Strážcovia Galaxie 2

• Česko Strážci Galaxie Vol. 2 (viac)

Peter Quill, prezývaný sám sebou Star Lord, a partia jeho excentrických priateľov sa vydávajú cez najvzdialenejšie končiny vesmíru, aby opäť zachránili Galaxiu a tajomstvo jeho rodičov. Starí nepriatelia sa stávajú novými spojencami a na pomoc prichádzajú aj ďaľšie obľúbené postavy z rozpínajúceho sa filmového vesmíru štúdia Marvel. Diváci sa môžu tešiť na veľké herecké hviezdy v nečakaných úlohách a to všetko v v rytme najväčších hitov 70-tych rokov... (Saturn)

Tondonis

Väčšie, zábavnejšie, farebnejšie ako jednotka. Dokonalá kinozábava, pri ktorej nesklame vizuál, humor, ani sympatie K postavám. Pritom je trochu škoda, že zomrela asi tá najlepšia. Od úvodu sme svedkami ukážkovo zvládnutej bojovej (A samozrejme vtipnej) scény. A tempo nepoľaví až dokonca, na plátne sa vždy niečo deje. Ako samostatný film by to len ťažko fungovalo, no od 2. Fázy to takto V MCU proste chodí. Je to šialená nahláškovaná hovadina, ktorá vás bude baviť kedykoľvek. ()

Willynka

Druzí strážci vyprchali stejně rychle jako kokajnová lajna, takže já si po dvaceti minutách po skončení projekce nepamatuji kromě úvodních titulků zhola nic. Jasně, je to vtipný, roztomile barevný, postavy jsou sympatický, jenomže ty citový výlevy z toho cákají po litrech a běžná marvelovská bitva s tím na první pohled nepřekonatelným zlem je stále to stejné dokola. Vždyť ten závěr vypadal skoro totožně jako závěr doktora Strange! Sorry jako... Jo, a bylo to dlouhý jako tejden před výplatou. ()

tchempi

Tak touto cestou ne, přátelé. Po osvěžující a vtipné jedničce dorazila užvaněná, patetická a srdceryvná dvojka. Minimum akce, minimum humoru, zato potoky rádoby dojemného plkání. 40 % ()

CarLoSiiin

GOTG vol. 2 pokracuje kvalitou ve stopach prvniho dilu, pricemz se nyni tvurci soustredili hlavne na veci, ktere zaujali divaky Strazcu 1. Diky tomu je film prospikovany scenami s Grootem, hlaskami Draxe/StarLorda a jednoho neuveritelneho killingspree Yondua. Tohle vse je urcite dobre, clovek se tim naramne bavi. Mne vsak Groot po 20 minutach filmu zacal vadit, jelikoz se vyskytuje skutecne v kazde scene - nenadarmo se rika ceho je moc, toho je prilis. Vizualne film naprosto fenomenalni, kolikrat bych ani nerekl, ze jde o CGI. Ostatne to ma Marvel v kazdem filmu zvladnute na jednicku. Ve vysledku urcite doporucuji zkouknout, ale ne v kine. ()

JFlower

Marvel? to neni nic pro me - ale kdyz je to vtipny, svizny, barevny, ma to grady a navic tam je az nezdrave roztomily pidi stromek, dam tomu sanci :-) ()

MadyDollar

Jsem velkej fanoušek filmů od marvelu a o to víc mě mrzí, že snad poprvý nedávám 5 hvězd. Na marvelovskou komiksovku mi to přišlo málo marvelous - ať už na nastavenou úroveň málo poutavá zápletka nebo mně nesympatické obsazení Kurta Russella - a na deadpoolovskou komedii zase ne až tak dokonale vtipný. Efekty samozřejmě zase nejvyšší úroveň, u hlášek jsem se taky nasmál, dokonce jsem si i užil už sledování úvodních titulků. :D Za vidění bezpochyby stojí, ale na marveláckou laťku to tak tak dosahuje. BTW všichni trypofobové, připravte si pevný nervy.. celej film si užijete :D ()

halberdier

První Strážce mám rád a stále je řadím mezi TOP 5 Marvelovek vůbec. Byl to závan svěžího větru mezi marvelovky, které začaly být lehce stereotypní. Jelikož se vrátil celý původní tým, nebyl důvod se na pokračování netěšit. A opět je to velká zábava, ale kvalit prvního dílu bohužel nedosahuje. Nemůže za to snad nedostatek akce (neustálé se něco děje, akční scény jsou na vysoké úrovni) či humoru (hašteření mezi postavami je stále fajn), všechny postavy dostanou svůj prostor. Největší problém vidím v ději - ačkoliv se neustále něco děje, stejně příběh působí celkem prázdně a na konci zjistíme, že se děj vlastně nikam neposunul (alespoň co se Marvel unyverza týče). Přesto se jedná o zábavný blockbuster určený pro celou rodinu. Hodnocení určitě zvyšuje i skvělý zážitek ve 3D v IMAX. ()

marekspanel

Strážci opět nezklamali, vtipné, zábavné, akční, odlehčené, barvité pokocháníčko, do kina jako dělané. Ale také nenadchli, jak jsem trochu doufal... Měl jsem pocit, že se jedná spíš o akční pohádku, než o fanouškovskou fantasy s výbornými postavami, jakou byla jednička. Možná to bylo až moc přebarvené a možná až moc se tlačilo na pilu se smíchem. Rodinný závěr fajn, ale na mě už byl trochu přeslazený. Samozřejmě staronoví herci potěšili (Stallone, Russel nebo Yeoh). Postavy byly opět dobře zvládnuté, snad až na dění kolem Nebuly, tam se na tom mohlo víc máknout. Jednička měla také lepšího záporáka a celkově lépe vybalancované vážnost/vtip. Opět ale splňují vyšší level dnešních komiksových filmů, jen se mi zdá, že to trochu přeplácaly a děj lehce odbyli a mohli by na to klidně koukat i děti ze školky. ()

homer91

Dvojka Strážců galaxie je taková, jakou si jí asi každej představoval - větší, zábavněší, akčnější, barevnější... Tento fakt ovšem nutně neznamená lepší - pravdou je, že u některých scén mi přišla přemíra humoru zbytečná a litoval jsem, že se tvůrci nesoustředili více na akční a vážné momenty (dva příklady z mnoha: První je souboj Rocketa s Pleniteli, kdy postavy lítají vzduchem a mě naokamžik přišel snímek jako pohádka Asterixe a Obelixe; Druhý příklad je opakovaný výsměch jména vůdce Plenitelů, který byl již momenty ohraný a zbytečný). Tyto okamžiky kazí hodnocení tohoto snímku stejně jako zmatené pochopení hlavního záporáka. Marvel v celé své tvůrčí schopnosti vypracoval pouze Lokiho a je znát, že se s charismem záporáků hlavu od té doby nedělá. PŘESTO hodnotím snímek kladně, protože se jedná o nadstandard mezi snímky MARVEL světa a skvělou akční komedii. ()

tybro

Velmi zdařilé pokračování plné zvratů a velmi vtipných hlášek, které se více než dost vyrovná svému prvnímu dílu. Je fajn, že tvůrci dokázali rozložit stejná množství akce a vtipů do předem správných míst. Tudíž si lze jen vychutnat další výbornej střípek té ohromné mozaiky, jež se "brzo" :) odhalí. ()

PandyStraty

Kto ma pozná, vie, že presne takéto prehnane VFXové filmy nie sú vôbec podľa môjho gusta. Pridajme k tomu fakt, že som nevidel jednotku a je jasné, s akými očakávaniami som šiel do kina. A s radosťou priznám - mýlil som sa. A bavil som sa. Nakoniec to bolo detské sci-fi pre dospelých. Nebyť toho celkom častého záchodového humoru, bolo by to možno za plný počet. ()

Tempest

Pokračování Strážců Galaxie je určitě slabší než jednička, ale stále je to nadprůměrný komiksový film. Kvalita filmu vždy klesá s rodinnými či jinými problémů Strážců a někdy až příliš dlouhými filosofujícími dialogy, či spíše monology. Popularita této série je založena na jízlivosti a ironii celé té party a na sebeshazujícím humoru. Jak se začnou brát příliš vážně, celé to jde do kopru. Jestli bude další pokračování, a to asi bude, tak jen doufám, že bude více akce a méně vážně míněných keců. ()

pellicova

Můj nejoblíbenější marvelovský film. Hezká návaznost na jedničku, neodporující si dějová linie, super fantasy, akčkák a komedie v jednom. Superhrdinské hlášky, na kterých se člověk pobaví. Doporučuji. ()

Tomy_Reardon

Druhej dil, druha naloz cehosi co se neda popsat!!! Bylo to super vtipny, super akcni a super Galakticky! Tentokrat dostal hlavniho vtipalka Bautista, protoze se v predeslem dilu tolik nevyjadroval, a ohromne mu to sedlo!! Rocket byl skvele nabitej cernyma vtipama, ty mam rad a StarPrd byl samozrejme, StarLord!! Cekal sem od toho ze dam bez rozmysleni plnej pocet, ale proste mi tam nesedel jeho tata, jeho planeta, ten prubeh ty bitvy, boze to musel vymyslet nekdo ohromne zkourenej, jako je to scifi, mohl vymyslet jeste neco horsiho jako 100 metrovou housenku, 250 metrovou zirafu nebo cosi, ale taky mohl vymyslet neco decentniho.. ale tohle bylo proste pres caru.. no nic, film to byl dobrej!! Tesim se na spolupraci s Avengers!!! ()

brasek

Prvý diel bola milá blbosť, pokračovanie nie je už milé... slabinou je nekvalitný scenár, príbeh je skoro o ničom. Prakticky posledná polhodina ma nudila a vôbec ma nezaujímal koniec. Humorný podtón bol adekvátny. ()

Optical

Z těch přívlastků co mi během sledovaní promítalo mé vědomí, jsem vybral dva, infatilní a prostě jen hloupý film. Na rozdíl od prvního dílů, zdejší absence jakkoliv zajímavého přiběhu je znatelně cítit. Bez něho zůstavá jen pachuť prázdných vtipů, digibordelu a v neposlední řadě také postav, které se na rozdíl od Ega evoluce nedočkaly. Až se TV Prima rozhodne točit vesmirná rodinná dramata, tohle jako předloha bude dostačující. ()

Dr_Berry

Infantilní a zábavný stejně jako jednička. Vůbec nemám představu o tom jak budou Strážci se svým humorem spolupracovat s Avengers v Infinity War. Druhý díl je spíš ve stylu cesty do hloubi strážcovi duše. Každý z nich tu má prostor o sobě něco prozradit světu. Tomuhle filmu nemám co vytknout. Příběh dobrý, postavy parádní, soundtrack skvělý a hlášky neskutečný (Mary Poppins, kobercovka, Drax a Rocket). Zpracování živé planety Ega bylo dechberoucí a společně s finální bitkou bylo epické. Také pobavili titulkové scény, camea a naznačení děje třetího dílu. Nejvíc pro mě jako komixovýho geeka byla ukázka komixových skoropůvodních Strážců Galaxie ve složení Stakara Ogorda, Alety Ogordy, Charlieho-27, Martinexe, Mainframe a Krugarra. A že se někdy dočkám v MCU Watcherů by mě ani nenapadlo :D ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (viac)

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (viac)