Asterix a prekvapenie pre Cézara

• Česko Asterix a překvapení pro Cézara (viac)

Obelix sa zamiloval... Jeho vyvolená však už svojho nápadníka má a aby toho nebolo málo, tak ju unesú Rimania. Asterix s Obelixom ju však idú zachrániť. Dostanú sa až pred samotného Cézara, do Gladiátorskej arény, kde ich čaká napínavý boj. (STV)

Bety88

Na tenhle díl Asterixe jsem spolu s Posledním jednorožcem jako malá koukala pořád, zvlášť když to bylo nahrané na jedné VHS:) ()

Prochy38

Bohužel jsem nikdy nedržel v ruce komiks, moc se mi líbí hraná zpracování, ale nejsem fanoušek právě těchto animovaných. Koukám na ně, protože zde jsou velmi oblíbené. Mě to prostě přijde už trochu hloupé. A pro děti o to víc. Postavený celý příběh jen na násilí?? Nevím. Vlastně mi to přijde všechno pořád stejné, jen se vymyslí jiná boční dějová linka, ať je to a Anglie, Kleopatra, .... ale jinak je to pořád to stejné. A nijak zvláště mi to nepřijde vtipné... tento díl byl ale trochu jiný. I se mi celkem líbil. Zatím, a to jsem ještě všechny neviděl, ho tlačím mezi nejlepší tohoto počinu.... Nevím, nějak prostě nechápu, co se vám všem na tom líbí... ()

Paldiny

Večná škoda nulového záujmu o Barbieho a Kena, pre záchranu ktorých sa nechajú naši priatelia naverbovať do armády. Tam prechádzajú výcvikovým táborom, zoznamujú sa s vojenskou stravou, tiež kuchármi, trénermi, veliteľmi, z čoho plynú vtipné situácie. Obelix je tu pánom momentu, najskôr s amorovým šípom v zadku robí zo seba negramotného opičáka čo dokonca stratí chuť k jedlu, aby pri záchrannej misii bral hodiny slušného správania, ktoré aj tak vedú k ručným prácam. V tomto ohľade vítané oživenie (Asterix, ten Riman, ku ktorému si bol tak láskavý je teraz láskavý ku mne, mohol by som mu tu láskavosť oplatiť ?). Scenáristi nelenili ani s historickými odkazmi, dôjde na slávne hádzanie kociek, Méloská Venuša prichádza o ruky, Koloseum skrášľuje vstupný otvor. A práve v tomto dive sveta sa opäť odohráva gladiátorské finále. To v tempe Ben Huru oplýva dynamikou a popravde je lepšie než chaos od minula. Mamičkám by mohol prekážať dabing, ktorý je miestami dosť drsný. Nešetrí výrazmi „debil, idiot, imbecil, kretén, hovado“ aké sa v animovanom svete často nenosia. Rovnako nezasväteným môže vadiť fakt, že táto kapitola plne ignoruje víťazstvo Galov, ktorých Cézar pomaly ani nespoznáva. Treba si, ale uvedomiť, že 12 úloh komiksové stránky nikdy nespatrilo a cestou akou sa rozhodlo vydať nebolo možné pokračovať. Prekvapenie tak nijak zvlášť neprekvapilo, zato svoj štandard si udržalo. ()

Rozjimatel

"Asterix, ten Riman, čo si bol k nemu prívetivý, je ku mne tiež prívetivý. Smiem byť k nemu aj ja prívetivý?"     Nikdy som nepatril k priaznivcom kreslených príbehov Asterixa, takže to všeobecné nadšenie na ČSFD vôbec nezdieľam. Dokonca sa domnievam, že tie filmy (vrátane tohto) tu sú výrazne nadhodnotené (stačí si všimnúť, ako diametrálne odlišné je hodnotenie na IMDb). "Prekvapenie pre Cézara" patrí u mňa ešte k tým lepším dielom. Okrem celkom peknej hudobnej i výtvarnej stránky (páči sa mi vykreslenie Ríma, najmä toho nočného) oceňujem, že to nie tak rozbité, ale to má ucelenejší príbeh (tá dobrodružná cesta svetom ma celkom bavila). Výborným humorom to síce nejako zvlášť neplytvá, ale zase to z tejto stránky nie je ani tupé a je tu dokonca zopár scén, na ktorých som sa celkom dobre pobavil (úrad s informáciami, medzinárodní legionári, kúpele, koloseum). ()

Mikino00

Velice povedený Asterix namixovaný z komiksů Asterix gladiátorem a Asterix legionářem, který osobně považuji za nejlepší ze všech. Do toho přidáno spoustu nových vtípků, což ve výsledku dělá velice zábavnou podívanou. ()

Piri

Film môjho dectva, najlepší Asterix zo všetkých, nezabudnuteľná muzika a zároveň neprekonateľný český dabing v podaní Fišera a Lábusa (a iných) z roku 1989. Dnes by takýto dabing len ťažko vznikol, plný detailov, od dialógov až po množstvo hlasov. ()

waits

Galové ve stejné formě, jak si je pamatuji s kreslené předlohy.Po tomhle filmu má člověk chut znovu zalistovat starými časopisy, schovanými na půdě. A taky, že tam hned jdu. ()

Gastovski

Jednoznačně neslabší (nejhorší) animovaný Asterix! Vtipných okamžiků poskrovnu, děj taky nic moc a občas nudné, což u Asterixe je přímo zločin. A ani animace nebyly nic moc. Díly staré 20 let jsou po grafické stránce lépe provedeny než tento. Obrovské zklamání! ()

dvd-L

Také mám Asterixe spojeného s dětstvím a ten pocit je i po 20 letech při opětovném shlédnutí stále silný. "Připravte pekáče." ()

Pradlík

Stále vtipní, stále silní a udatní, prostě naši milí Galové s celou parádou. V tomto díle zachraňují Galy Tragikomixe a Falbalu a nakonec zavítají až k Caesarovi do Říma na oslavu jeho narozenin. Proč nedám o hvězdičku víc je asi pouze příšerný český dabing, na který se ale nakonec dá stejně zvyknout. Briseradius: Jste zařazeni do první legie, třetí kohorta, druhý manipul, první centurie. Tohle musíte uvést, když se budete hlásit. Zahlaste se mi! Asterix: Asterix, těší mě. Obelix: Obelix, jak se vede? ()

merigieren

Je to takové klidné, bez větší dávky vtipu. Roztomilé postavičky procházejí římským územím a mlátí Římany. Přitom se tlouštík snaží sehnat kus žvance, hraje si s Idefixem, nakonec zachrání své soukmenovce a vrátí se do vesnice. Ono je to celkem zábavné, ale to je vše, akorát na 3*. ()

Toka

Čekal jsem něco víc. Pár vtipných momentů tam sice bylo, ale inteligentnějšímu humoru z Asterix v Británii to nesahá ani po paty. ()

Evander

Asterix s Obelixem jsou pohodová pohádková dvojka, která spolehlivě pobaví. Nicméně zdejší hodnocení, podle kterého patří k top filmům, mi přijde značně nadsazené. 72% ()