Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

ardeas

Na to, že pôvodne mali stvárniť Jobsa iný herci, ako Dicaprio, Bale či T.Cruise, neviem si to reálne predstaviť akoby to vyznelo. Dramatické postavenie a povedzme že hlavne svojráznosť tejto osobnosti v našich dejinách podľa mňa Fassbender stvárnil tak dobre, že niet čo vytknúť. Bravúrne urobený scenár, réžia taktiež. Od Boyla som videla dokopy len 3 filmy vrátane tohto a každý bol za 5*. Spokojnosť. ()

TOPmoovie

vyborna kamera, a miestami uchvatna hudba. vyber herca hlavnej postavy katastrofa uplna. tiez dialogy su prilis komplikovane, ten kto necital knihu o jobsovi..vobec nemoze v tomot filme chapat tie slovne sialene kreacie. ()

HMTD

Tleskám tomu, že je to první film který alespoň částečně ukazuje Jobse, alespoň částečně tak nesnesitelného jak ho líčí životopis, škoda jen že tam není víc z mládí kdy mu vážně hrabalo. Ale ta forma která evokuje že se všechny důležité okamžiky v jeho životě stanou 15 minut před představením nového produktu, mi dost vadí, vypadá to dost divně a nebude to tak úplně pravda. Delší stopáž popisující více okamžiků jeho života by přidala poslední hvězdu, takhle je to na 70-80 procent. ()

camomilla

Jestli neznate alespon trosku Steveovo zivot, tak vas tahle 122 minutova povidacka nebude bavit. Filmu se rozhodne neda uprit tempo a originalni uhlel pohledu, ze ktereho byl natocen. Za me rozhodne super, ale asi si ho znovu v blizke dobe nezopakuju. ()

Mark1983

Původně jsem film neplánoval zhlédnout,ale změnil jsem názor a docela mě to překvapilo. Dokázal jsem se do filmu dostatečně zadívat,čímž se mi ratifikovala mýlka mého předsudku. ()

Wabaky odpad!

Budu velice stručný. Přišlo mi to jako doplnění filmu jOBS, něco jako druhej díl, kterej to doplnil o fakta. Protože tohle dvouhodinový tlachání skončilo tak, že jsem si řekl: dvě hodiny života jsem právě vyhodil z okna. Hrozný. ()

kyblik2

POZOR SPOILER! ! ! Akože vážne? Celý film o problémoch rodičovstva Jobsa, ktorého vykreslili (neviem, možno to tak aj bolo) ako kreténa, ktorému na konci dcéra odpustí po 19 rokoch lebo jej sľúbi ipod? Really? To snáď nemyslíte vážne, asi pouvažujem prehodnotiť film z roku 2013 a pridať nejakú tú *. A jednu hviezdičku dávam za Seth Rogena a jeho hádku s Jobsom v divadle pred predstavením imac-u. ()

Poga

Zaujimavy pohlad na vybrane zivotne/zlomove etapy v zivote Jobsa. Skoda, ze film je vedeny takmer vylucne pre technologickych nadsencov alebo fanusikov/majitelov produktov Apple. Vo filme sa totiz objavi dostatok momentov, ktore z neho mohli spravit nadpriemernu zivotopisnu dramu. ()

Danny.cz

Kvalitní film. Steve Jobs se zaměřil více na profesní než osobní život slavného vizionáře (ale osobního je také dost, což je dobře), místo roztroušeného životního příběhu cílí na klíčové momenty Jobsovy kariéry a díky mnoha filmařským kličkám udržuje divákovu pozornost, takže nespadá k nudnému stereotypu. Jen trochu škoda, že se ze Steva na konci snažili až příliš udělat člověka. Do té doby byl větší sympaťák. - 82% ()

zeromen

Jobs, možná (malý)? génius ale velký vůl. Nechápu jak si někdo, může něco (telefon, tablet, monitor....) koupit z ožraným jablkem. :-) Jinak film, nuda a zklamání. První film s jOBSEM o mnoho lepší!!! Škoda vyhozených peněz.// viděl DVD: 26% ()

ragtime

Po odfláknutom JOBSovi by človek čakal, že sa nájde niekto, kto poriadne zmapuje a hlavne zrozumiteľne podá bežnému divákovi životopis tohto enfant terrible IT sveta, ale nestalo sa tak ani tentokrát aj napriek tomu, že na režisérskej stoličke sedel Boyle a scenár písal šialenec Sorkin. S najväčšou úctou, ktorú chovám k týmto pánom, toto nebolo vôbec dobré. Zase neviem nič. ()

kodwin

Jedno z mých největších filmových zklamání. Jestli byla předlohou kniha Waltera Isaacsona, tak jsem asi četl něco jiného. Důvody, proč film nevidět: 1/ Jestli se Jobs někomu nepodobal, tak je to Fassbender - ten vypadá spíš jak Terminátor 2/ Žvanění o ničem v něm není nikdy dost 3/ Absolutně nechápu, jak by tomuto dílu mohl rozumět průměrný divák bez detailní znalosti vývoje firmy Apple 4/ Snaha o vytvoření emoce vede úplně někam jinam. Radši s tím přestanu, jedna hvězda je pro moji oblíbenkyni Kate. ()

Hrabenka7

Pokud toho divák o životě Jobse moc neví (nebo spíš pokud o něm neví úplně všechno) ztratí se hned v prvních minutách. Jestli si teda vůbec všimne, že Fassbender je Jobs, protože ho vizuálně připomíná asi stejně jako já. První hodina by se dala shrnout takto: Jobs se hádá s Hertzfeldem, Jobs se hádá s Hoffmanovou, Jobs se hádá s Chrisann o prachy, Jobs se hádá s Wozniakem, střih. Klíčové momenty Jobsova života jsou shrnuty v několika novinových titulcích a jedeme dál: Jobs se hádá s Hoffmanovou, Jobs se hádá s Chrisann o prachy....... naštěstí se dá televize vždy vypnout. ()

Mr.Nobody

Film sleduje několik důležitých momentů z vývoje společnosti Apple. Je zcela na místě, že je zde věnována většina času osobě Steva Jobse. Nicméně z hlediska produktů, které jsou ve filmu prezentovány jich zde několik chybí. Nesporně se jedná o iPhone, iPod a iPad. Což jsou produkty, které jsou z hlediska dnešního uživatele také velmi důležité, a to včetně služeb nad nimi. Nicméně film vystihuje docela zajímavým způsobem jeho povahu, která měla své významné místo nejen v historii značky Apple, ale ve svých dopadech i ve světě počítačů a výpočetní techniky jako takovém. Film jako takový je sám o sobě poměrně zdlouhavý. Děj ubíhá celkem pomalu, i přesto, že zachycuje poměrně dynamický počítačový svět. A to až do té míry, že samotné prezentace produktů, které Steve Jobs dělal jsou mnohdy daleko poutavější. Řada lokací ve filmu působí naopak velmi autenticky. Bohužel film jako elek je jedním z těch, které člověk vidí, a druhý den už jej zapomene. ()

zurivymlok

Danny Boyle je prostě skvělý režisér, Fassbender skvělý herec a scénář se mi moc líbil. Netradičně pojatý film o Stevu Jobsovi je vlastně jednou velkou konfrontací mezi jednotlivými postavami - a mě to takto stačí. ()

KuceraJohny

Možná jsem jenom moc krutý a mohl jsem dát tři hvězdičky za snahu udělat snímek o Jobsovi jiný, ale já zatím žádné předtím neviděl a tento je tak moje premiéra. Čekal jsem jeho začátky a vůbec něco jiného. Oukej to bylo jen mé očekávání, ale když pominu mé předtuchy i tak si mě dvouhodinový snímek nedokázala získat. Stopáž nasvědčuje tomu, že mohl vzniknout velmi dopodrobna zmapovaný snímek, ale viděli jsme pouze jen několik představení nových produktů a z Jobsového života pouze malou část. Pokud to mělo pouze doplňovat předchozí filmy tak budiž, ale jako doplněk bude taky hodnocen. Ano snímek Steve Jobs je zkrátka jen doplněk a přesto, že má skutečně dvě hodiny, nakonec vám přijde, že jste se moc nového nedozvěděli. Ale pozor Jobs měl dceru to pro mě jako otce tří dcer, je zajímavé téma. Jenomže, zde můžeme vidět, že otec to moc dobrý nebyl a tím posledním záběrem to nezachrání. Pro mě, člověka jenž chce být dobrým otcem i úspěšným mužem, je zkrátka Jobs špatným otcem a to kvůli tomuto snímku na něj vrhá špatný stín. Jsem člověk, který si dokáže všude najít něco inspirativního takže i zde jsem čerpal inspiraci a dokonce i motivaci, ale možná že zde je to způsobené spíše mým hladem po těchto snímcích než, že by skutečně film byl nějak inspirativní. Za mě dvě hvězdičky a uvidíme co nabídnou ostatní Jobsovi filmy. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)