Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

kareen

Kdybych neznala okolnosti kolem filmu, tak bych si myslela, že je to natočeno podle divadelní hry. Jinak ovšem typický Sorkin, s tradičními slovními přestřelkami (které mi vzhledem k nevelké znalosti tématu daly tentokrát víc zabrat) a silou inteligentně napsaného dialogu, který postupně vykresluje nemilosrdný portrét charismatického muže a vizionáře, ale o to horšího přítele, rodiče i člověka. Přičemž by to nebyl Sorkin, aby se mu i sem nepovedla propašovat alespoň malá verze happy endu. Steve Jobs je podle předpokladů také hereckým koncertem vynikajícího Michaela Fassbendera, kterému ale zdatně přihrávají Kate Winslet nebo Jeff Daniels. To, vedle slušné režie Dannyho Boyla, byl také důvod, proč jsem se nakonec přiklonila k nejvyššímu hodnocení. Navíc mám pro Sorkina prostě slabost. ()

Lukrecie

Já jsem tedy příliš nadšená nebyla, možná to byl borec ale pro mě lidsky totální slaboch a pochybný charakter aneb když má někdo talent na PC, čísla, peníze a byznys, často těžce trpí mezilidské vztahy nebo jsou nulové.... Nechtěla bych ho ani za otce ani manžela ani za šéfa nebo spolupracovníka, chudáci lidé okolo něj... Opravdu není náhoda, že zemřel v 56 letech! ()

Praxis

Strašně moc prokecaná dvouhodinovka, u které si iManiaci asi nejspíš vystříkají několikrát. Pro mě šlo jen v zásadě o rodinné drama, které mi nepřineslo nic moc navíc. Boylova režie byla hodně poznat, a celkově by se to možná hodilo spíš na divadelní prkna. Těch dialogů bylo prostě až přespříliš a časem hodně unavovalo. Pfůů, jen díky fajn dynamice jsem si nevyškubal vlasy jako loni u Birdmana, který na mě dýchal hodně podobným stylem... 55% ()

nirvanafan

Nemám ráda, když film vypadá jako divadelní hra. Nemám ráda násilné happyendy. Nemám ráda, když se rodinné hodnoty staví nade vše a někdo se mi snaží namluvit, že staráme-li se víc o rodinu než o seberealizaci, jsme lepšími lidmi. Nejsme, je to o prioritách! A chlapi mají tu výhodu, že se od nich ani nic jiného neočekává. Herecky tomu ale nelze nic vytknout. ()

GodComplex

Fakt spatny. Opakovane tema, nudne zpracovani a nevidite Jobse, ale Fassbendera. Pokud muzu rict, ze i Jobs Ashtona Kutchera byl lepsi, pak je jasne, ze je neco spatne. Tenhle projekt byl pohrben ve chvili, kdy od nej odstoupil Fincher. 3/10 ()

numi

Skvěle napsaná, natočená a zahraná konverzačka. Ale čekání na pořádný životopisný film o Steveu Jobsovi pokračuje i nadále. ()

zipper111

Knihu jsem přečetl během týdne a pak jsem si hned pustil tento film. Koukal jsem na to ještě s kámošem který o Jobsovi neví nic a tak jsme měli hned dva různé přístupy. A řeknu vám, oba dva nás to nebavilo. Je to vlastně pár vybraných stránek z knihy, hozených na plátno. V první řadě tu jde o vztahy Jobse a lidí okolo, jeho výrobky a práce tu hrají druhořadou roli, na první i druhý pohled. A je to španej film. Fakt že jo, nuda, žádná gradace, dialogy, které nejsou ani zásadně zajímavé, ani zábavné, herecké výkony jsou unylé, jako by si to šel každej odkecat, vydělat si na párky a nazdar. A největší problém pro mě byl, že toho Steva jsem prostě Fassbenderovi nevěřil. Ani náhodou. A hlavně se tu ani nedá s žádnou postavou ztotožnit, prostě to je freakshow a vlastně naprosto zbytečný film. 2* ()

Freemind

Slabé jako Jobs po chemoterapii. Boyle je schopný rejža, Sorkin je schopný scenárista - přesto spolu vytvořili perfektně vytvarovanou ledovou kostku, která nevyvolává žádné emoce. ()

Alementina

přemýšlím, co nam film chtel vlastně říct ... nového ... že byl Jobs asociální a sebestředný a perfekcionista a maximalista ... vizionář ... že měl problémy s uznáním otcovství, aniž bychom vlastně věděli proč ... vlastně dost nesnesitelný člověk, se kterým by chtěl pracovat málokdo ... Ok, víme ... něco dalšího? bohužel nic, jinak Fassbender je výbornej. ()

MajklCZsk

Chvíli jsem přemýšlel, jak mám brát tento celek, který je natolik rozdrolený, že se drtí pod rukama. Původně jsem filmu chtěl dát pouhopouhé tři hvězdičky, ale posléze jsem u učení se další látky do jednoho předmětu přemýšlel a vyvodil jsem důsledky, že vyprávění je originální. Něčím jiné. Hudba je vskutku dobrá, kamera také a o Fassbenderovi snad nic ani říkat nemusím. Ovšem jsem viděl lepší životopisné snímky. ()

Tirion

Dialogy super, ale ten scénář? Vždyť ani moc nefunguje. Stejní lidé plácají na podobných místech to samé. Poprvé je to zajímavé, podruhé umělecké a potřetí už únavné a netáhnoucí. Drží to celé Fassbender, který ale nemá moc co hrát. ()

kaylin

Nejsem Apple šílenec a jejich produkty mě ani moc nezajímají. Nevím, jaké mají vychytávky, aplikace, funkce, ale o Stevovi toho vím dost. A kdo ne. Těch filmů je až moc. Ale jestli se na nějaký chcete podívat, tak na tenhle. Až na ten závěr, který mi nesedl, je to asi ten nejlepší film o Jobsovi, jaký jsem viděl. Danny Boyle je prostě pořád třída. ()

contrastic

Kdo o Jobsovi nic neví, nemá cenu , aby se na tento film díval. Kdo je aspoň trochu v obraze, určitě si tento skvěle natočený kousek užije. Kvalitou je určitě o kus dál, než verze z roku 2013 ()

Kaluž

Tady není o čem. Já toho Sorkina prostě žeru a pokud mi v kině naservírují dialogovou nálož s jeho podpisem, jdu si sednout rovnou do první řady. Ten chlap píše jako bůh, takže když jsem se doslechl, že v Hollywoodu budou dělat Jobsův životopisný reparát dle jeho scénáře, o návštěvě kina bylo prakticky rozhodnuto předem. Koukat na Boylův nový film je jako sledovat další epizodu výtečného seriálu Newsroom. A to nejen kvůli skvělému Danielsovi a komornímu scénickému pojetí, ale především díky přesně vedené palbě chytrých a obsahově velmi sytých dialogů. Fassbender tady jede na plný výkon, ostatní s ním víceméně drží krok (obzvlášť ten Daniels vyloženě exceluje) a už teď je jisté, že oscarové nominace většinu ansámblu neminou. Příběhový pletenec orámovaný zákulisním děním uvnitř počítačového gigantu v časovém rozpětí patnácti let je vskutku seštrikován na výbornou. Nic nepřečnívá, nic nechybí. Jobsovi fandové budou samozřejmě vřískat, že toho chybí fůra, ale tohle není film o Applu, marketingu nebo produktech, je především o Jobsovi, takže čekejte spíše vkusně odvyprávěné "rodinné" drámo, na jehož pozadí se nenápadně odehrává elektronická revoluce. Celkový vizuál, kulisy, hudba, střih, to vše je označeno nepřehlédnutelným puncem kvality a v jednotlivých tvůrčích segmentech se jedná o řemeslně odvedenou práci mistrovské úrovně. Ve výsledku to na svátečního diváka může působit chladně nebo dokonce odměřeně, vnímavější persóna však brzy odtuší, že má co do činění s kusem, jenž bez skrupulí válcuje zažité hranice filmové narace a ukazuje, že i fádní biografie se dá natočit natolik poutavě, že od plátna až do závěrečných titulků nedokážete odtrhnout oči. Forma a obsah k sobě už dlouho neměli takhle blízko. Steve Jobs je jedním z nejlepších filmů letošního roku a něco mi říká, že v mém osobním žebříčku bude koketovat s příčkou nejvyšší. Můj dojem z něj krásně shrnuje zdejší komentář kolegy Bluntmana: „1 Both Sides Now: clasicall and parametric. 1984. Stand and Deliver. 16mm. Flashback. 1988. Walk and talk. 35mm. Flashback within flashback. 1998. Stand and Deliver and Walk and Talk. 16mm, 35mm, Digital. Flashback recontextualization (unreliable perception) X 3 in 4 acts. Think differently. Change paradigm => Masterpiece. Movie of the year. 0“ ()

Rakosnicek77

Jobs jako legenda a stvořitel nakousnutého jablka, je zde prezentován i po stránce lidské a otcovské. Věc u veřejnosti možná známá, nicméně si myslím, že zase né tak moc. Každý ho zná jako génia, co stvořil Iphon, který jim leží doma na stole, ale už né každý zná jeho kontroverzní povahu, zejména v roli otcovské. Nekompromisní hráč, cílevědomí génius, přesto tyran a necita. Tyranie má mnoho podob a nemusí jít vždy o násilí. Jobs skvěle ovládal tu svou formu, při které si šel přes mrtvoly, za cílem kterému věřil jen on sám. ()

Remedy

Výborná konverzačka v šíleném tempu. Musel jsem skutečně vynaložit velký kus energie a pozornosti, abych všechno úplně pochytil. Jinak obecně mám tahle životopisná díla z pera Aarona Sorkina moc rád. Kdo ví, třeba po Zuckerbergovi a Jobsovi přijde na řadu Gates. Za pozornost stojí i to obnažení odkazu Steva Jobse, ze kterého je patrné, že daleko více než echt inovátorem byl designovým a marketingovým géniem. Ještě se sluší zmínit Jobsovu destruktivní egománii, kdy mu často nedělalo problém přehlížet své klíčové kolegy, bez kterých by nicméně celý raketoplán jménem Apple nikdy nedoletěl tak daleko. Na druhou stranu to asi nijak zásadně nepřekvapí, protože každý extrémně inteligentní člověk je svým způsobem divný. Je ale neoddiskutovatelné, že odkaz Steva Jobse je zásadní a jeho postupná cesta k jednomu z nejúspěšnějších IT businessmanů konce 20. a začátku 21. stol. je přinejmenším dost zajímavá. ()

stration

Já nevím, ale chvílemi jsem měl co dělat, abych nepřetáčel nebo to dokonce nevypnul. tentokrát mi to "filmové umění" opravdu moc nesedlo. Nicméně natočené a zahrané je to opravdu kvalitně. ()

Helo

Nepochopitelně strhující konverzačka. Fassy naprosto perfektní Jobs, v některých scénách téměř nerozpoznatelnej od originálu. ()

Lucjen

Nevedela som, čo presne od filmu čakať. Podľa mien Danny Boyle, Sorkin, Fassbender, Daniels, Winslet, veľa. Ale na druhej strane bol Jobs veľmi kontroverzná postava a dá sa zobraziť v mnohých, mnohých odlišných uhloch. Film vrhá diváka bez okolkov doprostred diania, čo môže byť pre neznalého zo začiatku trochu mätúce, no Sorkin vie, čo robí. Vsádza na silu emotívnych dialógov, vykreslenie vzťahov ľudí k samotnému Jobsovi a opačne, všetko zdôrazňujú výborní herci, dynamický strih a podmanivá hudba. Ak čakáte dôkladne vystavaný životopis alebo históriu vzniku prvého počítača a Iphonu, nedočkáte sa. Ani náhodou. No zaručene pochopíte, prečo je Steve Jobs aj cez všetky svoje nevyberané spôsoby, surovosť a neznesiteľný perfekcionizmus uznávaný génius. ()

Duotone28

Klišé sračky, pri ktorých som sa nudil od prvej do poslednej sekundy. Pritom knihu som žral od prvej do poslednej strany, bola vynikajúca! One more thing...spraví konečne niekto poctivú autobiografiu? Nazdar:) ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)