The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Rodina (S01E06)

(epizóda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

Alementina

No, kdyby to nebylo na motivy, hry a nebyl kvůli tomu takový hype, tak by se řešilo, jestli vůbec bude druhá sezóna. Druhý díl po sobě, jehož tempo je spíše pomalu, celé to působí rozvláčně....zatím nejslabší díl....A ty opice v kampusu, nemůžu si pomoct, ale už by byly dávno sežraný ()

Garson

Další díly už bohužel nedám,další nudu už bych nezvládnul.Seriál kde se jenom kecá a na několik hodin záznamu jsou dvě minutové akce mi bohužel nestačí.Joel(Pedro Pascal) hrál skvěle v mém oblíbeném seriálu Narcos,ale zde se moc nepředvedl i když mnohem horší byla hnusná nebinární "zombice" Ellie(Bella Ramsey) která mi lezla celých 6 dílů pěkně na nervy a příběh seriálu letěl skoro od začátku strmě dolů.Hned jsem si přitom vzpomněl jak jsem se před pár lety díval na Prima Cool na reality show EXPERIMENT KOLONIE,kde se po zinscenované apokalypse snaží skupina vybraných lidí přežít jen s tím co mají a je to mnohem lepší a poučnější než tato seriálová blbost.No nic,snad si příště lépe vyberu v té hromadě nezáživných seriálů. ()

vydumnica

Jeeeeeej, tak táto epizóda mi neskutočne sadla👌. Nádherné zasnežené scenérie, polárna žiara, skoro žiadna akcia, naopak riešia sa vzťahy, dôraz sa kladie na celkovú atmosféru a dialógy. Napätia je tu tak primerane. Veľmi sa mi tu páči výprava, konečne sme opustili depresívne prostredie K.C. a vlastne po prvýkrát po dlhom čase tu máme aspoň na chvíľočku takmer normálne mestečko, kde dokonca funguje aj kino, no ja odpadnem :-). Skvelá kamera, hudba, soundtrack a v tejto epizóde doteraz NAJLEPŠIE herecké výkony Pedra a Belly!  Neskutočné, wow! Najkrajšia epizóda🙂!!! "The only people who can betray us are the ones we trust." ()

Lenka.Vilka

Tak to bylo zase peklo! Pokaždé, když skončí díl, tak si řeknu, že tohle byl top a snad to lepší být ani nemůže. Jenže potom se sedmkrát vyspinkám a je na řadě další díl. A ten je zase top. A co se stalo tady? Hodně! Byla tam tolik momentů, který mi vehnaly slzy do očí. Bylo tam tolik věcí, který mi emočně rozložili úplně stejně jako postavy. Jsem moc ráda, že si Ellie a Joel konečně uvědomili dost věcí. Jenom dost náročnou cestou. A konec? No, asi takhle. Konce dílu The Last of Us je důvod, proč jsem ráda, že seriál nedávají na netflixu. Hned by jste si pustili pokračování, co? Bez toho aby ve vás tohle pořádně uzrálo, co? A není právě tedy nejlepší zase to týdenní těšení? Jenom se sedmkrát vyspinkáte... ()

Martrix

Tak sláva, teď už to aspoň naplňuje žánr postapo roadmovie. Stále nikterak originální, ale aspoň slušně vypadající a nepitomé. Body navíc jsou za Pascala s Ramsey. Pedro se jako bručný průvodce, opět osvědčil. ()

majo0007

Po priteplenej e03 druhá najhoršia epizóda. Chýbal tam už len Vin Diesel a jeho nudno-trápne kydy o rodine. Najväčšie ekšn je, keď si Joel páskuje boty - to mu jednoducho musíte držať palce! ()

Remivsremi

Snad poprvé mi přišlo, že epizoda byla velmi zkratkovitá a zbytečně pospíchala. Dalo se to přetavit v daleko zásadnější počin. Herecké výkony jsou stále výborné. Pedro znovu dokazuje jak úžasný a všestranný herec je. ()

BROKEN_

Za mě jedna z nejlepších epizod (momentálně po odvysílání epizody za mě dokonce nejlepší). Zde se zas a znova ukazuje, jak Mazin a Druckmann věrně adaptují herní předlohu a jak dobře to dělají. Je tady spousta odkazů nejenom na první díl, ale dokonce i na druhý díl. Hráči moc dobře vědí co myslím. Objeví se zde jedna postava, která sleduje Ellie. Za mě krásný pomrknutí pro hráče, kteří hráli druhý díl. Plno dialogů je zde stejných jako ve hře. "Všichni, na kterých mi záleželo, buď umřeli, nebo mě opustili. Všichni, až na tebe". A je tady toho víc. Epizoda je takřka bez akce a soustředí se na vztahy. A zde se nám pěkně naplno Joel a Ellie dostanou pod kůži a věřte mi, že osmá a devátá epizoda (vynechal jsem sedmou, protože ta bude sledovat flashback Ellie, jak se nakazila) budou stát za to a vy hlavním postavám budete fandit. Režisérka Jasmila Žbanić odvedla skvělou práci. Kamera v této epizodě je zatím nejlepší ze všech dosavadních epizod a plno záběrů bylo nádherných (z jednoho jsem se málem udělal :-D ). Herecké výkony jsou zde zatím nejsilnější a Pascal s Ramsey dominují. Chci se ještě jako velký fanoušek hry vyjádřit k jedné věci. Joel má zde dva případy, jako kdyby měl dostat infarkt. Ano, možná to vypadá, že Joel je oproti hře měkkej, ale za mě to nádherně ukazuje, že Joel není jenom zlý člověk, který umí být krutý, ale má srdce, které bude hrát později velkou roli v příběhu. Ta scéna, kdy Pascal předvede perfektní herectví se přiznám, rozbrečel jsem se. A to fakt nepřeháním. Ale abych jenom nechválil, tak mi vadí, že Joel a Ellie mají poklidnou cestu a nikde jim moc nehrozí nebezpečí. Ocenil bych nějaký nakažený, kteří jsou zamrzlý a ke konci epizody by například Joel a Ellie slyšeli v okolí nakažený. Protože mi přijde, že se skoro zapomíná, že jsou v postapokalyptickým světě. Jinak jsem, ale maximálně spokojen a jako někdo pro koho je hra srdcová záležitost mi dělá seriál úsměv na tváři. Jen tak dál!!! P.S. Hudba z hry když začne hrát... oh boy, díky ní jsem se dokázal rozbrečet. Nádhera. Miluju to!!! ()

elanius

Mám trochu pocit, že sa úplne nedarí budovať dáke vnútorné napätie. Teda aspoň na mňa to nefunguje. Ako pekná epizóda, ale celkovo ma celý seriál zatiaľ necháva chladným. Také viac menej bezpečné presúvanie sa postáv v rámci docela chabej dejovej linky. Už nezostáva veľa epizód na záchranu. (6/10) ()

Sany33

Príbeh: Joel a Ellie cestujú ďalej a hľadajú Tommyho. Stretnutie dvoch bratov na neštandardných okolností prináša viac otázok ako odpovedí. Ellie je už blízko k svetluškám. Prevedenie: Dostávame sa do fázy seriálu, kedy si hlavný hrdinovia musia ujasniť ako to medzi nimi vlastne je. Do toho sa zapletie ešte aj rodinná dráma so strýkom Tommym a celé to vrcholí vo vyplundrovanom labáku svetlušiek. Za mňa opäť slabšia časť. Veľmi málo hrozieb a teda strata napätia a celkovej atmosféry strachu o životy našich obľúbených hlavných postáv. Dokonca aj tá skupinka pobudov na konci bola iba taký výstrel do tmy kde som myslel že ich Joel zvládne s prstom v nose. Ale stalo sa čo sa nemalo stať ... 80% ()

kenkaku odpad!

Je to špatný. Jogurt promluví a sere mě (opravdu její projev je na pěst). A protože s Mandalorianem cestují už zase jen ve dvou, nažvaní toho celkem dost. A dokonce i když potkají další postavy (včetně co nečekaně za 20 let vůbec nezestárnula), se žvaní, žvaní a žvaní… a ten hloupě prezentovaný precedent s fungujícím Komunismem, epizodě také nijak neprospěl. Bylo to horší než E3? Rozhodně. ()

klukluka

Pedro byl na začátku tvrdej jako šutr a tady plakal jako želva. Neklamný znamení, že se mu stane něco zlýho. A jako se mění charaktery, měnil se i budget na jednotlivý díly. Tentokrát ušetřili i za benzín. Jsem maličko jízlivej, pravdou nicméně je, že to celkově lehce vyměklo a čekal bych, že se schyluje k velkýmu finále, který dá na ty oddechový díly zapomenout. P.S.: Lidi jsou na vymření a opicím ta houba neva? ()