Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

Rocky62

Jsem rád, že konečně přišel někdo po dlouhé době s vcelku racionálním pohledem na na téma "mimozemská návštěva". Potěší logické úvahy, jak s návštěvníky komunikovat, jak se zeptat na jejich účel návštěvy atd. atd. Nikam se nepospíchá, nechybí dynamický zvuk a sofistikovaný děj. Nicméně po první projekci na mě Arrival působí trochu studeně a neosobně. Jakmile se pustím do druhé projekce, tak snad přehodnotím. ()

Happens

Film jsem si pustil na třikrát, dvakrát jsem u něho usnul. Příliš rozvláčně táhle dlouhé záběry nudy. Asi to mělo vyjadřovat nějaké emoce - kdo ví jaké. Napětí je alokováno právě do těchto nicneříkajících rozvláčných scén bez děje. Sountrack to zachraňuje, to je kvalita. Nicméně i tak se režisérovi podařilo naťuknout myšlenku "nelinearity času", a to navíc skrz novou řeč - písmo (druh komunikace). Je to přímo fascinující myšlenka. Ale bohužel jen lehce naťukl a nic nerozvinul. ()

Chrustyn

To nejlepší nakonec. To platí pro film samotný i pro filmový zážitek, který jsem díky němu zažil. Pouze dva filmy si ode mě tento rok vysloužily plné hodnocení a ačkoliv jsem u "Příchozích" váhal, zážitek to byl natolik nevšední a silný, že si tu plnou palbu prostě zaslouží. Nebudu se tu rozepisovat o příběhu, protože je ve výsledku jiný, než Vám kdokoliv řekne, nebo uvidíte z trailerů a je právě tím nejlepším, co si z filmu odnesete. Zásadní je pro mě to, že se jedná o film, který chci a tak trochu i musím vidět ještě jednou, protože je tak úžasně promyšlený, že si zaslouží mou pozornost ještě minimálně jednou. Popravdě je film dost vyčerpávající a jsou chvíle, kdy se zdá, že se v něm nic neděje a nikam nepokračuje, ale je to mýlka, kterou divákům potvrdí vynikající konec, který donutí se zamyslet a uvědomit si, jak skvělé a důležité bylo předchozí dění i když působilo jednotvárně. K výslednému zážitku samozřejmě dopomáhá profesionální režie, skvělá kamera a hudba a bezchybné herecké výkony v čele s mou oblíbenou Amy Adams. ()

dopitak

Ano, tomuhle říkám chytrá sci-fi. Scény "uvnitř" lodi jsou vizuálně a hlavně atmosférou dostatečné. Ale poselství o spojení zeměkoule, no kurňa, to ne. Stejně tak jako jsem skeptický u toho rychlo překladu z cizí formy komunikace (věřím, že Číňanům by šla nejlíp, ty kruhy trochu vypadaly jak posypané čajem). Možná z dokonalou analýzou počítači (záznam, rozbor, miliardy vzorců) by šlo po dlouhé době něco jazykem vytvářet (za předpokladu, že druhá strana vnímá to stejné), ale těžko by Ejmí vyrazila bez propisky dovnitř cizí lodi a tam pomocí doteků a vlastní paměti překládala z partesu. Forest zase do počtu, ale jeho honorář za film bych asi bral. Všimněte si, zase to klišé "nadřízení říkají stáhneme se, tak do toho půjdeme, oni nás nechají, a pak budeme za hrdiny". A o zlejch Číňanech, Rusácích a Súdáncích ani nemluvě. Proč kurva nějaká loď nepřistála na Saudském poloostrově? ()

SeBig

Je to určitě dost dobře natočený a zajímavý děj to má, ale zase je to podle mě strašně zbytečně dlouhý... nektěrý scény bych určitě vynechal. Hudba GRANDIOZNÍ!! ()

klerik

Parádne sci-fi. Námetom nie zázračné, ale spracovaním takmer dokonalé. Používa podobné grify (emócie vo finále) ako INTERSTELLAR, ale tu mi prišiel ten presah (mimochodom absentujúci v predlohe) o niečo silnejší a posolstvo uveriteľnejšie... ()

korbitch22

Vizualně úchvatná podívaná, efektivní střih, naprosto famózní soundtrack, kamera, výprava a režie, jenže perfektní námět naprosto zničí strašná pointa a neskutečně hloupý scénář.Příchozí se tváří strašně složitě, vážně a artově, jako by se Villeneuve snažil natočit další Interstellar ale spíš natočil další hloupé Pasažéry řízlé Marťanem.Ono totiž v dobách neskutečných technologických výtvorů, které jsou schopny všelijakých 3D prezentací, všelijakých programů na algoritmy, malování, jazyky atd. je nejlepší vyrukovat na dvě obří olihně (bez)naděje s fixkama a tabulkou...chvilku jsem jim to baštil, ale když jsem zjistil, že to ten pakůň režisér myslí vážně a nechal tam tu nesympatickou madam trdlíkovat za pomoci směšného Rennera který se na tu roli hrozně moc nehodil, můj zájem uvadal víc a víc a pointa mě mile rozesmála.Protože je strašně hloupá a pokud by mi něco takového žena provedla, ne že bych jí opustil, ale rozřezal bych jí motorovkou.Příchozí se strašně snaží být áčkovým sci-fi s velkou myšlenkou a i když technické parametry áčkového filmu splňují a hlavně soundtrack je totálně boží, svým rozuzlením působí až nechtěně komicky a spadají do béčkové katogeroie brakové sci-fi 80.let.Docela mě baví tady těch 82%.Ovce zůstanou ovcemi.65%. ()

Jirka_Šč

Hm a ještě jednou hm! Dost na hlavu záležitost. Jsem rád, že jsem si Františka Fuky "nechal poradit" a jeho recenzi nečetl celou předem. ()

mcb

Lingvistický blockbuster o setkání lidstva se sebou samým tváří v tvář mimozemské invazi. Na tomto filmu spolu všechny složky, od přesvědčivé režie mistra Denise Villeneuva přes elektrizující Amy Adams, hudbu a střih až po vyprávění, fungují v těsné symbióze a tvoří komplexní, emocionálně působivý celek. Myšlenkovitě podnětnému filmu se dá sice v druhé polovině vytknout přílišná „hollywoodizace“ komorní povídky Teda Chianga, nicméně zdrcující katarze funguje i tak a graduje do obřích rozměrů. V Příchozích zkrátka jakoby znovu ožíval chytrý hollywoodský mainstream a zároveň to nejlepší z prací Kubricka a Spielberga. ()

heyda

Tak jsem si vyrazil do kina na nové sci-fi, které podle traileru vypadalo velmi slibně. Bohužel jsem ale sledoval úplně něco jiného, než to na první pohled vypadalo. Film je to totiž pěkně utahaný a až moc filosofický...chybí mu jakýkoliv akčnější prvek. Takže, kdo šel do kina na akční film, ten bude velice zklamán. Nicméně technicky i herecky je to perfektní a je to film, o kterém se dá dlouze přemýšlet. Také se mi líbí, jak v něm rejža apeluje na celosvětovou spolupráci v globálních problémech, které se momentálně týkají například extrémních klimatických výkyvů. Takže poselství je skvělé, ale nadšený úplně nejsem a je možný, že po druhém zhlédnutí půjdu ještě o hvězdu níž. Ty 4 hvězdy jsou dost na hraně... ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 28.11.2016) Příchozí je film, který mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě, jelikož jde rozhodně o netradičně pojaté sci-fi. Nejvíce mě zaujala jistá komorní atmosféra filmu, která není u filmů podobného žánru obvyklá, a proto jsem tento "skromný" koncept ocenil. Rovněž musím pochválit hudební stránku, ze které bych rád vyzdvihnul zejména úvodní a závěrečnou rámcovou sekvenci, a vedle toho se mi líbily zvukové efekty, které doprovázely děj filmu. V poslední třetině jsou Příchozí poněkud těžší na zpracování, protože najednou člověk tak trochu neví, co se vlastně kdy stalo, nicméně když se nad tím člověk zamyslí, tak se jde dobrat k uspokojivému vysvětlení. Navíc pro mě jako filologa a lingvistu je tento film téměř povinností. Zkrátka kvalitní filmařský kousek, na který se určitě rád znovu podívám, protože tento snímek nebyl podle mě natočen pouze pro jediné zhlédnutí. ()

packa

Pátou hvězdu si s dovolením schovám až na druhou projekci... Pak napíšu víc /// Tak oprava - je to na pátou. Příchozí jsou dalším přírůstkem do rodiny filmů, kdy znalost pointy při druhém zhlédnutí dává (i zdánlivě banálním) dialogům zcela jiný význam. A všechna čest těm divákům, kteří všechno pochytali napoprvé. ()

Oktavianus

Nechce se mi věřit, že tu všichni spolkli tu zoufale průhlednou pointu, patrnou po polovině filmu více než zřetelně. Ale tím se vysvětluje zdejší chvála na inteligenci filmu. Kdepak, Příchozí nejsou inteligentním filmem, jen si na něj hrají a hrozně rádi by jím byli, ale je to marná snaha, která sice zdejší publikum s inteligencí akvarijních rybiček může ohromit, ale nevěřím, že kdokoli by o tom přemýšlel doopravdy, nechá se tak lehce nachytat. Ovšem neznamená to, že by šlo o špatný film: především první půle filmu, mysteriózní kontakt s mimozemšťany, se svou spiritualitou vyrovná i Blízkým setkáním třetího druhu a působí skutečně velkolepě. Při prvním doteku s cizí civilizací jsem se cítil vzrušeně stejně jako hrdinové filmu. Jenže právě ona psychologická rovina, tak neumětelsky provedená, Příchozím strašně sráží body. A je to škoda. Mohl to být jeden z nejlepších filmů roku, ale takhle... Edit po druhé projekci: musím hodnocení zvýšit. Byť za všemi výtkami stojím, tři hvězdičky byly příliš nespravedlivé. ()

TheEvilTwin

Celé 2 hodiny jsem ani nedýchal, atmosféra filmu brutální, nápad a vizuální zpracování hexapodů je na mistrovské úrovni. Villeneuve zase dokázal pomotat divákovi hlavu, stejně jako u jeho Enemy. 10/10 ()

Hortensia

A mně to přijde jako Strom života bez Agitky v Sci-fi hávu. Velké detaily rozechvělé Amy Adams s jakousi mateřskou sílou se střídají se starými moudrými slony v mlze. Střih, to na co se kamera ve scénách soustředí a záběrování obahacují obsah filmu o novou rovinu. Já to vzala celé emocionálne a fungovalo to jako nejaká mýtická hřejivá vize na pomezí spánku a bdení... Kašlat, filmy, které chtějí přemýšlet mimo čas se s tím nemužou ve scenari úplne logicky vypořádat. Dívat se na film v multiplexu dodáva Příchozím nový rozmer - tak trochu alienský film oproti nabídce v úvodních reklamách Vás zve udělat skok do jiné dimenze filmú. Přistoupíte na nový jazyk? (: ()

Flego

Netradičné sci-fi, kde samotný akt pristátia mimozemskej sivilizácie je len spúšťačom udalostí v živote mladej lingvistky ( výborná Amy Adams ). Filozofický koncept, podporený grandióznou zvuko-hudbou, prechádza pozvolna do melodramatických vod a napodiv táto nesúrodá kombinácia funguje dokonale. ()

HellFire

Nejnudnější film za posledních x let. Neustále jsem čekal, až se stane něco, co by mě překvapilo nebo ve mě vyvolalo emoce. Taková scéna nepřišla a nejen já jsem odcházel z kina velmi zmatený. ()

poz3n

Po delší době chybí za kamerou Roger Deakins a vzdor ostatním musím říct, že to je na vizuální stránce vidět. Arrival jednoduše není tolik vizuálně úchvatným dílem, jako předešlé Villeneuve(ovky). Zároveň předkládá divákovi příběh, nad kterým se dá přemýšlet, který se tváří inteligentně, jenže závěrečná rychlo vyústění ho srážejí do poněkud tupějších mainstreamových vod. Nevím no. Film to je bezpochyby kvalitně udělaný. Herci jsou skvělí, jenže chvílemi mají ve scénáři kraviny. V mých očích je tak Arrival spíše zklamáním. 6/10 ()

honajz

Carpe diem. Tedy užívej dne. A tím je řečeno celé poselství filmu. Inu, pravda, pak je zde ještě jalová historka o tom, k čemu nepěknému může vést nedorozumění v jazykové oblasti, když neznáme řeč jeden druhého, a také o tom, jak pěkné by bylo, kdyby lidstvo spolupracovalo spolu, navzdory zbrojení a tak. A že by bylo vlastně fajn nezbrojit. Prostě takové ty velké pravdy, které se už nějaké čtyři tisíce let nepodařilo posunout z teoretické do praktické roviny a my se stejně stále mydlíme klackem po hlavě, protože soused má hezčí dvorek, manželku nebo auto. Ještě zde zazní jeden varovný podtón, tedy že jeden zblblý jedinec může zmařit mírové, vědecké a upřímné snažení mnoha správných lidí. Ale celkově je film vážně o tom, abychom každý den prožívali jako poslední, tedy naplno, s radostí a vděčností. Což je dobrá myšlenka, ale ve filmu blbě, a navíc sladkobolně (ach, ty smyčce na závěr!) podaná. Ok, k filmu samotnému. SPOILERY SPOILERY Mezi Rennerem a Adamsovou nefunguje chemie, takže to vzplanutí jejich postav vůči sobě navzájem mi přijde vykonstruované. Přemýšlím, když jsou mimozemšťané tak na výši, že vidí do budoucna, že je nenapadlo, jak lidstvo oslovit tak nějak jednodušeji, nebo se dokonce lidskou řeč naučit dopředu! Vadí mi, že za zlé státy jsou zde opět Rusko a Čína - to je už neuvěřitelné klišé. Nemohly by být za zlý stát třeba jednou USA, ať je bžunda? Otázkou také je, když víte (vidíte budoucnost), že vám dítě umře na vzácnou nemoc, jestli si ho vážně pořídíte? Otázek nejen po logice příběhu je vlastně daleko víc, takže ta sémantologická rovina mne najednou přestává zajímat, a navíc jsou zde mimozemšťané jen pro okrasu. A k čemu dobrému je to vlastně to vidění budoucna? Aby se měnily věci v přítomnosti? A jde to? A co znamená ochrana či pomoc mimozemšťanů na nebo za 3 000 let? ()

Roman.Ticka

Docela mě tím objasňujícím filmem uklidnil zde předložený fakt, že sice nevím proč zrovna posledních 3000 let, ale minimálně posledních 70 let, od doby reálné hrozby konce světa atomovkou, vždy přijde nějaké znamení, aby ty tupé velesvětové tlamy vychladly a stáhly horkou ruku z červeného čudlíku. Uf to je neskutečná úleva, že se vždy najde vyšší cizí inteligence, jež si vybere patřičně senzitivní osobu, náležitě ji na tuto zodpovědnost připraví a rádoby náhodou nenápadně posune do bodu B, jak jinak než za 5 minut 12!!😴 Jo ale abych si z děje vzala sobecky taky něco pro sebe...Ta kniha by se mi hodila, celé roky netoužím po ničem míň než rozumět všem a umět k tomu jediný univerzální jazyk.🤓 ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson