Dvoudílný televizní film vypráví příběh Harryho Houdiniho, první skutečné americké superstar, která se proslavila po celém světě. Přistěhovalec z východní Evropy Ehrich Weiss, jenž začínal jako kouzelníček v podřadné cirkusové show a dotáhl to až k vyprodaným koncertním halám, proslul pod uměleckým jménem Houdini. Oscarový Adrien Brody ztvárnil hlavní roli velkého Harryho Houdiniho, který si klestí cestu ke slávě, zaplétá se do špionáže, bojuje proti spiritistům a setkává se s největšími osobnostmi své éry - americkým prezidentem počínaje a sirem Arthurem Conanem Doylem či Rasputinem konče. Drama Houdini je strhující podívanou, která nás zavádí do hlubokých zákoutí Harryho duše a odkrývá nám zákulisí mágova života skrze jeho triky, vize i mistrovské iluze. Vedle Brodyho se ve filmu představí také Kristen Connollyová v roli Bess Houdiniové, Harryho životní lásky i jeho pravé ruky, a Evan Jones jako Harryho asistent a důvěrník Jim Collins. (HBO Europe)

Martrix

Houdiniho život by vydal na desítky životopisných filmů a každý z nich by mohl být jiný. Tento příběh se ve své první polovině zabývá cestou Houdiniho na vrchol a v té druhé se trochu víc rozebírá jeho vztah se ženami (matkou a manželkou) a tvůrci věnují hodně prostoru Houdiniho odporu k okultistům/spiritistům. První část je zábavná, dynamicky pojmutá, ale nejde se moc do hloubky. Sledujeme spoustu Houdiniho triků a jeho drive, aby se z něj stal nejlepší iluzionista na světě. Druhá polovina už ukazuje, že to nebylo zadarmo a Houdiniho představí jako člověka, který se pohybuje na hraně mezi láskou a svými ambicemi. Bohužel z toho tvůrci zbytečně rychle přeskočili na zmiňovanou zášť vůči podvodníkům, kterou prohloubila ztráta blízké osoby. Trilogie by byla lepší volba. Příběh i tak funguje dobře, doba ve které se odehrává i téma je velmi atraktivní a věřím, že tvůrci spíš museli některé věci vynechat, než že by se záměrně odchylovali od skutečnosti. Brodymu role sedla, takže pro první seznámení s velkým umělcem Houdinim, to není vůbec špatná volba. ()

Bane_Boss

Úvodní Blábol - Stejně jako Velký Houdini i já občas unikám smrti. Sic většinou hrůzným omylem, ale tak či tak jsem stejný kabaretník se smrtí. Posilněn likérem jsem se skutálel po střeše a zastavil se těsně před jejím okrajem. Posilněn vírou jsem kráčel/levitoval po uzounkém trámu, zatímco pode mnou rotovali tisíce hektolitrů vody, jež by mne v případě pádu semlely jak maso na sekanó. + další podobné úniky před zubatou hihi. Proč ale já a Harry zglíňáme okolo smrti? Proč chceme uniknout za hranice smrtelnosti, dotknout se prázdna, poznat nepoznané? Nuž přeci proto, že se to ještě nikomu nepovedlo. Zatím. Nemilosrdný komentář pro uživatele DarkKnight - Strč si ty svoje usoplené klebety někam, vůbec tomu nerozumíš a neovládáš to. Jsi jenom rozený rádoby všetečka , ty jeden hejle. Pamatuj si, že už jsem tě jednou zlomil(hihi). Pokud si budeš stát za svým a tvrdit, že každý má právo na svůj názor, na to seru, ty to právo nemáš. Každopádně v tomto případě navrhuji závod kolem světa. Sraz v neděli ve 12:00 AM na Leicester Square v Londýně. Sama královna nám to odstartuje. Horkovzdušný balón s sebou. Vítěz vyhraje... Milosrdný komentář pro Vás všechny - Určitě se na to podívejte, je to peklo, wunderbar, skvělé, magické, dechberoucí a svěžííííííííííí. ()

KajusaK

Tak jsem to zvládla na jeden zátah :).. První film kde mě velmi zaujal Adrien Brody.. Chytlavé celé tři hodiny, snad jediný film který opravdu nejde zkrátit a délka ničemu nevadí.. ()

Radiq

Klasickej životopisnej filmek. Trochu mě rozhazovalo to časté přeskakování mezi obdobími a taky to rozdělení na dvě části. Taky některé moderní efekty jak z Kriminálky Las Vegas se tam moc nehodily. Ale dobově to je docela hezky udělany. Největší deviza tohoto filmu je samotnej Houdini a jeho skutečný život, u kterého se člověk nemá šanci začít nudit (teda až na tu jeho matku). Taky Adrien Brody ho vystihl docela dobře (i když ten má teda protáhlejší ksicht). Každopádně mě to bavilo, takže cajk... ()

Laerry

Kabelovka History by měla dělat více seriálů/minisérií, protože jí jdou zatraceně dobře. Protože při sledování Vikingů či nejnověji Houdiniho má divák pocit, že vše není jen čirá fikce. U televize, která si zakládá na historických faktech, je tedy prioritou vylíčit dokument pravdivě – a o to větší odpovědností to je u hraného dramatu. Houdiniho tedy beru jako úvodní kurz 101 do „kouzelnického umění“ založeného na iluzi a tricích – většina triků je sice už dávno odhalena, ale i tak je fascinující sledovat, jak před více než sto lety vznikaly ty nejúžasnější iluze, která by i dnes dokázaly fascinovat okouzlené obecenstvo. Houdiniho život je naplněn velkou dřinou a pílí a jeho osud je velmi zajímavým a dojemným příběhem, který stojí za to vyprávět. Adrien Brody se role zhostil na výbornou, sice za to Oscara nedostane, ale příští rok (když už nic jiného) bude přinejmenším nominován na Emmy za minisérii, to je téměř jisté. ()

tatanapope

Film vyprávějící příběh nejslavnějšího mistra útěku a kouzelníka je zajímavý v tom , jak nám ukazuje nejen jeho životní úspěchy , ale i zápornou stránku jeho života a to především vlastní přehnané cíle , kdy ho v životě zkrátka nedokáže naplnit nic , stále se cítí nespokojený a to jde z filmu doslova vycítit . Jeho život je tak nejen nenaplněný , ale do toho má problémy se ženou a zemře mu matka na které lpí také až přehnaně , to ho v podstatě i dovede do hrobu , ale podstatu filmu jako vždy nepovím . Film byl zajímavý , ale chvílemi ne úplně zábavný , nicméně pozornost si udržet dokáže a příběh je to docela zajímavý . ()

Skuby47

Tento film je prezentován jako životopisný. Nezajímám se o život tohoto mága natolik, abych mohla posoudit jeho autentičnost, proto budu hodnotit pouze dojem, jakým na mne zapůsobil. Příběh měl spád, kouzelnické triky byly zajímavé a herecky působil charismatický Adrien Brody v hlavní roli věrohodně. Dost mi vadila stopáž natahovaná v druhé části zbytečnými spiritistickými seancemi a časté přemety v čase. Na jedno shlédnutí dobré. ()

Johnny.ARN

Tak pol na pol. Prvý diel skvelý. Kúzla, ilúzie, dostávanie sa do deja, príchod postáv, sledujeme jeho umeleckú cestu od nuly až po majstra. Druhý diel sa ale už začal viac venovať či už vzťahom ale aj celkovo pozadiu jeho života, stratilo to tempo a špiritistické seansi až na jednu nezaujali a nemali čo ponúknuť. Stále vysoko pozeratelné, ale oproti jednotke so slabším tempom. Brody a Connolly obsadení perfektne. Taktiež tá špionáž bola zaujímavá. Silné 3 z 5 ()

Ryuuhei

A já jsem s tímto čistě televizním dvoudílným filmem velice spokojen. Líbilo se mi nejen zaměření na život Houdiniho od jeho počátku, ale i pozadí některých na první pohled neuvěřitelně vyhlížejících triků. Adrien Brody zastoupil roli Houdiniho skvěle a přítomnost pohledné Kirsten Connolly, kterou jsem do té doby znal jen ze Zoo, taktéž ohromně potěšila. Nemohu si víc stěžovat. Příjemný dvojfilm. 85% ()

filmmovier

Obrovské překvapení a nadšení, skutečně výtečný film, který ani v jedné části ani chvíli nenudí, je luxusně natočený (kamera, režie, atmosféra, výprava) a herecky je taky perfektní (samozřejmě hlavně Brody, ale extra zmínku si zaslouží i výtečná Kristen Connolly). Je to moderní, furt se tam něco děje, má to voiceovery (které podle mého každý film automaticky vylepšují) a vždy, když Houdini (podoba je neuvěřitelná) dělá nějaké velké číslo, byl jsem tak strašně napjatý a zaujatý, že jsem vlastně až nedýchal - to platí zejména u chytání kulky v první části a útěku z kazajky ve druhé. Scénář je naprosto výtečný a i když zápletka s Houdinim tajným agentem nepatří k nejlepším částem příběhu (nicméně to k tomu patří), po příchodu Doyla a jeho ženy přijde naopak jedna z nejzajímavějších částí. Famoso. Potvrzení toho, že Harry Houdini byl skutečně velmi zajímavou osobností. Znáte ten styl, kterým je natočený Sherlock? Tohle mi to hodně připomíná. 90%. ()

geklon

Všechna čest herr edel, aber das ist wenig... to je málo. Dalo se to udělat po všech stránkách lépe. Moc hektický, nesourodý, neuvěřitelný a nenapínavý...... klidně bych přežil, třeba i pět dlů s menší stopáží a více kameramanské a tvůrčí kreativity. ()

venison

Když se chytne produkce HBO nějakého tématu a pokud je to ke všemu životopis někoho velkého, tak už vím dopředu, že film musí být naprosto perfektní :-D Ačkoliv se jedná o příběh zasazen do nepříliš blízké minulosti, rozhodně moderním stylem natáčení netrpěl. Hoc pěkné „technické“ a zpomalené záběry. Adrien Brody se pro roli velkého únikáře vyloženě narodil. Pustila jsem si oba díly najednou a ani na vteřinu jsem se nenudila. Dobrá práce! ()

progression

Výborný televizní životopisný film o "východním" přistěhovalci, který se pod uměleckým jménem Houdini stal legendou známou po celém světě. V jeho životě se toho stalo tolik, že se divák ani na chvilku nenudí, a přesto, že stopáž TV filmu je tříhodinová, díky famóznímu výkonu Adriana Brodyho pestrý děj uteče jak voda a klidně by mohl být ještě o polovinu delší, protože celý jeho život, jeho osobnost, ctižádostivost i osobní život do těch tří hodin opravdu vtěsnat nejde. Filmování triků a iluzí je bezesporu vděčná záležitost (když se to umí), ale v Houdiniho životě nebyly zdaleka jen iluze, ale i další zajímavé příběhy a setkání. Adrien Brody si roli muže, který nebyl zdaleka jen výborným iluzionistou, ale i velmi významným mužem oné doby, evidentně hodně moc užil, i když to určitě vůbec nebylo jednoduché. Zhostil se toho ale opravdu na výbornou, takže divák po celou dobu filmu si to "užíval" s ním.. ()

Mishqo

Nebolo to zlé, ale väčšinou to na mňa pôsobilo, že sa tvorcovia snažia čo najviac zamerať na tie triky a ohúriť nás len tým, pričom ten jeho ne-magický život ostal do veľkej časti nepreskúmaný. Ale Brody bol ako inak skvelý. A i tak to bol prinajmenšom zaujímavý film (mini-séria). 70% ()

cross

V každém filmu by měly být všechny profese tak nějak min. na podobně kvalitní či nekvalitní úrovni... pravda, občas něco může vyčnívat, ale táhnout ke dnu film nesmí ani jedna jediná... pokud se tak stane, často vám nervy drásá třeba přílišně roztěkaná kamera nebo stupidní scénář...Houdini to bohužel schytal na po poli hudby - Debney (doufám že ne z vlastního rozhodnutí, ale ani tak nedokážu uvěřit že to prošlo) "okořenil" jinak vizuálně velmi zdařilé vyprávění o neskutečně iritující soundtrack, který jen v krátkých chvilkách zvolňuje a ukazuje jak by mohla celá scéna znásobit svoji velkolepost v případě absence otřesných elektronických prvků... škoda, mohla to být televizní pecka, takhle je to jen velmi dobrý film s velmi špatnou hudbou... ()

JustMeeKatie

O Houdiniho jsem se nikdy moc nezajímala. Stejně jako většina jsem ho samozřejmě znala jako celosvětově známého kouzelníka, ale to bylo tak všechno Ráda jsem se prostřednictvím tohoto filmu o něm dozvěděla plno zajímavých věcí. Jaký byl, co všechno udělal a jak vlastně některé jeho triky fungovaly. Ale pří sledování jsem často přemýšlela, co je ještě skutečnost a co fikce přidaná do filmu pro efekt. I když možná to byl záměr. Protože u Houdiniho jste si asi nikdy nemohli být ničím jistí. Herecké obsazení bylo opravdu skvělé. Adrien Brody tomu parádně vévodil. "Houdinoho" bych hodnotila jako takovou zajímavou (a zábavnou) podívanou, na kterou se člověk může podívat během nudného odpoledne/večera a přitom se dozvědět něco ze života největšího iluzionisty všech dob. ()

tommmy89

Film "maďarského frajera" Adrien Brody, ktorý si tu zahrá celkom pekné divadielko. Neviem prečo ho za každú cenu cpú do maďarských rolí, ale nejako mu to prischlo. Už vo filme Pianista si zahral niečo podobné, ale Houdini je jeho kúzelnícky triumf. ()