Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

MikeeTheory

U mě převažuje spíše zklamání, protože Captain Marvel mě ze všech marvelovek zasáhla tak nějak nejméně, nebo lépe řečeno vůbec. Fajn oddechovka, ale zároveň až moc šedý průměr á la "Kdy že konečně dorazí Endgame?" ()

Rathalos

Svetlo sveta uzrel dalsi kusok z produkcie Marvelu s nazvom Captain Marvel v hlavnej ulohe so sympatickou Brie Larson,ktoru rad vidim na filmovom platne a myslim,ze tato uloha jej sadla,taktiez sa v dobrom svetle predstavil Samuel L.Jackson,no a samotny film je dostatocne akcny,triky a audiovizualna stranka su v pohode,pribeh sa mi pacil a cele to bolo odlahcene troskou vtipu,cize nemam co dodat...:-) ()

fr3ak

Tohle už je fakt na hranici odpadu. Film, který se snaží o několik věcí a přitom žádná vůbec nefunguje. Hlavní hrdinka je celkem sympatická, ale to co se děje okolo je katastrofa. Nick Fury je tady strašně trapnej a ty ubohý fóry s kočkou už jsou jen taková pomyslná třešnička na shnilém dortu. ()

loki5

Začneme negativy těch je totiž víc. 1. nesympatická hlavní hrdinka která působí až nesnesitelně nafoukaně a hrozně prkenně. A to že je údajně zmítána emocemi musí všichni stále říkat, aby jsme si všimli :-D. 2. Naprosto nezajímavá akce bez jediného nápadu. 3. Přepálená stopáž 4. Otravná backstory, která vás stejně nepřiměje mít rádi hlavní hrdinku 5. Příběh nic moc jelikož to že zjistíte že špatní jsou ti druzí není nic moc zajímavého. 6. Spousta jiných nesmyslů v ději. viz Skrulové, kteří umí napodobit vše co má DNA (to že napodobují lidi podle toho že je vidí a to včetně šatů nikdo neřeší ) 7. Naprosto přepálené superschopnosti hlavní hrdinky. A teď pozitiva. Má to zajímavý retrosynt soundtrack a trochu to navazuje na GoG po vizuální stránce. Výsledek je ale takový že nechci vidět žádné pokračování a ani Captain Marvel jako cameo v jiném filmu. 35% ()

BOURQUE

Tak konečne aj Marvel predstavil svoju Wonder Woman (tu však u mňa G. Gadot stále je na prvom mieste). Máme tu všetko, čo od „obyčajnej / klasickej“ Marvelovky očakávame. A ešte k tomu je to dobrý snímok, ale len na odpočinok. Za to hlavne môžeme vďačiť skvelým retro spomienkam (napr. „staré“ počítače so starými Windows, alebo dobre vybrané hudobné pecky). B. Larson sa mi zdá byť dobrou voľbou na rolu kapitánky Marvela. O kvalitách S. L. Jacksona asi hovoriť nemusíme. J. Law a A. Benning tu spíš dobre asistujú. Pre mňa najľudskejším momentom filmu je „výmena úsmevov“ medzi B. Larson a S. Lee (R.I.P.). P.S.: Film, ktorý si skutočne môžete vychutnať len v kine. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Faila

Mě tyhle novodobé superhrdinské filmy prostě baví. A vzhledem k tomu, že komiksové předlohy znám jen z doslechu, jsem ráda za každé představení nového hrdiny a další dílky do skládačky toho nebo onoho universa. Nic nového (kromě příběhu a postav) pro mě sice tyhle filmy nepřináší, ale moc dobře se mi na ně kouká, štve mě jen minimum věcí a místy mě naopak vyloženě nadchnou. Tak tomu bylo i u Captain Marvel. ()

Wallis3 odpad!

Na sílu vlepená postava do Marvel universa, bez které by se to klidně obešlo. Několiko silňáckých keců jak tady tak v Endgejm, a hovno z toho. Je vidět, jak Marvel už přesedlal z kvality a zábavy na kvantitu a lidi plaťte, my vám ty barevný šmouhy budeme servírovat dál, páč jste tupý stádo a zhltnete cokoliv. ()

Olík

Ááááá, už jsem se pomalu začínal bát, že tento týden na mne nevybafne nějaký nový superhrdina. Co, Superhrdina. Superhrdinka. Žena. Sympatická žena. A to je taky tak všechno, co vám k tomu mohu říct. Upnuté oblečky, mezihvězdná válka, hrdinové, zloduši…..vy se v tom ještě nějak orientujete? Aby mne komiksová záležitost nějak zasáhla, musí být v něčem jiná než její předchůdci….a to Captain Marvel bohužel není!!! ()

GOREGASM

Po delší době jsem se rozhodl si vypláchnout mozkovnu jedním koncentrovaným Marvelem a nakonec to takový vopruz nebyl. Hodně tomu pomáhá Samuel L. Jackson, jehož Fury tady dostává konečně prostor, který si zaslouží a i Brie Larson ve svých superhrdinských elsťákách působí sympaticky. Horší už to je s docela nijakým příběhem, které chybí dominantnější kontury zla a nějaké ty motivace pro všechny. Ono se vlastně nic zásadního nestane. Tedy krom toho, že Fury přijde o oko :-). Typického záporáka tady vlastně taky nenajdete a ve vztahu k tomu, co jsem řekl na začátku je tohle škoda, protože jinak je to zábavný film, který příjemně narušuje moji averzi vůči Marvelu posledních let, ale zase trochu zapomíná, že dobré postavy nestačí. Chce to i příběh, který buď kule urve, čili kulervoucí, nebo alespoň předvede uvěřitelné drama, které s těmi postavami rádi prožijete. I tak ale jde o pohodové dvě hodiny, které nevnímáte jako promrhané. 69% ()

helloween93

Disney se do toho v roce 2019 obul, první Marvelovka, navíc se superhrdinkou a hned miliardový hit. A není asi důvod se divit. Captain Marvel je zasazená v devadesátých letech, Fury je díky CGI omlazen a bez pásky přes oko, je tu hodně hlášek a příběh dokáže překvapit. Film navíc vysvětluje výskyt Captain Marvel v Endgame. 4* ()

Fifipek

Taky jste slyšeli, co ta ženská říkala o bílých mužích? Děsný co..A že má být nejsilnější postavou? To snad ne...Pokud jste se stali součástí podobných výjevů z druhé ruky, tak se na to vykašlete a prostě jděte do kina na pohodový film. Ne, nejedná se určitě o nejlepší MCU film ani zdaleka, nicméně pokud se nechcete v budoucích letech připravit o další dobou postavu, tak prostě dejte Carol/ Brie šanci a nebudete zklamáni. Přehnaného feminismu se bát také rozhodně nemusíte. Film jede podle osvědčené šablony, omlazený Fury je tady více než zábavný, je vidět, že technologie zase šla o něco dál. Hlášky, které hlavní postavy mezi sebou mají jsou povedené, stejně jako celkové feeling 90tek. Pravda, čekal jsem lepší písničky, ale to je asi o vkusu každého soudruha/soudružky. Byl jsem hlavně příjemně překvapen jednak postavou Carol a vlastně i Brie Larson, která si mě získala. Paradoxně se nemůžu ubránit pocitu, že celý ten Marvel marketing o nejsilnější hrdince ji neprávem uškodil dlouho před filmem. Já jí každopádně fandit budu a těším se jak si s celou partou povedou v Endgame. ()

Kadas97 odpad!

Po prvý krát dávam filmu čo som videl v kine odpad. Keby som bol smutná 16-ročná teenagerka tesne po rozchode so svojou životnou láskou tak by som tento film miloval za to, aké úžasné je byť silnou, samostatnou ženou, ktorá nemusí mužom nič dokazovať. 0 z 10 P.S. Nenávidím, keď sa niečo snaží napodobniť Star Wars! ()

caramell

Mám novou oblíbenou herečku :-) Příběh je nadprůměrně dobrý, ale ve chvíli, kdy Ona nabyde ty své přepálené schopnosti, což je někde ve dvou třetinách filmu, odpadá napětí, takže se už jen vyloženě čeká na konec. Škoda toho, jinak mě to fakt bavilo. Fury je skvělý, vtípky fajn, další kvalitní Marvelovka. ()

Fionor

Objektivně 4/5 - solidní superhrdinský film. Lepší průměr Marvelu. Zábavný, s dobrým tempem a slušnou porcí humoru, který není křečovitý (tedy, v originále, české titulky zbytečně tlačí na pilu a jsou skoro až trapné). Subjektivně 5/5. Konečně jsme navíc ve filmech opustili odkazy na 80. léta a přicházíme do 90. - a tohle filmu to strašně přidalo na zajímavosti. Soundtrack budu milovat víc než ten z Guardians of the Galaxy... Kromě toho mě bavilo konečně sledovat hrdinku, která není ufňukaná a nepotřebuje lásku muže, aby si uvědomila svoji výjimečnost, což je osvěžující změna. ()

HenryIvan

Boh mi je svedkom, že keby sa dalo dať 4 a pol * tak by to bolo ideálne. Bol by som klamal a mal tým pádom zlé svedomie, keby že poviem, že ide o najlepšiu Marvelovku, ale medzi tie najvydarenejšie určite patrí. Nemožno povedať, žeby išlo o generický a šablónový origin, pretože niečo také ste určite v takejto konštelácii nevideli. Kto tvrdí opak, ten nedával dostatočne pozor. S tým sa dostávam k inému aspektu, doslova krúžiacemu okolo filmu. Je mi veľmi ľúto, že veľmi veľa ľudí ( hlavne v USA ) nehodnotí samotný film, ale akúsi anti-kampaň, ktorou Captain Marvel bohužiaľ trpí. Pekne je to vidieť na tejto stránke, kde ľudia, nezasiahnutí celým týmto humbukom, hodnotia kvality a nedostatky ( toho tu je našťastie pomenej ) filmu a hercov v ňom. Na iných fórach či platformách to tak bohužiaľ často nie je. Ale aby som sa vrátil k filmu, tak je viac než priemerný. Silno nesúhlasím, že sa jedná o najhoršií film z tohto univerza. Herci sú perfektní ( áno, Brie je skvelá, Ben je ako Scrull skvostný a Samuel je jednoducho kráľ ), dej je slušný ( aj keď nie dokonalý ) a efekty boli primerané. Koniec-koncov sa jedná o vydarený vstup do tohto ( Marvel ) roka a už nech tu máme apríl. 80 %. ()

tomik99

Musím říct, že jsem od filmu vůbec nic nečekal a trošku jsem se obával, že i Kevin Feige si nechá kecat do práce a bude možná ovlivněn tzv. lepšolidmi v Hollywoodu, kteří zkrátka musí plnit sociální kvóty i ve filmech. Bál jsem se, že femenismus bude na mě prskat z každé scény, ale to se naštěstí nestalo. Šlo vlastně o docela příjemný film s hlavní hrdinkou Carol, která pátrá po své minulosti. První půlhodina s Kree mě vůbec nebrala, film začne dostávat větší podtext, až Carol dorazí na Zem. Tam jsem si jí oblíbil a Brie Larson mi zde dokázala, že umí hrát. Fury v podání Jacksona byl jako vždy fenomenální a Clark Gregg i v takové malé roli potěšil. Hledání sebe sama, což bylo posláním celého filmu, se povedlo a bavilo mě na celém příběhu nejvíce odhalovat původ hlavní hrdinky. A vlastně i zvrat zhruba v polovině filmu byl povedený, jelikož jsem nečetl žádné spoilery k filmu, byl jsem mile překvapen. Captain Marvel jako další člen Avengerů je na můj vkus moc silná a jak už to u over-powered hrdinů bývá zvykem, akční scény za moc nestály, někdy mi dokonce připadaly poměrně odbyté (a digitální triky leckdy nedodělané, zvlášť v závěru, kdy Carol lítá). Ale o ty bitky tady ve finále ani nešlo. Byl to nakonec fajn příběh a já dostal víc, než jsem čekal. Fakt jsem se bál prvního marveláckého průšvihu, kdy mi někdo bude každou chvilku připomínat, že pozor – máme tady hrdinku a je to žena. Nakonec to byl ale zcela přirozený film, za což jsem velice rád. ()

vera27

O vyváženosti schopností superhrdinky tohoto blockbusteru vůči ostatním avengers můžeme jen polemizovat. Carol je sympatická silná ženská, která si lítá vesmírem jak ohnivá čára a její síla je až fascinující. Každopádně začátek filmu na mě působil rozpačitě do doby, kdy se Carol objevila na Zemi a začala celkem jízda. Naprostá záchrana je v Samuelovi, díky jeho vtipnému typickému projevu dám nakonec 4* a jak ho pěkně omladili. Úplně zbytečná marvelovka to není. Film beru jako oddechový bod v čekání na Avengers: Endgame a seznámení s novou superhrdinkou. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu