Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

pupidup

Pecka!!! Teda...třešnička na dortu?? 😄 proste...scénář, super, herci super, music super, emoce fungují a okoreneno bezva humorem!!! Dobra zabava! PS: celkove ale Avengers total vyhoreli! Tanos to nevzdal a ted snizuje populaci na Zemi pomoci covidu a vakcinace proti nemu😉 ()

CoffeeClap

Ach jo, já nevím, těch sci-fi pubertálních vejžblechtů z Hollywoodu už bylo asi dost, nemyslíte? Poslední díl Avengers je skutečně nejhorší. Všichni vypadají unaveně a umrtveně. Ale ne tak, že zemřela půlka tisíců galaxií. Prostě už je to otravuje, jsou starý, chtějí to mít za sebou, sebrat prachy na dřevo a jít. Je to nuda, pořád vidíte ty samé triky a nesmysly, jak se tam točí a perou, cestují časem, prostorem, padesáti dimenzemi, až nakonec zachraní svět, lehnou si a dají si pivečko. Energie žádná. Za mě už to j nekonečně se opakující utrpení. Dobře, že už jsme u konce. Očekávám, že nové 'superhrdiny' budou vymýšlet i nadále. Můžou zkusit třeba borce vyrábějícího nábytek. Řemesla jsou potřeba. ()

MatoPalkes

Asi to nie je na čistých 5*, ale je to tak monumentálne a epické že nemôžem inak. Za týmto svetom a množstvom úžasných postáv mi bude veľmi smutno. Po dopozeraní čistá depka. ()

KiSsNeO

Nádhera, víc netřeba! A potlesk pro Alana Silvestri ♫ Emoce, které dokáže vytvořit hudbou, to je dokonalost. Za mě polovina úspěchu ♥ ()

unitedfan

Žánrový milník a největší filmová událost za poslední léta. Není to lepší než Infinity War, které stále zůstává na piedestalu marvelovského univerza, ale Endgame i tak zaslouží obrovské uznání, skoro až potlesk. 22 filmů se promítlo do epického finále, které je ale přesto z velké části komorní a osobní. Každá z hlavních postav dostane dostatek prostoru, aby uzavřela své účinkování v této éře. Je to obrovský fanservis plný hlášek, emocí a v závěru i velkolepé akce. Já jsem rád, že jsem mohl být u toho a zažít tyto emoce. Na závěr ještě musím říct, že se mi ještě u Marvelu nestalo abych uronil slzu, ale tady jsem byl na konci opravdu dojatý. ()

Marcel25

Epické, fanúšikovské a zároveň dojímavé pričom to všetko v jednom filme, ktorý verím, na dlhú dobu definuje pojem popkultúry film. Zážitok na ktorý ako dlhoročný fanúšik Marvel série filmov nezabudnem, snáď do konca života. ()

Berserkr1111

Velké zklamání. Po tomto jsem přestal chodit na Marvel do kina. Je to jeden ze tří filmů, které mi znechutily superhrdinské téma. Amíci šetří na scénáristech a podle toho to vypadá. Představuji si podhodnoceného otráveného scénáristu, jak v šibeničním termínu neví co, tak tam prdne cestování časem. To kvalitní herci nezachrání. Umělé hloupé bitvě dává korunu násilím šroubovaná feministická scéna. ()

AdoBar97

Neuveriteľné zakončenie prvých troch fázi MCU. Tento film je vrchol celého MCU a nič ho tak skoro neprekoná hoci áno má svoje problémy ale je perfektné zakončenie príbehu niektorých postáv. ()

Belphegor

Film je to velkolepý a ve světě kinematografie mu rozhodně patří své místo. Má mnoho fajn momentů, odkazů a i ta sranda sama ze sebe zahřeje u srdce. Škoda, že některé věci zkartkovitě vypráví, ne-li úplně vynechává a divák prostě dostane některé věci bez rozvoje - například takový Smart Hulk. Ještě větší škoda, že film má spoustu nelogičností, dějové zvraty jsou vysvětlené, jak se to filmu hodí, tak aby se to nějak pospojovalo, po bližším zamyšlení toho spoustu nedává smysl. Všechno to je zakryté next level efekty a dechberoucí akcí. Rád se na to vždycky podívám hlavně díky tomu, ale pamatuji si, jak jsem byl po první projekci zklamaný, protože jsem nepotřeboval, aby se všichni vrátili zpátky díky cestování časem. ()

Wladow

Film ve kterém, kdyby hlavní hrdinové seděli doma na zadku, dopadlo by všechno lépe. Takhle přinesli soudruhovi T. pár kamínků, aby mohl navršit plán úchylností hodný svině, jakou byl Stalin. ()

Updated_Cake

Sice tohle platí o dost filmech, ale Avengers: Endgame je jeden z těch filmů, který jsem už párkrát viděl, ale nic nepřekoná prvotní zážitek z kina. Celá ta atmosféra tehdy, Marvel moc dobře rozehrál karty a rozdělil film mezi 2 díly. Stejně jako u předchozího dílu, i tady prostě nejsou nudné scénky, ačkoliv se film pohybuje jen v pár zasazených prostředích. Vše má svůj čas, jsou tam detaily, je tam akce, je tam hromada odkazů na předchozí filmy, hromada narážek na pop kulturu apod. Tohle byl asi nejlepší moment Marvelu, filmy kolem Endgame, čas, kdy Marvel do poslední kapky poctivě vyždímal ten příběh a postavy, které tu budoval 10 let. Osobně vůbec nemám pocit, že by film měl nevyužitý potenciál, naopak mi přijde, že tahle štafeta skončila v tom nejlepším, přesně jak by měla. Smrt pár postav jsem oželel i já, hlavně Iron Mana, protože prostě na něm stála většina toho universa (a je to v dalších filmech dost vidět...), ale asi si těžko dokážu představit lepší konec pro něj. Tahle týmovka se hodně povedla a tvůrci tady přesně věděli, co dělají a s čím pracují. Pochybuji, že tohle ještě někdy překonají. ()

MarekTulen

Oproti minulému Infinity War značně horší, ale furt stále povedená jízda plná skvělých nápadů, fantastického příběhu, parádního soundtracku a snad s největším Marvel soubojem co kdy vznikl. Thanos je legenda a za mě všechno co je spojeno s jeho jménem bude vynikající. Jen mě mrzí že u Endgame si nenechali žádnou rezervu, takže Avengers 5 může být katasrofou, musíme jen doufat že nebude. ()

Megahead

Zavŕšenie predošlej časti s "novým" alko Thorom, ktorý je akosi z formy. Nuž pivečko a panáky nepôsobia dobre ani na polobohov... A škoda Iron Mana. Celkovo opäť radím medzi lepšie Marvelovky, aj keď skôr ma baví iný žáner. ()

ondravzi

Tak toto je nejlepší film, který jsem kdy viděl, kdybych měl možnost mazat si paměť, tak mám vygumováno, neuvěřitelně dobře zpracovaný, hrdinové jakbysmet, pouze přemýšlím, že zůstali především ti hlavní (bez nich by to nešlo :)), i tak skvělý film. Zajímalo by mě, zda by se dalo to natočit s tou druhou půlkou. Smůla jen, že už Iron-mana a Kapitána neuvidím, byli skvělí. ()

leafroller

Dělám to vážně nerad, ale bylo to takové zklamání, že se přes to přenést nejde. Nekonzistentní, nudné, nesmyslné a motivace naprosto k zblití. Ukázka myšlení, které vede lidstvo do záhuby (stejné, jako se projevilo třeba v Captain America: Občanská válka). Oko za oko je, zdá se, základní lidská povahová vlastnost a žádný Ježíš na tom nikdy nic nezmění. Když něco není po našem, tak i kdyby to bylo nakrásně geniální, my to odmítneme za každou cenu. A když potřebujeme vyřešit scénáristický problém, pomůžeme si novou všemohoucí postavou. (Něco jako orli v LOTR.) A pan kapitán, že je najednou hoden? Tahle slátanina je prostě jen pro skalní fanoušky série. Jenže já jsem fanoušek akčních filmů a to tenhle rozhodně nebyl. Je to škoda, ale dobře, že je od toho už pokoj. Jsem smutný. ()

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý