The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

maddy

Prakticky to isté čo predošlá epizóda, čiže trocha (pomerne obyčajnej) akcie s nakazenými a trocha (pomerne obyčajnej) vzťahovej drámy s ústrednými postavami, akurát o niečo svižnejšie vďaka kratšej stopáži. Seriálový The Last of Us má stále perfektné kulisy, výborných hercov, skvelú hudbu, kameru a prakticky sa na jednotlivé epizódy pozerá bez akýchkoľvek problémov, no nemôžem sa zbaviť dojmu, že celé je to vlastne akési nijaké a seriál nevie dostať vlastný ksicht. Tam kde bola hra unikátnym zážitkom s jedinečnou atmosférou a silnými postavami, seriálový The Last of Us je skôr len ďalší "zombie" seriál v rade akých sme tu už mali desiatky. Nemá žiadnu výraznú atmosféru, necítiť pri ňom ani kúsok napätia a ani s postavami sa po druhej epizóde nepodarilo zžiť naplno. Utratené peniaze od HBO síce vidieť v každom zábere, ale to jednoducho nestačí, chcelo by to oveľa silnejší režíjny rukopis a obávam sa, že režiséri, ktorí boli najatí na jednotlivé epizódy na to povýšiť The Last of Us na akokoľvek originálnejší seriálový zážitok jednoducho nemajú. Škoda, pretože The Last of Us má rozhodne potenciál na viac, než na réžiu akéhosi neskúseného Neila Druckmanna. CELKOVO: 7/10 ()

Luicy

Já nemám co vytknout… konečně správně vytvořená adaptace s vhodně zvolenými příběhovými změnami. Výprava super, Tess s Joelem na jedničku a i ta Ramsey mi v té roli Ellie pasuje, byť bych si vizuálně dokázala představit jinačí herečku. A ti Clickeři? Skvost! Zatím si to velice užívám, vidět oblíbenou hru na filmovém plátně je úplně jinej zážitek a HBO zatím dobře ukazuje, jak se to má dělat! ()

Nach

Tak se nám děj přehoupl do pasáže, který nám představí nakažené i riziko dlouhého pobytu mezi nimi. Práce s atmosférou je přímo excelentní. Tu atmosféru hry jsem tam cítil. Charaktery se o sebe třou a herci jsou výborní. Líbí se mi i Eliino odvážnější chování. Vím, že ve hře taková nebyla, ale mít postavu, která by byla natolik pasivní jako její herní verze, určitě by tím kvalita filmové verze utrpěla. Závěrečná změna oproti hře mi přišla lepší, neb nezakomponovala do děje lidský element, ale krásně tu vygradovala riziko nakažených a jejich nebezpečí. Moc se těším, co uvidíme dál. Snad dojde i na nějaké osobnější momenty. Nejen na epické výjevy. 85% ()

Rocky88

Sice je úvod v Jakartě pro mě trochu zbytečný (nová byla jen zmínka o bobardování), pak už je to ale skvělá jízda a pětihvězdičkový díl. Bella mi sice furt v roli nesedí, nemůžu jí prostě tu postavu uvěřit, ale vztah ona a Joel funguje. Skoro celý díl se odehrává v Bostonu, kde se kličkuje před mykózou postiženými bezmozky, takže napětí je cítit skoro po celou epizodu. A nápad s propojením "smyslů" (dobrý den, Avatare) je skvělý. ()

Lenka.Vilka

Upřímně doufám, že tyhle flashbackové úvody budou na začátku každého dílu. Protože díky tomu si nepřipadám, že je to fikce, ale koukám na možnou budoucnost. Jak to vyřešíme? V seriálu mají dost velký koule a nápad je, ať tam hodí bombu a tím se to zastaví. No, v reálném světě musí stačit jenom absolutní izolace... ***** A jak to jde s dějem? Byla jsem učarovaná tím, že v druhém díle jsme se sice moc daleko neposunuli, a to jako informacemi, místem, tak i zatvrzelými hlavami. Přesto jsem myslela hned v několika scénách, že by se ve mně krve nedořezal. A i kdyby nakonec žadný kontaktní střet nebyl (jako byl, no), atmosféra byla úplně ááááá. Druhý díl opět perfektní  :) ()

PavelVanekArt

Lepší než první díl ale pořád mi tam tepchu vadí/nevadí úprava příběhu oproti hře. Trochu moc na můj vkus spěchají, ale na druhé straně Tess dopadla mnohem hůř tady než ve hře. A občas mi vadila roztřesená kamera při statických záběrech, kdy se nemusela vůbec třepat. Ale to jsou jen detaily. Pořád je to hodně naprůměrný seriál a produkce HBO na tom jde sakra vidět. 4* a.k.a 88% ()

Martrix

To už je lepší. V hlavní roli houboidní zombíci, ale především prostředí, se kterým si tvůrci opravdu vyhráli. Pobíhající chorošové vypadají jako z houbařského atlasu Salvatora Dalí. Roadmovie tímto světem, může být slušná zábava. Best of Annihilation. ()

A.Fish

Druhá epizoda potvrzuje, že se nejedná o nic převratného a prohlubuje moje nepochopení proč je kolem seriálu takový haló. Na hru se pějí ódy všude kam se člověk podívá, já jí nehrál čili nejsem zaujatý. Vizuál je fajn ale nic extra, Ellie je nesympatická a otravná a celkově se při sledování dost nudím a skoro usínám... ()

Remivsremi

Zvonu úchvatná, děsivá úvodní scéna. Následuje postupné budování vztahů. Pak ukázka toho, že clickeři jsou vážně nebezpečná hrozba, která nejde jen tak porazit. Chválím změny v příběhu. Je to dělané s citem a pro lepší vyznění v seriálové podobě. Tohle je projekt budovaný s láskou a pochopením původní látky. Samozřejmě to jde ruku v ruce s tím, kdo za seriálem stojí. Kéž by se k adaptacím dostávali týmy s tím zápalem, talentem a zručností. ()

rasttea

No..... zkusila jsem, abych teda poznala o čem ten celý "hype" je, ale jednak jsem hru nehrála a navíc mně to zas tak bumbástic nepřišlo. Pedro je cukrouš, ale asi nejsem cílovka natolik, abych tím trávila čas. NEXT...... ()

BROKEN_

Druhý díl si vzal na starost ten nejpovolanější. Autor videohry Neil Druckmann odvedl na pozici režiséra skvělou práci. Jako fanoušek hry jsem nesmírně nadšený, že HBO dělá tuto adaptaci. V rukách Netflixu, Amazonu by to nedopadlo dobře. Druhá epizoda se dostala dějově ke Kapitolu, ale ještě předtím přišla ta atmosférická pasáž v muzeu s Clickerama. Ti jsou zpracovaní dokonale a jsou přesnou kopií z her, ať už přes vzhled a zvuk. Ve chvíli kdy postavy najdou mrtvého člověka, kterého zabilo něco horšího než runneři, jsem si řekl “hell yeah!“. Pasáž s Clickerama je zkrátka parádní. Pedro Pascal a Bella Ramsey mají mezi sebou skvělou chemii a já se bavím. Ano Bella prostě nevypadá jako Ellie v videohry, ale zatím mě svým hraním baví. Uvidíme jak zvládne zbytek. Co se týče kinematografie, tak to je pastva pro oči. No a musím zmínit tu scénu na střeše, jak se Ellie a Joel dívají na Kapitol. OH MY GOD!!! Úplně jako ve hře! Po dialogy, až po záběry. Díky Druckmanne. A konec epizody, ačkoliv mě jako hráče nemá co překvapit, tak jsem byl na měkko. V další epizodě nás čeká Bill a Frank a na tu se nejvíc těším jelikož nás čeká velký odklon od videohry a podíváme se na to, jak Bill a Frank přežívali. Ve hře je totiž pouze Bill a Franka jsme neviděly živého. Recenzenti tuhle epizodu nejvíce vyzdvihují a podle jejich slov nás čeká emocionální podívaná. Nemůžu se dočkat. P.S. Moje jediná výtka je, že je to krátký. Zaslouží si to větší stopáž. ()

elanius

Rozhodne posun k lepšiemu, ale stále nič čo by sme už nevideli. Hlavne som zvedavý na posun v deji. Zažili sme to už pri The Walking Dead, nekonečné presúvanie a chodenie od nikam do nikam. Treba rýchlo vzbudiť nejaké emócie vo vzťahu k Ellie lebo tu som trochu sklamaný. Nedá sa nespomenúť na Children of Men, kde som takmer nedýchal aby sa Kee alebo decku niečo nestalo. Na seriálový hype tohto roku zatiaľ nepresvedčivé. (6/10) ()

Eleanor05

Jako člověk, který nehrál hru, jsem oproštěna od nostalgických vzpomínek a mohu hodnotit seriál čistě filmově. Tento díl byl rozhodně slabší, než pilot a až na závěrečný plot-twist se tam skoro nic nestalo. Přímo se nabízí srovnání s The Walking Dead, který byl tedy na svém počátku o dost silnější. Jasně, neměl tak dobré dialogy, ale zato byl dějově pestřejší, kreativnější, akčnější a zábavnější. U The Last of Us mám problém s postavami, k nimž jsem si zatím nevytvořila vůbec žádný vztah, Ellie mi se svými projevy přijde otravná, Joel a Tess nemají žádné výrazné vlastnosti. Jsou to prostě tři průměrní, fádní lidé, kteří zjevně nemají na to přežít zombie apokalypsu, neboť neustále padají, zraňují se, neumí škrtnout zapalovačem, a když střílí, nedokážou zasáhnout cíl. Opravdu jsem se u scény v muzeu, kde se všichni tři chovají jako naprostí gramláci, musela smát. Nejzábavnější na celé epizodě bylo intro z Indonésie, které se snažilo ději dodat hloubku a vážnost, i když řešení "všechny vybombardujte", mi nepřijde příliš realistické. Co takhle najít nakažené a izolovat je? Nebo izolovat celé město? Copak u Covidu, když byl nový, někdo navrhoval bombardovat civilisty? 2*. ()

Sany33

Prevedenie: Tess a Joel sa rozhodnú doručiť zásielku v podobe Ellie do veže Svetlušiek aby ju vymenili za batériu. Cesta k cieľu sa ale komplikuje a do cesty sa im postaví hneď niekoľko nástrah zdevastovaného Bostonu. Prevedenie: Páčilo sa mi ako Tess vysvetlila divákom mechaniky sveta. Proste do čoho nebuchnúť aby ste nepoštvali proti sebe bandu hubou ovládaných dementov. Čo nám dievča aj následne ukázalo v praxi. Napätie super, tempo super. trocha mám problém zo stopážou, ktorá je dosť krátka a aj s nevymáchanou hubou mladej Ellie. Alle s tým sa popasujem. 95% ()

brando

I přes nespornou řemeslnou zručnost dávám tímhle dílem seriálu definitivní vale. Stokrát viděné, nezajímavé, točené na jistotu bez originality. ()