Temná strana dveří

• Veľká Británia The Other Side of the Door

Mladá žena z USA sa po tom, čo otehotnie, rozhodne so svojím partnerom začať nový život v Indii. V tejto zaostalej krajine sa im veľmi darí, avšak po niekoľkých rokoch spokojného života zasiahne ich rodinu tragédia. Jedno z ich dvoch detí príde o život pri havárii. Matka je z jeho smrti zničená, takže keď jej ich indická hospodárka povie o spôsobe, ktorým môže svojho syna naposledy kontaktovať, neváha ani sekundu. Vyberie sa do starého chrámu, v ktorom sa môže naposledy rozlúčiť s jeho dušou. Nedodrží však príkaz toho, aby neotvárala dvere chrámu, a tak uvoľní nezastaviteľnú silu zo sveta zosnulých. Posledné stretnutie so synom sa tak zmení na katastrofu, ktorá môže zničiť celú rodinu. (Marceloo)

stration

Vcelku povedená duchařinka, která těží hlavně z prostředí a dobře zvládnutého řemesla. lekaček mohlo být více, ale těch málo funguje. Konec je povedený a vlastně celkem logický, teda v rámci pravidel žánru. Příjemná podívaná, která ale dlouho v paměti nevydrží. ()

AlistairMir

Dobrý film, který měl na to být lepší. Škoda, že se z tajuplné Indie nevyždímalo víc, každopádně finální bubák mi připomínal indickou verzi Kajako z Nenávisti, jen méně děsivou. Finále celkem povedené a herecké výkony absolutně v pohodě a to včetně holčičky, která roli na svůj věk zvládla fakt dobře. Za co ale nej palec hore tak jednoznačně za seznámení diváka s týpky, co se nazývají Aghoriové. Tahle banda skutečně existuje a i když se říká ,,Jinej kraj, jinej mrav" , tak já bych konstatoval, že co je moc, to je moc. Většinu chuťovek, co tahle sekta koná ve filmu neuvidíte (bohužel) , každopádně však film zaseje to semínko zvědavosti, dozvědět se o této sektě víc. Takže, pokud na vás banda udělala dojem a chcete s nima jít kalit, tak oblečení dolů, potřít lidským popelem, připijte si lebkou plnou lidské krve pokud možno to zakousněte výkalem nebo hnijící mrtvolou a uznávejte Šivu nejlépe meditací nad tlející mrtvolou. Já osobně zůstanu u proteiňáku a činek. ()

Stallone

Jako zdejší král hororového žánru jsem narazil při své filmové inventuře i na tento snímek. Co vám budu povídat, nejedná se o nic výjimečného. Příběh sice koukatelný, ale celé je to natočené jako duchařská pohádka. Šamani ani duch démon strach nevyvolají. Něco podobného by fungovalo v devadesátých letech, ale od moderního duchařského filmu z roku 2016 požaduji prostě víc. Film je vhodný pouze do televize a to pro diváky, kteří nemají v rámci tohoto žánru nakoukáno. Zdejší hodnocení odpovídá kvalitě snímku. Lepší 2*. ()

PROCESOR

Tak dlouho sem chtěl fláknout jen 2*, ale ten konec to trochu zachránil. Jak psal Alík, http://www.csfd.cz/uzivatel/394553-alistairmir/ film měl rozhodně na víc. Jinak sem nevěděl, že si tam zahrál ve vedlejší roli i Jarda tygřík alias jarous http://www.csfd.cz/uzivatel/398920-jarous/ ) Dost mě pobavila roztomilá holčička, jak tatínkovi mile vysvětlovala, že se maminka bude zlobit, když zasviní celou podlahu v kuchyni. Ta paní co chtěla zpátky Olivera do říše mrtvých a jak "svižně" chodila, tak nějak si představuju svoji cestu do práce v těch 67. letech..., bo ani třetí pilíř nepomůže... ()

DJ Rocco iNc

"Áčkový" nádych, "Béčkové" prevedenie. Pár napínavých scén, inak je dej dosť predvídateľný. Počas sledovania som čakal, kto dá hlavnej hrdinke panvicou po hlave. ()

bizz_mjc

Dobře natočené, dobře zahrané, prostředí fajn, vlastně vše prakticky bez chyby, jen téma trošku ohrané. Ale postavy jednají racionálně, což je velké plus. ()

VanTom

Nemastný neslaný, takový "nízkotučný" horor nepřináší krom slabě využitého zasazení do Indie vůbec nic neotřelého nebo zajímavého. Pomalé uspávací "mrazení" budí hlasitě tuctovými duchařskými lekačkami, které všechny jako bych už viděl jinde. Sarah Wayne Callies to sekne a její zoufalá matka nakonec dostane, co si vykoledovala, za to aspoň slabé 2 *. ()

Pedross800

Tak tady trošku zklamání, zápletka nadějná, prostředí exotické Indie mnoho slibující, ale pak člověk až do poslední třetiny sleduje takové nic moc duchařské hašteření, atmosféra kolísavá, vše předvídatelné a málo se tlačí na pilu. Konec samotný to hodně vytahuje nahoru, ten se povedl, ale celkově takové nemastné neslané.... ()

Forsberg11

Neoriginálna klišoidná ducharina ale aspoň kvalitne nakrútená s mnohými skutočne peknými zábermi. Kameramani sa tu vyhrali.... a zvukári tiež. Indické prostredie tu bolo využité na maximum. Konečne niečo iné oproti stereotipným americkým lokáciam. Prekvapujúco mi neliezla na nervy ani Lori. Fungovali aj hororové prvky... Nasraté som z toho nemal, ale taký nepríjemný pocit sa zopárkrát dostaví. Pravdupovediac čakal som blbosť, takže som spokojný. 70 %!! ()

Ramanam

Západní klasická lehká duchařina, která má s Indií společné jen to, že je do ní zasazen příběh jedné rodiny, které osud příliš nepřál. Nápad je sice tuctový a nepřekvapivý, ale díky tomu exotickému prostředí celek stoupá na ceně a zajímavosti. Osobně se mi líbilo zpracování „té, která přichází pro to, co její jest“, ta už se jistou dávkou originality pyšnit mohla. Rovněž jako zařazení obohacujícího prvku v podání Aghóríů, jediných plné uvědomělých lidí v tomto snímku. Asi nejhoší, co se může stát je svěřovat jakákoliv „vyšší“ a rovněž nebezpečná tajemství lidem nepoučeným, nepřipraveným a totálně nevědomým. Zhoubné následky jsou poté zcela nevyhnutelné a je jen otázkou času, kdy plně udeří. Samozřejmě tací lidé se nemohou ani nijak účinně bránit. Neumí to a ani vůbec netuší, která bije. Stávají se tak velmi snadnou kořistí. Tyto filmy, když už nic jiného, tak dávají poučení těm, kteří si je jsou schopni vzít, že hrát si s něčím, co nedokáží sami mít pod naprostou kontrolou je akt čiré hlouposti, ať se za ním skrývá sebelepší úmysl. Herecky jsem s nikým problém neměl, taková dobrá klasika. Rovněž ta hororová část nebyla nijak brutální, či přehnaně strašidelná, ale díky mé oblíbené Indii poctivě průměrná. Hodnocení se proto nese i v těchto klidných středních vodách, a tím pádem na třech hvězdách. I když film nic nového nepřinesl a své možnosti také plně nevyužil, tak rozhodně špatný nebyl. ()

sedm.1

Pro mě The Other Side of the Door představuje poměrně milé hororové překvapení, které v rámci duchařského subžánru funguje prakticky ve všech ohledech skutečně dobře a jako velký bonus tu pak k tomu musím připočíst i absenci happyendu, což vždy můj výsledný dojem ještě výrazně vylepší, takže za mě vážně fajn podívaná. Kdybych tu měl tedy přeci jen ale něco vytknout, tak by to byla snad jen postava ústřední hrdinky, matky, která se občas chová dost naivně, jinak ale musím opravdu jen chválit. V první řadě by to bylo každopádně skvěle zvolené prostředí indického města, které nabízí správně potemnělou, syrovější atmosféru a působivě špinavý vizuál, dále mě oslovila i poměrně poutavá zápletka, která tedy sice vážně není kdovíjak nápaditá, či originální, ale své si plní do puntíku, má spád, skutečně spousta napínavých scén, působivé hororové výjevy, ke konci pak i slušnou gradaci a jak jsem již zmiňoval, samotný závěr nemá žádné sluníčkové rozuzlení, za což si vždy tvůrci zaslouží jasný palec nahoru. Postavy a jejich herečtí představitelé jsou jinak spíše béčkovějšího ražení, nicméně i oni si své odvedou v přijatelném standartu, a byla by škoda nezmínit i fakt temný hudební podkres, který v podobných filmech má vážně zásadní vliv na celkový divácky pozitivní dojem, což se zde jen potvrdilo. Za mě se zkrátka jedná o neprávem opomíjenou a dost nedoceněnou žánrovku, která minimálně příznivce podobných typů filmů musí jednoduše nadchnout, a ostatní pak alespoň fakt bavit. ()

Luciášek

Naprostá zoufalost, stokrát ohraný děj, jedno klišé za druhým, ztracený čas i nálada. Jednu hvězdu dávám za tu krásnou indickou barevnost. ()

Corpsegrinder

Co je na tomhle filmu nejvíc děsivý je herectví a scénář. Zápletka se snaží bejt originální ale zůstává pouze debilní, kde jsou ty časy kdy se nasranej duch vrátil sám a nepotřeboval k tomu náký výpravy do chrámu, zapalování svíček a instrukce od indický služebný. V pár místech to bylo napínavý ale celkovej dojem z filmu je téměř odpadovej. Je to tak akorát pro Livingovo mámu. ()