Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

darthboal

Neustále přeskakující scény z místa na místo mi občas dělaly problém a ztrácel jsem se v ději filmu, jinak super podívaná. Celá léta čekám, kdy to neskončí happy endem a superhrdinové dostanou pořádně na "držku". A Infinity War mi to tedy částečně splnilo, zejména díky Thanosovi. ()

mstychov

Jednim slovem- super! Sice teda genocida masakr ale napad, herci, hudba, efekty skvely! Hlavne pockejte na konec titulku! ;) Tesime se na dalsi dil! ()

hrdygay

konecne som sa dockal a videl som od mcu vyborny film, ale na DCEU nema, z mcu druhy najlepsi film po captain america: prvy avenger, stacilo tak malo, ubrat na tom trapnom humore, urobit film vaznejsi a hned ma to bavilo, bola to nadupana akcna jazda od zacitaku do konca, bavili ma vsetky suboje, chvalabohu vo filme bolo malo humoru, ktory som ani nevnimal, zopar postav bolo trapnych, ale mali malo priestoru, takze trapny spiderman (tom holland), retardovany drax (dave bautista) alebo infantilna suri (letitia wright) nemali cas dojebat film, aj tak najviac trapny zo vsetkych a najvacsim sklamanim bol hulk (mark ruffalo), ach boze co s nim porobili od thor: ragnarok, thanos (josh brolin) bol celkom dobry zaporak, islo mu o nastolenie rovnovahy vo vesmire, tym ze lusknutim prstov vyhladi polku vesmiru, SPOILER: na planete vormir, kde thanos zhodenim gamory (zoe saldana) z utesu ziskal kamen duse, bol najlepsi mcu zaporak red skull KONIEC SPOILERU, najlepsie postavy boli scarlet witch (elizabeth olsen), thor (chris hemsworth), iron man (robert downey jr.), captain america (chris evans), velmi sa mi pacil vztah medzi scarlet witch a visionom (paul bettany), na konci filmu bola paradna emotivna scena s vybornym soundtrackom ala DCEU, pri ktorej som brecal SPOILER: thanos prisiel do wakandy, zacal porazat jedneho hrdinu za druhym, vision prehovaral scarlet witch, aby ho znicila: "wanda, je cas", scarlet witch: "nie", vision: "oni ho nezastavia, ale my mozeme, mas moc ten kamen znicit", wanda oponovala: "nie", vision: "musis to urobit, prosim, wanda, uz nemame cas", wanda: "nemozem", vision: "ale mozes, musis, ak ziska ten kamen, polovica vesmiru zomrie, nie je to fer, nemala by si to byt ty, ale je to tak, nemaj strach, ty mne ublizit nemozes, citim len teba", zatial co uplakana scarlet witch nicila visiona, thanos bez namahy porazal jedneho hrdinu za druhym a blizil sa k nim, najviac mi utkvel v pamati suboj medzi thanosom a captainom america, bola parada, ako captain america ustedril thanosovi par uderov, drzal thanosovu rukavicu, ceril zuby, krical, az ho thanos porazil, thanos prisiel k wande a visionovi, uplakana scarlet witch jednou rukou vysielala luce do visionovho cela, kde mal kamen mysli a druhou rukou do thanosa, vision jej povedal: "milujem ta", kratko na to ho wanda znicila KONIEC SPOILERU, marvel (disney) si to tymto vybornym filmom u mna nevyzehlil, stale od nich ocakavam trapne sracky, kazdopadne na pokracovanie avengerov sa tesim 10/10 ()

pds

Vyvážený mix humoru a napätia. Aj keď človek tuší ako to celé dopadne. Tentokrát, ale s pohnútkami "záporáka" musím asi súhlasiť. Za mňa slušných 80% PS: malé + za maléhoVEĽKÉHO Tyriona :) ()

stanyko odpad!

Uz minule som tu verejne prehlasil, ze s Marvelom som skoncil nadobro. Pol roka som sa drzal, az kym mi mnohi nielen ze ospevovali tento "famozny" film, ale neustale prehovarali aby som si to uz konecne pozrel. Tlak z okolia sa stupnoval a ja slaboch som sa nechal prehovorit. No, tak to bola teda sracka. Ale grandiozna! Psychicky som bol schopny dopozerat iba prvych 40 minut a mal som teda dost. Humoru ako na pohrebnej hostine, herecke vykony horsie nez v amaterskom porne, CGI ma neohurili (preco by aj mali, ked sme to uz videli tisic krat ze?) a to neustale samoucelne a trapne pridavanie dalsich a dalsich postav nemalo konca kraja. Neviem ake kreatury sa tam zjavili neskor no mne tam do kompletky chybali uz len Jezis, Barbie s Kenom a Janosik. A mozno ze tam aj boli. | Taktiez som odsledoval za posledne roky, ze na csfd mnohe otrasne alebo blockbuster filmy vzdy nejakym zazrakom maju vynikajuce hodnotenia a najma v obdobi ked su nasadene do kin. ()

Tomas_PO

Pre fanúšikov komixov to zrejme musel byť orgazmus, toľko hrdinov pokope. No pre nás, nekomixových nadšencov, dobrý jednoduchý akčák. ()

ariari

tanos? nikdy. pako jak vyšitý. Taký malý kotlebovček . pomaly mu zatlieskajme, že sa hrá na boha a aby mohla jedna sliepka v kuríne dobre žiť, umučí tri ďalšie, a hneď má zopár prívržencov na svojej strane. Ľudia , ale sme tu zas vykreslení krásne. Naozaj vidno, akí sme fajn, dávame, aj keď o tom nevieme. Spoločne sa dostávame do katstrof, tak máme mať slobodnú možnosť to opraviť na lepšie. Výborne prestrihaná marwelovka, každý si strihol svojich 5 minút slávy. už sa tešíme ako sa to vyvŕbi, aby studio marwel mmohlo točiť ďalej , lebo polovica posádky je v prach :-) ()

PepusGi11._

Super,spojit všechny superhrdiny,ale nesmyslně bránili rozděleně,ne,proste 5hvězd opravdu ne....Jsem čekal,že se všichni spojijou a utvořijou pořádnou konkurenci,no nenapadlo by mě,že si ani neškrtnou....Hulk z filmu uplně vymazanej,darovali mu jednu jedinou scénu....Efekty a příběh super,mělo to takovej ten naboj strazcu galaxie.....Pokračování snad bude lepší... ()

PatrikP4

Ono i když je to vlastně pořád dokola stejné tak to vlastně ani nenudí... Akce střídá akci a proto vás to nutí pořád koukat a vlastně dokoukat tento film... A to ani nepočítám kolik hvězdných herců zde hraje... Super podívaná dvě a půl hodiny... ()

Skylwalker42

Konečně mě začali Avengers bavit díky tomu snímku, který je prošpičkován perfektnimi herci. A ten nejlepší zaporák a ne jen chodící nudná "zlá" postavička. Nejzabavnejsi scény jsou se Strazcemi galaxie a k silným momentům je například nástup Kapitána. ()

Ironhead

Je to strašlivě blboučké, jakoukoli logiku v ději opravdu nehledejte. Různé postavy mění svou sílu (někdy i výšku :_) dle potřeby natočení efektní scény apod. ale je to barevné a tak moc akční, že se za celý film nezačnete nikdy opravdu nudit, jen musíte ale úplně vypnout mozek a vůbec nad tím nedumat. ;) ()

meda2016

Tak neuvěřitelná ptákovina, pokud to "nečtou" desetiletí v kresleném sešitku s citoslovci HYUUUH, WRRRAHH, KRUKSSS. .....CGI "asi" za 5*, obrazová kompozice 3*, příběh slátanina. Tak to dopadne, když příkaz zisku nahradí invenci a chamtivost velí vymačkat předchozí marvelovské hrdiny víc než citron. Mně to připomínalo cirkusové šapitó, kde propuká jásot publika při příchodu dalších a dalších artistů. Tedy za předpokladu, že jásají také investoři. Pro snesitelné shlédnutí musím zavést vlastní střih. Toto není Sci-Fi, toto je Guláš-Fi. Pochopím ale nesdílím nadšení. Závěrečné časoprostorové kouzlo nadělá vrásky. ()

MikSpeedy

Smíchejte dohromady Avengers, Strážce vesmíru, Thora, Spidermana a Iron Mana a máte z toho Infinity War. Čeho je moc, toho je příliš. Tenhle Crossover těží ze známých postav a drží se hesla, čím více, tím lépe. Staré známé postavy fungují dobře, hvězda navíc za Groota, jinak film působí jako když pejsek s kočičkou pekli dort. ()

kolly13

Tohle je všehochuť, jak skvělá akce, tak nudné pasáže. Jak promyšlený děj, tak hloupoučký humor zápletka. Skvělý Brolin mne nahlodává na 4 hvězdy, ale výsledný pocit je spíš zklamání. A chaotičnost s nelogickou výpravou nepřidá. ()

Skillakappa

Nejsem moc velký fanoušek *marvel universe*, ale občas se mi taky něco zalíbí. Tady se to bohužel nestalo....akce dobrá, zápletka taky, ale konec mě velmi zklamal. ()

DJMaroko

Vše dobře pasovalo a bavilo. Až na lulana Star-Lorda, který si musel prosadit svou a tím pádem zamezit stažení rukavice Thanosovi. No pak ta nepřesná rána Thora ...proč neusekl rovnou celou ruku ...a mohl být klid... tak budeme mít zase nervy jak to dopadne :) ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

Ve třetím Spider-Manovi se vrátí Electro

01.10.2020

Poměrně šokující zpráva dorazila od studia Sony, potažmo Marvelu. Ve třetím Spider-Manovi s Tomem Hollandem se totiž jako záporák vrátí Electro s tváří Jamieho Foxxe. Pokud si teď v hlavě snažíte… (viac)