The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

V časech nouze (S01E08)

(epizóda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

Najt

Joel se zotavuje a Ellie se setkává se sektou. Prakticky je v tomhle díle většina, ale je škoda, ze epizoda nebyla delší. Mohla se na scénu dostat delší honička na koni, Ellie mohla mít trošku stealth akce a 2 chlápky klidně mohla sejmout a Joel se mohl trochou prostřílet do vesnice. Pak by to bylo dokonalé, ale na druhou stranu stejné jako ve hře. Takže oceňuji věrnost předloze a zároveň menší odlišnost. Každopádně fantasticky díl a jdeme do finále. ()

JosefTomas

Normálně nemám potřebu nadhodnocovat závěr v jinak obyčejném díle, ale sem tam si mohu dovolit trochu odklonu. U finální scény jsem skoro nedýchal a ten naprosto fantastický výkon Belly Ramsey mě nakonec přiměl to o pár desítek procent posunout hodnocením nahoru. Možná jsem byl u ní trošičku zaujatý, hlavně proto, že Pedro Pascal se, na rozdíl od Belly jakožto Ellie, pro mě stal Joelem prakticky ihned. Teď už nemám prakticky vůbec pochyb o jejich chemii. Jen je škoda, že se tak stává až ke konci série (tak musel jsem si rýpnout, ne?). ()

Gamekeeper77

Bídnej díl střídá slušnej a ten byl teď na řadě. Běsy posedlá, vraždící panenka Chucky alias Ellie a umírající Joel, kterej ležící sotva pootočí hlavou a pak během minuty zajme a odkrágluje tři ozbrojený týpky... Ale jo, beru. 82% ()

koty2201

Úprimne, ja som hral Last of Us pred 10 rokmi, takže som na Davida aj zabudol. Ale už som si ho vďaka tejto epizóde dobre pripomenul. S prihliadnutím k tomu, že nás čaká už len 1 epizóda do konca, tak už viem prečo hovoria novinári, ktorí seriál videli, o rýchlom konci. Pretože v tejto pasáži by to chcelo ešte 2 epizódy do konca. V celom seriáli je škoda, že sa niečomu venujú príliš krátko alebo to tu vôbec nie je. Jednak nejaké dôležité pamätné situácie z príbehu alebo tá dokola opakovaná zmienka o akcii. Keby je viac takýchto napínavých a akčných sekvencií v celom seriáli, tak je to hneď lepšie. Svet, ktorý je údajne podľa slov postáv nebezpečný, ale reálne sa dokopy nič nebezpečné pre Ellie a Joela nedeje, len zbytočne kradnú uveriteľnosť týchto tvrdení.  A tu je trochu problém aj so samotným Davidom. Pretože ten sa vás svojim konaním v hre, kedy Ellie zachraňoval pred clickermi snažil presvedčiť, že je skutočne mierumilovný človek. Tu to len Ellie povie a to je všetko. A Joel bol svedkom šialenstva na konci tejto epizódy, lenže v seriáli je vonku a videl Ellie až keď bolo po všetkom. Takto to nevyznelo tak silno ako v hre. Takže keď to tak zhrniem, tak nehovorím, že seriál nejak veľmi klesol na kvalite. To nie. Stále je to výborne natočený seriál. Len bohužiaľ, fanúšika hry ako mňa, štvú niektoré hlúpe zmeny a rozhodnutia tvorcov. Niektoré momenty mohli oproti hre nechať tak alebo zlepšiť. Avšak im sa podarilo aj zopár zaujímavých pasáží vynechať a iné zase zhoršiť. Škoda. ()

Rayen1

Asi musí bejt prostě jeden díl s pachutí a jeden díl, co vyrazí dech. Sekta skvělá, Troy Baker pro fanoušky asi trochu schizofrenie, když byl původně Joel :D Seriál je to skvělej, ale jak píšu prakticky u každý epizody (a počítám, že to budu psát i v celkovým hodnocení seriálu), na to, že je to post-apo-zombie svět, těch nakaženejch jsme za celejch (teď aktuálně) osm dílů moc neviděli. Určitě si dám repete a schválně si budu dělat čárky, kolik runnerů, clickerů a bloasterů (to je ale asi jasný, zatím jednoho) jsem viděl... pořád super adaptace, která na mě působí jako fan-made série s vyšším rozpočtem. A Bella, ať je jaká chce a ať se hodila nebo nehodila do role Ellie, byla v tomhle díle fakt skvělá, při závěru v jídelně? Husina... ať si říká kdo chce co chce... ()

kubas369

8/10. Konečně to tvůrci rozjeli na plno a ukazují to násilí a brutalitu bez cuknuti kamery jinam. Už bylo na čase. Nejsem nějaký velký vyznavač brutality a krve ale pokud máte nějakou značku, která je tím  pověstná a potom se z nějakého důvodu držíte zpátky, tak to nepůsobí dobře a prostě jste vyměknul. David je dobrý ale je úplně nesmyslné vynechat jejich boj o přežití, takhle jeho posedlost Ellie nepůsobý tak přirozeně. Pro mě ale asi nejlepší epizoda. ()

husandaaa

Předchozí epizoda nás v ději tolik neposunula.. no ale tahle epizoda nám to vynahrazuje se vším všudy. Díl se zaměřil na mou snad nejoblíbenější část hry a byla to senzace. Byla jsem před puštěním docela skeptická, co se týká stopáže, ale i když bych třeba ještě dobrých deset až patnáct minut přidala, tak se vše odvyprávělo ve vší parádě a úctě k předloze. Škoda že díly nemají tak hodinu a půl :D V této epizodě je zas tahoun spíše Bella v roli Ellie a výborný Scott Shepherd jakožto David. I přes znalost hry jsem se přistihla, jak jsem u finální části změnila pozici ležící na sedící, a se zatajeným dechem jen čekala, jak nám tento nemilý spád událostí seriál představí. A u konce, kdy jsem zaslechla ono slovo “babygirl”, nezůstalo jedno oko suché. Byla jsem ráda za přítomnost Troye Bakera a užívala si jeho novou roli v tomto příběhu. A jedna jediná výtka zas je, že nakažených je tu absolutní minimum. Ale i přes to je tento díl silný, napínavý a věrný předloze. No a my se teď řítíme do samotného finále. ()

Fin_429

Zapomněl jsem to říct na začatku, a tak to říkám až teď. Ne, Tlou jsem nehrál, takže nevím s čím mají ostatní problém, protože mně to prostě přijde jako další perfektní epizoda. David se možná neuměl tvářit, ale ty jeho dialogy nebo vše co v té jeho kanibalské kolonii proběhlo bylo perfektní. Zároveň nám tvůrci ukazují i to, že Joel není jen hrdina, ale že dokáže i zabíjet. Koneckonců stejně jako Ellie, která Davidovi nandala více podných ran, než ve hře. A aspoň tady se Bella Ramsey předvedla, že umí hrát, poněvadž to jak sekala a řvala na Davida zahrála perfektně. A ano, i akce byla úžasná. Mno, jsem hodně zvědav na konec. ()

Fanda.Boukal

Po minulé slabší epizodě přišel zas neskutečný trhák. Jediný problém bych měl s tím že to bylo "jen" 50 minut. Klidně to mohlo být o půlhodiny delší a bylo by to jediné dobře. Četl sem tu že David tu ze začátku působil sympaticky narozdil od předlohy (kterou sem nehrál). To teda nevím na koho vždyť od první vteřiny co se objeví je jasný že s ním je hodně špatně a že kolonie funguje dost zvráceným způsobem. A během výměny pohledů při řečech o pohřbu všem jasně dojde co je v té komunitě špatně. Řeknu to znovu. Škoda krátké stopáže. V delší verzi mohli víc ukázat tu komunitu a i klidně to jak přijdou na to co byl jejich vůdce vlastně zač. Jinak skvělý díl s úžasnou atmosférou. Nakažení mi tu vůbec nechybí. ()

chrustie

Konečně. Konečně to vypadá, jako TLOU a konečně se Bella chová jako Ellie a ne jako mongoloidní opice. Bohužel, je to docela pozdě a pro mě ne úplně povedené předešlé díly, to nevynahradí. Pořád za mě platí, že je lepší zahrát si hru, a to jak po příběhové stránce, tak herecké. ()

muti

Ale jo, ak si odmyslíme to, že si Ellie vždy hodí na critical hit a váhové kategórie neexistujú, tak to mohlo dopadnúť aj takto. A kam sa podelili všetci ostatní? 🤷 To že s pastorom nie je všetko v poriadku vidíme snáď hneď na začiatku, keď sú ovečky skôr vystrašené ako uchlácholené. A potom tá hrubá facka "na Kollára". ()

argo.smile

Ali Abbasi ako režisér sa mal ujať seriálu od začiatku. Prečo? Pochopí každý keď si pozrie túto časť. Snáď sa nemýlim lebo sa ujal ešte “poslednej” časti, tak uvidíme. Stačí ešte k tomu vyškrknúť Mazina, nahradiť Bellu a potom by som veril že máme seriál roku. ()