Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

Sefko

Čo k tomu dodať? Iste malo to pár múch. Opäť ako v predchádzajúcich príbehoch tak ani tu veľmi logika nefunguje. Ale kvôli tomu ani na tieto filmy nechodíme. To čo nás alebo aspoň mňa na tom berie sú postavy. No a teraz... Už aby tu bola štvorka. ()

Stinger78

Jakmile skončil film, tak od té doby jsem několik hodin intenzivně přemítal, co jsem to vlastně viděl a furt si říkal, že tohle přece nemůže být kurva konec, že takhle prostě ne... Nemá asi smysl po milionté psát co už tu bylo o záporákovi, zpracování postav a podobně. Tohle byla neskutečná jízda, na které bude nejhorší to rok dlouhé čekání. ()

Gelaos

Infinity War se od ostatních marvelovek skoro vůbec neliší. Místy povedené, místy rozpačité, místy laciné. Jenže narozdíl od předchozích 2 týmovek, kterým trvalo tak hodinu, než se rozjely naplno, je Infinity War nadupaná od první do poslední scény. Na tu týmovou interakci se furt kouká skvěle a i přes ohromné množství postav je film ukočírovaný dobře. Je kumšt zabavit diváka x-krát tím samým, ale Marvel to dokázal a navrch přihodil respektuhodného záporáka. ()

flouny8

No zas taková sláva to neni. Konec bohužel napoví, že v dalším díle bude strašně moc oživování, což je neduh filmů i seriálů poslední doby. Je to teď holt v módě... ()

nedvva

Jestli jste si mysleli, že víte kdo umře, tak ani v nejmenším nevíte jak šíleně budete v šoku. To co nám Marvel připravil je doslova genocida dosavadního MCU. Takže neváhejte a jděte na to. PS: kapesníčky sebou ()

8SCARFace8

Bez spoilerov, všetci hrdinovia mali veľa priestoru a bavili, akcia mala napätie a grády, humor skoro všetok perfektný, záporák so zaujímavou minulosťou a naozaj zaujímavou motiváciou ktorá sa dá pochopiť a nie je len "chcem všetkých zničiť" ... a potom ten záverečný akt ktorý sa skutočne nedal čakať a udrel fakt silne ! ... odo mňa potlesk pre Marvel že urobili TAKÝ záver filmu, ešte k tomu aj ten záver po titulkoch ! Určite jeden z TOP Marvel filmov vôbec. ()

Michal118

Ten film podle mě nešlo udělat líp. Některé momenty byly vážně dost dobré. Asi všechny kde se objevil Thanos stáli vážně za to. Ani jsem nečekal, že se jim ta postava tak povede. Dokonce se musím přiznat, že jsem s ním začal v průběhu filmu sympatizovat. Ve filmu se snad nenacházela nudná scénka, avšak scéna Visiona s Vandou ve Skotsku nebyla až tak úplně zábavná. Připadalo mi to, že tvůrci chtějí využít snad každou chvilku k vyostření děje, akce bylo rozhodně dost. Jinak s tím Lokim to mohli trochu protáhnout a ne to takhle zahodit hned ze začátku. Samozřejmě to skončilo tak, abychom se na druhý part těšili co nejvíce, kde se to všechno objasní. Film je na hodně vysoké úrovni a mohu říct, že je jedním z nejlepších, ne-li nejlepší z celého Marvel Universe. Mě Avengers IW bavilo celou dobu a za to jsem rád. 100% ()

Robbie

Avengers sú podľa mňa najodfláknutejšia filmová komiksová séria vôbec. Nepamätám si vlastne už príbeh ani jedného filmu z tejto série, lebo sú vrcholne nezaujímavé a prepchaté digitálnou neprehľadnou akciou, ktorá celkový dojem aspoň pre mňa robí ešte rozpačitejším. A je dosť možné že som polovicu ani nevidel keďže ich je asi 120 a každý z nich je rovnako naprd. Je až šokujúce ako sú samostatné marvelovky celkom šikovne zvládnuté a potom pri ich spojení ktoré sľubuje epický zážitok je to len silené a hlúpe a nudné. Infinity war bola len nekonečná sľučka nevtipného humoru, neprehľadnej akcie a nefungujúcej silenej hry na city, presne v tomto poradí. Chýbal príbeh, chýbala akákoľvek logika alebo postupnosť v deji a chýbalo napätie lebo všetci dobre vieme že sa z toho tí dobrí nakoniec aj tak nejak vylížu. Na druhej strane, presne to splnilo moje očakávania: uvidím hlúpy, odfláknutý a nudný popcornový film pre deti. Sú epickým dôkazom, že viac nieznamená vždy lepšie. Na ďalší diel sa už nedám nahovoriť. ()

Sathine

Trailery a následný film byly podle mého názoru dvě rozdílné věci a film stál rozhodně více za to. Dějová linka v podstatě žádná, od prvního okamžiku se šlo do toho a to pořádně drsně, ale klapalo to. Byl to odlišný film od ostatních, takový depresivní, beznadějný, se šokujícím koncem, i když je jasné, že v druhé části se některé věci vrátí do normálu. Líbilo se mi "přeskakování" mezi jednotlivými postavami, které utvořili skupinky a i když u některých postav by si člověk přál delší čas, kdy jsou na scéně, tak vše klapalo. ()

bigmatko

humor, akcia, napätie a vizuálne divadlo s koncom, ktorý veľmi málo prezrádza do dalšieho dielu. Myslím, že viaceré pády sú iba dočasné nakoľko obsah marvelových svetov, vesmírov a príbehov je natoľko rozsiahli, že existuje hneď niekoľko možných koncov samotného Thanosa aj jednotlivých hrdinov. Aj potitulková scéna dáva viac otázok ako odpovedí, ale to je u Marvelu klasika. Spojenie veľkého počtu silných postáv fungovalo prekvapivo dobre. za mňa sú určite najlepší strážcovia Galaxie. Väčšia pozornosť sa venuje záporakoví, ktorý je skutočne najlepší zo všetkých marveloviek. Rovnocenných súperov má Thanos vo svete Marvelu hneď niekoľko tak možno v pokračovaní sa z niektorým z nich stretneme. marvel nasadil výnimočne vysokú latku. ()

WilliamMW

Vezmu-li v potaz, co všechno se do filmu vtěstnalo, tak docházím k závěru, že lépe už to asi natočit nešlo. Nejslabší pro mě byla část na Wakandě, ale zase - pokud se měl brát na poslední film z MCU zřetel, jinak to nešlo. Těžko z toho vinit autory, ti udělali v rámci svých možností opravdu maximum. 90% za neskutečnou zručnost tvůrců a 5% navic za nejlepšího záporák universa. ()

xwerm

Podľa mňa je to pecka film. Myslým si, že tý čo zomreli v Avengers 3, budú zachránený tými čo prežili a tý čo prežili v Avengers 4 zomrú. Tento film by som dal do top tri od Marvelu. 1. miesto Thor : Ragnarock 2. miesto Avengers: Infinity war 3. miesto Capitan Amerika: Zimný vojak ()

Jarv

Infinity War je pro mě z určitého hlediska zklamáním, ale z jiného zase velkým překvapením. Zklamán jsem hlavně z relativně krátké stopáže, z čehož plyne, že celá řada hrdinů dostala skutečně příliš omezený prostor. A také mi chyběl Hawkeye, jehož absenci vysvětlí, ale přesto je škoda úplně vysadit jakoukoliv postavu, z jakéhokoliv důvodu, když se jedná o tak zásadní marvelovskou událost. Musím však dodat, že tento krok na druhou stranu celkem chápu, jelikož dělalo problém se starat i o hlavní hrdiny, takže jakákoliv možnost k vyškrtnutí postav z příběhu byla pochopitelná, ovšem to cameo si snad dovolit mohli. Ze stejného důvodu beru i Black Order, jehož význam byl dobrý. Jak zde píše každý první - Thanos je number one. Jeho motivace pohání celý film. Z Avengers dostali asi nejlepší a největší úlohy Iron Man, Thor a Bruce Banner alias Hulk. Hulk se tentokrát bohužel objevuje pouze na začátku, zbytek scén je věnováno Bannerovi. Z vedlejších hrdinů si nevedou špatně Doctor Strange, Strážci Galaxie a Spider-Man - tedy vlastně všechny postavy, které mají nějakou spojitost s vesmírnou misí. Scarlet-Witch a Vision balancují na hraně. Ohledně Strážců se neustále připomínalo, že mají mít menší roli. Pravda, nejsou tahouny, ale rozhodně si pro sebe ukradli dostatek scén a nějaký ten vývoj je zde rovněž, takže rozhodně nemohu říci, že by se o ně snímek patřičně nestaral. Spidey je na tom zhruba podobně jako v Civil War, a to nepatří ke klíčovým hráčům. Popularita dělá své. Dvojice Vision a Scarlet-Witch si hodně říkají o to, aby se jim film věnoval více, ale není na to čas, takže se vlastně jedná o postavy s docela nevyužitým potenciálem role. Oba dostanou nějakou lepší scénku, než se dění rozjede, a poté se spíše vezou. Přestože jsou v centru dění, film to bere v potaz jen místy, a tak se jim daří získat pozornost zpět až ve finále. Koho naopak téměř vůbec neřeší - Captain America, Black Widow, Black Panther, Winter Soldier, War Machine a Falcon. Poslední dva jsou takové nenáročné křoví, které nevystrkuje růžky nijak významně, s tím se ovšem dalo počítat, jelikož War Machine patří do Iron Mana a Falcon do Captaina Americy, ani neuvažuji o tom, že by jeden z nich měl mít v nějakém Avengers filmu velkou úlohu. Black Panther a Winter Soldier se objevují čistě kvůli Wakandě, zpracování jejich hrdinů je bohužel mizerné. A Captain s Black Widow slouží více méně především k akci, jinak z nich divák prakticky nedostane nic ohledně jejich stavu po Civil War. Vše lze vydedukovat maximálně z činů - jsou drsnější, svéráznější a nekompromisní, a také z jejich vzhledu. Hláška sem, rychlá řeč tam, žádný lepší a hlubší dialog. Tento fakt silně zaskočí, když v předchozích dílech měli všeho na rozdávání. Co mě nemile překvapilo - upozaděné postavy - Captain a Widow, malý prostor - Black Panther, Winter Soldier, nepřítomnost Hawkeye a Ant-Mana. Co mě mile překvapilo - velmi solidní prostor pro Doctora Strange a Strážce Galaxie, zakomponování Thaddea Rosse, jehož účast jsem čekal nejlépe až v Avengers 4, závěr. Na akci je znát silná osudovost, což napomáhá napětí a konec umí řadně překvapit a možná i šokovat, čímž si u mne získal tu čtvrtou hvězdu a 80%. P.S. - Psalo se hodně o tom, ja je podstata Thorovi moci po Ragnaroku zásadně změněna, a tím pádem tedy i vyvrácena. Nikde ve filmu se však nemluví o tom, že Thor potřebuje k použití své síly nějaké kladivo, pouze se řekne, že k poražení Thanose jej potřebuje. Jeho moc tak může fungovat i bez něho, a důvodem, proč tak Thor beze zbraně neučiní je reálně možná ten, že není příležitost nebo mu chybí dostatek síly. P.P.S. - SPOILER - Fury úplně mimo děj nezůstal. () (menej) (viac)

rime

Rozhodně si to nenechte ujít. Možná to není geniální, ale občas tam jsou záblesky a co víc chtít. Jsem navíc přesvědčený, že po dalších dílech jenom tenhle vystoupá do pozice legendy. ()

Rogerone odpad!

Že všechny filmy Avengers směrovaly sem? Tomu se moc nedivim, protože to byla pořádná žumpa. Googlil jsem nedávno "proč mají lidé rádi Marvel filmy", protože jsem to nechápal, a zjistil jsem že to je protože jsou tak neofenzivní, že nemůžou nikoho urazit. Nesouhlasím, každou chvíli to uráželo cinematografii amatérskými hereckými výkony a natočení bez imaginace. Zážitek z kina krásně doplňovat audiokomentář Marvel fanoušků za mnou, kteří, pokaždý co se nějaký hrdina otočil na kameru a řekl nějakou "hlášku" ve stylu "let's do it", aby pak v epické scéně vystřelil nějakou epickou střelu, komentovali "to je kurva dobrý". Což bylo dost často. Nevím co bylo horší, komentář puberťáků nebo ten film. Seriózně ale, bylo to přeplácaný a bez upřímných emocí. Bylo to pestrobarevný ale bez kompozice. Cool hlášky bez hloubky. Všechny znamí herci, žádný na plátně víc jak 5 minut. 100 různých lokací, na žádnou nebylo možné si zvyknout, zpětně ani vzpomenout. Vykrádačka Star Wars, vykrádačka Lord of the rings, vykrádačka předchozích marvelovek!! Vykrádačka sama sebe. Jediný, co to nevykradlo, je jakýkoliv koukatelný film. Utrpení. ()

ondra.p

Mind blowing. Thanos je prostě nad všechny záporáky a ostatní superhrdinové jen oddalují svůj pád. Upřímně jsem čekal, že Thanos nakonec přece jen dostane do toho svýho šourku na bradě (haha, díky Star-Lorde), i když jsem postupem času věděl, že je to marné. Nebo jsem to spíš chtěl, ale o to větší respekt mají tvůrci, jak do toho brutálně řízli. A to ticho při závěrečných titulkách si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Už teď jsem zvědavý, co nás čeká dál. 100% ()

Sashmen13

Tenhle film je předně jedná velká akce, promísená trochou klidu, ale hlavně opravdu dobré akce. Příběh drží solidně pohromadě, zlý chlapík je správně drsně zlý, ale ne úplně retardovaně, jako třeba Onan ze strážců nebo jak se jmenoval. Mám rád týpky, se kterýma se dá cítit, relativně teda. Musím říct, skloubit vše tak aby to bylo ok, 10 let universa, dobrá práce boys and grills. Jen bacha, tahle věc je začátek konce, takže je nutné připravit se na to. Smrt v tomto universu nemusí být vždy konečná, nicméně, když po galaxii běhá týpek pro kterého je genocida stejná jako jarní úklid, tak je nutné s ní počítat. Props za Petera který si zopakoval svoji roli z GOT a zahrál zase jednou svého tipického trpaslíka, he he. A co dál? Well jak říkal sám big T, prosperita a happyness přece: ) ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (viac)