Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

ForGump

Nemám už na tyto filmy sílu a dávám si takové pozdní předsevzetí, že minimálně letos už nic z Marvel Universe neuvidím. Je to nudné, přepálené, nevtipné (ani Jackson s kočičkou to nezachrání) a Brie Larson nepůsobí v hlavní roli dobře. Její herectví se s Roomem zastavilo a nehnulo. Naopak mi přijde teď extrémně nabubřelé, jako kdyby s Oscarem dostala pocit, že se všechno udělá samo a ona jen nastaví svou tvářičku a leckoho tím ošálí. Nikoliv, je to mimořádný MISCAST. Při snaze nalézt něco pozitivního se dobírám zjištění, že není příliš co najít, ale jen z principu se mi příčí dávat odpad. Do stoky patří pouze vybrané kousky a tenhle se k tomu pouze přibližuje, leč toho nedosahuje. 20% ()

El.Negros

Docela chápu, že se tahle Márvelovka nemusela všem líbit. Nemá širokou paletu agresivních barev a pobíhá tam málo naolejovaných týpků v lesklém spodním prádle. Měl jsem sice též hnědou skvrnku strachu na tangách v očekávaní oxeroxování Thora "jedničky". Ale naštěstí tu nejde o pravěký scénář, který všichni dobře známe - mimozemšťan strozkotaný na cizí planetě potká slizku a nešťastně se zamiluje na pozadí válečného psychodramatu. Todlencto je odlehčený příběh s detektivní zápletkou spíše podobný Man of Steel…zrození Márvelovského protipólu supermana. Je fakt, že okamžitě víte, jakým směrem se naše kapitánka bude ubírat, kdo je padouch, kdo je dobrej a kdo úplně blbej. Na efekty se tu extra nehraje, filmek neaspiruje na nejlepší komixárnu nerdského universa, ba naopak ubíhá v pohodovém rytmu dobře načasované akce a vtipu. Casting na paní kápovou nemohl dopadnout lépe. Brie je v roli naprosto uvolněná a přirozená, jako modelka spodního prádla na soukromé "přehlídce" ve vile Dana Bilzeriana. Bez ní bych dal necelé 3 hvězdy. ()

Brooks

Jeden z tých rutinnejších Marvel originov, ktorý slúži len na predstavenie, pre nadchádzajúce udalosti, kľúčovej postavy. Režijne zameniteľný, s neprehľadnou akciou a kompletne digitálnym vyvrcholením, ktoré ma neberie. Prím tu hrá odľahčená atmosféra deväťdesiatok pripomínajúca buddy-movies z pera Shanea Blacka a hlášky, ktorými vládne hlavne Jackson, konečne s priestorom hodným jeho talentu. Brie Larson je trošku kŕčovitejšia, ale je sympaticky civilná, čím dvíha kredit inak nevýrazného charakteru. Záporáci nič moc a trikových scén je tam toľko, že som v polovici prestal vnímať ich nevyrovnanú kvalitu. Ale povinnosť je aj napriek výhradám splnená, nová hrdinka uvedená a teraz snáď predvedie Marvel opäť niečo zaujímavejšie. ()

JohnZ87

Od Captain Marvel jsem zázraky nečekal a celkově jsem byl k filmu spíše mírně skeptický, ale nakonec je z toho celkem slušně odsýpající Marvelovka s překvapivě sympatickou hlavní hrdinkou. Film vedle povedené a vizuálně působivé akce exceluje rovněž v dialozích a celkově se nese v lehce odlehčeném duchu, takže o vtipné momenty tu není nouze vyplývající mimo jiné i z Caroliny prvotní sociální neobratnosti. Chemie mezi Carol a Furym funguje na jedničku. Snímek bohužel trpí už tradiční bolestí v podobě nevýrazného záporáka resp. záporáků. Na druhou stranu se nebojí ukázat, že charaktery klaďasů a záporáků nejsou zdaleka černobílé a že se rozdíly mezi oběma stranami do jisté míry stírají. Trochu mě mrzí poměrně hloupý a nedůstojný způsob, jakým se tvůrci rozhodli vysvětlit Furyho pásku přes oko. Na druhé straně to koresponduje s jeho dříve pronesenými slovy, že o oko přišel, když naposledy někomu věřil. Tvůrcům se celkem hodnověrně podařilo navodit amtosféru devadesátých let minulého století, a to i díky skvěle zvolenému soundtracku. První potitulková scéna celkem navnadí na nadcházející Avengers: Endgame. 75% ()

Alois88

Hlavní hrdinka vypadá v závěrečných akčních scénách jako přeplácaný vánoční stromeček. No fakt, až Coca Colu omrzí ty jejich kamiony, můžou si půjčit ji. Ale když filmu odpustím tenhle kýč, tak dobré. Docela jsem zvědavý jak se holka předvede v Endgame. Místy to bylo příjemně civilní, S.L. Jackson tam měl hodně prostoru a opět nezklamal. Hodně lidí tu píše, že to patří k těm slabším Marvelovkám. S tím já nesouhlasím, v téhle kategorii mám jiné favority. ()

Scraffy

Ostal som v šoku! Po veľmi dlhej dobe dobrý Marvel film, ktorý mi ani až tak nepripadá, ako klasická Marvelovka. Možno to bude tým, že sa nie len odohráva, ale je aj ako keby natočený ako film z 90. rokov. Pôvodné špekulácie o tom, že Brie Larson nemá žiaden výraz mi prídu až smiešne, pretože výrazy má, ale svoju postavu si zobrala a hrala, ako človeka, ktorý si boj užíva. A je to fakt vidieť! Akcie tu síce nie je moc, ale keď aj je, tak mi nepríde taká trápna, ako napríklad v Thor: Ragnarok a humor vlastne tiež. Ten sa tu robí dosť a robí ho hlavne najviac Samuel L. Jackson a mačka Goose. Avšak je absolútne super, nie je trápny a dá sa fakt nad ním zasmiať. Hlavná zápletka je super a je až neskutočné, že film od Marvelu prišiel z niečim, ako zvrat v strede filmu. Ale je to sakra cool! Celkovo sa mi film veľmi páčil a neváhal by som s tou piatou hviezdou na plný počet, ale na to to ešte až tak nevidím. Avšak možno zmením názor po druhom pozretí. ()

ardno5

Nic jsem nečekal, dokonce jsme se ani netěšil a bral film pouze jako povinnost před Avengers and game. A překvapení se konalo a bylo to příjemné překvapení ;-).. Malinko mi vadí přehnaná postava, jejiž síla se ukázala až v závěru, ale nemohu vytýkat, když je to podle komiksové předlohy. Proto nejsem fanouškem této superhrdinky, ale film byl povedený. Dávám 72% ()

Knor

Nemůžu si pomoct, ať je mi Brie Larson a její superhrdinka sebevíc sympatická, nepodmanila si mě. Všeho ho bylo tak akorát na dostatečně oddychovou záležitost. Trochu mě sral Nick Fury, jeho postava tady vyzněla hrozně přiblble, udělali z něho takovou tu odlehčujícíc postavu, co chrlí hlášky, to si podle mě nezasloužil. No, žádný zklamání, ale ani nadšení. Teď už se jen těším na konečně završení ... ()

Zombiepod

Captain Marvel ma zozačiatku upútal chaotickým (ale skvelým) úvodom, ktorý napovedal, že sa z toho vykľuje fajn príbeh. Omyl. V skutočnosti ide len o veľmi priehľadný, neoriginálny a ultrafeministický gýč, a zároveň asi o najslabšiu marvelovku vôbec. Po prvej polhodine sa skvelý spád deja totálne zastavil, a až do digitálne vyboosteného finále (ktoré bolo k obohateniu príbehu viac-menej totálne zbytočné) sa nijak nepohol. Brie je sympatická, 90s atmosféra stále cool, ale to je asi tak všetko. Fury figuruje len ako komická postava, hlášky nemajú tú správnu šťavu, a keď vás z celého fimu najviac baví mimozemská mačka, ktorá sa ukáže len na pár momentov, niečo je asi zle. Výpravu a efekty komentovať netreba, MCU je stále v tomto na najvyššej úrovni. Zbytočný film, ktorý sa nesnaží o jediný originálny prvok, a drží sa len v blockbusterovom priemere. Škoda, ako mostík ku Endgame by to chcelo niečo lepšie. ()

boo-boo

Ďalší vysoko zábavný film, ktorý je spoľahlivo nezapamätateľný a presne sedí do mustra marvelovskej hlušiny. 7/10. Ale CGI omladenie Samuela L. Jacksona je teda z technického hľadiska extra trieda. ()

Cooller

COPY/PASTE doplněno o negra a mimozemskou kočku ne počkat... to ma marvel všude tak to nic... nic noveho tam neni ale furt lepši jak black panther nebo "novej spiderman" :D takže 1 čus, vypadni ()

john.h

Velice dobre jsem se pobavil, coz jsem po Aquamanovi necekal. Dost tomu pomohl soundtrack (i ten puvodni) a vtipne momenty vyuzivajici obdobi devadesatek a jednu kocku. Omlazeny Jackson paradni, feministka v hlavni roli snesitelna. Problem je, ze vse ostatni uz bylo k videni stokrat. CGI fighty bez gravitace, CGI vybuchy, origin story, kdy se z noumy najednou stane zbran hromadneho niceni. Na jeden zabavny vecer ale dostatecne zrucne osmazeny filmovy fast food. ()

neo250

Oddychovka ako sa patrí. Žiadna extra trieda. Opäť nenásilný humor a šmrnc ako sa patrí. Aspoň film zodpovedal pár odpovedí na otázky ktoré som si kládol. Brie veľmi solídna a pekná. Začala sa mi hodiť do filmu než predtým ako som vedel ze bude hrať. ()

Clark_Kent

Kdyby nebylo toho krásného kocoura Goose, tak by mě tahle standartní marvelovská záležitost tolik neovlivnila. Po 20 minutách stopáže, jsem se z oblohy dost rychle vrátil na oběma nohama na zem. Na můj vkus to bylo až moc rozviklaný. Všechny ty zápletky,cestování v čase, honičky s těma nedotaženejma měňavcema Skrullama. Co se týče kapitánky Brie, byla spíš strnulá a víc dřevěná, zkrátka nebyla dost pevná v kramflecích. Když se podívám na černýho chlapíka Samuel L. Jackson, tak tady neměl pořádnej smysl pro srandu. Ovšem, co se týče hudební stránky snímku, tak ta šlape hezky. ()

Azrail

Taková průměrná Marvelovka, kde něco šlape poměrně dobře a něco je zase dosti špatné. Příběh jako takový je poměrně jednoduchý a příliš nenadchne, ale ani nijak výrazně neurazí. Nad hlavní postavou taky nemohu určit nějaký jasný ortel. Není mi příliš sympatická a její origin je takový průměrný až podprůměrný. Na stranu druhou, zahraná je poměrně solidně a čas od času utrousí i něco vtipného. Takový Nick Fury, to už je úplně něco jiného. Samuel hraje opět skvěle a sakra, ten chlap fakt nestárne (70!!!). I zbytek hereckého ansámblu byl velmi solidní. Skrullové mi taktéž byly sympatičtí, obzvlášť jejich vůdce Talos. Kočka byla vyloženě skvělá! Hlavní negativem celého filmu jsou bitvy. Je jich pomálu a ty menší potyčky jsou ještě natočené poměrně slušně, ale finální střetnutí je jen rychle odbytý CGI bordel, který absolutně nezaujme. Suma sumárum, průměrná Marvelovka, která ani neurazí, ani příliš nenadchne. Po různých recenzích jsem ale čekal o dost větší průser, takže ve finále docela v pohodě film. Takových slabších 70% si jistě zaslouží. ()

himor

Fakt ma potešil Stan Lee :-) K filmu nieje veľmi čo, triky, efekty, hudba, atmoška, všetko štandardne nastavené. Pre mňa v pohode okolo 85%. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu