) :-) /"A little trauma can be illuminating." (Bernard) / Never start something you're not willing to finish. (Maeve) ()

RafaKrakal

Westernové prostředí, scénář a režie: Jonathan Nolan, v hlavních rolích Anthony Hopkins, Ed Harris a naprosto úžasné první díly mi nedovolují dát méně než 90%. ()

DassemUltor

Zdá se, že se spousta lidí tady našla Boha. Zase taková pecka to fakt není. Naštěstí už to ale trochu kleslo. Rád tento komentář a hodnocení po dokoukání změním, ale něco mi říká, že se tak nestane. Jo ale technická stránka a tak můžete klidně dvě hvězdy přidat.. ()

Felisr

Seriál neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Od doby ExMachiny můžeme snadno předvídat budoucí dějovou linku a pokud někoho zaujala žánrová kombinace sci-fi westernu, vřele doporučuji o dost lepší, oblíbený Firefly. ()

JK77

Ja ti Bohumile nevim. HBO produkciu mam rad. Na toto som sa tesil. Ale uz 4.diel pozeram a stale nic. Ziadna bomba sa nekona. Napokon sa z toho vykľulo pekne WTF. Ale aj tak som sa z toho nejak nepototo. ()

Vykuk

Určitě zajímavý seriál se slušným obsazením, leč některé charaktery mě nezaujaly, chybí tomu nějaké napětí a ráz, o akci se moc nedá mluvit nebo ji podávají v takové formě, že by u toho člověk kolikrát usnul. Když je čas a nuda, dá se to shlédnout a užít si to, když jste rádi, že si najdete čas na 2 seriály v týdnu, jsou lepší dílka:) ()

XXXXXXXX

To se takhle zase jednou někdo rozhodl, že bude píct dort. A protože všechny dorty před ním už dávno někdo upekl, rozhodl se dotyčný, že recept na dort vykrade z té nejznámější kuchařky, protože mu přece vždycky v dětství tak chutnal. A aby tuto slaboduchost zakryl spojil se s dalšími devíti partnery, aby to jako nebylo poznat. Poznat to sice zprvu doopravdy nebylo, jenže po chvíli začal dort solidně zapáchat. Co taky čekat jiného, když jako základ použijete korpus upečený někdy v roce 1973, zahustíte to sci-fi zásmažkou plytkou tak, že je problém ji nejprve vůbec uvařit, nedej bože s ní dokonce něco zahušťovat, přidáte pár dějových záprtků promíchaných se žluklými zvraty a potom to, na 10h a 5 minut, mrsknete spálit do trouby. A to přitom ta cukrová poleva a marcipán okolo vypadaly na počátku tak hezky, až se mi na ně sbíhaly sliny. Myslím, že příští rok si na sladké raději nechám zajít chuť! ()

sechmet5

Chybí tomu Yul Brynner a dost silný děj na to, aby dávalo smysl dělat z toho sérii. V seriálu je mnoho postav, což vede k domnění, že se tam hodně děje. Ve skutečnosti to jen odvádí pozornost od toho, že seriálu chybí jakýkoli zajímavý děj. Všechno je vystavěné na nahotě a násilí, což není dost na to, aby utáhlo celý seriál. Zvlášť, když Hra o trůny má už několik sérií. Veškerá velká odhalení a šokující zvraty jsou předvídatelné a neoriginální. Stačí naznačit, že vás čeká nějaké odhalení a hned vám dojde, co se bude dít. Celkově ale dávám 2*, protože je to přece jen dobře udělané. ()

Karda

Chvilkama děsně ukecané a zbytečně natahované ,ale to u seriálu chápu.Zvraty v 7. a 10tém díle a zejména narážky na lidskou rasu/civilizaci mne postrčily dáti 5*.Jestli bude druhá série a nebude to natahovaná vata se stále měnícími se rolemi pánů a otroků jako v původní sérii Planetě opic ,tak to se nechám překvapit. ()

MyrnaAlec

Výtvarně ohromující, věru na ničem se nešetřilo, obsazení parádní, jen ten konec poněkud překombinovaný, chystající se na druhou řadu. ()

Viper86-V1

1. RADA: Nakonec prevladaji pocity neukocirovaneho a nevyuziteho potencialu. Stari pardalove Hopkins a Harris vyucuji mlade herce hrajici dvourozmerne archetypy s gracii sobe vlastni. Z mladych zaujala jen Wood, ktere clovek veril jak neposkvrnenou nevinnost, tak temne sceny, kde prehodila celkovy vyraz opravdu jako cvaknurtim vypinace jak se na "vytvor" slusi a patri. Prvni polovina s velice pomalym rozjezdem, druha se to snazi dohnat tolika zvraty a mindfucky na kratke plose, ze cloveka az zahlti prekombinovanosti. Vizual a atmosfera ale na vybornou a potencial univerza do dalsich serii je obrovsky. Jit tak o uzavrenou serii, nakonec bych ty 4* s privrenyma ocima dal i pres 1-2 zbytne dily, citim ale, ze se v dalsich radach dockame jeste velkych veci a jednicka tak bude uvodem, kde se vsichni teprve rozehrivali a zaroven se autori nevyhnuly nekterym preslapum a detskym nemocem. Stejne jako v BSG se srdecni vztahy s postavami taky nevytvorily uz behem prvni sezony. 2. RADA: Oproti rozjezdove season one se tady konecne neco deje a o akci a rychle tempo neni nouze. Podivame se i do jinych parku a nektere dily nabidnou i vic z historie nekterych starych i novych postav. Ke konci uz to zacina byt ale prekombinovane a zaver je vylozene scenaristicky mrdnik. Prvni rada tak splnila nevdecnou roli “characters building”, ale davala vic smysl, druha si pod plastem vynikajici filmariny ukousla scenaristicky mozna az moc velke sousto. Uvidime co rada treti. ()

Jeremiasz

Tenhle serial je proste jinej.V dnesni dobe kdy se sype jeden plochy serial za druhym (ne ze bych mel neco proti plochosti, je to obcas dobry relax) je to po dlouhe dobe zalezitost, ktera dovede prekvapit. Me donutil i trochu zapremyslet, otazky, ktere pred divaka klade si mozna jeste my budeme muset polozit. A kdyz ne my, dalsi generace urcite. Serial neni dokonaly, jsou tam prehmaty, semtam je to utahanejsi nez bych rad, ale je to proste koncept, mozna nam jen chce dat prostor i trochu myslet, szit se s postavama. Vypointovani je ramcove predvidatelne, rekl bych, ze tak 80% jsem vytusil v 7.-8. dile, tech zbylych 20% bylo ale super. Takovej ten pocit, ze jo jasne, to uz tu bylo, tohle se dalo cekat , tohle bylo doocibijici a tohle...wow, tak to jsem fakt necekal. Serial ma mnoho vrstev a je zcela ponechano na divakovi, kolik jich sam chce odkryt. Nedam plny pocet, s tim pockam na druhou serii :) ()

mh825

Nejaké chybičky sa nájdu, odfláknutá bezpečnosť objektu,... Ale vcelku úchvatný seriál po prvej sezóne. Umelá inteligencia funguje, postupné objavovanie programu každej postavy je zaujímavá. ()

JohnnyBoy

Jsem fanouškem Frankensteinových snů a příběhy s touto tématikou mě přitahují. Obzvláště pak jsou-li protknuté apokalyptickou náladou. Westworld zřejmě mohl být další cornestone spolu s filmy jako Metropolis, Blade Runner, nebo třeba i Frankenweenie:-) Ale není jím. Částečně za to může cosi jako blábolivá obecná freudovská filozofie, která kape skrze repliky postav, aby zakryla opravdu hluboké logické dějové nedostatky a umožnila scenáristům přeskakovat z jedné efektní scény na druhou a pak také naprosto sterilní formální uchopení, které charakterizuje design, celková vypulírovanost obrazu a návodné používaní písniček skupiny Radiohead. Podobně vykastrovaně se chovali i herci ve svých rolích. Třetí věc, která mě vyloženě irituje je, že celá série je pouze expozicí ke stále oddalovanému střetnutí lidí a robotů. Tento střet bývá však středobodem vyprávění snů o "elektrických ovečkách" a představa, jaký střet pro nás tvůrci připravují v dalších deseti sériích mě moc nezajímá. V nejlepších momentech se seriálu daří překvapovat, ale pořád jde jen o dílčí chvilky, které vám stejně pomohou uhádnout pointy, které nejsou zase tak úžasné, jak se zdají (Ed Harris). Nakonec tak během sledování všech těch vražd a řezání krku přemýšlíte, jak moc se museli postavy v příběhu nachodit, zda-li nepoužívají mimo ten park nějaká golfová vozítka, aby se ve správnou dobu dostali na správná místa. Některé motivy jsou zcela nedořešené - v druhé polovině seriálu vlastně už ani nefungují základní pravidla, kdy a za jakých podmínek androidi mohou napadnout lidi! Westworld se ani zdaleka nepřiblížil k tematicky podobné sérii Battlestar Galactica, která byla mnohem neurvalejší, špinavější a méně snobská. Jediné pozitivum Westworldu pak vidím v tom, jakou obrovskou chuť mám, pustit si Galacticu znovu. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)