The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

V časech nouze (S01E08)

(epizóda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

whitey

Zatím nejlepší díl. Akce, napětí a Bella Ramsey konečně ukázala, že umí dobře hrát a měním na ní názor. Emoce asi zatím největší z celé série. Umlácení toho slizáka bylo velmi uspokojující. BTW: HBO zvolilo sympatickou cestu, když se rozhodlo nabídnout režírování každé epizody jinému režisérovi (kromě episody 4 a 5, které na sebe navazují v jedné lokaci), který občas bývá i jiné národnosti než USA. ()

RichiB

Serial celkove je naprosto zbytecne precenovana sracka u ktere hykaji radosti ti, kteri hrali hru. Pro bezneho divaka naprosta nuda. Nechapu tak vysoka hodnoceni. Nezaujalo temer nicim. Jediny zajimavy dil byl ten s tou buzerantskou romanci na pozadi apokalypsy. Ten me fakt bavil. I kdyz vetsina lidi to mela naopak. ()

megacik

Mal som zase deja vu, ale nie kvôli tomu som dal maximálne hodnotenie....nečakal som vôbec, že Ellie bude taká drsná a skvelá aj vo filme, skrátka, celkovo to bolo majstrovské dielo, dokonca bez jediného zombie obyvateľa, a dokonca bez nepotrebných vsuviek, ktorými sa pýšia predchádzajúce časti. Najlepší diel zatiaľ. ()

davesvo

Velké zklamání.. Působí to dobře.. ale.. nesmyslné změny oproti hře ubírají vše možné a ve výsledku epizoda nepůsobí tak emotivně, jak by měla.. Ale i přes to, se jedná o velmi silný díl... ()

macikpacik

Doteraz som len bodoval, ale práve som dopozeral 8 časť a cítim potrebu sa vyjadniť k seriálu, jeho prevedeniu z hry na seriál, k hercom a celkovému spracovaniu. Musím sa priznať, že hru som hral snád 5x, aj na ps3-ke a potom remastrovanú na ps4. A samozrejme aj dlc Left Behind. O tom, že hra je fakticky jedna z najlepších hier vôbec, o tom sa vôbec nemienim baviť. Je. Spracovanie obsahu, mimoriadne vydarená minimalistická hudba od Santaolallu, postavy a vzťahy medzi ľuďmi v krajne nezvyčajnej situácii, resp. na okraji vyhynutia, to myslím šokovalo všetkých hráčov. Samozrejme okrem tých, čo hrajú len LoL a podobné detské onlinovky, ale tí ešte nedorástli do veku, aby vúbec dej hry plne pochopili. A teraz vyšiel seriál. Začal som pozerať s despektom, všetci vieme, že vo americkom filmovom priemysle musia ženy vyzerať ako mužatky a sú silnejšie ako muži. Veď z DLC som vedel o orientácii Elie, takže to mi nevadilo. Ale obsadiť krekhú, detskú Elie mužatkou o 6 rokov staršou, to bola rpvá škvrna. Druhá škvrna sa úkázala niekde 3-ke, či 4-ke, neviem presne, keď Noel vedie Elie za svojim kamošom. Zatiaľ čo v hre je len spomenuté - teda nie explicetne vyjadrené - že kamoš bol gay, tak v seriále to samozrejme výrazne zdôraznili a d§kladne ukázali a obetovali na to takmer celá diel. Nuž, taká je doba, MUSÍ sa o tom stále a všade vravieť, ukazovať a zdôrazňovať, že to je samozrejme.  Tak som preglgol a sledoval ďalej. Ešte sa vrátim k postavám. Ako som naznačil Elie vypadá hrozne. Našťastie, je mi jasné prečo a postavy zachraňuje Noel. Ten sa vydaril. Aj vzťahy sú skutočne presne odpovedajúce hernej predstave. Jedine toto mi bráni napísať: Preboha, to škaredšiu mužatku ste už v USA nenašli?????? Tak či onak, osmička bola mimoriadna. Aj v hre to bola zaujímavá a veľmi napínavá časť. Vo filme predlohu presne vystihli. Všetkým dielom dávam 5 hviezd, to preto, lebo je fakt neskutočné, ako presne filmári spolu s Druckmanom dokázali verne previesť atmosféru do seriálu. Zaujímavé je už aj upozornenie na druhý diel hry, kde sa stretávame prvý krát s dcérou grázla, ktorého Noel zabil a tým si v dvojke podpísal ortieľ.  Ja som v tejto recenzii vlastne zosumarizoval prvých 8 dielov, ktoré som videl, čakám na 9-ku. Aj som zvedavý, či to spravia ako Séria 1 - ako prvý diel hry a potom bude Séria2, ktorá bude o pokračovaní hry v dvojke. Zatiaľ to vyzerá, že dosť vecí sa už dosť skoro ukazuje hneď v v prvej Sérii a dúfam, že to všetko nenamačkajú do nejakých 14-15tich dielov Série 1 a dosť. To by bolo na škodu. Veď najsilnejšie okamžiky povodnej hry sú eše pred nami. Keď sa Noel a Elie po úteku od firefly-ov rozprávajú, že sa vrátia k Neolovmu bratovi, tak je tam jedno také emotívne miesto, že mi vždy, aj keby som to hral 100-tý krát, spomalí pulz, vstanú všetky chlpy na tele a musím pregĺgať. Dúfam, že aj toto sa podarí scenáristom a Druckamovi do seriálu dostať. Suma sumárum: Neol - výborne vybratý a presne pasuje. Elie - tu je to oveľa horšie a nie je ukázaný prerod z nevinného mladučkého dievčatka na všetkého schopnú teenegerku, ktorá napriek svojim  vlastným predvzatiam, prevezme osobu mŕtvej Neolovej dcéry. Elie je dobrá, ale má oveľa ďalej k hernej Elie, ako Noel. Napriek všetkému, aj opakovanému zážitku z hry a dlc, píšem vážne, že je konečne výborná adaptácia videohry. Čo sa doteraz nikomu nepodarilo. A to nehovorím o neuveriteľne emotívnej scéne tesne pred koncom. Dúfam, že to scenáristi a Druckmann dokážu tak isto ukázať v seriále. () (menej) (viac)

martan1

Dávám tři hvězdičky, protože mi začíná vadit nepropojenost jednotlivých epizod. Což by samo o sobě nevadilo, kdyby byly dobře zvládnuté. Ale už po několikáté je to to samé dokola. Děj se docela slušně odvíjí, a pak přijde uspěchané finále. Aspoň mě se to tak jeví. Padouch je vyřízený během minuty a hotovo dvacet. A všude je náhle klid. Příkladem toho budiž konec téhle epizody, kde Ellie zabije padoucha, pak přijde Joel a mají čas se obejmout, poplakat si... Kam se v tu chvíli ztratili všichni ostatní z té osady? Člověk by čekal, že aspoň bude ústřední dvojice víc opatrná nebo tak... Navíc tato linie s kanibaly mohla být zajímavá, a mohla být delší, na víc epizod. ()