Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

rigby

Animáky moc nemusím, raději je vynechávám, ale v tomto případě jsem se nechal zlákat pozitivními recenzemi. A neudělal jsem chybu. Je to opravdu špička. I když chvílemi se mi to zdálo trochu protahované, má to jinak tah na branku a zkrátka je to výborně natočeno. Opravdu jsem se bavil. K smíchu i k slzám. ()

Predator77

80 Procent, Viděno dvakrát a musím uznat že se jedná po dlouhé době o kvalitní animák na který se v klidu může podívat každá věková kategorie. ()

KolarikKing

Neskutečná jízda od začátku do konce. Nikdy bych nečekal, že jeden z nejlepších animáků posledních let bude druhý Kocour v botách. Animace, příběh, humor top. 9/10 ()

TesterX

Na animáky jsem už dávno zanevřel, ale tenhle mne neminul díky tomu, že jsem musel s ratolestí. A musím přiznat, že takovou nálož zábavy, dobrodružství, akce a napětí v jednom snímku jsem už dlouho neviděl. Co mne hodně překvapilo, až zarazilo byly některé horrové scény s temným Vlkem - kdejaký hraný horror nedokáže vytvořit tak bezútěšnou atmosféru, ale záporák je to vskutku děsivý a nepříjemný. I přes pár bolístek, nebo postav, které mne spíš otravovaly a občas očividně účelově trhanou akci v komiksovém stylu (mne to tedy dost rušilo) se snímek nezastaví a dokonce překvapuje až do samotného závěru. Za mne animované překvapení za posledních pět let. ()

bonovox

Vydarené pokračovanie príbehu malého kocúra. Od začiatku to má spád, množstvo nápadov, vtipov a na záver aj to nejaké poučenie do života. Výborná je aj menej tradičná animácia, ktorá dodáva celému filmu ďalšie body na kvalite. Dúfam, že podobne kvalitná bude aj 5 Shreka. ()

PanPyzamo

Bylo to fajne. Uteklo to rychle. Řekl bych rychlejší tempo. Nejhorší bylo pro mě tak prvních 10 minut, ale pak už to bylo dobrý. Jednoduchej cíl v ději. Co chvíli akce. Co nevidět konec. Rychle odsýpalo. Bavil jsem se. Musím si ale trochu rejpnout do nové animace. Chápu záměr, že se tahle kreslenější víc hodí do pohádkového světa, ale stále se mi více líbila ta realističtější. Jinak stále se mi více líbil předešlý díl z roku 2011, který měl podle mě zajímavější příběh. Nejsem zkrátka z Poslední přání tak hotov, jak ostatní. Byla to příjemná podívaná, která rychle utekla, ale nic extra skvělého to pro mě nebylo. Dobrý animák, který můžu doporučit. 7,5/10 ()

meda2016

Scénáristé s režiséry zřejmě soutěži s Cyranem, kdo najde více slov. Nevšimli si, že mají být vtipná či nezbytná. Druhou metou je úroveň hluku, kterou snímek oplývá. ..... Verdikt - otravná uřvaná nuda v kině, ze které děti mají touhu uniknout. ()

Super8martiN

Kvalitní příběh vyprávěný tou nejlepší animací, kterou jsem za poslední roky viděl. Film je protkaný kvalitním humorem, který mě ale bohužel nerozesmál tolik, jako kousky "Na vlásku" nebo "Není král jako král". Stejně se ale budete bavit od začátku dokonce. Já bych možná ubral i těch hudebních vystoupení. ()

vaclav.g.kar

Naprosto skvěle naanimanovaná dokonalá podívaná co mi krásně zpříjemnila svátky. Se světem kolem Shreka jsem vyrůstal a původní film mě společně s dvojkou i ve velké míře formoval. Postupem času jsem si Shreka dával méně ale o to víc jsem si ho užíval. Dokážu si to skvěle užít i teď a vždy se vrátím do dětství. Celkem jsem se na Kocoura těšil, ale i bál. Zbytečně... Pokračování Kocoura je animákem roku, s přesahem, nádhernou animací a tím nostalgickým kouzlem kdy jsem se v kině žulil od ucha k uchu. Postavy jsou nádherně prokreslené a ten ´VLK´??...Takhle měl vypadat Man of Glass ve Wild Hunt. :D  Modlím se za rozumné tržby a nakopnutí tohoto univerza. Příslib tu je.. ale zatím Far Far Away .. :) ()

ondyGAMESTV

Kocour se po 11tileté pauze konečně vrací a to roztomilejší a vtipnější, než kdykoli dřív. Kočičí oči v pohádkově překrásné animaci. Nová postava v podobě veselého hyperaktivního psa Perra dává filmu tu správnou srandu a roztomilost. Zlatovláska a její medvědí rodina mě donutili uronit slzu, jejich příběh a dialogy byly nejdojemnější. Film je mnohem temnější, než se na první pohled zdá, jde v něm vidět i krev, a to se mi velmi líbí. Nejtemnější však je tajemný Vlk, z kterého a jeho zlověstného pískání, šel v každé scéně po celou dobu strach, hlavně po jeho závěrečném odhalení. Konečně soupeř, který dokáže Kocoura porazit, Kocour se poprvé v životě někoho bojí a musí zjistit, že k tomu aby ho porazil a aby se mohl pořád pokládat za hrdinu, žádné životy nepotřebuje. Jedna z nelepších animací všech dob. Animák roku, tak dobré to je 😻 100% ()

Hootik

top animak za poslednich bambilion let.... Vlk asi nejlepsi "villain" v animaku ever, pohled na vystrasene deti v kine, pri jeho druhe scene k nezaplaceni, jeho hvizdani mi bude delat husinu do konce zivota, skoda ze nemel vic prostoru... jasnych 5* konecne poradny animak po X letech... kdo tomu da min jak 4* je blazen...  dokopalo me to napsat psanou recenzi a to staci... Ty 2D efekty mi nejsou po chuti, ale docela to fungovalo... Prulet Kocicakovo zivotem... wow... konecne logicka zmena postavy... V kine sem musel byt bran za pedofila... Zajimava recenze Darthvader77! Uhlerado je oficialne blaznem, ktery zije v uplne jinem svete! ()

13Maty13

"Fear me if you dare!"     /// Druhý Kocour ukazuje, jak se dělají animáky! Skvělý vizuál, postavy, soundtrack a také záporák. Z Vlka, jsem měl husinu pokaždé, co se objevil na plátně, ať už z jeho pískotu, nebo ostrých srpů. Postavy mají mezi sebou skvělou chemii, obzvlášť Kocour s Perritem mě neskutečně bavili. Jedničku kocoura mám moc rád, ale dvojku jsem si zamiloval ještě víc. Dejte nám toho Shreka 5!   / Hodnocení: 9,5/10. ()

Venom

Vynikajúci príbeh ktorý vie v človeku vyvolať fakt silné emócie. Hlavný záporák bol fakt ale že fakt výborný. Bolo z neho cítiť strach a vždy keď bolo počuť jeho pískanie (znak príchodu) tak som ani nedýchal. Samozrejme má to svoje chyby a celkom ma tam štval ten malý pes. Konec koncou som veľmi rád že sa tento film podaril pretože vďaka tomu dúfam že DreamWorks sa dokope ku Shrek 5 ()

Knifeos

Shrňme si, co tedy stačí (v případě že je práce výborně řemeslně odvedená) pro fantastický animák v roce 2023 - příběh, ve kterém ta nejméně pravděpodobná postava dosáhne sebereflexe, lásky a vůbec nejvíce strachu, strachu ze záporáka, který přesahuje stanovené hranice animovaného filmu a představuje charakter natolik temný, že děti z gauče prchají a rodiče se alespoň víc zabalí do deky, aby nahnali trochu komfortu a odehnali to nepříjemné mrazení. K tomu přidejme neskutečně čistou a dojemnou vedlejší postavu Pejska v ponožce a je z toho radost. A tu já mám vrchovatě, protože jsem lepší rodinný animák neviděl velmi dlouho a zároveň mi byla dána naděje, že natočit jeden takový nemusí být nemožné. Stačí jen sem tam obejít nějakou z animákových škatulek, držet tempo s vizuálními trendy doby a rozvíjet je srdcem. 8/10 ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD