Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

b0bo

Prostě jedním slovem: wow!. Ten kdo si zahrál hru  pro toho bude seriál Vánoce č.2. Jediný z čeho jsem upřímně smutný je obsazení Ellie. Ale fantastický první díl. Hlavně scéna útěku z města je dokonalá kopie hry!:) ()

mr_bohowsky

Úplný top. Teším sa z tohto seriálu strašne. Konečne sa niekto drží hernej predlohy a ešte ju aj k tomu rozvíja, myslim pozitívnym smerom. Ak to bude takto pokračovať,  tak podla mňa bude tento seriál počinom roku. ()

Idenatoys

Zase nechápu komentáře pod 3*... Lidi proberte se, mám pocit že je to tady sám kretén! Skvělé natočeno, adaptace hry na úvod je téměř 90% shodná! Dle mého se bude jednat o fajn seriál ()

Laajaa

Jako hráč a fanda hry jsem hodně spokojený se scénářem zatím, jen bych vytknul až přílišnou podobnost ke hře :D vím že se může zdát, že hráčům se nedá zavděčit, ale myslím že seriál by měl mít alespoň menší prvky pozměněné oproti hře, což když tvůrce hry spolupracuje s režií by mohlo dopadnout dobře a nikoliv jako Zaklínač který se od her a příběhů prakticky distancuje na míle daleko. Kulisy a hudba za mě hodně povedené, má to tu fajn ponurou atmosféru jako máme ve hře. Ve chvilkové slabosti jsem si seriál pustil s českým dabingem a naše slovní zásoba vulgarismů se mi u Ellie i líbí, takže v tom budu pokračovat :D Jinak komentáře typu nechat na tom dělat člověka co dělal horší díly pařby a parodii superhrdina, víte o tom že nedávno ten člověk natočil jeden takový malý nenápadný seriál Černobyl, což je doslova nejlépe hodnocený seriál zde na CSFD ? ()

66pepo66

Nechce sa mi veriť, že prišiel konečne niekto s adaptáciou úžasnej hry v podobe seriálu/filmu, ktorý sa naozaj drží hernej predlohy. Je to iba prvá časť, takže to môže ešte vyzerať akokoľvek inak, ale cítim, že hbo to asi zvládlo. Veľmi som rád, ze to majú na starosti oni a nie niekto iný. Prvá časť naozaj úžasná a verím, že také budú aj ďalšie. Prvý diel aj druhý diel hry som si užil a miestami bolo veľmi náročné hrať to vzhľadom na rôzne emócie. No pozerať to celé sfilmované je asi ešte ťažšie. V každom prípade, aj keď mám zafixovaného Joela a Ellie odlišne, vyzerá to tak, že Pedro bude dobrý Joel a nájdem si aj cestu k Belle. Dojem z nej je zatiaľ sympatický a Gabriel je pre mňa hlavne známy ako Ghost Rider, no na Tommyho sedí. Jediná vec, ktorá vždy u hbo zamrzí je tá, že svoje seriálové novinky nepúšťa von naraz po vzore Netflixu. 5* ()

babuška

No jo tak je to tady, zase pokus o další převodu PC hry do světa filmu, jakož to vůl ze starých časů, kdy slovo počítač znělo sprostě, se omlouvám, že nebudu recenzovat po herní stránce, jedinou hru kterou jsem dohrál(kromě karet) je NEVERHOOD, jo to mně vzalo. Takže co na to já, pandemie znovu ale tentokrát z hub spóry nás nakazí, neotřelé takže jedna*, herecké obsazení kvalitní ale zatím takové nanicovaté výkony, po přečtení popisu mně bylo jasné, že mu holku zabijou a stalo se, prostě zelenej mozek za to dodržení druhá*, hudební doprovod mně zklamal a depešáci nakonec tomu moc nepomohli i když to tam sedlo jak prdel na hrnec, třetí* za vizuál, ale pokud to bude dál takhle rozvleklý a klouzající do nudy, uberu. ()

Kanty

Som fanúšik Last of Us mam prejdené Last of Us 1 Last of Us part 2 aj  DLC k jednotke hra je to skvelá tak som s veľkým očakávaním včera zapol HBO MAX a čo to k.rva je do p. či Ellie má mongoloidnu tvar vyzerá jak skurveny trpaslík celé to je rozbité ako cigánska hračka zatiaľ ťažký pruser ()

JB001

Hru jsem hrál a tudíž jsem se na seriál těšil. Pilotní díl nezklamal a těším se na pokračování. Fajn program na pondělní večery. Lepší než Kriminálka České Budějovice, ale bude to těžké se od února rozhodovat mezi Last of us a Tiki-Taka. ()

Tobinos

Konečně!!! Se podařilo, něco natočit podle hry a musím říct, že úvodní díl je přesnej. Pro fanouška TLOU je to povinnost. Snad seriál udrží tempo a kvalitu i nadále... Těším se na další díly:-) ()

Polux

8/10 | Herní TLOU je výkladní skříní herní platformy PS, potažmo obecně Sony a svým celkově navýsost filmovým pojetím (tak jako všechny počiny studia Naughty Dog) si o adaptaci, ať už na poli filmu nebo série, vysloveně říkalo už v čase svého uvedení dekádu zpátky (a také se o tom od té doby hojně spekulovalo). Takže otázkou nebylo zda (vůbec), ale kdy (konečně). Trvalo to jen mrzkých deset let a volba padla na nejen poslední dobou oblíbenou formu mini-série. | Vzhledem k faktu, že v současné době se produkčními kvalitami, respektive rozpočty pro jednotlivé epizody, mohou série s blockbustery směle rovnat a naopak má epizodický formát oproti tomu celovečernímu výhodu násobně většího časového prostoru pro rozvedení postav a vztahů mezi nimi a samozřejmě i děje jako takového, to byla správná volba. Další trefou do černého byl fakt, že někoho v Sony napadlo spojit své síly s HBO, nechat Naughty Dog na projektu vydatně spolupracovat a především jej svěřit do rukou na jedné straně Mazina, stojícího za dechberoucí peckou Chernobyl a na druhé straně duchovního otce celé značky Druckmanna. | Stran klíčového prvku a totiž castingu ústřední dvojice to na papíře vypadalo všelijak, přece jen Baker a Johnson jsou jen jedni, a pokud Pascal obecně působil jako (když už jsme u toho Chernobylu:-)) "not great, not terrible" varianta, pak Ramsey mnozí fanoušci předlohy považovali za vyložený omyl, případně rovnou za pohromu. V mém případě předem zafungovalo Mandalorianem poháněné fanouškovství, takže na Pascala jsem se hodně těšil a v rámci příprav na TLOU jsem loni záměrně zhlédl Catherine Called Birdy, abych Ramsey patřičně "prověřil", přičemž výsledkem mé tehdejší "studie" bylo poznání, že na to (adekvátně ztvárnit Ellie) bez problémů má, takže k TLOU jsem z tohoto pohledu přistupoval bez obav a po první epizodě mohu konstatovat, že naštěstí i v tomto ohledu se ukázalo, že výběrem Pascala a Ramsey šlo o více než šťastnou volbu tvůrců, protože má očekávání se potvrdila a oba hrají přímo skvěle. V první epizodě sice ještě neměli přespříliš společných scén, ale působí herecky dost sehraně a chemie mezi nimi rozhodně funguje, takže nezbývá, než se těšit, co předvedou v dalších dílech. | Casting je ovšem jedna věc a celkové pojetí (zejména předloze se podobající atmosféra) zase věc druhá. Naštěstí i v tomto případě není důvod si na cokoliv stěžovat, právě naopak. DNA hry se tvůrcům podařilo na obrazovku přenést téměř dokonale. Už úvodní titulková sekvence rozrůstajícího se podhoubí, připomínající slavnou "skládací mapu" z Game Of Thrones, podbarvená geniálním hudebním motivem od Santaolally (který spolupracoval na celém OST a nedodal pouze svou proslulou znělku, což je další velké plus), skvěle navodí patřičnou atmosféru a pozitivní dojem plynule pokračuje i během samotného děje. Audiovizuál za doprovodu tematických lokací, kostýmů a celkově výpravy nemá chybu, přičemž některé sekvence vypadají přesně tak, jak jsem si při hraní hry spousty let zpátky představoval, že by v potenciální filmové nebo sériové adaptaci měly ideálně vypadat. | Další silná stránka série spočívá v chytrém způsobu převedení hry na obrazovku, což zdaleka není pravidlo nejen v případě her, ale i jiných zdrojových formátů, které disponují svými specifiky (divadlo, knihy, komiksy, atd). Některé dialogy, respektive momenty, jsou ze hry převzaty jedna k jedné (předpokládám jako jisté pomrknutí tvůrců na fanoušky), jindy je pro hry znalé diváky doplněn tu větší, tu menší dějový dodatek, zasazující určité události do širšího kontextu (epizodický formát je ke smysluplnému rozšiřování původního příběhu jako stvořený) a někdy je pro změnu situace vyobrazená ve hře zde vykreslena úplně jinak (a ničemu to nevadí, protože vyznění scény odpovídá předloze). Tomu se říká umění zdařilé adaptace a nikoliv otrocké kopírování scény po scéně, nebo naopak vydání se směrem naprosté volnosti vůči předloze, kdy pak vyvstává otázka, jaký má adaptace vlastně smysl, pakliže nemá s původním dílem téměř/vůbec nic společného. | Nepodstatné výtky vůči první epizodě směřují k opomenutí událostí a postav z povedeného herně-dodatkového Left Behind (doufám, že na ně dojde řada v dalších dílech alespoň formou několika flashbacků) a k "vyhlášenému" konci herního prologu (modří už vědí:-)), který je v této verzi sice také působivý, ale podobného drtivého emocionálního dopadu, jaký se podařilo vyvolat hře (minimálně v mém případě), jsem se tady nedočkal a má citová angažovanost stran Joela nebyla na tak vysokém levelu (ehm:-)), jaký bych očekával. Plus malinká nevýhoda pro fanoušky předlohy pochopitelně spočívá v tom, že zkrátka daný příběh znají téměř/doslova nazpaměť (mě z toho nevyjímaje) a bohužel jsou tak ochuzeni o kouzlo nečekaného a neobjeveného, které divákům neznalým hry vedle vlastních kvalit díla dále umocňuje jejich zážitek. | Celkově ovšem po první epizodě převládá spokojenost a úplně poslední "lákající" záběr epizody, který jako by vypadl přímo ze hry, naznačuje a současně slibuje mnohé, tak snad prvotní veskrze pozitivní dojmy budou v dalších dílech jen nabírat na síle a nikoliv naopak. Potenciál tady rozhodně je a prozatím to vypadá, že bude také naplněn. | PeZet () (menej) (viac)

filzip

nevím proč to má tak vysoké hodnocení. Dnešní nejspíš mladá generace nezná dřívější postapokalyptické filmy a dnes je takový seriál pro ně “ten nejlepší” Sotva dávám 65% . ()

Jakub.Holien

Dobře, pokud to bude pokračovat stejným tempem a neztratí to svůj zápal pro původní materiál, tak tady asi fakt máme nejlepší herní adaptaci, která se doteď podařila realizovat. Ještě uvidíme co se vyklube z Borderlands, ale velice rád budu tento seriál sledovat i nadále.  PS: Úvodní scéna o talk-show je naprosto bravurně vytvořena. Upřímná, rychlá, ale pravdivá. ()

boss123

Musím začať tým, že som veľký fanúšik hier The Last of Us. Hral som prvý aj druhý diel a oba považujem za jedny z najlepších hier v tomto odvetví. Hlavne, preto som bol veľmi zvedavý, ako sa tvorcovia popasujú s úlohou preniesť túto videohru do sveta seriálu. Craig Mazin sa predviedol už pri skvelom seriály Chernobyl a zveriť mu na starosť úvodnú epizódu bola podľa mňa parádna voľba. Na všetko navyše dohliada Neil Druckmann a jeho prítomnosť je poznať v každej scéne. Po technickej stránke je vidieť, že HBO siahlo hlboko do kapsy a prostredie aj samotný nakazený sú spracovaný bravúrne. Myslím, že sa im to tentokrát veľmi vyplatilo vzhľadom na to koľko ľudí už videlo prvú epizódu. Seriál sa verne drží originálu a veľmi pekne ho rozširuje a prehlbuje hĺbku jednotlivých scén aj z hry, ktoré som už vopred poznal. Myslím práve, že pre tých, ktorí ešte nemali tú česť hrať hry bude zážitok ešte silnejší. Prvá pol hodina je samozrejme najsilnejšia a každou minútou v nej sa stupňuje napätie. Musím povedať, že sa máme na, čo tešiť v ďalších častiach a ja som zatiaľ veľmi spokojný. Úvod sa vydaril. Jediným menším negatívom, ktoré mám je osobne zobrazenie Joelovej dcéry Sarah. Nejde ani tak o to, že herečka, ktorá ju stvárnila je dosť odlišná, ale jednoducho je oproti postave, ktorá je vyobrazená v hre až príliš vyspelá a staršia. Čo trochu uberá vyvrcholeniu prvej časti epizódy, ktorá sa odohráva ešte predtým čo svet ovládla  epidémia. Hlavne kvôli tomuto faktu bola táto scéna emocionálne menej silná ako v hre. Aspoň na mňa to tak pôsobilo. Stále, ale je celý úvod natočený precízne s dôrazom na detaily a nejeden fanúšik si spomenie na úvod videohry. Pedro Pascal, ako Joel je veľmi presný a všetky emócie sa mu podľa mňa podarilo predať na jednotku. Bella Ramsey ako Ellie zatiaľ pomerne dobrá. Uvidíme čo bude s jej herectvom ďalej keďže Ellie čaká ešte veľa silných emócií a scén behom prvej série. Ale zatiaľ som celkom spokojný uvidíme, ako to bude ďalej. To by bolo ku úvodnej epizóde asi všetko, čo som mal na srdci. Zatiaľ je to 5z5 a aj percentuálne okolo 90 percent pričom si, ale myslím, že sa dočkáme ešte silnejších epizód. Už teraz sa teším na ďalšiu. ()

Trunks

Další seriál se zombíkama kde místo vražedného viru zpustošila lidstvo houba :) Alespoň zdejší preživší nemusí řešit problémy s jídlem, stači si odchytit pár houbo-zombíků a udělat si smaženici. Prostě jen další ptákarna podle nějaké hry. ()

Rastamania

Nejlepší kua! Konečně se rozjelo filmování herních příběhů, o tom sním takových 20let.. myslím, že od Dungeon Keeperu - chtěl jsem vidět jak funguje peklo a jestli by mě to tam bavilo :) Atmosféra jako ve hře, vizuál krásně depresivní, herci .. myslím, že budou super. Dávám jim pět dílů, aby se vybarvili do herní podoby. Co se mi ale líbí nejvíc a za co jsem autorům nesmírně vděčný, je množství easteregg's a celkově dodržování herní předlohy, někdy až do těch nejmenších detailů. A myslím tím fakt nejmenších, jako intonace rozhovorů, pohyby herců nebo neskutečně přesné interiéry, včetně předmětů, které třeba mají i stejné poškození. Takovou preciznost jsem ještě neviděl.. neskutečnou práci to muselo dát. ..Co mě mrzí, až srdce usedá, je moje zafixovanost k herní Ellie. Miluju každej její pixel, každej řádek kódu a nejvíc její dojonalej dabing. Čili se mi hrozně těžce kouká na filmovou Ellie. Připadám si, jako by mi někdo vyměnil mojí osoduvou lásku za použitou nafukovací pannu :) Myslím, že podobné pocity má nejeden hráč.. a taky myslím, že to bude největší kámen úrazu - fanatikům se člověk zavděčí fakt těžce :D EDIT: Tak, teď už ten Mass E Effect..! ()

Methew

Akurát škoda, že tento seriál nedáva žiadnu biologickú pravdu či zmysel. Celé je to úplne absurdná hovadina. Huby, všetky huby na celej planéte sa rozmnožujú neviditeľnými spórami, ktoré sú vo vzduchu, bežne človek v jednom nádychu vdýchne pár desiatok hubových spór, nie priamym kontaktom s hríbmi. A po tom čo Cordyceps napadne hmyz, tak hmyz zomrie, pretože z jeho života je stvorený nový život, z hmyzu vyrastú malé hríbiky, ktoré majú silné liečivé účinky pre ľudí... Ďalším faktom je, že huby sú brutálne staré, omnoho staršie než ľudstvo. A ani jeden druh za tú dobu vôbec nezmutoval, a to tých druhov je neskutočne veľa. Tu nikto a nič nevysvetľuje prečo z miliónov druhov húb zmutoval práve tento jeden jediný, čo je samozrejme blbosť, aby to bolo kvôli nejakého globálnemu otepleniu. Proste tento seriál je absurdná kravina, ktorá nedáva žiadny vedecký ani biologický zmysel. ()