Mimoni 2: Zloduch prichádza

• Česko Mimoni 2: Padouch přichází (viac)

Každý pozná Grua ako hlavného majstra zločinu. Teraz sa však vraciame do 70. rokov kedy sa stretávame so zakomplexovaným dvanásťročným chlapcom, ktorý o tejto  kariére sníva zatiaľ len vo svojej spálni. Šťastnou náhodou jedného pekného dňa narazí na štvoricu úplných Mimoňov (starí známi Kevin, Stuarta, Bob a nováčik Otto- Mimoň so zubným strojčekom a akútnou potrebou objatia). Hoci je to ťažko uveriteľné, rýchlo s nimi nájde spoločnú reč, a s ich pomocou postaví svoj prvý zloduchov brloh, skonštruuje svoju prvú zbraň a naplánuje prvú tajnú misiu. Cieľom tejto akcie je stať sa členom Šialenej šestky, absolútnej elity medzi zloduchmi. Jej členovia sú pre Grua dokonalými ikonami a vzormi. V momente keď ich opustí súčasný vodca, legendárny majster bojových umení Willy Kanón, Gru vycíti šancu zaplniť uvoľnené miesto. Pohovor o členstvo v Šialenej šestke však vôbec nedopadne dobre a  namiesto toho, aby sa Gru stal ich členom, získa naopak päť nebezpečných nepriateľov na celý život. Našťastie má nových nerozlučných priateľov, ktorí ho nikdy nenechajú v ,,kaši,,. Pod vedením Majsterky Chow začnú cvičiť kung-fu, pretože nad Šialenou šestkou sa nedá len tak ľahko zvíťaziť. (Cinemart SK)

Ondak

Příjemný animák se střeštěnými Mimoni. Tím vznikají vtipné situace. Pro děti super film. Bohužel je příběh takový nijaký a celý film je postaven na řádění mimoňů ale naštěstí to vcelku funguje. ()

Milo384

Byl jsem na tomto filmu s děckama v kině. No dá se to, žádná bomba se ale nekoná. Normální animák se střeštěnými postavičkami. ()

mia.com

Ja Mimone proste zboznuju od zacatku serie Ja, padouch, takze jsem spokojena a diky tomu, ze uz tady je maly Gru, je to jeste lepsi, nez jednicka. Doufam, ze budou dalsi dily. ()

AdelleR

Druzí Mimoni jsou pro mě spíš někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Pořád to je děsně ulítlá legrace, ale... něco tomu prostě chybělo. Jednička byla ve svém ohledu svěží, tady už jdou mimoni trochu do pozadí a velkou roli získává Gru, což mi do narativu moc nesedělo. Občas tam byly takové skoky a střihy, kde mezi nimi vyloženě chyběla scéna, ale jinak to běží poměrně rychlým tempem a člověk se u toho pobaví. Zklamaná nejsem, pořád to jsou šílení mimoni, jen už holt ne tak moc jako v prvním dílu. Ale narážky na to, co teprve přijde v Já, padouch, byly super. ()

Orion12

Takový prequel k jedničce, neurazí. Není moc vtipný ale úžasný animovaný barevný svět. Pěkná premisa, taková blbost na jednu shlédnutí jako všichni mimoni filmy 5/10 ()

Zix.

Já padouch znovu, akorát v minulosti. Tedy bohužel nic nového. Zklamala mě postava Grua, který na to že chce být padouch, tak není na svůj věk žádný génius, ale spíš poseroutka, který věčně potřebuje něčí pomoc. Co mě potěšilo, je postava mladého doktora Nefaria. ()

Updated_Cake

Osobně mi přijde, že tahle série má trochu jinou cílovku než celkové universum. Neřekl bych, že tohle je pořád zaměřené na rodinný animák, spíše to má více za cílovku děti, což nemusí být nutně špatně, kdyby to tak i bylo prezentováno, což není. Navíc se mi zdá, že z tohohle konceptu se vyždímalo už prakticky vše a trochu se to idejově už točí v kruhu. Původně se mi tenhle animák líbil, ale přijde mi, že se to začíná stáčet do dojné krávy, což nikdy nekončí dobře. Pro děti asi fajn zábava, jako rodinný animák bych si to ale moc nezvolil. ()

Opavak

Milé a velmi zábavné! A to jak pro děti ale rozhodně i pro dospělé. Děj ničím nepřekvapil, závěr taková klasika, kterou jsme v pohádkách viděli už mockrát. Padouši tam mohli být taky více, obzvlášť jeptiška, která vždy, jak se objevila tak pobavila stejně, jak mimoni. Nevadilo by mi ani, kdyby stopáž měla o 10-20 minut více. Ale to jsou jen mé malinké výhrady, jinak je to ale fakt povedená pohádka s pořádným kusem humoru :) ()

drsny_hery

Zatím nejslabší díl padoušské série trpí všemi klasickými nešvary umělého natahování. Opakování skečů, zoufalé nové postavy, odfláknutý scénář maskovaný přehnanými efekty a epickými souboji. Chyběl mi latentní humor a narážky pro starší generaci. Nicméně mladý Gru má charisma a Lábus ho zmáknul na výbornou. Děti se bavily, takže pro cílovku fungovat bude. ()

Rumbambule

Já jsem se od samého začátku skvěle bavila. V kině jsem se mnohokrát nahlas smála. Tenhle film vás fakt nemůže nechat dlouho ve špatné náladě. Od prvních záběrů je to jízda, vizuálně je to velmi atraktivní. Ano, ta padoušská šestka je taková nijaká - přijde mi, jako by jich bylo šest jen kvůli nějaké hyperkorektnosti. Ale za celkový dojem prostě musím dát 5 *. A těším se, až se na to za čas podívám znovu :-) ()

Zeduke

Zrejme už starnem - príbeh je strelený, postavičky cez čiaru a na oko bolo všetko tak, ako malo byť, no toto vydanie mi jednoducho až tak nesedelo. Príbeh Mimoňov sa zdá byť čoraz viac len preto, aby bol, v tejto edícií navyše sú Mimoni značne v úzadí za Gruom. Easter eggs a návraty postáv napríklad zo Zlodušskej banky sú ale vítané a stále držia frančízu nad hladinou, no a samotní mimoni boli proste takí strelení, akých ich očakávame. ()

silvie12

Na film jsem se byla podívat v kině. Film byl spletený s Já, padouch a Mimoni. Bylo zde 6 nových padouchů, kteří tvořili gang. Zakladatel byl takzvaný Kopanec, kterého hned na začátku po nalezení zvěrokruhu, zbytek party vyhodil. Film také popisuje růst samotného Gru. Gru s Mimoni se později přidá ke Kopancovi a bojují proti zbytku padouchů. Mimoni jsou super film se skvělým humorem. Příběh překvapil a nezklamal. ()

vimluk_CZ

Mimoni sází na svou roztomilost a občasnou vtipnůstkařinu... Ale to je tak všechno a překvapivě ani dětem v sálu to moc vtipné nepřipadalo. Animace byly krásné, o tom žádná. Kdo se podívá na trailer, je z 80% schopný příběh odvyprávět sám, aniž by film viděl (počet překvapení = 0.) Nějak mě tahle barvičkovaná pohádka, která si jela až moc na jistotu, neoslovila. ()

Kchamobrasko

(6/10) Film Mimoni 2 je sice lepší než jeho prequel Mimoni (2015), ale i tak se u mě nedočkal nějak velkého obdivu jako první řeknu pozitiva postava Grua je sem tam trošku upravena od orignálu ??? kvůli dětskému publiku, ale čekal jsem to mnohem horší. Nově představený Mimoň Otto byl zdaleka lepší pokus než Mel z Já, padouch 3 (2017) a scéna kde popisuje co udělal s kamenem zvěrokruhu když ho měl na starosti byla super a velmi příjemné překvapení byli postavy z minulých dílů např: Dr. Nefario, Silas Velezadek nebo třeba pan Perkins, ale když přejdeme na druhou stranu barikády neboli k negativum filmu najdeme zde například fakt že všechny postavy z záporáckého týmu jsou extrémně nevyužitý a pouze výplň a to i idol hlavní postavy Wilda Kopanec, který vzbuzuje spoustu otázek v podobě: Proč oněm není jakákoliv zmínka v budoucích dílech. Celá Time Lina Kevina Stuarta a Boba je za mě totálně nudná a úplně zbytečná (myslím cvičení karate a tak) Finále pro mě bylo totálně zmatečné a poblázněné. Ještě bych rád zmínil pozitivum a to odkazování na minulí díl (Mimoni (2015)) pomocí koruny kterou mají Mimoni v rozestavěné základně či krabičky na svačinu na které je Scarlet Overkill. Navíc jsem byl nucen jít na film v českém dabingu což filmu moc nepřidalo, ale myslím že to je na studio Illumination dobrý film protože jejich poslední projekty byli buď zoufale průměrné či podprůměrné. Můj finální verdikt je 6/10 ()

JenTR

Roztomilé, vtipné, ale opět násilné a dynamické. Bylo to celé hrozně barevné a kýčovité. Číňani jsou teď za ty hodný (protože je to velký trh a asi do toho něco vložili), zatímco zlí jsou opět běloši. Etnicky to bylo vyvážené, takže OK. Šéfovala žena a ještě černoška, to fakt není náhoda ;-) Je to film pro děti, takže my dospělí to asi nemůžeme moc objektivně hodnotit. Celkově si ale nemyslím, že je fajn idealizovat si padouchy a dětem do hlavy vtloukat, že násilí, vloupačky a takové drzé chování je super. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)