Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Azrail

Taková průměrná Marvelovka, kde něco šlape poměrně dobře a něco je zase dosti špatné. Příběh jako takový je poměrně jednoduchý a příliš nenadchne, ale ani nijak výrazně neurazí. Nad hlavní postavou taky nemohu určit nějaký jasný ortel. Není mi příliš sympatická a její origin je takový průměrný až podprůměrný. Na stranu druhou, zahraná je poměrně solidně a čas od času utrousí i něco vtipného. Takový Nick Fury, to už je úplně něco jiného. Samuel hraje opět skvěle a sakra, ten chlap fakt nestárne (70!!!). I zbytek hereckého ansámblu byl velmi solidní. Skrullové mi taktéž byly sympatičtí, obzvlášť jejich vůdce Talos. Kočka byla vyloženě skvělá! Hlavní negativem celého filmu jsou bitvy. Je jich pomálu a ty menší potyčky jsou ještě natočené poměrně slušně, ale finální střetnutí je jen rychle odbytý CGI bordel, který absolutně nezaujme. Suma sumárum, průměrná Marvelovka, která ani neurazí, ani příliš nenadchne. Po různých recenzích jsem ale čekal o dost větší průser, takže ve finále docela v pohodě film. Takových slabších 70% si jistě zaslouží. ()

himor

Fakt ma potešil Stan Lee :-) K filmu nieje veľmi čo, triky, efekty, hudba, atmoška, všetko štandardne nastavené. Pre mňa v pohode okolo 85%. ()

fallanga

Příšerná pseudo space opera, s nesympatickou, přesílenou a rádoby vtipnou hlavní hrdinkou, kterou navíc ztvárnila nejnesympatičtější ultra feministka Hollywoodu. Celé je to trapné, k uzoufání nudné, nekonsistentní a nezábavné. ()

papadoce

Hlavnou devízou kapitánky Marvelky je, že je kuuuuuurva sexi. Faaaaakt sexi. Toľko krvi do žaluďa mi z herečky nenatieklo ešte asi nikdy. Ale nebude to tým, že je krásna. Bola to proste dokonalá symbióza herečky a filmovej postavy. Ale aké krivé nôžky má pri behu, och bože. No je sexi. A k filmu ? No však si to pozrite sami, nemôžem vám všetko povedať, lenivci. ()

Milda003

Tak tohle je vážně rozporuplné.. Na jednu stranu se mi líbí ta návaznost co Marvel dělá.... na druhou si říkám proč vlastně? Vždyť vlastně tahle supermanka by si namazala na chleba každého "padoucha" , jen kdyby Fury zvedl komunikator a zavolal jí - a to samozřejmě při které koliv hrozbě a to už od Capitana ameriky dvojky až po END GAME... Ale zase jako chápu že každý super hrdina musí mít k sobě svého padoucha... Nic méně mně to nutí k logickému zamyšlení že tahle všemocná bytost mohla zastavit "válku" jak je ve filmu mnohokrát zmiňováno a věci mohly být za funkce Furyho jinak. Ale to bych byl samozřejmě hnidopich a tak to beru s nadhledem a těším se na další film ...Třeba o tom že příšera Jožin z Bážin útočí na NY a hrdinou co zachrání město bude KAREL v práškovacím letadle ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Bez jiskry a náboje, žádný pořádný scénář a akce...pouze takový doplněk pro "Endgame". Pár vtípků a závěrečných 30 minut to trošku zachránilo. ()

simi78 odpad!

Tento film spravil moji neskutečně silnou nespavost na jeden celej den. Nedělám si prdel. role Brie Larsonovej je tak špatně napsaná, že můj mozek mi nedovolil se na to koukat a v polovině filmu mě hodil do devíti hodinového komatu. ()

Uesbe

Toto že má byť zlyhanie? Akože jedna superhrdinka je vtipná a dosť nafúkaná mrcha a už je to zle? A čo je ešte zlé? SPOILER......Annette Bening? Začínajúci Fury? Trochu uncanny valley omladený Coulson? Kocúrik lepší než v Mužoch v čiernom? Pomoc imigrantom - o tom to celé je? ...KONIEC SPOILERU ......No to ma udri Tesseractom! ()

departed

Brie byla skvělá, sympatická, vtipná, ale i hezká, zřejmě kombinace, kterou ocení kdokoliv. Film jako takový ustojí na výbornou, co se týče vizuálu, vyprávění a tempa, na můj vkus ale bohužel furt moc intergalaktické a až moc přebarvičkovaných efektů, což není problém filmu, ale mě samotného, jsem na to nějakej háklivej. ()

wege

Dohánění restu: Já mám pro Brie Larson slabost od doby, kdy jsem viděl Dočasný domov, proto to možná hodnotím celé lépe, než bych možná měl. Mě se to prostě líbilo. Mělo to pěknou stylizaci do akčních filmů z přelomu osmdesátých a devadesátých let (počátečních filmů z Brucem). Silná hrdinka, co hláškuje a u toho všechny přepere, zastřelí, pošle někam pryč. Zároveň ten příběh je fajn, akce je super a krásně se v tom zakončuje dotváření toho celého univerza. Hurá na Endgame! ()

Kraty

Film jako takový je rámci možností fajn. Devadesátky jsou tu nádherný, mladý Nick Fury to samé. Ale s čím mám největší problém je samotná postava. Je stejná jak na začátku tak i na konci. Nemá žádný vývoj, otravná a u čeho jsem se popadal za hlavu bylo když někoho urazila, prostě proč? Filmu dávám 6/10. Snad druhý díl překvapí letos 2023. ()

Ikedar

Zdá sa akoby si obaja režiséri rozdelili film na dve polky. Neviem, kto robil, ktorú (v mojej fantasy teórii), ale viem, že druhá polovica ma oslovila oveľa viac. Respektíve posledná tretina. Chápem, že ak točíte opäť raz origin príbeh, nechcete ho urobiť šablónovito, podľa predchádzajúceho materiálu. Potom, ale nechápem, prečo je všetko ostatné tak strašne nevýrazné, mdlé a bez nápadu. A to platí najmä pre akčné scény. Nikto sa s nimi nemal chuť nejako vyhrať. Respektíve až do veľkého finále, ktoré ma tak trocha opilo rohlíkom a ja som na počudovanie vychádzal z kina nejako zvláštne spokojný. Veľké plus za Bena Mendelsohna, Samuela L. Jacksona a najmä toho kocúra. Dosť to celé potiahli, čo sa vlastne môže zdať vzhľadom k hlavnej predstaviteľke ako negatívum. Ale aspoň som sa zasmial. ()

Martin.Tokos

Takže... Film byl perfektní od hudby přes postavy až po Hairball. A kdybych nebyl fanoušek předlohy, tak bych dal 5*. ALE!!***SPOILER*** . . . . . . Nepochopím, proč měnili Skrully na dobré, vždyť tím zabili celou myšlenku dobyvačné rasy sparťanských způsobů. To byla zásadní chyba a proto 4*. ()

shade000

Mmmm, rok 2019 v podaní Marvelu, začína viac ako dobre. Atmosféra 90-tych rokov, veľa vysvetlených vecí (Fury-ho oko a pod.), skvelá Brie Larson, typický Jackson-ovský humor sa nezaprie, CGI bordel, no jednoznačne najlepšia postava je tentokrát ryšavá mačka! :) Silné 4* ()

george82

Myslím, že pro ženy a feministky super postava. Film byl opět vripný a Jackson tu exceluje vtipem. Slušná příprava na finálku od Avengers. ()

mikki089

Tento film není nic nového, co bychom v mcu už neviděli. Také si myslím, že některé charaktery jsou lehce podobně jiným (například Korath a Drax). Nejsem ani fanynka Brie Larson, ale musím uznat, že její ztvárnění Carol Danvers bylo lepší, než co jsme viděli v trailerech. Objevuje se zde humor i celkem dobra akce. I přes to si stále myslím, že by Brie mohla být lepší a doufám, že se její herecké schopnosti do budoucna zlepší. Captain Marvel vyplňuje některé mezery a odpovídá na některé otazky, které nás zajímaly - jako například jak Fury přišel o oko - a to je jedna z těch dobrých věcí na tomto filmu. SGI se jim také velmi povedlo. Nemyslím si, že je toto ten nejhorší film z mcu, ale není to ani ten nejlepší. ()

Barghest

Origin jak podle (marvelovské) šablony v tom negativním i pozitivním slova smyslu. Scénář mi přišel trochu chaotický, záporáci matní a nepříliš zajímaví, Carol Danvers a její girl power funguje, o fungující humor se stará především Jackson a jeho čtyřnohý kámoš. Jo a Brie Larson je když ne trefa do černého, tak do hodně tmavě šedého určitě. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu