Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

SpaceOdyseus

Steve Jobs jako clovek i apple jsou mi uplne volni. Ale to mi nezabranilo uzit si film se skvelymi dialogy, chytrym a odvaznym scenarem, jeste odvaznejsi rezii virtuozniho Dannyho Boyla a s uzasnymi herci. ()

ElChe26

Již v úvodu je dobré zmínit, že vynikající režisér Danny Boyle (např. Trainspotting, Milionář z chatrče, 127 hodin) divákovi ve svém snímku nepředkládá obraz trnité cesty Applu a jejího zakladatele k úspěchu jako spíše plastický obraz egomaniacké osobnosti, která sama sebe považovala za génia a měla dostatečnou sebedůvěru, aby tento obraz vštípila i lidem ve svém okolí. Scénárista Aaron Sorkin (Pár správných chlapů, Soukromá válka pana Wilsona, The Social Network, Moneyball) rozdělil film o zakladateli jablečné sekty do třech dějství. Všechna se odehrávají před uvedením nových produktů této sekty na trh v letech 1984: debut Macintoshe jen pár dní po památné reklamě na Superbowlu, zatrímco Jobs zuří kvůli tomu, že nebyl časopisem Time zvolen mužem roku z části kvůli tomu, že popírá otcovství pětileté Lisy, 1988: po neúspěchu Macintoshe opouští Apple a spouští projekt kostky NEXT, 1998: zpátky u Applu spouští iMac počítač zítřka. První dějství z roku 1984 je točeno na 16 mmm film, druhé odehrávající se v roce 1998 ma 32 mm film a poslední z roku 1998 bylo natáčeno digitálně. Na základě tohoto nápadu cítíte z filmu technologický progres. Díky Sorkinovi je film vystavěn na precizně vybroušených a strhujících dialozích, takže pokud jste ten tip diváka, který na filmu nejvíce oceňuje exploze, výbuchy a akční scény pravděpodobně budete dvě hodiny trpět jako sv. Šebestián. Michael Fassbender si svým přesvědčivým výkonem při ztvárnění krajně rozporuplného člověka oprávněně vysloužil nominaci na Oskara a pokud Steva Jobse viděl i Leonardo DiCaprio, oprávněně znejistěl. Nutno podotknout, že mu zdatně sekundují i herci ve vedlejších rolí jako Kate Winslet marketingové ředitelky Joanny Hoffman, bývalý šéf Pepsi a CEO Jeff Daniels, nejvíce mě ovšem zaujal Seth Rogen, který ve filmu ztvárnil Steva Wozniaka. Oproti Jobsovi velmi přátelskou, milou a talentem obdařenou postavu a také člověka, který ve skutečnosti ví, jak navrhovat a sestavovat počítače. Po řemeslné stránce se filmu dle mého názoru nedá nic vytknout, sám jsem byl překvapen, jakým způsobem mě film vtáhnul, i když se prakticky jedná o dvouhodinový sled jednotlivých dialogů, ale stále to je svým způsobem “jen” film o Jobsově osobnosti na úkor vedlejších postav, což mu z mého pohledu trochu škodí. 70% http://filmosophy.cz/2016/02/20/steve-jobs-odvracena-tvar-zakladatele-jablecne-sekty/ ()

tom.nosek

Do komentáře předchozího počinu na téma Steve Jobs, filmu jménem "jOBS", jsem napsal: "Když už se tam o něčem mluví, je to zahráno a popsáno dobře, ale o plno událostech a etapách jeho života není ve filmu ani zmínka a to škodí nejvíce." Tento problém mám pak stejně i tady. Herecky je znát, že Michael Fassbender je vyšší liga než Ashton Kutcher (i když ani ten nebyl ostudný). Bohužel ale opět film vypichuje jen pár událostí a já z filmu neznám Jobsův životní příběh, ale maximálně jeho náturu. Proto jenom tři hvězdy. Kdyby byl jeho příběh rozebrán celý, podobným stylem, bylo by to určitě o hvězdu, možná i dvě více. Vzhledem k tomu, že předlohou je podrobná, asi 600stránková kniha a film si v rozebíraných scénách ještě mnohé přidal, Steve by si zasloužil nějakou minisérii. PS: Je zajímavé vidět Setha Rogena v nějaké vážné roli. PS2: Asi jediná role, kde mi Kate Winslet není nesympatická. ()

dopita

Že byl Steve Jobs pěknej ksindl, je věc všeobecně známá. Scénář je až moc ukecanej, herecký výkony jsou na úrovni a režie je (tradičně Boylovsky) slabá. Nic moc a nic víc tenhle film nenabízí. ()

farfalla

Film ´Jobs´ z roku 2013 sa viacej sústredil na samotný príbeh života Stevea Jobsa. Tento nový film sa viacej zaoberá vzťahmi a pocitmi. Niektoré postavy blízke Jobsovi ukáže iba v krátkosti, niektoré úplne vynechá. Niektoré udalosti sú iba spomenuté v hádkach. V porovnaní s prvým filmom je tento dynamickejší, má ťah a nezaspáva. Zaujímavým nápadom bolo sumarizovať jednotlivé obdobia v stresových chvíľach pred prezentáciami, keď nebol čas na dlhé reči. To, čo bolo evidentné po prečítaní článkov o aktivitách firmy Apple v Číne i samotného Jobsa vo svojom okolí, je iba podtrhnuté filmami o ňom. Po zhliadnutí ktoréhokoľvek z nich je veľmi ťažké nájsť si cestu k pochopeniu preňho. Je zaujímavé sledovať ľudí na jeho prezentáciách a na jeho potešenie, ako ich oblbne a dostane ich peniaze za zámerne obmedzený produkt. Jobs bol vynikajúci manipulátor a obchodník, ktorý žil z práce a nápadov druhých. Asi ako keby otrokár sprevádzal návštevu po svojej prekvitajúcej, šťavnatej farme a oni by ho chválili, aký je šikovný farmár. ()

Corpsegrinder odpad!

Celej film tvoří 3 hádky mezi Jobsem a jeho kolegy a přáteli kde Stýv nejdřív vystupuje jako arogantní čurák aby nakonec pokaždý vyměkl, a korunu tomu nasadil v tý poslední scéně kde svojí dceru podplatí iPodem na kterým se opět chystá okrást svět. Tvůrci se zoufale snažili jeho postavě nenadržovat ale všímavej divák uvidí že ve filmu je to právě naopak. ()

bloodline

Tá opojná chvľa, keď zvíťazí pri kino výbere núdza z cnosti, ale po dvoch hodinách vo vás rezonuje pocit výhry v lotte a do sveta chcete vyziapať tú radostnú zvesť - FILM ROKA!!! Emócia, aká sa dostaví menej ako menzes po prechode, je pre filmového fanúšika bytostne čarovná. Steve Jobs všetko do bodky splnil za fiškálny rok 2015. Diskrétne geniálne dielo posvätené majstrovským dirigentom Dannym Boyleom, ktorý vyhecoval orchester k životným výkonom. Elementárne vystavaný príbeh, podaný neuveriteľne napínavým štýlom, detailne prešpikovaný scenáristickými delikatesami a tak herecky skvostne podaný, že si sánku hľadáte v okruhu dvoch terabajtov od Didaktiku. Súzvuk s hudbou zaručí, že v napätí pohlcete každú dychberúcu sekundu ako pri mlčaní jahniat na Veľkú noc. Pokiaľ rovnica nevykazuje zhodný ortieľ, chce to obsah ešte zopár krát pretrepať (nemiešať) v prehrávači. V takom prípade, nadšenie stúpa vzostupnou krivkou v nadväznosti s pocitmi, že niečo podobné už roky vyzeráte na obzore. V tomto rozpoložení už premýšľate aj o preklasifikovaní vlastnej top 10. ()

Pavkan

Nejlepší film roku 2015. A to říkám při plném vědomí. Geniální Sorkinův klíč k životopisnému příběhu přesně padl do efektního zámku Dannyho Boylea. A k tomu ještě ti fantastičtí klíčníci, jimž dominují Fassbender a Winslet. Chtělo se mi tleskat. ()

Hadriel

Sorkin umí dělat možná zdánlivě nezajímavá témata zajímavá. Boyle si to pošéfuje. A Fassbender tomu nasadí korunu. Rozhodně jiná, a o něco lepší věc, než Kutcher. Má to tempo, hluší pasáže téměř nejsou. Film se mi líbil i přes to, nebo právě proto, že Apple není moje oblíbená značka a Jobse nemám za vizionáře, umělce, génia a Boha, nýbrž za cílevědomého sociopata, který byl taky trochu ve správný čas na správném místě, ostatní lidi vnímal pouze jako prostředky k dosažení svých cílů a šel si za svým ať to stojí co to stojí. Nutné vlastnosti k velkým cílům, na druhou stranu ne příjemná osobnostní stránka. ()

Darth Maul

Ľudské emócie zachytené vo svojej najsurovejšej podobe prostredníctvom brilantných dialógov, ktoré sa hemžia inšpiratívnymi myšlienkami. Keby som bol scenáristom, chcel by som písať ako Aaron Sorkin. Keby som bol režisérom, chcel by som režírovať ako Danny Boyle. Keby som bol hercom, chcel by som hrať ako Michael Fassbender. V mojom primárnom poslaní, poslaní človeka, chcem byť jedinečný, rovnako ako bol Steve Jobs. Uvažuj odlišne... ()

angloumene

Celkem příjemná konverzačka, odehrávající se před třemi klíčovými prezentacemi Steva Jobse. Namísto obvyklého vykreslení Jobsovi práce je jeho charakter představen spíše s pomocí interakcí s ostatními spolupracovníky a rodinou. Kromě jeho myšlenkového vývoje v průběhu času můžeme vidět také podrobně vylíčený vztah s dcerou a detaily fungování Nextu. I když nemohu říct, že to vše nebylo zajímavé, prostě mi tam chyběl nějaký skutečně silný moment, díky kterému by se mi tento film vryl do paměti. Celkově 68 %. ()

valasek.m

Nový Jobs se v celku povedl. Sice jsem čekal, že půjde o klaciský životopisný film, což se nestalo. Ale to mi nevadí. Rozhodně to bylo lepší, než jOBS z roku 2013, kde Jobse hrál blb Kutcher. Musím pochvílit Michaela Fassbendera, který zahrál Jobse naprosto vvýborně. Pak tu máme jeho výbornou asistentku, kterou si zahrála naše výborná Kate Winslet, Kate je výborná herečka, která zahraje úplně všechno. ()

mclenin

Marketingové žvásty preložené vzťahovými záležitosťami odohrávajúc sa z pohľadu zákulisia a toho čo sa odohrávalo za oponou, a pritom vcelku nuda. Pre obdivovateľov Jobsa, fanúšikov "jabĺčka" a znalcov tematiky to môže byť obstojné, ba priam remeselne úžasné, no pre nezainteresovaného diváka ide len o veľmi priemernú konverzačnú drámu. M. Fassbender výborný. Verzia z r. 2013 sa mi však pozdávala viac. ()

iampatrik

40% Scéna výměny názorů S. Jobse a S. Wozniaka v sále - vtahující a bezchybná. A to je vše. Vše co si budu pamatovat. Nápaditý způsob odvyprávění příběhu, které se vždy odehrává v zákulisí před Jobsovým vystoupení, je vlastně také skvělý, ale obsahově se v tom nedá snad ani vyznat. Navíc jakékoli napojení na postavy nefunguje. Dialogové přestřelky postav nezajímavé a ?chaotické? (neumím najít lepší výraz). Celkově film vypadá jako by byl násilně vydržet z nějaké příběhu, z kterého divák nezná začátek ani konec. Kdybych nevěděl, kdo je Jobs, nebo neviděl film s Kutcher, jen těžko bych si dokázal uvědomit nebo chápat jeho životní příběh, příběh Applu. ()

peetriss

Podobně jako před dvěma lety se Jobsův životopis nekoná. Tentokráte se u příležitosti dění předcházejícímu několika důležitým prezentacím setkáváme s člověkem, který v sobě jistě chová genialitu, vizionářství a schopnost manipulovat, ale zárověň s člověkem narcistickým, arogantním, chladným bez schopnosti milovat, cítit či vyslovit uznání druhému. Jedná se však o ultrasvižnou kulometní dialogovou smršť (někdy až nezdravě rychlou),ve které všichni zúčastnění herci podávají famózní výkony za pevného vedení filmového mága a vizualisty Dannyho Boylea. Steve Jobs nadchnul více formou, než dějem. ()

Kejt.lin

Kdyby o mě někdo někdy natáčel film (a je teď nepodstatný, proč by to jako měl dělat), zdvojnásobil by všechny moje dobrý a špatný vlastnosti, ostatně, jako se to dělá u většiny biografií. Takže bych nejspíš byla holka, co se vymyká a nejde s davem, má vždycky co říct, je vtipná a oblíbená. Holky z ní maj respekt, chlapy nosej modrý z nebe. Vrba pro ostatní. Na druhou stranu koketní vypočítvavá mrcha, tvrdohlavá umělkyně neschopná řešit věci v čas a věčně zacyklená v minulosti. Nenapravitelnej naivně milující snílek. Což je samozřejmě pitomst, žejo! .. Zatím, co Jobs tady sklízí pozici workoholickýho, afektovanýho, cholerickýcho idiota, se srdcem na správným místě, ačkoliv to kvůli hrdosti zabejčeně popírá. Puntíčkářskej a zatraceně dobrej markeťák. Horlivej prezentér. Chytrej chlápek - v práci bůh, v soukromí mrzák. Takže haloo, co si z toho mám vzít? Z tohohle a ostatních filmů o osobnostech.. Těžký hodnotit něco, co nevíte z kolika procent to vybočuje z reality a zda-li pak to není kravina. Nicméně, já jsem si z toho nic moc neodnesla..teda kromě toho, že Local Integrated System Architecture nic neznamená..Za mě slabší průměr. Problém tady byl, že já tomu filmu vůbec nevěřia.. ()

bloodcountes

Jsem na 1: 17:00 , hodně keců a záběrů na plné publikum jsem přeskákala a pořád je to jedna velká nuda a šeď. Ono asi těch filmů o sporech při vývoji a marketingu, o osobních konfliktech kolem nějakého produktu už asi bylo hodně, každopádně si tak říkám kua koho tohle zajímá? Mě tedy rozhodně ne. Jediné, co mi bylo už po pár minutách jasné bylo to, že Jobs byl nepříjemný nesympatický magor, s kterým bych se rozhodně kamarádit nechtěla a jeho životní příběh mě tudíž absolutně nezajímá. Takže to už nedokoukám. ()

Kaufman

Steve Jobs (2015) je víc psychologický než technický film. Není špatný, ale Piráti ze Silicon Valley (1999) jsou pořád neporaženi. ()

Jaro_slav

Film vykresluje Jobse jako opravdovýho lidskýho és-houla – a přitom je dojemnější, než dojáky. Tohle je opravdickej film „Otcové a dcery“ a ne tenhle slint. 100%, čemuž naprosto zásadně pomohl úvod s A. C. Clarkem. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)