Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

predators

Je to tak mezi 3-4 a ve srovnání s Infinity War by šlo o těžký podprůměr,ale jelikož jsem se docela bavil, tak budu hodný a nedám 2*. V zásadě jde o uvedení nové hrdinky Marvel světa (pozor, neplést si s Mar-Vell), aby se neobjevila v Avengerech jen tak a něco z toho káplo. A ono asi kápne, přecejen, fanoušků je hodně a většina bude zvědavých. A asi nebudu sám, kdo si myslí, že Brie Larson tato role nesedí...už z trailerů se mi jevila jako neslaná-nemastná a její neemoční výraz se za celou délku filmu nezměnil. Za mě tedy řadím CM za všechny AntMany, Captainy Ameriky někde po bok prvního dílu Thora. ()

Zodd

Hergot, ta kočka :/ P.S. Brie Larson je kyselej xicht IRL i ve filmu, ale právě na tomto pásu to s lehkou nadsázkou skvěle funguje. Jenom dabing Hany Vagnerové v její hubě zní jako někde z místa světelná léta od Země. A místo “uprchlické krize” (která stejně byla jen hra na šachovnici) mi zdejší zápletka víc připomíná, jak si Amíci představují konflikt Izraele a Palestiny. Vždycky to musí být jedna strana či druhá, ale že mají stejný etnický původ (i když IZR je dnes smíšený zejména s východoevropskou a středoevropskou krví), to samozřejmě nikdo neřeší. ()

Ratemus

Celkem fajn vesmírná pohoda, která nenadchne, ale ani neurazí. Nejlepší je jednoznačně Jackson ala Fury a jeho perfektní hlášky...jako nová postava splnuje rozhodně vše, co splnovat má, a já jsem vesměs spokojen a rád si to pustím znovu. Výborné postavy a jejich interakce, humor povedený a pomrknutí na easter eggy v rámci MCU se povedly....po druhé projekci se dostavilo mírné klesnutí nadšení. Bavilo mě to o stupeň méně a začal jsem si všímat chyb. O hvězdu tedy dolů....5/10 ()

nash.

Jsem rád, že se nemusím stavět do role ostrého hocha od kritiky, který dychtivě sestřelí vše, co se tak nějak společensky očekává, že sestřelí. Jsem rád, že mě nechává chladným kdejaký hype (jako přechválená tuctovka Black Panther) či hejt (Alita) vytvářející mustr podle něhož si slabší povahy vytváří „vlastní názor“. Jsem rád, že se v kině stále ještě dokážu proměnit v nadšeného kluka a užít si to. Protože navzdory předpremiérovému hejtu, ofrňování kritiků, kteří pečlivě dbají na svou image, a klubu náročného diváka, který filmu vytýká málo kladených otázek, zásadních témat k řešení, témat k filozofickým disputacím i málo nimrání se v tom či onom, je Captain Marvel skvělá marvelovka. Nečekaně stylová jízda, které je dokonale vyváženým mixem současných filmových trendů, klasických marvelovských atributů a osmdesátkové odlehčenosti zasazené do devadesátek, byť jen tak zlehka. Nabušená akce, špičkování mezi hlavními postavami, humor, osudovost, hlášky, narážky a odkazy, to vše tu je měrou vrchovatou, včetně několika opravdu dojemných momentů. A nechybí ani Stan Lee a pořádné překvapení. A nemyslím to, že Brie Larson je skvělá, a že jak jsem měl z trailerů pocit, že je Marvelka protivná důra, ke které budu jen těžko hledat cestu, ukáže se ve filmu naopak postavou natolik sympatickou a zábavnou, že se okamžitě zaklíní mezi mé nejoblíbenější. Zkrátka kašlete na hejty a různé „nó-nic-moc“ machry, uvolněte se a užijte si skvělou marvelovku, která nechává daleko za sebou nejen Černého Pantera a Thora. ()

Yoshitsune

K mezinárodnímu dni žen, sem dal superhrdinský film, kde hlavní hrdinkou je žena, což je podle mně naprostá pecka. A pecka je i tenhle film, je to takové zahřívací kolo před Avengers: Endgame, ale zároveň je to další výborný filmy od Marvelu. Já se musím omluvit, ale budu se opět opakovat, ten film je prostě výborný, je tu dost akce, hlášky sou vtipné, postavy zajímavé a nápadité, s některými se v budoucnu ještě uvidíme. V polovině filmu, nastane tedy menší obrat o sto osmdesát stupňů, který sem tedy nečekal, (fakt ne) čím se tedy ruší jedna z možností, co příjde po Avengers: Endgame, ale já tohle mám rád, nedržet se zavedených pravidel a zkoušet nový věci. Ale zbytek, je takový jak má být a drží se zavedených pravidel, tedy až na Flerken, to mně nikdy nepřestane překvapovat a bavit. Nicméně ano, tohle je Capitan Marvel/Carol Denvers, jakou si ji pamatuji z komiksů, ještě tedy neni úplně v tom stavu, ale to se doladí v dalších filmech. Mluvím hlavně o její aroganci, alkoholismu, nadutosti, za každou cenu musí být po jejím a trucování, to je Carol, kterou si pamatuji a takovou ji mám i rád. Ale to všechno příjde, bude s ní ještě hodně srandy v tomhle ohledu. Nicméně nějací lidé, zkoušeli a zkoušejí film pošpinit, s tím že to je sluníčkářský filmy a vytrhli něco z kontextu co Brie Larson řekla, ale myslím si že každý co má rád komiksy a komiksový filmy, na film rád zajde a film si užije. Ještě je třeba zmínit, že Ben Mendelsohn, opět překvapil, ať už v pozici záporáka, tak i v té další. Samuel L. Jackson geniální, prostě geniální. ()

silentname

Najväčšie marcové očakávanie "Captain Marvel" je pre mňa nakoniec trošku sklamanie. Nemôžem povedať, že by nám Marvel priniesli zlý film. Popravde poviem, že som si ho poriadne užil a bavil sa. Ale na druhú stranu som mal pocit, že sa dočkáme niečoho silnejšieho, výnimočnejšieho a energickejšieho, než to čo sme tu dostali. Ale začnime pozitívnymi stránkami filmu. A tou bude Nick Fury. Klobúk dolu pred pánom Furym. Úprimne som mu uveril, že omladol o 20 až 25 rokov. A nemal som s tým absolútne žiadny problém. Okrem toho sa do tejto kultovej role obul opätovne s obrovskou cťou a dal do toho všetko. Samuel L. Jackson je hold pán. A v tomto filme náramný. Brie Larson je podľa mňa okey a celkom ju akceptujem v role Captain Marvel. Nepoznám túto postavu moc, a prial by som si ju asi poznať viac než nám film umožnil, no jej schopnosti som si užil a to teda poriadne. Možno si šetria tvorcovia v Endgame svoj najlepší materiál s ňou a uvidíme ešte viac, no dúfam, že využijú čo najlepšie jej potenciál. Je to treba. Ako jednoduchý Marvel film mi to absolútne stačilo. Efekty sú schopné, má to podľa mňa dobré postavy, no po dlhej dobe asi najmenej zaujímavého zloducha z Marvel sveta. Nebudem spoilovať kto to bude, lebo trošku je to spoiler, ale dojem na mňa skutočne neurobil. Čo ešte môžem povedať? Za pozretie rozhodne stojí a ako fanúšik Marvel filmov som spokojný. No mám pocit, že to skutočne mohlo byť o niečo silnejšie. Najmä keď sme viac videli do histórie našej hrdinky. Čeknite si film sami a zhodnoťte. Myslím si, že najlepšie na všetkom bola jedna chlpatá mačka a prvá potitulková scénka. Druhá je podľa mňa skoro zbytočná. Hodnotenie: B+ ()

SeBig

Brie mi tady (zatím) nevadila, hudba a 90tkový feel absolutně nejvíc vylepšují celý film a Jude Law zajímavá postava. Za mě skvělá marvelovka. ()

Chrustyn

Přestože se ve výsledku jedná o jednu z těch méně zajímavých postav z marvelácekého univerza, vznikl o ní docela slušný a zábavný snímek s parádní retro atmosférou. Od Marvelu jeden z těch slabších kousků, ale pořád drtí DC s přehledem. ()

Marze

Až zasazením do 90.let začne být film zábavnější. Akční scény se opět pohybují mezi vlaky, auty a pěstními bitkami. Jaky vždy je to pro mě monotónní a nepřehledné. Není zde ani situační humor. Od režisérky se zřejmě chtělo, aby snímek neměl rytmus ani osobitost. ()

Scalpelexis

Slabota. Tenhle snímek pro mě neobsahoval vůbec nic, co bych si jakkoliv užil. Nejsilnější prvek je Jacksonovo hláškování, ale zde scénář nezná míru a přetahuje, až to sejde sem tam do těch trapnějších vod. Věcí, co jsem nemusel, je bohužel až nepřeberná škála: Neexistující příběh a slabý vývoj hlavní postavy, hrozný dialogy, neustále totožný obličej zachmuřené Brie Larson, bídní špatňáci, nepřesvědčivý vyobrazení 90. let (dost mě iritovala na sílu rvaná hudba v některých scénách pro "odlehčení"), přemrštěnost schopností hlavní hrdinky a nekonečné moře CGI. Nečekal jsem moc, ale tohle bylo pekelně tuctový. Lepší 2* ()

marhoul

Nevěděla jsem, co čekat, příliš jsem se na to nehrnula a ejhle? Skvělá zábava! Brie mám ráda už od Room, Judea chci i se žlutýma očima, ženské hrdinky sice uznávám v naprosto jiné rovině, ale tady se to povedlo tak, že jsem spokojená. Je fakt, že jsem chvíli před Marvel byla na stupidní hovadině, po které by mě nadchla i pohádka O makové panence, přesto se domnívám, že mé hodnocení se od mého traumatu neodvíjí. Líbilo se mi to tak, že si na to skočím znova. ()

Jirka_Šč

Příjemná filmová old school a povinná jízda před příštími Avengers, která dopadla příjemněji, než jsem čekal (nečekal jsem nic), velmi dobře představila další budoucí hlavní postavu a vysvětlila historii několika věcí. Klidně se na to v budoucnu podívám znova. Unikátní v "omlazení" Furyho. ()

Stanislaus

Po zdevastující Infinity War má divák možnost se vrátit o pár dekád do minulosti - do časů, ve kterých byli Avengers ještě v kolébce a "největším výdobytkem na Zemi" byl Windows 95. Captain Marvel nabízí první ryze ženský hrdinský film v rámci MCU a je to do jisté míry znát - ta emancipace z toho dost viditelně sálá, ale mě osobně to nijak nerušilo. Uvítal jsem návrat omlazeného Nicka Furyho a Coulsona a potěšilo mě cameo nedávno zesnulého Stana Lee a vzdání holdu na jeho jméno. Oceňuji, že film nebyl scenáristicky úplně průhledný a divák tudíž nevěděl, kdo je vlastně na čí straně. Brie Larson je fakt sympaťačka a jsem zvědavý, jak se předvede v Endgame po Furyho závěrečném "Hello from the other side". Svižně natočená oddychovka, které sice nedosahuje kvalit marvelovských týmovek (viz Avengers a CA), ale i tak se na to pěkně dívá, fim má spád a nepostrádá akci ani humor. P.S. Beware of the pussy! ()

rollman1

Marvel přináší poslední dílek skládačky před závěrečným zúčtováním. Pokud pořád můžete tyto generické originy, nebudete zklamáni. Se samotnou Brie jsem neměl nikdy problém a ve filmu mi přišla skvělá, sympatická a k sežrání. Feminismus potlačen na zdravou míru, ale nejvíce zde funguje humor, o který se stará skvělý Nickolas Joseph Fury alias Samuel. Scénář mu přichystá opravdu povedené perličky. Každopádně humor funguje i v kontrastu se samotnou dobou a najde se zde hodně krásných a vtipných odkazů. Stejně tak potěší kočička Goose, která se ve finále starala o bránice všech sledujících. Akce zde je hodně v pohodě, jen mi zde chyběla nějaká větší wow scéna, přesto finále mělo dostatečné koule. Takže za mě klasicky spokojenost a samotné nažhavení na Endgame je po tit. scéně ještě mnohem větší. Věřím že Carol bude vítanou posilou a hlavně užitečnou. Capt. Marvel není rozhodně nejlepší Marvelovka, přesto není ani nejhorší. Drží se v zajetém standartu originů, ale dokáže opět bavit natolik, že je to vlastně jedno. Takže za mě opět spokojenost, uvidíme se v Dubnu. 90% ()

sharky

Na tenhle film jsem se vůbec netěšil a musím říct, že mě to bavilo víc než Endgame. Překvapivě svěží vzpomínka na 90. léta dobře odsýpá a má spoustu hlášek, výborného Jacksona i nejnebezpečnější kočičku ve vesmíru a furt se tam něco děje. Akorát se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby hrál hlavní roli někdo, kdo nevypadá jako ledová královna a má nějaké charizma a víc než dva herecké výrazy, mohlo to být ještě někde úplně jinde. ()

Darneth

Rdím se, páč po mém totálním hejtu a odmítání jsem byla šokujícně překvapena vizuálem, hudbou, vtipem a nakonec i samotným hereckým ansámblem. Navíc triko NIN mě rozvařilo radostí. Chci nášup! ()

BMW12

Marvel to má zmáklý a i tento film je bombastický. Před filmem jsem možná měl malinko obavy, jak Marvel zvládne tuto první ženskou sólovku, ale dopadlo to na výbornou. Brie Larson je skvělá v roli Captain Marvel a filmu dost pomohlo, že jí sekundoval Nick Fury (Samuel L. Jackson). I zvrat v polovině filmu byl vhodný. Za mě tedy výborně zvládnuto. ()

rikitiki

Začátek na cizí planetě byl dost stereotypní a stokrát viděný. Jak se děj přesunul na Zemi a zapojil se S. L. Jackson, začala i trochu zábavy, protože jinak Kapitánka Marvel sama o sobě je příšerně vzorná děvucha. Vcelku snesitelný průměr. A mám ráda kočky s důležitou rolí v ději. SHRNUTÍ: Tvář může být maskou a maska může být tváří. ()

virus10

Dostačující oddechovka před velkým finále. Nezklame ani nenadchne, ale stále lepší než pro mě nepochopitelně oscarový Black Panther. ()

Othello

Film-produkt, ohavný zejména v tom ohledu, jak si bere za rukojmí současná společenská témata, aby si dodal nadhodnoty. Pokud Captain Marvel formálně nazdařbůh opět únavně kombinuje formální přístup retra, pastiše a statického komiksového rámu, nezbývá mi, než se z nudy věnovat detailům vnitřního univerza. A tady to teprve začalo smrdět. Když se jednotka mimozemských commandos vydala na super utajenou misi s pistolema, který mimoděk pořád svítí, jenom jsem roloval oči. Když pomocí svých sil protagonistka odpálila kolem sebe do dáli pět padouchů, aniž by to hnulo jinými neupevněnými předměty v okolí, začínal jsem žebrat o milost. Jakmile začal Samuel L. Jackson vyprávět, že za Studené války byl nasazený jako špión do Budapešti a Bělehradu, prakticky mě již nebylo možné dostat z podsedadla. Paradoxní je, že jediný životný element tohoto nepodarku, tedy přirozená, za každých okolností fantastická Brie Larson, vytváří právě onen bolavý kontrast ke gumové umělosti a sterilitě zbytku, kde se nikdo s ničim moc nesral. Už jen ten odbytý design mimozemských civilizací, technologií a cizích planet. Když jsem sledoval jak digitálně omlazený Samuel L. Jackson chová CGI kocoura v třímetrovym prostoru obalenym zeleným plátnem, s definitivním nárazem do mě vstoupilo všechno, co je špatné na současném mainstreamu. Pokud jste ale ten typ, kterej se tetelí, když během akčních scén hrajou starý rockový songy, protagonisté chodí kolem VHSek a telefonujou z budek (protože 90. léta byly jiný hjahahahahajhsdjaha), tak se prosím ihned zastřelte. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu