The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Cooller

velice tomu schazi nějaky realny příběh, nějaká zápletka, bohužel toto je jen plne nudných dialogů a nic se tam neděje, "infikovani" jsou de-facto jen kulisa, občas se tam nějaky ukaže, ale k žadnym většim problemum nedochazi a když už, je to z pravidla opět pouze nějaky nudný humanoid. Houba co to zpusobuje tam nedostala prostor teměř žádný. Dost stopaže je taky věnovano naprosto nezajimavým a nudným vsuvkam které následně smetou ze stolu v posledni minutě a nema to nakonec žadne dopady na přiběh a protagonisté pak jen "narazí" na dozvuk tehle vsuvky a pokračuje se dal jako by nic. Cele to pusobí jako cutsceny připravene pro videohru kde se většina podstatneho děje z pohledu hráče a tady se to k tomu zřejmě nedostalo, hru jsem nehral, nemohu tak hodnotit, ale jestli si tam jako buzerant musim hrat hodinu na zahradnika, tak to hrat už ani nechci. Gen-Z herci jsou chudaci naprosto okradani o osobnost, na te slečně v hlavni roli je vidět že je plně vtažena do te šilene vice-pohlavní hry, je jí škoda protože jako Lyanna Mormont se mi libila a herecký talent udržet moji pozornost určitě má. Už aby ta zapadni hegemonie skončila, už mi dochazi trpělivost se vší tou stoupajici debilitou co kazí všechno dobré. ()

dkas

Totální hype všude kolem, nešlo tomu uniknout. Tak jsem tomu dal šanci. No, nedokoukal jsem ani třetí díl... Protože totální hype = totální nuda, opravdu strašná nuda... ()

Ex_Machina

Celý seriál je o putovaní opustenou krajinou, kde sem tam narazíte na zombíkov, tlupy vrahov alebo ako tak uzavreté a organizované spoločenstvo. Dej je pomalší a vláčnejší ako by som si predstavoval, no všadeprítomné napätie v ňom nechýba. Na dvojku hlavných hrdinov si zvyknete veľmi rýchlo a budete im držať palce. Príbeh sem tam prestrihne do minulosti, aby ste si dotvorili obraz súčasných udalostí. Koniec je otvorený a pripravený na druhú sériu. PS: Pokiaľ bolii tvorcovia nútení producentmi seriálu poukázať na problematiku LGBT,  tak v tretej časti mohli namiesto dvoch fúzatých pánov v rokoch vsadiť radšej napríklad na Nicole Scherzinger a Shakiru, bolo by to šťavnatejšie a miesto kritiky by to trhalo rebríčky sledovanosti. ()

Ewík

Hodně velká krása! Každá epizoda je takové malé umělecké dílo! Jen aby se z toho nestala moc velká psychologická mýdlová přestřelka typu Walking Dead - první série (víc jsem ani nekoukala...). ()

PlysovyMacko

Seriál je preceňovaný. Vizuálne pripomína walking dead a dejovo je riedky. Hlavní hrdinovia putujú a v každej epizóde niekoho stretnu a toho chvíľu na to zabijú. Epizódy sa podobajú ako vajce vajce.  Úvodná znelka mi pripomína tu zo Sherlocka. Veľkým objavom je mladá Bella Ramsay, dievča má talent. ()

niska98

Nejsem gamer, ale díky let´s playům jsem se o hře dozvěděla docela dlouho před tím, než se vědělo, že HBO bude dělat adaptaci. A příběh znám moc dobře.    Jelikož TLOU má jeden z nejlepších příběhů mezi hrami (začátek stačí, aby člověk pochopil s čím má tu čest) doufala jsem, že to autoři vezmou trochu zodpovědně a budou těžit z toho, proč je ta hra skvělá. A to se stalo a je to super. Některé pasáže a story-lines jsou rozšířeny, některé lehce upraveny ale základ zůstává stejný jako ve hře (nehledě k tomu, že některé legendární dialogy se dostaly do scénáře a nám, co víme, tuhla krev v žilách).    První divácké setkání s Pedrem Pascalem (Na Narcos jsem začala koukat až záhy) i Bellou Ramsey (game of thrones mám na dlouuuhém seznamu seriálů, které chci vidět) a ani s jedním z nich jsem neměla zásadní problém (je fakt, že v prvních dílech jsem úplně Ellie nevěřila "drzou", ale časem to vymizelo).  Herci bezva. Příběh je bomba. Všechno funguje.  negativa: Pravda je jedna aneb absence nakažených, kterých jsou ve hře mraky. Nemůžu říct, že by mi chyběli, ale bylo jich zoufale málo.    Shrnuto: za mě bezva a druhou sérii si dám (ale rozhodla jsem se, že s příběhem TLOU 2 se seznamovat nebudu, ať si seriál užiju pěkně zaživa a bez ponětí, jak to skončí). ()

Grondal

HBO proste vie robiť dobré seriály. Robia ich dlhé roky (až desaťročia) a iné „mladé“ streamovacie platformy sa majú stále čo učiť, najmä čo sa týka práce s predlohou (Netflix s Witcherom prepadol na celej čiare), ale podľa mňa aj efektívnym využívaním rozpočtu. Seriál si očividne berie z hry to najlepšie zo scenára, kde je cítiť, že so scénami sa niekto už predtým vyhral a teda tvorcovia seriálu nemuseli vynachádzať koleso, ale použili to čo už mali a čo vedeli že bude fungovať. Čo už nemuseli tak doslovne z hry prebrať sú rôzne videoherné mechaniky (postavy prejdú dverami a tieto sú následne zavalené, aby sa vyplašený hráč nemohol vrátiť, alebo postavy sa musia rozdeliť aby jedna „odblokovala dvere“). V hrách sa jedná o klasiku, seriál by sa bez toho bez postupov kľudne obišiel. Tý čo dúfali, že dostanú bezkonkurečnú pecku tak budú zrejme sklamaný, pretože kvalita (najmä čo sa týka deja resp. rozprávania) medzi jednotlivými dielmi dosť kolíše a teda predstava toho, že sledujeme výnimočnú záležitosť sa rozpadne už niekde na pol ceste. Vzťah Ellie a Joela má menej priestoru, ako by som dúfal, ale napriek tomu jednoznačne na svojich bedrách nesie celý seriál a obrovský podiel na tom má herecké obsadenie hlavných protagonistov. Bella aj Pedro sú skvelí, iskrí to medzi nimi a obávam sa, že keď sa niekedy dostanem k hre, tak mi tam budú chýbať.  Síce sa hovorí, „koniec dobrý, všetko dobré“, ale v tomto prípade ani veľmi dobrý, atmosferický a morálne nevyhranený záver nedokáže zahladiť všetky nedostatky a istú pachuť uponáhľanosti, ktorá sa pri spätnom pohľade tiahla celým rozprávaním. Zostáva nám teda kvalitný seriál, ktorý však nedokáže obhájiť punc geniality, ktorým bol zo začiatku tak často označovaný. ()

Maniax

S1: Dát epizodě, která děj vůbec neposouvá dopředu nejdelší stopáž, a epizodě, která má člověka až do poslední chvíle držet v nejistotě, aby ho následně rozbila atypickým koncem stopáž nejkratší... to musel být výplod hodně chorého, cordycepsem prolezlého mozku. Že tam skoro nebyli infikovaní mi nevadilo. Že tam některé části ze hry úplně chyběly mi taky nevadilo. Je to věrná adaptace? Je. Mohlo to být mnohem lepší, mělo to potenciál? Sakra jo. Pokud by měl člověk hodnotit jednotlivé časti, tak by to vyšlo kladně. Jenže tohle je jako kdyby tvůrci točili speedrun a přeskakovali cutscény. ()

koty2201

V hodnotení celého seriálu budem asi stručnejší, pretože všetko čo som chcel povedať, je v hodnoteniach jednotlivých epizód. Čiže vo výsledku nie je Last of Us zlá herná adaptácia. Je to skutočne jedna z tých najlepších aké som videl alebo o ktorých viem z dojmov ostatných. Na druhej strane nie je taká dokonalá aká sa mi zdala na začiatku po asi dvoch epizódach.  Pretože oproti hrám je tu dosť veľa zmien. Niektoré sú dosť podstatné, iné považujem za nedôlezité detaily a maličkosti. Problém je len v tom, že nie všetky zmeny seriálu prospeli. Už len z toho dôvodu, že v seriálovej podobe nevyznajú tak dobre ako v hre. Či už po stránke emócii alebo logiky chovania postáv v príbehu a tak ďalej. Na druhej strane tu máte zmeny, ktoré sú zase lepšie a páčili sa mi viac v porovnaní s predlohou. Hlavne pasáže, ktoré rozširujú a mierne menia známy lore z hry. Ale ako už som hovoril, nie všetko sa podarilo na 100%. Najväčší problém vidím aj v tom, že tvorcovia nesprávne vyvážili to, čo je v príbehu dôležité a čo nie. Niečomu alebo niekomu sa venovali až príliš dlho aj keď to nebolo potrebné a ďalším veciam až príliš krátko alebo ich vynechali úplne.  Najviac mi tu absentuje akcia, pretože tá utvára dosť odlišnú emóciu a atmosféru celej hry a tu v seriáli mi to veľmi chýbalo. Nehovorím, že mali Joel a Ellie čeliť nebezpečenstvu každú chvíľu, ale tieto pasáže skvelo dopĺňajú príbeh jednotlivých postáv a ich motivácie, aj charaktery. Ťažko je potom uveriteľné to nebezpečenstvo sveta, keď sa o ňom skôr len hovorí ako prežíva. Každopádne, dúfam že sa to do ďalších sérii zlepší. Okrem týchto nedostatkov je seriál vážne skvelý a najviac si ho užijú práve nehráči alebo diváci, ktorí nepoznajú predlohu. Emócie sú tu veľmi silné, postavy veľmi dobre napísané (až na tie malé výnimky, ktoré spomínam, že to nie vždy fungovalo), humor je tiež dobrý keď sa občas objaví. Hudba je senzačná, keďže ju zložil Gustavo Santaolalla, rovnako ako pre hru.  Zábery sú veľmi pekné, CGI pasáže sú tiež na veľmi vysokej úrovni vzhľadom na to, že ide o seriál. Rovnako aj prostredia sú dotiahnuté do detailov a tvorcovia si na nich dali veľmi záležať. Čiže technicky je to fakt dokonalé. Dúfam, že som nezabudol na nič a uvidíme aké budú ďalšie série. ()

Vykuk

Obě hry jsou naprosto skvělé, opravdu zážitek něco takového si zahrát, příběh je tam velmi silný, což se o seriálovém zpracování úplně říct nedá. Přejdu-li né zrovna ideální Bellu v roli Elie, tak je to celé moc uspěchané, nahuštěné, málo akce.. ale musí se nechat, že z toho mála co tam dali (až na některé překruty) to poctivě obšlehli ze hry a to se cení. Celkově to je fajn oddechovka, jen mě zklamal za mě odfláknutý závěr, který se sice držel předlohy, nechci spoilovat, ale nevyhnuli se takovým těm klišé, kdy má divák pocit, že by na scéně mělo být mnohem víc lidí a logicky by děj měl proběhnout trochu jinak.. kolem a kolem ale fajn seriál na podívání, asi je to jiný zážitek pro někoho kdo hru nehrál.. celkově lepší průměr. ()

RedEagleSK

Naprosto bez přehánění říkám že Čsfd je naprosto skvělým místem  kde se naprosto přesně a jednoduše dozvíte kterej film a seriál je naprostá pecka a kterej naprostá sračka. Musíte mít na to ale fištróna a přistupovat k detekci a dekódování zdejšího hodnocení ověřeným postupem. Ten spočívá jednoduše v tom že když zde má něco samá pětihvězdičková hodnocení, obrovský hype a oslavné ódy v komentářích, můžete si být jistí že se jedná o naprostou pičovinu. Když naproti tomu je zde něco bídně hodnoceno jedná se zaručene o kurva parádní počin. Z toho asi tušíte že jsem stejně jako když jdu chcát na hajzl předem věděl na co jdu čumět, ač přiznám se že to bych věděl i beztak páč dnešní seriály jsou téměř všechny stejné pičoviny. V dnešní době má každej seriál zhruba 5-6 dílů ve kterých se děje absolutní hovno a které jsou pokaždé zaměřené na konverzaci, homosexuální vztahy mezi postavama, a hlavně v postapo serošech se řeší problémy typu jeden pičus je nasranej na jinýho pičusa, jedna lezba žárlí na jinou lezbu, dvou buzíkům došel lubrikant a tak musejí podniknout riskantní cestu do sousední vesnice, mám krámy ale mám to daleko do krámu a nevím co si strčit do kundy, mám chuť prcat ale jediný kdo zde chce s chlapem šukat jsou chlapi a místní vlčák, jsem neštastný a zlomený člověk páč mám chuť být buzerován státem, vstávat ráno o 4:00 do práce která mne nebaví a pod hrozbou exekuce platit daně ale v postapo světě to není možné atd. Prostě nějaká akce je zde stejně jako na protivládních demonstracích naprosto vyjímečná. Ač možná bych se neměl divit páč i hra last of Us byla zaměřena pouze na holčičí publikum a celé to působilo jako postapo hra pro buzeranty, a vzhledem k tomu o čem byl třetí díl seriálu vidím že k tomu tak přistupovali i samotní genderově neukotvěni tvůrci seriálu. Zatímco ve hře je Ellie prudce šukatelná a Joel normálně vypadající chlap tak v seriálu Ellie vypadá jako kdyby ji splodila Greta Thunberg s Jaromírem Soukupem. Je tak hnusná, že kdyby byla moje stará beru ji s sebou do práce, jen abych jí nemusel dávat pusu na rozloučenou. Joel je zase tak nesympatickej že ještě i zombíci se mu téměř celej seriál vyhýbají páč jich v seriálu moc neuvidíte i když ono je to asi věc názoru. Mnoho lidí pičuje že v seriálu je málo nakažených, já nevím páč když jsem s kamarádem sledoval první díl tohoto seriálu kamarátův děda kterej šel náhodou kolem se podíval na hlavní hrdinku a po slovensky se nás zeptal ,,kto je ta kurva nakazená?,, Tudiž vzhledem k jeho poznámce a tomu že tahle mongoloidní piča je v každém díle usudzuju že nakažení mají v seriálu dost prostoru. Co k tomu více napsat? Raději se na to nekoukejte a když máte rádi napětí raději si zajděte do libovolného obchodu nebo na benzínku a při pohledu na ceny potravin a pohonnych hmot se pocit napětí zajisté dostaví. ()

regentor

Celá série je formou i obsahem velmi nevyvážená, slabších až unylých momentů je víc než těch zajímavých. Pro náctileté třicátníky "fajnšmekry" co realitu okolo vnímají jako počítačovou hru , kdy se ráno vzbudí , přečtou manifest z Bruselu, "mama" hotel dodá žvanec, pozdraví soudruhy netáhla z neziskovek a zbytek dne tráví bádáním kolik mají pohlaví, je to asi "cool" zábava. S tím kam tento svět směřuje to může vlastně být kultovní dílo . Mnohé z toho co jsme tady viděli už bylo k mání v jiných filmech a seriálech, tady jen některé nesmělé pokusy o jiné ztvárnění , které spíš vyznívají jako nechtěný vedlejší produkt . Superlativy v ocenění a recenzích některých zdejších uživatelů přičítám tomu, že návod na to , jak přežít v divočině a třeba rozdělat oheň najdou na Googlu. Ne, ne, ne fuckt už vám to bude tou dobou k ničemu. Takže, suma sumárum. Málo akce hodně nudné žvanírny, nápaditost děje , nebo provedení ubohé. Co tím chtěl vlastně básník , pardon "režižér" říct?  Pozor na houby! A to včetně lysohlávek. ()

angel.CZ

Knížky jsem nečetl, hr, nehrál a je to taková předělávka 10 let starého živí mrtví. Není to vyloženě špatné, ale ani úplně dobré. Prostě to tu už bylo a třeba kolem 3-5 série se to rozjede. ()

MyrnaAlec

Nic, co by znalec už x-krát předtím neviděl. Houba místo hlavy fakt děsivá nebyla, spíše naopak. Vše stojí a padá s ústřední dvojicí, kdy ex-Rudá zmije je fakt dobrej a Bella je prostě mimozemšťan , jak vzhledem, tak stylem pojetí postavy. Za mě nejlepší třetí díl. kdy se člověk mohl fakt dojmout a zauvažovat. ()

SilentMemory

Nuda. Jedine prvá epizóda stála za niečo a potom to šlo dole vodou, pár svetlých momentov ako časť v nákupaku ale inak veľké sklamanie. Pre mňa čo tento žáner obľubujem tam nebolo žiadne napätie ani zaujímavý rozvoj príbehu len sucho podaná informácia. Náročnosť = Seriál pre teenagerov, ktorí toho veľa nenasledovali ()

instageek_cz

Nehrál jsem herní předlohu, ale samozřejmě o ní vím a hlavní protagonisty jsem viděl nesčetněkrát na různých momentkách. Proto jsem měl zprvu problém s obsazením role Ellie. Bella Ramsey vypadá úplně jinak a mně u postav tyhle totální vizuální proměny vadí. Když to zobecním – pokud je v předloze hrdinkou bruneta s kudrnatými vlasy, tak nechápu, proč by ji ve filmové adaptaci měla hrát blondýna s rovnými vlasy. Vždycky mi to přijde jako určitá arogance filmařů vůči autorům díla, z něhož vycházeli. Jenže Ramsey hraje Ellie úžasně a rychle si mě získala. Přitom se snadno mohla proměnit v nesympatickou blbku, úvod má těžký, ale zvládla to. Sebevědomý výkon, obrovský herecký talent. Samé superlativy si zaslouží také Pedro Pascal coby Joel. Klaďas, který neváhá udělat i ty nejhorší věci. Nad jeho jednáním se člověk nejednou zamyslí, ale vzhledem k extrémním okolnostem ho nemůže soudit. Chemie mezi Pascalem a Ramsey je perfektní, Joel a Ellie se díky nim zařadí k nejvýraznějším postavám seriálových dějin. TLOU má pomalé tempo, což mi nevadilo. Kochal jsem se záběry na opuštěná města, silnice, lesy. Sloužily atmosféře, abychom si připomínali, kde že se to nacházíme a jak moc je všechno v háji. Zombie akce zde najdete spíš míň než víc. Protože se nepoužívá bezúčelně, na efekt. Vždycky je s ní spojený nějaký emoční náboj, kvůli kterému to sledujete bez dechu a s vytřeštěnýma očima. Nejsou tu ani žádné laciné lekačky, ale napjatí jste neustále. Čekání, kdy se TO stane, je děsivé samo o sobě. Bohužel v posledních dvou dílech se tvůrci trochu zpronevěří svému stylu. Postavy jednají spíš líbivě než logicky, jsou skoro až superschopné... Ale do té doby sledujeme dost realisticky působící plahočení se postapo krajinou, kde dvě složité osobnosti musí spojit síly při snaze o splnění zřejmě nemožného úkolu... Podobné zápletky mě budou vždycky bavit:) Hodnocení: 9/10. PS: Ještě bych rád speciálně vyzdvihnul pro někoho kontroverzní (jakkoliv je to ve 21. století směšný až ubohý:)) ) 3. epizodu. Já bych ji zařadil do seriálové síně slávy, protože předvedla málokdy vídanou špičkovou kvalitu. Řemeslnou, vypravěčskou i hereckou. Melancholie a hudba z ní se mě držely několik dní. ()

Mamlas

Začátek první série zaujme hezkými sci-fi postapo obrázky a divák si slibuje, že to v tomto kvalitním duchu bude pokračovat. Bohužel. Od třetího dílu se to, až na krátké párminutové výjimky, mění v nekonečné sociální drama o dědovi a ošklivé holčičce, kteří kamsi jdou a cestou dřístají o hovadinách. Už žádné hezké obrázky, jen nuda a zmar. Pět dílů tady bylo úplně zbytečných a nedívatelných, tři ušly, poslední cosi mezi. Nezáživné a nudné od ničeho nikam nic. Asi to mohl být spíš jeden průměrný celovečerák. (22%) ()

iz67

I když tenhle žánr neoblibuju, tak to vypadalo ze začátku ok, pak se ale do toho dostalo spousta epizodickych dílů, utahanost začala vyhrávat, takže se z toho sto obyčejná blbina. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)