Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (Cinemart SK)

Johnny.ARN

Kvitujem scenár, obsadenie a Brolina. Inak ťažko stráviteľná zlátanina medziriadkových myšlienok bez kúska vtipu, výraznejšej pointy alebo niečoho, čoho by sa dalo chytiť. 2 z 5 ()

Mrkvič

Když si mocní usmyslí, že natočí film pro radost o tom, jak bývali jejich předchůdci bezmocní. Spousta hereckých hvězd tu předvádí mizerné herectví dob dávno minulých nebo naopak bravůrní práci lidí "v pozadí". Bezkonkurenčně nejlepší jsou ale scény s komunistickými scénáristy. Bratři Coenové zase jednou napsali takovou lehkou úchylárnu. Sice všechno spojuje jen Josh Brolin jako vedoucí studia a pár myšlenek a film tak působí hodně rozházeně, ale pro filmového fanouška je to zábavná podívaná. SPOILER ALERT!!! Čekal jsem známý ksicht velitele ruské ponorky a on tam opravdu byl odpovídající herec (Dolph Lundgren). Bohužel se ale jeho tvář neobjevila. ()

Elví

Vizuálně krásná nuda napěchovaná odkazy pro milovníky klasického Hollywoodu. A ten střih šatů na Římana Georgovi zrovna nelichotí. ()

Kmotr76

Nakonec celkem milé překvapení. Je to vtipné, svižné, dobře obsazené, atmosféra 50. let příjemná. Bral bych to sice s rezervou, ale je to i jakýs takýs pohled do zákulisí továrny na sny klasického Hollywoodu. Přesto všechno to působí poněkud nedotaženě a, stejně jako filmy 50. let, taj nějak uměle. Těžko říct, do jaké míry šlo o záměr. ()

Pavlínka9

Tak jsem si tak druhý den po shlédnutí řekla, co mi ten film dal a jak to vlastně skončilo :D :D A přišla jsem na to, že se mi vybavilo plno různých scén - ale zcela spolu nesouvisejících, pár skečů, vtipné momenty, ale jako celek ten film vůbec nevidím :) :) Což je zvláštní, jeilkož miluji filmy o prostředí filmu - ale tohle bylo pro mě jen takové něco - co ve mě zanechalo jen úsměvné pohledy na plno herců - Ať Tatum, Johansson, Swinton apod..ale ono to spolu vlastně ani moc nesouviselo :) :) Bylo tam rozehráno plno rolí a příběhů - ale plno jich nebylo vůbec dohráno či byly ukončeny takový způsobem, že jste s na ně pak ani nevzpomněly :) Je to tak krásně barevné, s hodně velkou nadsázkou brané a George Clooney je fakt fešák a štramák :) Ale u mě vede Brolin ;) ()

elanius

(1/2018) / Podarená satira na hollywood od majstrov Coenovcov. Hlavne netreba od toho čakať komédiu v pravom slova zmysle, humor je taký skôr "uchechtávací" typu Woody Allen. Najväčším ťahákom je ale určite herecké obsadenie a všetci zúčastnení ponúkli majstrovský performance. Odporúčam tým čo by mali chuť vyskúšať tak trochu iný La La Land ;) (8/10) ()

noriaki

Chápu proč se to různým lidem z mnoha dobrých důvodů nelíbí, ale já jsem spokojený. Coeni natočili další z krásně absurdních komedií s vynikajícími charaktery. Tentokrát se otřeli o studiový systém klasického Hollywoodu. Těm kdo viděli devátou tarantinovku bych vzkázal, že Ave, Caesar je mnohem přístupnější a univerzálně srozumitelnější. Ale ne tak působivý, ne tak ucelený a zdaleka ne tak promyšlený. Děj se občas utrhl ze řetězu. Některé scénky bych bez milosti zkrátil a jednu či dvě úplně vypustil. Mnozí budou mít problém s obsahem, protože stejně jako se rozklížil příběh, tak se rozpadl žánr. Ukočírovat kombinaci muzikálu, noiru, divadelního dramatu a veselohry snad ani dost dobře nejde. Ave, Caesar je asi nejhorší film bratrské dvojice, přesto pořád solidní nadprůměr. ()

SamVimes

Jen málokdy film nedokoukám, ale tady jsem to musel asi ve třetině vypnout. Coeni vyrazili do prostředí zlatého věku Hollywoodu a zřejmě je to bavilo, bohužel asi zapomněli, že by to mělo bavit i diváky. Nudné postavy žvaní o nudných věcech a to je prokládané neúměrně dlouhými a bezpředmětnými scénami padesátkových filmů ve filmu. ()

hroubek

Bratry Coeny mám rád. Na Ave, Caesar! jsem se hodně těšil. A navíc to téma a prostředí si říká o pořádný satirický pohled, který bratři moc dobře umějí. A ono to hodně nevyšlo. Tohle nejsou Coeni ve stoprocentní formě, alespoň ne pro většinu diváků. Dovedu si představit, že spoustu lidí budou bavit dialogy o ekonomice, komunismu atd., ale mě moc nebavily a v první půlce mě dost nudily. Problém je už se samotným příběhem, který působí dost epizodově, kde se běhá od postavy k postavě a kolem všeho chodí naštvaný Josh Brolin, který se snaží vyřešit všechny problémy studia. Od nabubřelých hvězd, bulváru, neschopných herců, vydírání a únosu. Takhle to zní zajímavě, bohužel ve výsledku je to o dost horší. Zamrzí i to, že i herci nemají tolik k hraní a více méně jde o camea, které sice ukazují všestrannost herců, přesto děj nikam výrazně neposouvají, ba naopak ho zdržují, od hlavní zápletky. Ke konci se to o dost zlepší, přesto je tam dost momentů, u kterých kroutí hlavou a tiše se vzpomíná na starší filmy od bratrů. Ave, Caesar! se moc nepovedl, a to mě mrzí, jelikož po výborném V nitru Llewyna Davise je to krok špatný směrem. ()

VanTom

Žel této zápletkou celkem bláznivé poctě/satiře na hollywoodský studiový systém 50. let chybí to základní: vtipný humor. Buď jsou situace/konverzace nepřiměřeně natahované, nebo vyústí zcela do nikam, nebo jsou v nich pointy odhadnutelné dlouho dopředu. To samé se vztahuje i na úryvky z natáčených (velko)bijáků, které disponují maximálně jemnou parodií. Ovšem jako (ne)vážný pohled na perný pracovní den "ředitele a řešitele všemožných produkčních problémů" to docela jde. ()

venalce

Na Coeny překvapivě slabé. Zlatým hřebem bylo dohadování představitelů různých církví nad kvalitami chystaného velkofilmu, to prostě nemělo chybu. ()

JohnSmith

Bratři Coeni udělali exkurzi do hollywoodské produkce a namíchali směs komedie a kravin spojených s odbojem komunistů. No neskutečně namíchaný salát, který nemá hlavu ani patu. ()

sskrblik

A co jako? A co? Tato slova mě napadají krátce po zhlédnutí Coenovic filmu HAIL Caesar. Celkem slušná plejáda hollywoodských hvězd předvádí show, která vyznívá naprosto do prázdna a bez smyslu. Film asi nejvíce ocení filozofové, kteří dokáží ocenit i na hovnu umělecké zvtvárnění lidskosti. ()

Mishqo

50-60% ... Mám taký pocit, že sa páni bratia snažili hrať na Wesa Andersona. Absurditou sa im to podarilo, no bolo to nezábavné a bez pointy. Avšak kulisy a kostýmy zabodovali. ()

blackJag

Bezvadné epizody sjednocené 24hodinovým (cca) rámcem obsedantního vnímání postavy Joshe Brolina. Epizody jednoznačně OK, celek ke vší smůle KO. 60% ()

Tft

Všechny cesty vedou do Říma. Teda spíš všechny cesty vedou z Ave! Caesar. Coeni se trošku nechali unést a na plátno naservílovali tak nějak všechno, ale přitom nic. Od začátku skáčeme ze scény do scény což by ještě nebyl takovej problem, i všechny kvality co se vizuálu jak jsme od Coenu zvyklí to má, ale je to tak nějak nezáživný. Když už se začne odehrávat něco zajímavého skočíme o dům dál, všechno je sice zabavný a osobitě pojatý, ale chybí tomu jiskra. Téma satiri na starej hollywood, je samo o sobě zajímavé ale tady je to uchopeno tak nějak prazvláštně, že ani nedokážu posoudit jestli se mi film líbil nebo ne a tak se vidám zlatou střední cestou a řeknu že nevim, ale možná právě tohle Coeni měli v plánu a v tom případě je to film geniální. 68%. ()

vyfuk

Jeden z nejpodceňovanějších filmů poslední doby. Tenhle film má to, po čem touží každé srdce člověka, který miluje staré americké filmy. Teatrální přehnanost, jednoduchý příběh. Prostě všechno. Je fakt, že ke konci se člověk začne ztrácet a začne být lehce monotónní. To je škoda, ale vůbec to nemusí být katastrofa. Kdybych měl tenhle film srovnat s filmy, které mají vyšší hodnocení a jsou to podle ptákoviny, tak tenhle film z toho nakonec vyšel v celku dobře. Třeba takový Sázka na kokotinu, že? Podle mne v tom filmu vidím něco, co všichni ostatní přehlídli. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)