Chaudard, Pithivier a Tassin sú síce vlastenci v uniformách francúzskej armády, ale vojnu by najradšej prežili niekde v ústraní. Osud im však predurčil úlohu hrdinov, a tak musia oslobodiť siedmu rotu z nemeckého zajatia a dokonca i bojovať! (RTVS)

drozdy1

Výborná válečná komedie které svým vtipem rozesměje každého. sám si přiznám že nejsem velkým fanouškem francouzského filmu, ale tahle komedie je obvzlášte povedená. ()

zdeny99

V prvním díle Chaudard, Pithivier a Tassin vystupovali jako tři francouzští Švejkové ve 2. světové válce. V tomto pokračování už to nejsou takoví Švejkové, nýbrž dostávají se z jedné šlamastyky do druhé. Jakmile uprchnou z jednoho zajetí, hned se dostanou do jiného (včetně slavné scény s matracemi v zámku). A aby nebylo té smůly málo, tak jeden jejich vedoucí neustále k jejich smůle střílí do vzduchu mosty, kde se zrovna nalézají. Oproti prvnímu dílu to tedy už taková sranda není. Přesto je to pořád skvělá francouzská komedie, která odlehčuje obsazení Francie za 2. světové války. [6198. hodnocení, 121. komentář, 78%] ()

Lyžař

Pokračování Sedmé roty bylo v době vydání tohoto snímku špičkou mezi komediemi z válečného prostředí. V dnešní době však může konkurovat jen opravdu málo. Vtípků zde je vcelku málo. Film jsem doslova hltal, když jsem byl ještě dítě, nyní už tak nadšený opravdu nejsem. I když..hlavní hrdinové a hlavně Jean Lefebvre jsou pro mě nezapomenutelní.. ()

MickeyStuma

Choudard, Pithivier a Tassin se vracejí se svými komickými eskapády z doby druhé světové války. Za předešlým snímkem nijak nezaostávají a v divákovi opět budí smích. Dokonce jsou i daleko zábavnější, což z tak hrůzné doby uměli jen Francouzi. Nic nespadá do trapnosti, ani naivitě. Nestárnoucí komedie je dalším skvostem francouzské kinematografie. ()

Nerd4Dreaming

tvůrci vychytaly mouchy z jedničky a proto je tentokrát celej film jedna velká jízda s převlekama a útěkama. Funguje to víc než dobře, člověku je úplně líto že už to skončilo, ale naštěstí se vyklubala i trojka :D ()

Olík

„Červený drát na bílý knoflík, zelený drát na modrý knoflík“. Hrdinové z nejmenších se po dvou letech vrací přesně na to místo, kde jsme je a zbytek sedmé roty opustili v roce 73. Za mne možná nejlepší film z celé trilogie….“matracová scéna“ se mi vryla do paměti již z dob, kdy jsem byl školou povinný. Tohle je zlatý fond a to nejenom francouzské kinematografie. ()

Jeand´Boa

Přímé pokračování první taškařice jede v podobné vlně...což je dobře...sice už očekáváte, kdo by mohl co způsobit, ale stejně se bavíte královsky...Již v této chvíli mělo být Němcům jasné, že s takovýmto protivníkem nemají šanci 2.SV vyhrát... ()

Torgal

Jednoznačne lepšie než prvý diel. Výrazne pribudlo humoru a to je jedine dobre. Tentokrát som sa výborne bavil od začiatku do konca, hluché miesta žiadne, jednoducho skvelá oddychová komédia na dobrú náladu. 8/10 ()

Jakubik

Klasická sedmá rota. Jen mě trošičku mrzí, že přeobsadili Tassina. Herec v jedničce mi byl více sympatický. Také mě i zamrzelo, že došlo i na jiný dabing. Jinak se dá říci, že je to pěkné pokračování. Možná je tu i více vtipu než v jedničce… ()

kilobyte

Pro mě o kousek lepší než první díl, přijde mi takový živější a vtipnější a už jenom za legendární útěk s matracemi jsem musel dát nejlepší hodnocení. Navíc legendární hláška plukovníka/ženisty: "Zelený drát na modrý knoflík a červený drát na bílý knoflík." ()

Arequipa

Scény s matracemi, detonátorem, vytahování krávy nebo závěrečné "skoky" z vlaku byly k smíchu. Zbytek mi ale připadal nesmírně nudný. Slabší než průměrná jednička. ()

Psycho.R

Abych řekl pravdu, tak jsem se bál, jestli se mi bude i teď líbit pokračování 7.roty. Po shlídnutí jsem došel k názoru, že ta plouživá utahanost se mi stále líbí. Shlídnu ještě trojku, ale ta se mi asi líbit už nebude. ()

Snathoras

Když francouzi chcou tak umí...skvělé nápady a vtipné provedení xD 7 rota je banda boroků co je pořád Nácci chytají a 3 trulíci je pokaždé osvobodí (scéna s matracema je prostě boží! xD) ()

kyLuke

Druhý nejlepší film série hned po prvním díle. Úžasná práce, neskutečně příjemná zábava. Ale na to všechno jsme už u sedmé roty zvyklí,takže jsem nic jiného nečekal.... do plného hodnocení chybí asi pět procent!! ()