Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

Cannonball

Neprekvapivo Fassbender a Kate vladnu celemu filmu a ostatny im k tomu sekunduju a rovnako vysokej urovni. A to bude asi tak vsetko lebo na to aby vo Vas film ako tak zaujal a zanenechal viac ako len spomienku na ocean dialogov, budete musiet vediet o Jobsovi viac nez len jeho meno a s akou znacou je spojeny. Danny Boyle natocil poctivy a zaujimavy zivotopis a cloveku koho zivot ma nezaujima. ()

pafka

Fassbender, to je to nejlepsi, co muzete od filmu ocekavat. A dal uz nic. Nekonecne dialogy bez pointy, flashbacky, ve kterych se nevyznate, kecy v kleci, nuda nudna. Kde nic, tu nic. Od niceho k nicemu. Pokud bych byl jablickar, pridal bych jednu hvezdu, takle ale jsou dve akorat. Snad jednie, co me film dal bylo poznani, ze v soukromem zivote se mu nedarilo. Ovsem zil sam? Podle filmu nejspis ano. Nebo ne? Vubec nechapu smysl filmu. ()

fimler

To co jsem ted viděl se mi až moc nepozdává!Hned ze začátku film, neměl se náhodou Michael Fassbender víc podobat Stevu Jobsovi než sobě? Tohle mě na tom filmu vážně zarazilo asi nejvíc a už jen proto říkám, že minulý Jobs byl lepší.Jinak skvěle režírované a scénář taky výborný, ale víc se mi líbil takový průběh jeho životem, který byl v předešlém filmu.Tento film začal asi hned nějak od prostředka a do konce se taky nedostal no hrůza.Kvůli dalším okolnostem jsem byl donucen tímto filmem přidat čtvrtou hvězdu. ()

lmc

Skvělý intimní pohled do života Steva Jobse. Jen prostě chcete vidět jeho vystoupení před publikem, protože ve chvílích kdy pasáže gradují k tomu nejlepšímu, pošle vás to místo vyvrcholení opět na začátek ()

Blazis34

Od filmu jsem čekal něco jiného, ale i tak mě nenudil. Myslel jsem, že se bude více zaobírat Applem, ale tentokrát se rozhodl zaměřit na vyhrocené momenty před zahájením Jobsových prezentací, které odhalily výrobek, který se bude v budoucnu masivně prodávat. V těchto chvílích chválím sofistikované dialogy a vyobrazení Jobse, jako sebestředného panovačníka, který musí mít vždy pravdu. Na druhou stranu skvělého řečníka a psychologa. Zajímavé bylo i vykreslení jeho vztahů k ostatním lidem z firmy. On toho totiž až tolik nevymyslel, ale snad vždy to dotáhnul do podoby, aby se výrobek prodával. A v tom byl revoluční, jedinečný a tak si lidi budou pamatovat Steva Jobse. Díky, že jste byl pane Jobs, ať je Vám lehká zem. Za tento film dávám 65%, tři hvězdy. ()

lobo87

Videl som Kutcherovho Jobsa, ktorý bol fajn, ale táto verzia je filmársky úplne inde. Priznám sa, že v živote tohto génia sa príliš neorientujem, takže miestami som sa strácal, ale to mi neubralo na zážitku. Boyle sa rozhodol pre netradičný rozprávací postup zo zákulisia a podarilo sa mu na ňom odhaliť všetky odtiene postavy Stevea Jobsa. Vo veľkej miere kvôli tradične výbornému Fassbenderovi, ktorému však dobre kontrovali Kate Winslet, Jeff Daniels a pre mňa veľmi prekvapujúco aj Seth Rogen. Netradičné, ale o to zaujímavejšie... 70% ()

blondboss

Steve Jobs opäť trochu inak. Musím povedať, že predčiť jeho predchodcu z roku 2013 v podobe Ashtona Kutchera bolo naozaj ťažké a Fassbender sa s tým popasoval slušne. Zatiaľ čo ten "Kutcherov" snímok bol zameraný na Jobsov život a na všetky dôležité míľniky v ňom nielen obsahovo, ale aj dejovo, tento "Fassbenderov" snímok bol založený hlavne na dialógoch a skrz ne vysvetľovanie podstaty Jobsovej povahy a jeho prístupu k životu. Mne osobne sa viac páčil ten prvý snímok, ale aj tento mal niečo do seba a je určite dobre, že vznikol. Pre mňa nadpriemer v rámci žánru. 70 % ()

StormyWhispe

Michael Fassbender? Skvelý. Kate Winslet? Skvelá. Strih? Neskutočný. Dialógy? Wow. Film ako celok? Meh... Neviem... celý čas tomu čosi chýbalo. A to čosi by film krásne prepojilo a mohlo z toho byť čosi neskutočné. Napriek tomu, že jednotlivé detaily filmu boli skvelé, chýbala tomu celému duša. Film som si užila, ale čakala som čosi viac. ()

AndrewNewman

Stevea Jobsa uznávam ako obchodníka teda marketingového bastarda, ktorý vedel ako a hlavne na kom môže zarobiť. Preto neznášam ak niekto povie, že prave tento špekulant vymyslel osobný počítač. Všetky, áno všetky zásluhy čo sa týka vývoju by mali ísť len a len Vozniakovi, ktorý je a vždy bol pilierom pc priemyslu. Taktiež nikto netvrdí, že facebook vymyslel Eddie Saverin. Tak prečo si dementi v USA myslia, že PC vymyslel ten idiot bez talentu? Čo sa týka filmu Sorkin to náramne posral. V socialnej sieti som hltal každú jednu vetu, každé slovo. Toto ma neskutočne nudilo a ani príjemna Kate mi to nevynahradila. Jobs podľa Ashtona sa mi páčil oveľa, ale oveľa viac. Steve Jobs je nudný životopisný film plný trápnych sekvencii, kde len jeden monológ mal skutočne zmysel. Vozniak: ,,Ćo si ty vymyslel? Nevieš programovať, nevieš nič. Ja som vymyslel platformu, ja som vymyslel kódovací systém. Ty si nevymyslel nič!" Povedal Jobsovi. ()

solisoli

Pripadala mi táto dráma, ako keď tisícka bizónov preletí prériou. Najprv sa začne otriasať zem, potom obrovsky rachot, dupot, mraky rozvíreného prachu. Keď to stádo zmizne za horizontom a usadne prach, zrazu nič. Michael Fassbender plieskal bičom tak zanietene, že som nestačil sledovať osudy vývoja tak dokonalého operačného systému, ako je Apple Computer. Macintosh, ako je v USA právom zapraxovaný. Akosi ma to moc nezaujalo. ()

caMen

Pardon, ale čirá onanie. Neříkám, že nebyl vyjímečnej a že nedělám na Macu, jenže takhle se to nedělo a film si ujíždí na cool hláškách, pohotových odpovědích a tunách mouder, které mají ohromit a podpořit kult Steva Jobse. Takže já to nechám bez hvězdy, páč jsem to nedokoukal. ()

Fin_429

Je to takové jiné pojetí živitopisného filmu. Ve výsledku to bylo podařené, ale hodilo by se, mít více času a zaměřit se i na jiné postavy, než jen na Steva. Třeba na Lisu. 7,5/10 ()

serdehelan

Sorkin z toho trčí na sto honov, Boyle trocha v úzadí. Fassbender štandardne nadštandardný. Ale hociktorý diel Newsroomu mi prišiel dramatickejší. Miestami mi to tým realným časom a zákulisím pripomenulo Birdmana. A furt neviem v čom bola tá genialita Jobsa. ()

witch.rch

Tři klíčová období jeho "krátkého" života a tři dokonalé herecké výkony. Fassbender a Daniels, lehce za nimi i Winslet. Ve své podstatě "umluvené" drama odehrávající se vždy za "plátnem" (případně na chodbách) připravovaných (tří, jak jinak :-) prezentací nových výrobků. Motiv vztahu Jobse s dcerou, který prochází celým filmem, mě nerušil, propojil děj a ukázal, že i přesto, jaký byl fakt despota, měl místo na lásku ve svém srdci. Velmi mě ovlivňuje použitá hudba. I ta rozhodla dát 4*/5*. Byla skvělá. ()

PamPero 1

Tenhle Jobs s kulometným dialogovým tempem mi sedl méně, než minulý Jobs, který nebyl jen o show jednoho chlapíka a svým pojetím mi byl blíž. Nemá cenu psát, který z herců Jobsů byl lepší, protože tady na plné čáře vede Fassbender nad Kutcherem. Fassbender to měl o to těžší, že Jobsovi prakticky vůbec není podobný a přesto si po pár minutách začnete připadat, jako by jste skutečně koukali na samotného Jobse. Zdatnými nahrávači jsou zde i trojice Winslet, Rogen a Daniels, obzvláště ti poslední dva překvapují, jak dobří byli. Všechno je prakticky v novém Jobsovi na jedničku, přes kameru, hudbu (až na výjimky, kdy působila dost rušivě) konče režií Boyla. Přesto si mě Jobs nezískal, nejspíš to bude tím, že pro mě nikdy nebyl Steve Jobs inspirativní postavou. Být fanouškem, tak budu zřejmě podstatně spokojenější... ()

matushsvk

Tak takto to nepôjde. Od dua Boyle-Sorkin som teda očakával podstatne viac. Zďaleka sa nepovažujem za najväčšieho fanúšika Apple, či Steva Jobsa, ale ak vás po pol hodine začne film nudiť, tak niekde to viazne. Fassbender, ktorý si zaslúžene odnesie nomináciu na "Zlatú sošku", to sám počas celého filmu nemá kam potiahnuť. Plytké dialógy (Sorkinove myšlienkové pochody mi vôbec neprekážajú, napríklad The Newsroom, alebo The Social Network som si užil do sýta), nezaujímavé, opakujúce sa témy a rozhovory filmu ubúdajú na postupnej gradácií, ktorá je zakončená bez potrebnej satisfakcie. Za mňa bohužiaľ 2* ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)